Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω να σου προτεινω καποιον να πας μονο για γυαλι,αλλα να ξερεις αν το πας καπου εκτος επισημου σερβις ,ξεχνας αδιαβροχοποιηση.Ακομα κι αν σου πουνε οτι ειναι στεγανοποιημενο.

Επισης προσεξε πολυ που θα πας γιατι δεν βαζουν ολοι καλες κολλες.Με τον καιρο μη σου ξεκολλησει.

 

για οθονη θελουν 250 μην τρελαθουμε , δεν γινεται αλλαγη χωρις να ειναι χαλασμενη , χεστικα για την αδιαβροχοποιηση , καποιον που να αλλαζει μονο γυαλι θελω γτ δεν μπορω να βρω κανεναν , ολοι την ευκολη λυση αλλαγη οθονης κομπλε :mad:

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

για οθονη θελουν 250 μην τρελαθουμε , δεν γινεται αλλαγη χωρις να ειναι χαλασμενη , χεστικα για την αδιαβροχοποιηση , καποιον που να αλλαζει μονο γυαλι θελω γτ δεν μπορω να βρω κανεναν , ολοι την ευκολη λυση αλλαγη οθονης κομπλε :mad:
Αυτές είναι δυστυχώς οι τιμές χρόνια τώρα. Επίσης δεν πρόκειται να βρεις άνθρωπο να σου αλλάξει μόνο γυαλί, επειδή οι συσκευές δεν είναι όπως επί περιόδου S2, μιλάμε για άλλον τρόπο υλοποίησης.

Επίσης και να τα καταφέρεις να κάνεις τη δουλειά, μακροπρόθεσμα σε βάθος 6μήνου θα είσαι για νέα οθόνη.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι δυστυχώς οι τιμές χρόνια τώρα. Επίσης δεν πρόκειται να βρεις άνθρωπο να σου αλλάξει μόνο γυαλί, επειδή οι συσκευές δεν είναι όπως επί περιόδου S2, μιλάμε για άλλον τρόπο υλοποίησης.

Επίσης και να τα καταφέρεις να κάνεις τη δουλειά, μακροπρόθεσμα σε βάθος 6μήνου θα είσαι για νέα οθόνη.

 

Sent from my Galaxy S10

 

καταλαβα οποτε δεν την αλλαζει κ ολα κομπλε χαχα :lol: ειναι κ ακριβως στην κουρμπα της οθονης δεν ενοχλει καθολουυυυυυυυυυυυυυ

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση για μενα,που το προτεινω σε ολους ειναι πωληση οπως ειναι και αγορα αλλου.

Δεν αξιζει να το φτιαξεις.

Αν το πας Samsung θα το χρυσοπληρωσεις,κι αν τοδωσεις εκτος θα στο κανουν χαλια.

Μετα απο καιρο ή ξεκολλανε οι κολλες ή τρεμοπαιζει η οθονη ή θα παρει υγρασια κτλ.

Παλια τα φτιαχνανε πιο ευκολα γιατι κι η κατασκευη τους ηταν και πιο απλη.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση για μενα,που το προτεινω σε ολους ειναι πωληση οπως ειναι και αγορα αλλου.

Δεν αξιζει να το φτιαξεις.

Αν το πας Samsung θα το χρυσοπληρωσεις,κι αν τοδωσεις εκτος θα στο κανουν χαλια.

Μετα απο καιρο ή ξεκολλανε οι κολλες ή τρεμοπαιζει η οθονη ή θα παρει υγρασια κτλ.

Παλια τα φτιαχνανε πιο ευκολα γιατι κι η κατασκευη τους ηταν και πιο απλη.

 

αυτο θα γινει γτ δεν υπαρχει περιπτωση να δωσει 250 για οθονη , ασε που ειναι σπασιμο σε μικροτερο απο 1 κατοστο σημειο κ πραγματικα ουτε φαινεται γτ ειναι στην κουρμπα , ειδικα με ανοιχτει οθονη δεν το βλεπεις καθολου

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το τσακισα κυριολεκτικα παντως θα το παω στη Microtech για επισκευη.250 παει πακετο μαζι με αλλαγη μπαταριας και αδιαβροχοποιηση και εγγυηση κανονικα και εχεις καινουρια συσκευη.Σε ολα τα μη επισημα σερβις που ρωτησα οι τιμες κυμαινονται απο 200 μεχρι 230 χωρις μπαταρια χωρις αδιαβροχοποιηση και εννοειται βγαινεις και εκτος εγγυησης.Μονο αμα βρεις καποιον μικρο τεχνικο να στο κανει χωρις εξοδα καταστηματος (ΦΠΑ κυριως) για να παει περιπου στα 150.Εγω ειχα βρει εναν αλλα για τους λογους που αναφερθηκαν παραπανω δεν το προχωρησα.Οσον αφορα το αν αξιζει η οχι να φτιαχτει ειναι θεμα του καθενος.Αν το πουλησεις με σπασμενη οθονη να πιασει 150 max και αλλα 250 που θα εδινες πας 400.Με 400 εγω δεν βρισκω ισαξια συσκευη τη δεδομενη χρονικη στιγμη.
Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο οθόνης είναι η μπαταρία και το πλαίσιο, γι'αυτό το κόστος έχει μείνει σχετικά ψηλά 266,90 .

Για το πλαίσιο δεν το ήξερα, το έμαθα πριν μια εβδομάδα που άλλαξα οθόνη ( το είχα ασφαλισμένο για θραύση κτλ )

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το τσακισα κυριολεκτικα παντως θα το παω στη Microtech για επισκευη.250 παει πακετο μαζι με αλλαγη μπαταριας και αδιαβροχοποιηση και εγγυηση κανονικα και εχεις καινουρια συσκευη.Σε ολα τα μη επισημα σερβις που ρωτησα οι τιμες κυμαινονται απο 200 μεχρι 230 χωρις μπαταρια χωρις αδιαβροχοποιηση και εννοειται βγαινεις και εκτος εγγυησης.Μονο αμα βρεις καποιον μικρο τεχνικο να στο κανει χωρις εξοδα καταστηματος (ΦΠΑ κυριως) για να παει περιπου στα 150.Εγω ειχα βρει εναν αλλα για τους λογους που αναφερθηκαν παραπανω δεν το προχωρησα.Οσον αφορα το αν αξιζει η οχι να φτιαχτει ειναι θεμα του καθενος.Αν το πουλησεις με σπασμενη οθονη να πιασει 150 max και αλλα 250 που θα εδινες πας 400.Με 400 εγω δεν βρισκω ισαξια συσκευη τη δεδομενη χρονικη στιγμη.
με 250 περνεις mi 9 t pro , επισης με 400 πας note 9 χαλαρα
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

με 250 περνεις mi 9 t pro , επισης με 400 πας note 9 χαλαρα

 

Που ακριβώς βρίσκεις το Note 9 400 ευρώ καινούριο να πάω να πάρω 2. Επίσης καμία σχέση το mi9 t pro με το s9 μη τα ισοπεδώνουμε ολα, μόνο καλύτερο επεξεργαστή έχει το Xiaomi.Καμερα,οθόνη,αδιαβροχοποίηση,stereo ήχο, WiFi Calling που να λειτουργεί κανονικά,ασύρματη φόρτιση στα μεγάλα πλεονεκτήματα του s9 για εμένα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς βρίσκεις το Note 9 400 ευρώ καινούριο να πάω να πάρω 2. Επίσης καμία σχέση το mi9 t pro με το s9 μη τα ισοπεδώνουμε ολα, μόνο καλύτερο επεξεργαστή έχει το Xiaomi.Καμερα,οθόνη,αδιαβροχοποίηση,stereo ήχο, WiFi Calling που να λειτουργεί κανονικά,ασύρματη φόρτιση στα μεγάλα πλεονεκτήματα του s9 για εμένα τουλάχιστον.

 

καληυτερο επεξεργαστη , πιο μεγαλη οθονη ΧΩΡΙς NOTCH , καλυτερη μπαταρια , με βαση το dxomark εχει λιγο καλυτερη καμερα το mi 9 t pro . οποτε που ακριβως υστερει το μι 9 τ προ ? πουθενα, εξαλου τα εχω κ τα 2 κινητα μπροστα μου οποτε .... κ επισης με 400 περνεις μετεχριω note 9 οπως ειναι κ το ς9 σου μετ ααπο αλλαγη οθονης ;);)

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

καληυτερο επεξεργαστη , πιο μεγαλη οθονη ΧΩΡΙς NOTCH , καλυτερη μπαταρια , με βαση το dxomark εχει λιγο καλυτερη καμερα το mi 9 t pro . οποτε που ακριβως υστερει το μι 9 τ προ ? πουθενα, εξαλου τα εχω κ τα 2 κινητα μπροστα μου οποτε .... κ επισης με 400 περνεις μετεχριω note 9 οπως ειναι κ το ς9 σου μετ ααπο αλλαγη οθονης ;);)

 

Με βάση το Dxomark? Μπροστά μου τα είχα μέχρι να μου σπάσει και εγώ.Πιο μεγάλη οθόνη και χωρίς notch δεν σημαίνει καλύτερη οθόνη.Την κάμερα την συγκρίνουμε στο σύνολο της και σε φωτογραφίες και σε βίντεο και ειδικά στο βίντεο το s9 δεν αποτελείται από κανένα mi9t pro. Για να μην αναφερθώ σε έλλειψη OIS.Οπως και να έχει αυτά είναι τελείως υποκειμενικά και σύμφωνα με τα γούστα και τα κριτήρια τους καθενός οπότε μπορεί να μη γράψουμε 20 post ο καθένας και άκρη να μη βρούμε.Μεταχειρισμενο μπορεί να είναι αλλά θα είναι εντελώς "καινούριο" αφού θα έχουν αλλαχτεί οθόνη πλαίσιο μπαταρία και ειδικά το δικό μου πίσω δεν έχει ούτε νυχιά.Γενικα ακόμα και σε αυτό το θέμα πάλι είναι το τι θέλει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν κ ποτε θα παρει αναβαθμιση στο s9 plus σε android 10???

 

Δεν ξέρω πότε θα πάρουμε android 10 αλλά σίγουρα θα είμαστε οι τελευταίοι στην Ευρώπη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με βάση το Dxomark? Μπροστά μου τα είχα μέχρι να μου σπάσει και εγώ.Πιο μεγάλη οθόνη και χωρίς notch δεν σημαίνει καλύτερη οθόνη.Την κάμερα την συγκρίνουμε στο σύνολο της και σε φωτογραφίες και σε βίντεο και ειδικά στο βίντεο το s9 δεν αποτελείται από κανένα mi9t pro. Για να μην αναφερθώ σε έλλειψη OIS.Οπως και να έχει αυτά είναι τελείως υποκειμενικά και σύμφωνα με τα γούστα και τα κριτήρια τους καθενός οπότε μπορεί να μη γράψουμε 20 post ο καθένας και άκρη να μη βρούμε.Μεταχειρισμενο μπορεί να είναι αλλά θα είναι εντελώς "καινούριο" αφού θα έχουν αλλαχτεί οθόνη πλαίσιο μπαταρία και ειδικά το δικό μου πίσω δεν έχει ούτε νυχιά.Γενικα ακόμα και σε αυτό το θέμα πάλι είναι το τι θέλει ο καθένας.

 

Και εγώ πήρα το note 8 pro (xiaomi) για την σύζυγό , δεν λέω, εντυπωσιακό για τα λεφτά του.. 200ευρω, φώτο πολύ καλές σε καλό φωτισμό, οθόνη δεν το περίμενα γιατί έχω συνηθίσει την amoled αλλά είναι πολύ καλή.. αλλά το software είναι πολύ πονοκέφαλος, θέλει πολύ δουλειά, παρά πολλές παραμέτρους άχρηστες.. Όπως Και να έχει Samsung δεν είναι..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενώ δημιούργησα μια νέα επαφή με ρώτησε που να την αποθηκεύσει(Κινητό, ημειλ, sim κ.τ.λ.) με το που διάλεξα κινητό χωρίς να επιλέξω να κάνει πάντα αυτή την επιλογή μετά που ξανά δημιούργησα άλλη επαφή δεν με ρώτησε που να την αποθηκεύσει και την αποθήκευσε στο κινητό.

 

 

Μπορείτε να μου πείτε πως θα το κάνω να με ρωτάει κάθε φορά που θέλω να αποθηκεύει την κάθε επαφή που δημιουργώ?

 

Edit: Το βρήκα. Γράφω πως το κάνουμε για να το δει και όποιος άλλος θέλει.

Πάμε στις ρυθμίσεις - εφαρμογές - επαφές -αποθήκευση - και πατάμε το εκκαθάριση δεδομένων.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Πάω και εγώ στην ενότητα Note 10+ , καλή συνέχεια εδώ παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχει αφαιρεθεί η ευρεία στυλ πανόραμα σελφι; ψάχνω αλλά δεν την βρίσκω, έχω πατήσει ρυθμίσει κάτι λάθος ή την αφαίρεσαν; Ευχαριστώ προκαταβολικά

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις καμερας/λειτουργιες καμερας/λειτουργιες επεξεργασιας.
Link to comment
Share on other sites

Στο πραγματικό nightmode (darken websites) το site αυτό δεν εμφανίζεται σωστά.

Αν παρακολουθεί κάποιος moderator ας το αναφέρει, ώστε να είναι έτοιμο στην ευρεία διάδοσή του

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις καμερας/λειτουργιες καμερας/λειτουργιες επεξεργασιας.

 

Οκ. Σε ευχαριστώ αυτό ήταν. Έχει προσέξει κανείς άλλος το μπαγκ όπου αν έχεις ανοιχτή την κάμερα και σου έρθει μήνυμα στο μεσετζερ οταν ακουστει ο ηχος σου βγάζει φωτογραφία ;

 

Και κάτι ακόμα είμαστε ήδη Ιανουάριο 2020 και ακόμη είμαι με την ενημέρωση του Νοεμβρίου όπου έχει κάνει την μπαταρία χάλια, είναι κανείς αλλος που δεν έχει πάρει ενημέρωση; (αγορα απο βονταφον, εχω το Ντουαλ σιμ)

Edited by Eddy_Gordo

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Σε ευχαριστώ αυτό ήταν. Έχει προσέξει κανείς άλλος το μπαγκ όπου αν έχεις ανοιχτή την κάμερα και σου έρθει μήνυμα στο μεσετζερ οταν ακουστει ο ηχος σου βγάζει φωτογραφία ;

 

Και κάτι ακόμα είμαστε ήδη Ιανουάριο 2020 και ακόμη είμαι με την ενημέρωση του Νοεμβρίου όπου έχει κάνει την μπαταρία χάλια, είναι κανείς αλλος που δεν έχει πάρει ενημέρωση; (αγορα απο βονταφον, εχω το Ντουαλ σιμ)

 

Κι εγώ με του Νοεμβρίου είμαι, χάλια μπαταρία... Από Αγγλία το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κ χρόνια πολλά σε όλους. Ξέρει κάποιος πως κάνω απόκρυψη της γραμμής πλοήγησης που είναι στην κάτω μεριά του τηλεφώνου. Κ να την εμφανίζω σέρνοντας το δάχτυλο από κάτω προς τα πάνω. Το είχα έτσι κ με βόλευε. Τώρα πλέον δεν ξέρω τι πατήθηκε, και είναι μονίμως σε εμφάνιση. Καλύπτει οθόνη κ δεν μ αρέσει. Androind 9 είναι το λογισμικό που τρέχω, χωρίς root. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις / εμφανιση / γραμμη πλοηγησης.

 

Επελεξε τις "χειρονομιες πληρους οθονης" .

Μετα κοιτα ποιο κατω θα εμφανιστει η κρυφη λειτουργια "υποδειξεις για χειρονομιες".

Απενεργοποιησε το.

Δεν θα εμφανιζεται σερνοντας το δαχτυλο προς τα πανω αλλα θα εκτελει τις εντολες των τριων διαφορετικων σημειων που εβλεπες πριν εκτος εαν θελεις να αφησεις τις τρεις οριζοντιες παυλες κατω αφηνοντας "ενεργες" τις υποδειξεις για χειρονομιες.

 

Επισης αλλαζεις και την σειρα των τριων σημειων επιλεγοντας την σειρα κουμπιων .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις / εμφανιση / γραμμη πλοηγησης.

 

Επελεξε τις "χειρονομιες πληρους οθονης" .

Μετα κοιτα ποιο κατω θα εμφανιστει η κρυφη λειτουργια "υποδειξεις για χειρονομιες".

Απενεργοποιησε το.

Δεν θα εμφανιζεται σερνοντας το δαχτυλο προς τα πανω αλλα θα εκτελει τις εντολες των τριων διαφορετικων σημειων που εβλεπες πριν εκτος εαν θελεις να αφησεις τις τρεις οριζοντιες παυλες κατω αφηνοντας "ενεργες" τις υποδειξεις για χειρονομιες.

 

Επισης αλλαζεις και την σειρα των τριων σημειων επιλεγοντας την σειρα κουμπιων .

 

Δεν έχει τέτοια επιλογή.

Φώτο από σκρινσουτ πως ανεβάζει για να δείξω το μενού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει τέτοια επιλογή.

Φώτο από σκρινσουτ πως ανεβάζει για να δείξω το μενού.

Edited by motorison
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κ χρόνια πολλά σε όλους. Ξέρει κάποιος πως κάνω απόκρυψη της γραμμής πλοήγησης που είναι στην κάτω μεριά του τηλεφώνου. Κ να την εμφανίζω σέρνοντας το δάχτυλο από κάτω προς τα πάνω. Το είχα έτσι κ με βόλευε. Τώρα πλέον δεν ξέρω τι πατήθηκε, και είναι μονίμως σε εμφάνιση. Καλύπτει οθόνη κ δεν μ αρέσει. Androind 9 είναι το λογισμικό που τρέχω, χωρίς root. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

H ρύθμιση αυτή υπήρχε στο android 8. Να κρύβεται η γραμμή με κουμπί που εμφανιζόταν κάτω στο πλάι και ξαναέβγαινε με σύρσιμο. Και μένα μου άρεσε :( Τώρα ή θα έχεις γραμμή πλοήγησης ή θα έχεις χειρονομίες αν δεν τη θες, στις ρυθμίσεις που σου έγραψε ο s_wind

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

H ρύθμιση αυτή υπήρχε στο android 8. Να κρύβεται η γραμμή με κουμπί που εμφανιζόταν κάτω στο πλάι και ξαναέβγαινε με σύρσιμο. Και μένα μου άρεσε :( Τώρα ή θα έχεις γραμμή πλοήγησης ή θα έχεις χειρονομίες αν δεν τη θες, στις ρυθμίσεις που σου έγραψε ο s_wind

Ωραίος... σ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...