Jump to content

Γενικά περί... PlayStation


tasos1971
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, σε άλλο σημείο αναφέρομαι, πιό κοντά στην αρχή του παιχνιδιού:

http://guidesmedia.ign.com/guides/812550/images/590/18.jpg

Έχω προσπαθήσει να πηδήξω ή να πιαστώ από κάθε πιθανό σημείο, αλλά τζίφος... :-(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 574
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως θα δεις στο walkthrough, τρέξε όσο πιο πολύ μπορείς!

 

Nate quips that the boardwalk looks safe, which, of course, it isn't. While the camera starts changing angles, get ready to run like hell, taking care to time your last jump at the very end of the ledge or you won't make it across.

 

Εγώ το είχα περάσει με την 1η αυτό το σημείο :p Απλώς συνέχισε μπροστά μέχρι να περάσεις τις σκαλωσιές.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη??!!!! Απίστευτος...! Εγώ επί δεκάδες προσπάθειες τρέχω πανικόβλητος, φθάνω εκεί που τελείώνουν οι @%#$@ σκαλωσιές, πηδάω στον απέναντι τοίχο 'οπου φαίνετε πως υπάρχει διάδρομος, και μετά ...γκρεμοτσακίζομαι στο μαύρο χάος! Φαίνεται σαν η απόσταση να είναι τέτοια που δεν μπορώ να φθάσω (για λίγο) μέχρι απέναντι. Τουλάχιστο τώρα ξέρω ότι από εκεί μόνο περνάω, μη χάνω χρόνο πηδώντας πανικόβλητος εδω κι εκεί, σε κολώνες τοίχους και φυτά...! Thanks!! :)
Link to comment
Share on other sites

Στις 21 Αυγούστου του 2007, ο Georze Hotz, γνωστός και σαν GeoHot, ανακοίνωνε πως αυτός μαζί με άλλα τέσσερα άτομα, κατάφεραν να "ξεκλειδώσουν" την πρώτη έκδοση του iPhone της Apple, κάνοντας έτσι δυνατή την χρήση της συσκευής με οποιαδήποτε κάρτα sim. Σήμερα, ο ίδιος άνθρωπος, ανακοινώνει μέσα από το προσωπικό του ιστολόγιο πως αυτή τη φορά κατάφερε να "καταρρίψει" την ασφάλεια του Playstation 3 της Sony. Όπως αναφέρει, κατάφερε να αποκτήσει πρόσβαση στην μνήμη του συστήματος, στον επεξεργαστή καθώς επίσης και να πειράξει την NAND του συστήματος χωρίς κάποιο modchip.

 

Περισσότερα http://www.techgr.com/2010/01/hacking-playstation-3-iphone.html

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω μια απορία.. δεν υπάρχει φόβος να τον μπουζουριάσουνε με αυτά που κάνει και λέει δημόσιος ?

δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας άνθρωπος ανακοινώνει ότι χακαρε το playstation 3 και δεν έχει φόβο για κύρωσης από την sony?:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω μια απορία.. δεν υπάρχει φόβος να τον μπουζουριάσουνε με αυτά που κάνει και λέει δημόσιος ?

δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας άνθρωπος ανακοινώνει ότι χακαρε το playstation 3 και δεν έχει φόβο για κύρωσης από την sony?:confused::confused:

 

μα στην ουσία δεν έκανε κάτι παράνομο..

 

απλά λέει "μπορώ".

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nομίζω ότι δεν είναι το ίδιο λέει ότι κατάφερε άρα επενέβη σε σύσκεψη την οποια δεν είναι εξουσιοδοτημένος και πείραξε πράγματα τα οποια θιγουν οικονομικά την συγκεκριμένη εταιρία αν βγούν παρα έχω , αλλο το μπορω και αλλο το εκανα .
Link to comment
Share on other sites

Nομίζω ότι δεν είναι το ίδιο λέει ότι κατάφερε άρα επενέβη σε σύσκεψη την οποια δεν είναι εξουσιοδοτημένος και πείραξε πράγματα τα οποια θιγουν οικονομικά την συγκεκριμένη εταιρία αν βγούν παρα έχω , αλλο το μπορω και αλλο το εκανα .

 

την κονσόλα την έκλεψε ή την αγόρασε νόμιμα;

 

Εγώ αν θέλω να ανοίξω την τηλεόραση μου, ή τον υπολογιστή μου είναι με οποιοδήποτε τρόπο παράνομο;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

την κονσόλα την έκλεψε ή την αγόρασε νόμιμα;

 

Εγώ αν θέλω να ανοίξω την τηλεόραση μου, ή τον υπολογιστή μου είναι με οποιοδήποτε τρόπο παράνομο;

 

δεν είμαι δικηγόρος για να σου πω με ακρίβεια αλλα πάλι είναι διαφορετικό αυτό που λες το να άνοιξης το pc σου για επίσκεβη η οποιοδήποτε λόγο είναι θεμιτό το να το ανοίγεις και να καταφέρεις να κανεις κόπια την cpu και να το ανακοίνωσης νομίζω ότι εκεί έχεις πρόβλημα γιατί για κάτι τέτοιο μιλάμε. τα πνευματικά δικαιώματα όχι τις επισκευές που κανεις σπίτι στο pc η στην tv αλλα και πάλι δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν πουλάει κάτι. Δεν βγάζει κέρδος από αυτό, ούτε το έχει δώσει δημόσια. Λέει ότι το κατάφερε (να διαβάσει, ΌΧΙ να γράψει). Οπότε δεν ζημειώνει την Sony.

 

Και μέχρι να καταφέρει να παίξει back up games το PS3, έχει πολύ ψωμί η υπόθεση. Ίσως σε άλλα 3 χρόνια να μπορέσει να γίνει κάτι τέτοιο.

 

Ακόμη δεν έχει καταφέρει να το "ξεκλειδώσει". Απλώς μπορεί να "διαβάσει" κάποια πράγματα τα οποία ίσως να τον βοηθήσουν να αναπτύξει κάποιο λογισμικό που θα επιτρέπει τα back up.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν πουλάει κάτι. Δεν βγάζει κέρδος από αυτό, ούτε το έχει δώσει δημόσια. Λέει ότι το κατάφερε (να διαβάσει, ΌΧΙ να γράψει). Οπότε δεν ζημειώνει την Sony.

 

Και μέχρι να καταφέρει να παίξει back up games το PS3, έχει πολύ ψωμί η υπόθεση. Ίσως σε άλλα 3 χρόνια να μπορέσει να γίνει κάτι τέτοιο.

 

Ακόμη δεν έχει καταφέρει να το "ξεκλειδώσει". Απλώς μπορεί να "διαβάσει" κάποια πράγματα τα οποία ίσως να τον βοηθήσουν να αναπτύξει κάποιο λογισμικό που θα επιτρέπει τα back up.

Kοίτα ίσος εδώ να έχεις δίκιο εφόσον δεν το διαθέτη έχω και δεν μπορεί να αποδειχτεί ότι το έκανε ίσος να μην έχει πρόβλημα.

γιατί ναι μεν λέει ότι το πείραξε μιλάω και για το iphone αλλα δεν υπάρχει ούτε όφελος ούτε το έβγαλε έχω ( τουλάχιστον φανερά ) :D

Link to comment
Share on other sites

Το ανέβασε το exploit του, η Sony δεν μπορεί να τον πει τίποτα από την στιγμή που το μόνο που έκανε είναι να εκμεταλλευτεί πλήρως την συσκευή που του χάρισαν. Τώρα παράνομοι θα είναι αυτοί που θα το χρησιμοποιήσουν για να αναπτύξουν προγράμματα τα οποία θα πάιζουν back up games (ΑΝ γίνει αυτό...), homebrews κλπ κλπ...

 

Ας ελπίσουμε να βγει κάτι καλό από αυτό!! Μπράβο στο παλικάρι πάντως!!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

κατα δευτερον υπαρχει υποψια(δεν ειναι δικη μου σκεψη) οτι λεει παπατζιλικια, εχει ξαναπιαστει να λεει ψεματα οτι χακαρε ps3 απ οσο διαβαζω σε πολλα sites. ειναι χακερ αλλα ψωναρα(και ειναι) οποτε τωρα αυτα που λεει οτι το χακαρε αλλα δε θα δειξει τιποτα ουτε θα το δωσει πουθενα το σπασιμο...μμ..και εγω χθες το βραδυ ειχα πηγα λυκαβητο με τον υπταμενο μου δισκο για να αποφυγω το κολλημα στο κεντρο. φυσικα επιδη μιλαμε για υπταμενο δισκο δε μπορω να σας αποκαλυψω που τον παρκαρω, ουτε να σας δειξω φωτο. αυτα!
Link to comment
Share on other sites

κατα δευτερον υπαρχει υποψια(δεν ειναι δικη μου σκεψη) οτι λεει παπατζιλικια, εχει ξαναπιαστει να λεει ψεματα οτι χακαρε ps3 απ οσο διαβαζω σε πολλα sites. ειναι χακερ αλλα ψωναρα(και ειναι) οποτε τωρα αυτα που λεει οτι το χακαρε αλλα δε θα δειξει τιποτα ουτε θα το δωσει πουθενα το σπασιμο...μμ..και εγω χθες το βραδυ ειχα πηγα λυκαβητο με τον υπταμενο μου δισκο για να αποφυγω το κολλημα στο κεντρο. φυσικα επιδη μιλαμε για υπταμενο δισκο δε μπορω να σας αποκαλυψω που τον παρκαρω, ουτε να σας δειξω φωτο. αυτα!

 

Εσύ ήσουν; Και σε πέρασα για γνωστό και σου έπαιζα τα φώτα! Τέσπα.

Όπως πολλοί άλλοι "έσπασαν" το PS3 αλλά δεν έγινε τίποτα. Υπάρχει hacking και hacking. Ακόμη και το να τρέξει ένα ping pong hacking θεωρείται.

 

Φυσικά ο τύπος λέει, δεν λέει ψέμματα, με αυτούς τους τρόπου έχει σίγουρη δουλειά για το μέλλον από κάποιες εταιρίες ;) Όλοι έτσι ξεκινάνε.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος είναι έμπιστο άτομο, το έδωσε το exploit/hack του. Έκανε αυτά που είπε, τίποτα παραπάνω... όπως ακριβώς και με το iphone. Τώρα μένει να δούμε αν θα τα εκμεταλευτούν σωστά τα hacking teams!
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω βαλει το PCSX2 (εξομοιωτης PS2) και οταν το ανοιγω μου βγαζει το μηνυμα

 

(the specified bios file was not found. a bios is required for pcsx2 to run file not found filename bios )

 

τι ακριβως ειναι αυτο? γιατι εγω απο αυτα δεν εχω ιδεα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Εξαιρετικό παιχνίδι!!!!

 

Βασικά... μοιάζει πιο πολύ με interactive ταινία παρά με παιχνίδι, που όμως ανάλογα με τις επιλογές που κάνεις εκτυλίσεται!

 

Κάπου διάβασα οτι υπάρχουν 18 διαφορετικά endings!!!

 

Εγώ είχα το happy end. Το παιδί σώθηκε και όλοι ζήσανε καλά κι εμείς καλύτερα.

 

Ήδη το ξεκίνησα απο κάποιο chapter και πέρα με σκοπό να το πάω αλλιώς.

Γιάννης Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό παιχνίδι!!!!

 

Βασικά... μοιάζει πιο πολύ με interactive ταινία παρά με παιχνίδι, που όμως ανάλογα με τις επιλογές που κάνεις εκτυλίσεται!

 

Κάπου διάβασα οτι υπάρχουν 18 διαφορετικά endings!!!

 

Σε τετοια φαση ηταν και το "Farenheit" (pc,ps2,xbox) για οσους θυμουνται

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Πηρε ενας φιλος μου το Buzz το ελληνικο και θα ηθελα να ρωτησω,επειδη δεν το βρηκαμε,αν υπαρχει καποιο παιχνδιι στο οποιο να χρεισημοποιουνται τα buzzers δηλαδη το μεγαλο κοκκινο κουμπι...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κι εγω το buzz για το ps3.Δεν νομιζω να χρησημποποιουνται τα buzzers σε αλλα παιχνιδια.
Link to comment
Share on other sites

Τα buzzera ειναι μονο για το buzz.... Ειχαν βγει δυο αν θυμαμαι καλα ενα το 2007 και ενα το 2009...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Τα buzzera ειναι μονο για το buzz.... Ειχαν βγει δυο αν θυμαμαι καλα ενα το 2007 και ενα το 2009...

 

Ίσως να είναι και περισσότερα... δεδομένου ότι το παιχνίδι πρωτοβγήκε για PS2. Buzz!

 

Όσο για την ερώτηση του φίλου, τα χειριστήρια του buzz όπως προείπαν τα παιδιά είναι μόνο για το buzz!

Τώρα, αν εννοείς μήπως χρησιμοποιείτε το κόκκινο κουμπί σε modes του buzz, το μόνο mode που χρησιμοποιείτε είναι ο τουρτοπόλεμος για να επιλέξεις το πότε θα ρίξεις την τούρτα.

Edited by DeJaVu
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... PlayStation

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...