Jump to content

Γενικά περί... PlayStation


tasos1971
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 574
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια.

Τις τελευταιες μερες εψαχνα για ασυρματο headset που να μεταφερει τον ηχο της τηλεορασης.

Μου χρειαζεται γιατι οταν παιζω παιχνιδια (ή βλεπω ταινιες) οι υπολοιποι στο σπιτι γκρινιαζουν οτι ακουγεται δυνατα. Και ετσι οποτε παιζω (που συνηθως βρισκω χρονο πολυ βραδινες ωρες) αναγκαζομαι να εχω την τηλεοραση πολυ χαμηλα για να μην ακουγεται και ετσι χανω οτι ηχητικο εφε μπορει να εχει ενα παιχνιδι. Ψαχνοντας συντομα στο νετ για κατι αμεσο (με την εννοια να μη μπω σε διαδικασια παραγγελιας απ εξω) και οικονομικο (μεχρι 100 ευρω) επεσα πανω σε αυτα:

http://www.plaisio.gr/games/ps3/ps3-accessories/Sony-PS3-Wireless-Stereo-Headset-PS719187295.htm

 

Οι ερωτησεις μου ειναι αν εχει εμπειρια κανεις κ αν ξερετε αν μεταφερουν μονο τον ηχο του ps3 ή μπορουν, συνδεοντας το usb stick στην τηλεοραση, να μεταφερουν γενικως τον ηχο (οπως πχ σε μια ταινια).

 

Ευχαριστω και αν εχετε καποια αντιπροταση σας ακουω.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ..ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΑΠΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΡΟΥΤΕΡ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕ ΚΑΙΡΕΑ WIFI ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΠΛΑ ΤΟ PLAY STATION 4,ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΤΟ PLAY ΑΣΥΡΜΑΤΑ Η ΕΝΣΥΡΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΘΕΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑΠΑΙΖΩ ONLINE?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Πέραν του ότι μας βγήκαν τα μάτια :p, αφού είναι δίπλα, γιατί δεν παίρνεις κατευθείαν ενσύρματα ή ασύρματα από το router ? Αν για κάποιο περίεργο λόγο δεν γίνεται, υπάρχει επιλογή στα Windows "Share this computer's internet connection" ενσύρματα ή ασύρματα, όπου και μπορείς να συνδεθείς στο νέο "δίκτυο" που θα φτιάξεις στα Windows.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ο ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΝΕ ΤΟ PLAY,ΤΟ ΡΟΥΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ,ΑΠΛΑ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ Ο ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΣΤΟ PLAY.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφεις με κεφαλαία! Είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται, αλλά ξαναρωτάω, αφού είναι δίπλα PC και PS3 (δηλαδή στην ίδια περίπου απόσταση από το router) γιατί δεν παίρνεις δίκτυο ενσύρματα ή ασύρματα κατευθείαν στο PS3 ? :confused:

 

Αν θες σώνει και ντε για κάποιο λόγο να συνδέσεις το PC με το PS3, απλά χρειάζεσαι μια δεύτερη κάρτα δικτύου ή ένα δεύτερο WiFi stick, με το οποίο να δημιουργήσεις ένα hotspot, με τη διαδικασία που σου είπα πιο πριν.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τα κεφαλαία δεν το γνώριζα.Το router είναιν 100 μέτρα μακρία,και δεν το βρίσκει το ps4.

Ευχαρίστω the ace για τις συμβουλές.θα προσπαθήσω να κάνω αυτα που μου είπες..

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τα κεφαλαία δεν το γνώριζα.Το router είναιν 100 μέτρα μακρία,και δεν το βρίσκει το ps4.

Ευχαρίστω the ace για τις συμβουλές.θα προσπαθήσω να κάνω αυτα που μου είπες..

 

100 μέτρα και έχεις σήμα ασύρματο; Μπράααβο, τι router έχεις φίλε;

Ολυμπιακός Θύρα 7 - Ultras Gate 7!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 weeks later...
Γεια σας παιδια.

Τις τελευταιες μερες εψαχνα για ασυρματο headset που να μεταφερει τον ηχο της τηλεορασης.

Μου χρειαζεται γιατι οταν παιζω παιχνιδια (ή βλεπω ταινιες) οι υπολοιποι στο σπιτι γκρινιαζουν οτι ακουγεται δυνατα. Και ετσι οποτε παιζω (που συνηθως βρισκω χρονο πολυ βραδινες ωρες) αναγκαζομαι να εχω την τηλεοραση πολυ χαμηλα για να μην ακουγεται και ετσι χανω οτι ηχητικο εφε μπορει να εχει ενα παιχνιδι. Ψαχνοντας συντομα στο νετ για κατι αμεσο (με την εννοια να μη μπω σε διαδικασια παραγγελιας απ εξω) και οικονομικο (μεχρι 100 ευρω) επεσα πανω σε αυτα:

http://www.plaisio.gr/games/ps3/ps3-accessories/Sony-PS3-Wireless-Stereo-Headset-PS719187295.htm

 

Οι ερωτησεις μου ειναι αν εχει εμπειρια κανεις κ αν ξερετε αν μεταφερουν μονο τον ηχο του ps3 ή μπορουν, συνδεοντας το usb stick στην τηλεοραση, να μεταφερουν γενικως τον ηχο (οπως πχ σε μια ταινια).

 

Ευχαριστω και αν εχετε καποια αντιπροταση σας ακουω.

 

Όχι φίλος το ps3 δεν υποστηρίζει αυτή την δυνατότητα, μόνο για chat μπορείς. Δοκίμασα 3 BT

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Θες κατι τετοιο

http://www.amazon.com/gp/product/B004P15HD0/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B004P15HD0&linkCode=as2&tag=womebreacent-20

 

το συνδεεις με οπτικη ινα και επιλεγεις στο PS3 να δινει τον ηχο απο την οπτικη.(ειχα fat και ειχε οπτικη εξοδο , δεν ξερω αν την εχουν ακομα)

 

Ισως βρεις και καποια πιο φτηνα χωρις οπτικη ινα , με RCA αλλα πρεπει να δεις αν η τηλεοραση σου εχει audio out σε RCA.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Γεια σας παιδια.

Τις τελευταιες μερες εψαχνα για ασυρματο headset που να μεταφερει τον ηχο της τηλεορασης.

Μου χρειαζεται γιατι οταν παιζω παιχνιδια (ή βλεπω ταινιες) οι υπολοιποι στο σπιτι γκρινιαζουν οτι ακουγεται δυνατα. Και ετσι οποτε παιζω (που συνηθως βρισκω χρονο πολυ βραδινες ωρες) αναγκαζομαι να εχω την τηλεοραση πολυ χαμηλα για να μην ακουγεται και ετσι χανω οτι ηχητικο εφε μπορει να εχει ενα παιχνιδι. Ψαχνοντας συντομα στο νετ για κατι αμεσο (με την εννοια να μη μπω σε διαδικασια παραγγελιας απ εξω) και οικονομικο (μεχρι 100 ευρω) επεσα πανω σε αυτα:

http://www.plaisio.gr/games/ps3/ps3-accessories/Sony-PS3-Wireless-Stereo-Headset-PS719187295.htm

 

Οι ερωτησεις μου ειναι αν εχει εμπειρια κανεις κ αν ξερετε αν μεταφερουν μονο τον ηχο του ps3 ή μπορουν, συνδεοντας το usb stick στην τηλεοραση, να μεταφερουν γενικως τον ηχο (οπως πχ σε μια ταινια).

 

Ευχαριστω και αν εχετε καποια αντιπροταση σας ακουω.

Λοιπον αν η τν σου εχεξ εξοδο jack τοτε πολυ ευκολα μεταφεερεις οποιονδυποτε ηχο βγαζει η τηλεοραση αλλα προσεξε γιατι δν τκ συνδεεις με το playstation σου αλλα με την τν σου οποτεαποφευγετε καθε chat η οτιδηποτε σχετιζεται με το playstation

LeEco le pro 3 user! One of the few:p
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω τα εξης : αξιζει να παρει κανεις το ps4 σε αυτες τις δυσκολες οικονομικα εποχες η καλυτερα να μην το αγορασεις κι ας εισαι φανατικος της σειρας playstation(γιατι τα 400 ευρω ειναι σχεδον βασικος μισθος) και κατι τελευταιο ποια πιστευεται οτι ειναι τα καλυτερα games που αξιζει να παιξεις στο ps4?(καλυτερα γραφικα και γιατι οχι και story)
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αμα πιστευεται οτι θα πεσει η τιμη του ps4(περιπου στα 270 ευρω) και αμα αξιζει να περιμενω για το x box one s που θα κυκλοφορησει τον αυγουστο επισης μονο σε μενα φανηκε περιεργο οτι το x box one s θα κανει μονο 269 ευρω;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα έχω το ps 3 όλα δούλευαν κανονικά της 3 τελευταίες μέρες προσπαθώ να το συνδέσω στο WiFi του σπιτιού μου αλλά ενώ βάζω κανονικά τον κωδικό του ρουτερ μου βγάζει ότι είναι λάθος ο κωδικός τι μπορώ να κάνω??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... PlayStation
  • 2 years later...

εγω που ειμαι ασχετος με το PS5 να ρωτησω;;;;;;;

αγορασα για το γιο μου το PS5, αγορασα και δισκετα spider 2..... δεν την αναγνωριζει. Ειμαι ασχετος ομως...ανοιγω το PS5, συνδεεται, βαζω την δισκετα..δεν μου την εμφανιζει πουθενα. Κανονικα τι θα επρεπε να γινει;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sakaflias said:

εγω που ειμαι ασχετος με το PS5 να ρωτησω;;;;;;;

αγορασα για το γιο μου το PS5, αγορασα και δισκετα spider 2..... δεν την αναγνωριζει. Ειμαι ασχετος ομως...ανοιγω το PS5, συνδεεται, βαζω την δισκετα..δεν μου την εμφανιζει πουθενα. Κανονικα τι θα επρεπε να γινει;

κατά 99% τη βάζεις λάθος - αν την έχεις σε κάθετη μορφή, η από κάτω πλευρά του δίσκου πρέπει να είναι προς τα πάνω. τσέκαρε το καλύτερα στο youtube για να καταλαβεις τι εννοώ 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

On 30/12/2023 at 10:05 ΜΜ, mol said:

Αλλα παιχνίδια τα αναγνωρίζει? 

οχι

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sakaflias said:

οχι

Βάζεις σωστά το δισκάκι? 

Αν ναι τότε θα έχει προβλημα η κονσολα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...