Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν τα δείχνει μετά το scroll down εκτός κι αν τερματίσεις την εφαρμογή όπου ανοίγοντας πάλι, τα ξαναδείχνει.

 

Μήπως χάνεται μετά από μερικές μέρες χρήσεις η default ρύυμιση να στα εμφανίζει πάντα και εμφανίζει μόνο τα άλμπουμ;

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, πήρα σήμερα την αναβάθμιση και μου συμβαίνει κάτι φοβερά ενοχλητικό στο Gboard που πάγια χρησιμοποιώ.

 

Το πληκτρολόγιο εμφανίζει πλέον στο κάτω μέρος μια αχρείαστη μπάρα με ένα τοξάκι στα δεξιά της, με το οποίο μπορείς να εξαφανίσεις το πληκτρολόγιο ( πράγμα παντελώς αχρείαστο ). Τσεκαρα τα πάντα αλλά δεν μπορώ να καταργήσω την καταραμένη αυτή μπάρα...

 

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να κάνω να την εξαφανίσω ???

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παίδες, πήρα σήμερα την αναβάθμιση και μου συμβαίνει κάτι φοβερά ενοχλητικό στο Gboard που πάγια χρησιμοποιώ.

 

Το πληκτρολόγιο εμφανίζει πλέον στο κάτω μέρος μια αχρείαστη μπάρα με ένα τοξάκι στα δεξιά της, με το οποίο μπορείς να εξαφανίσεις το πληκτρολόγιο ( πράγμα παντελώς αχρείαστο ). Τσεκαρα τα πάντα αλλά δεν μπορώ να καταργήσω την καταραμένη αυτή μπάρα...

 

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να κάνω να την εξαφανίσω ???

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά το βρήκα, είναι :

 

1 goto settings

2 navigation bar & settings

3 choose nav gestures (left&right) or (bottom)

4 now you see custom settings

5 choose hide bottom bar

6 you're done

 

*

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά το βρήκα με λίγο γκουγκλαρισμα:

 

1 goto settings

2 navigation bar & settings

3 choose nav gestures (left&right) or (bottom)

4 now you see custom settings

5 choose hide bottom bar

6 you're done

 

*

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ. Την 10 την περάσατε όλοι με clean install?

Και αν όχι δουλεύει οκ ή έχει τα κολλήματα και τα battery drain της 9 πανω στην 8 χωρίς clean install?

Βαριέμαι πολύ να ξαναστηνω τηλέφωνο

Τα μονα πρόβληματα που εχω συνάντηση είναι ότι η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα(Ακόμα και την εξοικονόμηση ενέργειας να έχω ενεργή) και επειδή έχω τη αυθεντική θήκη s-view wallet(https://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/galaxy-s9plus-s-view-cover--black-ef-zg965cbegus/) μερικές φορές όταν την κλείνω δεν το αντιλαμβάνεται το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Battery drain full του άσσου , με εγκατάσταση πάνω στην προηγούμενη 9 .

Tελικά αναγκάστηκα και έκανα clean install , οπότε η μπαταρία ήρθε στα ίσα της.

Δηλαδή κι εσένα σου ρουφαγε την μπαταρία τρελα και έκανες clean install και ήρθε στα ίσα της;

 

Όταν λες clean install εννοεις ότι αφού ήδη είχες περάσει την Android 10 έκανες επαναφορά εργοστσιακων ρυθμίσεων;

 

Και αν είχες κάνει backup με το πρόγραμμα samsung smart switch μπορείς να κάνεις επαναφορά με αυτό;

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κι εσένα σου ρουφαγε την μπαταρία τρελα και έκανες clean install και ήρθε στα ίσα της;

 

Όταν λες clean install εννοεις ότι αφού ήδη είχες περάσει την Android 10 έκανες επαναφορά εργοστσιακων ρυθμίσεων;

 

Και αν είχες κάνει backup με το πρόγραμμα samsung smart switch μπορείς να κάνεις επαναφορά με αυτό;

 

 

Και στα 3 ερωτήματα , ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά επαναφορά με το smart switch.

 

Και πριν αλλά και τώρα με το Android 10 μερικές φορές μου βγάζει loading failed check your network.

Δεν μου το έβγαζε ποτέ με Android 9.

 

Και το θέμα είναι ότι είμαι δίπλα στο ρουτερ μου και στάνταρ δεν έχασε καθόλου το σήμα και ούτε μου βγάζει κάποιο πρόβλημα σε σελίδες που τσεκάρω.

Μια χαρά σερφαρω απλά μου βγάζει στιγμιαία πολύ σπάνια αυτό το μήνυμα για 1-2 δευτερόλεπτα στο κάτω μέρος της οθόνης.

 

Το κάνει σε κανέναν άλλον αυτό?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ μετά από εγκατάσταση με Odin Clean install Δεν χρειάζεται και format

Ανάλογα τι θα έχεις τικαρη στο odin αν έχεις τα default τικαρισμενα απ' ότι θυμάμαι κάνει και φορματ μόνο του πριν περάσει τη νέα έκδοση Android.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αναβάθμισα σε Android 10 και η ηχογράφηση τηλεφωνικων συνομιλιών δεν δουλεύει. Δοκίμασα το acr recording και το call recording.

 

Θυμάμαι ένα διάστημα, μπορούσα να ηχογραφήσω, ήταν με την έκδοση 9. Διαβάζοντας εδώ και εκεί, κάποιοι λένε ότι απαγορεύεται στην Ευρώπη. Τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάποιες φορές όταν ανοίγω το εικονίδιο του τηλεφώνου δεν εμφανίζεται το πληκτρολόγιο ενώ άλλες φορές ναι; ε χει τυχει και σε κάποιον άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τί έχεις επιλέξει από κάτω

Πληκτρολόγιο πρόσφατα ή επαφές

Ειδάλλως πατάς πάνω στις 3 γραμμές και το ορίζεις που θες να ανοίγει πάντα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

72a276ed9088bc725366b3d46e3135fc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τί έχεις επιλέξει από κάτω

Πληκτρολόγιο πρόσφατα ή επαφές

Ειδάλλως πατάς πάνω στις 3 γραμμές και το ορίζεις που θες να ανοίγει πάντα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

72a276ed9088bc725366b3d46e3135fc.jpg

 

Το έκανα μόλις αλλά γιατί δεν μου εμφανίζει από κάτω επαφές, πρόσφατα κλπ όπως σε σένα;

Link to comment
Share on other sites

Ακη αν το δεις, θελω τα φωτα σου (η οποίος αλλος γνωριζει)....

Οταν ειμαι συνδεδεμένος στο wifi, το κατω βελακι (στο εικονιδιο του wifi στην μπαρα επανω), δεν σβηνει ποτε, ειναι μονιμα αναμμένο, κ αναβει σταδιακα κ το βελακι που δείχνει επανω (του upload) ... δεν κανω τπτ, ολα τα προγράμματα ειναι κλείστα, ουτε Facebook, ουτε social (ολα τα εχω περιορισμενα)... Δηλ. δειχνει οτι μονιμα κατι κατεβάζει, κ ανάβει κ το αλλο που κ που ( πολυ συχνα για την ακριβεια) αλλα ειμαι στην αναμονή... Αυτο δεν το εκανε..

Επειδη αλλαξα κ παροχο, κ ρουτερ ξερει κανεις τι μπορεί να ειναι ??

 

Η ειναι φυσιολογικο κ απλα δεν το ειχα προσέξει ποτέ ?

 

Υ. Γ. Με data δεν το κάνει..... Μονο αν ανοίξω καποιο προγραμμα, η αραια κ που ίσως λογο κεραιών κτλ.. παντως δεν ειναι μονιμα αναμμενο το βελακι προς τα κατω !

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε security patch 1 Φεβρουαρίου..

Μόλις το πήρα..

Ξέχασα να κρατήσω pic.

Portugal..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια...ποσα mb ειναι....λες να διορθωσαν το προβλημα με το led notification...

 

102.69MB είναι σε εμένα

G965FXXS7DTAD/G965FOXM7DTAA/G965FXXU7DTA3

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό που έχω δεί με την 10 είναι ότι έχει αυξηθεί πολύ η κατανάλωση των Google play services.

Δεν ξέρω αν έτυχε, με κάποια εφαρμογή ή αν έγινε λόγο της 10, πάντως είναι πρώτο στη λίστα με τις ενεργοβόρες εφαρμογές.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται όταν ανοίγω το πληκτρολόγιο να φαίνεται κάτω στην μπάρα οι επαφές, πρόσφατες κλήσεις ιστορικό κλήσεων κλπ που φαινόταν πριν το κάνω format? Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει κάτι το ουσιώδες ή όχι;;;

Δώσανε στο σ9 plus να μπορούμε να δούμε τους αποθηκευμένους WiFi κωδικούς ή ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S9+ με ενσωματωμενη ενημερωση Φεβρουαριου .

---->>> https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s9-plus/firmware/SM-G965F/DBT/download/G965FXXS7DTAD/317408/

Link to comment
Share on other sites

Σεκιουριτι πατς μονο .Η samsung και η google μαζι επικαλουνται οτι γενικα σε ολες τις συσκευες που ελαβαν android 10 και S9 και S10 κτλ. εαν εχουν παρουσιαστει τυχον bugs δεν ειναι σοβαρα και στην πορεια θα δουνε πως θα παει η ολη κατασταση.:wacko::dizzy:

Περιμενε λιγο.............Τωρα.......:dash::rocket::

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχουν λάβει όλοι όσοι έχουν την έκδοση Android 10 το να μπορείς να δεις τους αποθηκευμένους κωδικούς WiFi ποτέ θα το φέρουν και στο s9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχουν λάβει όλοι όσοι έχουν την έκδοση Android 10 το να μπορείς να δεις τους αποθηκευμένους κωδικούς WiFi ποτέ θα το φέρουν και στο s9 plus

 

Πως βλέπεις τους κωδικούς του WiFi με το Android 10;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...