Jump to content

Γενικά περί... PlayStation


tasos1971
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή διαβάζω πως μετά το update του PS3 σε 3.5 η sony κλείδωσε το 75% των συσκευων usb που δεν είναι sony, και επειδή έχω ήδη κάνει το update και θέλω να αγοράσω το Buzz, γνωρίζετε μήπως αν θα έχω πρόβλημα με τα χειριστήρια του παιχνιδιού (αν θα τα αναγνωρίζει δηλαδή), λόγω του οτι δεν είναι sony? Αν λοιπόν κάποιος έχει περάσει την 3.5 και έχει το Buzz (είτε με ασύρματα, είτε με ενσύρματα Buzzers) ας κάνει τον κόπο να το δοκιμάσει και να μου πεί. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 574
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά επειδή διαβάζω πως μετά το update του PS3 σε 3.5 η sony κλείδωσε το 75% των συσκευων usb που δεν είναι sony, και επειδή έχω ήδη κάνει το update και θέλω να αγοράσω το Buzz, γνωρίζετε μήπως αν θα έχω πρόβλημα με τα χειριστήρια του παιχνιδιού (αν θα τα αναγνωρίζει δηλαδή), λόγω του οτι δεν είναι sony? Αν λοιπόν κάποιος έχει περάσει την 3.5 και έχει το Buzz (είτε με ασύρματα, είτε με ενσύρματα Buzzers) ας κάνει τον κόπο να το δοκιμάσει και να μου πεί. Ευχαριστώ.

 

Το συγκεκριμένο παιχνίδι λανσάρεται από την ίδια την Sony. Τα χειριστήρια του παιχνιδιού είναι official Sony. Αν δεν λειτουργούν και αυτά τότε η Sony θα έχει κάνει την πατάτα της χιλιετίας.

 

Θα το δοκιμάσω αργότερα για να είμαι 1000% σίγουρος και όχι μόνο 999% :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο παιχνίδι λανσάρεται από την ίδια την Sony. Τα χειριστήρια του παιχνιδιού είναι official Sony. Αν δεν λειτουργούν και αυτά τότε η Sony θα έχει κάνει την πατάτα της χιλιετίας.

 

Θα το δοκιμάσω αργότερα για να είμαι 1000% σίγουρος και όχι μόνο 999% :p

 

 

Θορυβήθηκα διαβάζοντας στο Insomnia forum: http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=184069&page=332 το ποστ του Tigran, το οποίο λεεί:

"Καλά τι σκατά έγινε με αυτό το 3.50 ρε παιδιά;

Δεν δούλευε ένα non-Sony χειριστήριο που είχα λέω πάει στο καλό.

Βάζω πριν λίγο να παίξω με ένα φιλαράκι να παίξω Buzz και πλέον δεν βλέπει ούτε τα Buzzers!!!

10 φορές τα ξαναρύθμισα και πάλι δεν δουλεύουν. Την τρέλα μου μέσα δηλαδή.... "

 

Γι'αυτό όταν το δοκιμάσεις, σε παρακαλώ πες μου αν τελικά δουλεύουν. Όντως θα πρόκειται πάντως για μεγάλη πατάτα της Sony αν τελικά ισχύει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Θορυβήθηκα διαβάζοντας στο Insomnia forum: http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=184069&page=332 το ποστ του Tigran, το οποίο λεεί:

"Καλά τι σκατά έγινε με αυτό το 3.50 ρε παιδιά;

Δεν δούλευε ένα non-Sony χειριστήριο που είχα λέω πάει στο καλό.

Βάζω πριν λίγο να παίξω με ένα φιλαράκι να παίξω Buzz και πλέον δεν βλέπει ούτε τα Buzzers!!!

10 φορές τα ξαναρύθμισα και πάλι δεν δουλεύουν. Την τρέλα μου μέσα δηλαδή.... "

 

Γι'αυτό όταν το δοκιμάσεις, σε παρακαλώ πες μου αν τελικά δουλεύουν. Όντως θα πρόκειται πάντως για μεγάλη πατάτα της Sony αν τελικά ισχύει αυτό.

 

Sorry που άργησα να απαντήσω, ξεχάστηκα με κάτι δουλειές.

Λοιπόν, μόλις δοκίμασα το buzz! και τα χειριστήρια δουλεύουν μια χαρά, όπως και ήταν λογικό άλλωστε.

 

Οπότε ο παραπάνω χρήστης μάλλον κάτι κάνει λάθος και δεν του τα αναγνωρίζει.

 

H Sony απέκλεισε τις μη εξουσιοδοτημένες 3d-party usb συσκευές 1ον λόγο PSJ και 2ον λόγο κάποιον dualshock που εκρηγνύονταν. Βέβαια, η 2η δικαιολογία μοιάζει πολύ φθηνή για να είναι αληθινή. Τι να πει κανείς.. Sony είναι αυτή, ότι θέλει κάνει :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Sorry που άργησα να απαντήσω, ξεχάστηκα με κάτι δουλειές.

Λοιπόν, μόλις δοκίμασα το buzz! και τα χειριστήρια δουλεύουν μια χαρά, όπως και ήταν λογικό άλλωστε.

 

Οπότε ο παραπάνω χρήστης μάλλον κάτι κάνει λάθος και δεν του τα αναγνωρίζει.

 

H Sony απέκλεισε τις μη εξουσιοδοτημένες 3d-party usb συσκευές 1ον λόγο PSJ και 2ον λόγο κάποιον dualshock που εκρηγνύονταν. Βέβαια, η 2η δικαιολογία μοιάζει πολύ φθηνή για να είναι αληθινή. Τι να πει κανείς.. Sony είναι αυτή, ότι θέλει κάνει :p

 

Ωραία σ'ευχαριστώ πολύ για την δοκιμή. Πάντως με την κίνηση της αυτή η sony θα αφήσει πολλούς Κινεζους νηστικούς.....:p

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπερα παιδια.Ανοιγω αυτο το θεμα (δεν βρηκα κατι αντιστοιχο) ωστε οσοι εχουμε PS3 και θελουμε,να γραψουμε τα ID μας ωστε να addαρει ο ενας τον αλλον και να παιζουμε online μεταξυ μας.

και κανω την αρχη.

PSN ID: WISE_linkinpark

για FIFA 11,killzone 2 (και για clan matches) NFS hot pursuit,Dead Nation,Wipe Out,UFC 2010,Resistance 2,Mortal Kombat vs DC univerce, μεχρι και Buzz μουσικο quiz να κανονισουμε κανα online παρειστικο ντερμπακι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
paokara1 :D μεχρι τωρα κανα killzone2, pro 10, assassins... αλλα απο φθινοπωρο και uncharted, ac relevetions και ισως προ 12/infamous 2 (αν εχει online, δεν το ξερω :p) Edited by sakiss

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μολις σας προσθεσα και τους 2 :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

http://www.goodbyte.gr/wp-content/uploads/2012/01/ps4-vs-xbox-720.jpg

 

ΦΗΜΕΣ: Τα νέα Xbox και PlayStation στην Ε3

http://www.enternity.gr/Article/%CE%A4%CE%B1-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-Xbox-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-PlayStation-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%953/6332.html

Το site του MCV αναφέρει σε πρόσφατο δημοσίευμά του πως τόσο το νέο Xbox, όσο και το νέο PlayStation θα κάνουν την πρώτη τους εμφάνιση κατά τη διάρκεια της φετινής Ε3 τον Ιούνιο. Ταυτόχρονα, η Nintendo θα αποκαλύψει το line-up τίτλων της και τα σχέδια για την κυκλοφορία του Wii U που θα είναι και το πρώτο σύστημα της επόμενης γενιάς που θα κυκλοφορήσει. Τον Ιούλιο, ο διευθύνων σύμβουλος της Ubisoft Yves Guillemot ξεκίνησε μία σειρά φημών σχετικά με το PlayStation 4, τις οποίες και διέψευσε στη συνέχεια ο Jim Ryan της Sony Computer Entertainment.

 

Οι φήμες για το νέο Xbox είναι ιδιαίτερα πολλές για τη φετινή Ε3 και ίσως η Sony σκέφτεται να μην αφήσει τη Microsoft να κλέψει τις εντυπώσεις. Αλλά και πάλι, εμφάνιση νέου PlayStation στη φετινή έκθεση φαντάζει στα μάτια μας σχεδόν απίθανη… Δε χρειάστηκε μάλιστα και αρκετές ώρες μέχρι να απαντήσει επίσημα η Sony και να διαψεύσει όλα τα παραπάνω, γελώντας και σημειώνοντας πως αυτή τη στιγμή ενδιαφέρεται μόνο για το PS3, το PlayStation Vita και το PSP.

 

ΦΗΜΕΣ: PS4 early specs 'more powerful' than Xbox 720, claims source

http://www.computerandvideogames.com/331361/ps4-early-specs-more-powerful-than-xbox-720-claims-source/

http://www.psu.com/Rumor--PS4s-early-tech-specs-more-powerful-than-next-Xbox--a014030-p0.php

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=mAAPYFZmj3g]PS4 and Xbox 720 at E3 2012? - IGN Daily Fix 01.06.12 - YouTube[/ame]

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Sony,μαζι με το PS4, ανακοινωσε σε παρακαλω και το "FF VII Remake" ως ps4 exclusive και θα γινω ξανα ..."πιστος"

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστο ρόλο παίζει ποιο είναι ποιο δυνατό και ελπίζω όλες οι παιχνιδομηχανές να είναι κάτι το τελείως διαφορετικό από απλά υπερχρονισμένους προκατόχους τους ...

 

Και η αλήθεια είναι πως τόσο η Sony όσο και η MS θα δυσκολευτούν να φτάσουν την πρωτοτυπία του WiiU, αν και η Sony έχει βγάλει και ένα PSVita ..

Edited by sakiss

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Tα τελευταία νέα από Insiders είναι ότι τα στελέχη της Sony δεν έχουν ακόμα αποφασίσει αν το PS4 θα έχει απλώς περισσότερη ιπποδύναμη (όπως το Xbox720) ή "θα σνομπάρουν την βιομηχανία" και θα παρουσιάσουν μια εντελώς νέα Gaming εμπειρία. O λόγος είναι ότι ασχέτως με ότι νομίζουν οι περισσότεροι (λόγω παραπληροφόρησης από τα γνωστά site του Gaming ανα τον κόσμο που παίζουν το παιχνιδάκι τους με τα Vs πωλήσεων των κονσολών/επιτυχημένων εμπορικά παιχνιδιών - για παράδειγμα λίγοι γνωρίζουν ότι η Sony ακόμα και σήμερα χάνει χρήματα από την πώληση κάθε κονσόλας που αυτό με απλά λόγια μεταφράζεται ότι οι μέτοχοι ΔΕΝ θέλουν το PS3 να συνεχίσει να πουλάει... και από την άλλη τα γνωστά Site τροφοδοτούν τα fanboys με ανούσια συγκριτικά πωλήσεων) τα νούμερα δείχνουν ότι η παγκόσμια εγκατεστημένη βάση console/pc/online gamer χρηστών ολοένα και συρικνώνεται μιας και πλέον το φορητό gaming στα smartphone/tablet κερδίζει και θα συνεχίζει να κερδίζει περισσότερο έδαφος. Οι αναλυτές θεωρούν ότι αν η Sony επιλέξει τον εύκολο δρόμο του ευθέως ανταγωνισμού με το Xbox720 (όπως στην τωρινή γενιά) η βιομηχανία του Gaming θα χάσει ακόμα περισσότερο έδαφος! Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλημερα σε ολους θα ηθελα να κανω μια ερωτηση ετσι ωστε να εχω μια αποψη! λοιπων πριν περιπου 2 χρονια ειχα μια console xbox360 αλλα λογο ban & ring (κοκκινο δαχτυλιδη) το πεταξα :)

Θελω την βοηθεια σας θελω να παρω μια απο αυτες της δυο consoles για 3 παιχνιδια το πολυ!! Για

 

ΧΒΟΧ360 - FOrza 4 + Horizon & fifa η pes 2013

 

Playstation 3 - Gran turismo 5 & τ αλλα 2 παιχνιδι

 

Θα ηθελα την βοηθεια σας ετσι ωστε να κανω σωστη επιλογη ουσιαστικα πιο απο τα δυο παιχνιδια ειναι πιο αληθινο πιο οριτζιναλ πως να το πω...

 

Gran turismo 5 η Forza Motosport 4??

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτιμώ το Gran Turismo αλλά κατ'εμέ δεν είναι λόγος να αγοράσεις το PS3 σε περίπτωση που προτιμάς το XBOX.. και σου μιλάει Πλεϊστεϊσονάκιας τώρα..;)
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα Gran Turismo αλλα σκεφτομαι κατι το ps4 απο τι εχω διαβασει αριζει νε δημιουργειτε και το grab turismo 6 θα βγει μονο εκει γιαυτο παιφτω καπως σε δηλημα και φανταζομαι τωρα ps4 και gt6 καιγομαι απο τωρα!!
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Ψαχνω να ανταλλαξω μερικα παιχνιδια για ps3,στειλτε μου με πμ τα παιχνιδια σας ή βαλτε τα εδω μηπως ενδιαφερθουν και αλλοι
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια τωρα αγορασα το bf3 στοPlaystation και θελω καποια συμβουλη για αγορα headset Για να μιλαω και να ακουω τι λενε οι αλλοι και δεν εχω προβλημα αν δεν ακουω τους ηχους του παιχνιδιου αλλα θα προτημουσα ναι και το θελω οικονομικο δλδ μεχρι 20 ευρω maximum 25 ευρω θα ηθελα την καλητερη επιλογη ευχαριστω για το ενδιαφερον
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα αγορασα το bf3 στοPlaystation και θελω καποια συμβουλη για αγορα headset Για να μιλαω και να ακουω τι λενε οι αλλοι και δεν εχω προβλημα αν δεν ακουω τους ηχους του παιχνιδιου αλλα θα προτημουσα ναι και το θελω οικονομικο δλδ μεχρι 20 ευρω maximum 25 ευρω θα ηθελα την καλητερη επιλογη ευχαριστω για το ενδιαφερον

 

Εγω εχω αγορασει το gioteck ex-02 και ειναι αστερι.

 

Του εχω κανει και ενα μικρο review.

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

http://www.guysgab.com/wp-content/uploads/2013/11/Gran-Turismo-6-630x350.jpg

 

Έχουν περάσει 15 χρόνια από τότε που πρωτοείδαμε την πρώτη έκδοση του δημοφιλούς παιχνιδιού Gran Turismo και κατά την γνώμη μου είναι ένα videogame που δεν αφήνει κανέναν ασυγκίνητο ανεξαρτήτως της παιχνιδομηχανής που τυγχάνει να έχουμε στην κατοχή μας, αρέσει πολύ, πως να το κάνουμε :p

 

Έχοντας ψιλοκαεί ήδη, εντόπισα ήδη κάποια θετικά και αρνητικά στοιχεία, όπως:

Βελτιώσεις στο gameplay

Ρεαλιστικές μετατροπές

Αρκετά πλούσιο σε πρωταθλήματα και ειδικές διοργανώσεις

Πρώτη φορά που βλέπω σε ένα τόσο γνωστό παιχνίδι έχει πραγματοποιηθεί

μια ακριβής μετάφραση στην Ελληνική γλώσσα

 

Τα αρνητικά του; Έλλειψη φίλτρων για την επιλογή αυτοκινήτων

Μικρή εξέλιξη στα γραφικά σε σχέση με το Gran Turismo 5

Microtransactions

Θαρρώ πως είναι ελάχιστα τα πιο συμβατικά οχήματα

 

εσείς το δοκιμάσετε; με άριστα το 10 πόσο θα του βάζατε;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει. Έχω παίξει όλα τα προηγούμενα όμως.

Μακάρι να μοιάζει έστω και λίγο στην απόλυτη #$%@ που λέγεται GT2.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αξεσουάρ για το PS3, προτάσεις για αγορά και διάφορες ερωτήσεις για συμβατά περιφερειακά προιόντα.

 

 

Κάνω την αρχή,

απέκτησα τις τελευταίες εβδομάδες ένα PS3 και η απορία μου είναι εάν μπορώ να τοποθετήσω εσωτερικά κάποιον άλλον 2.5 άρι σκληρό δίσκο με χωρητικότητα 1TB. Είναι εφικτό και αν ναι, μετά ποια είναι η διαδικασία για να τον αναγνωρίσει η κονσόλα μου;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι το slim, τότε ναι γίνεται σχετικά εύκολα και φθηνά, δεν υπάρχουν περιορισμοί, υπάρχει ειδικός οδηγός στο αμερικάνικο PS3/Sony site. Αν είναι το slim, τότε υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί, αλλά πρακτικά είναι οι ίδιοι που εφαρμόζονται και στα ultra books, δηλαδή 2,5αρης με συγκεκριμένες διαστάσεις (9.5mmx69.75mmx100.3mm). Οι πιο μεγάλοι 2,5αρηδες είναι λίγο πιο "χοντροί" και δεν χωράνε στο slim.

 

Εγώ αγόρασα charging stand, βάση για το PS3, καθώς και extra pads, και είμαι κομπλέ. Το κακό με τα non-Sony pads είναι ότι θέλουν δικό τους wireless και έτσι σου τρώνε ένα USB...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους πρώτους που το πήραν (προπαρήγγειλα μέσω Store) και είμαι ήδη στο S, με όλα τα άλλα events ψιλοτελειωμένα (δεν μπορώ με τίποτα να βγάλω τo τελευταίo στο X2014 και με Χ2014 στο Goodwood). Καλύτερα γραφικά (έχω παρατηρήσει αρκετά glitches όμως), λίγο πιο αληθοφανή συμπεριφορά (π.χ. εύκολα τουμπάρεις πλέον), κάποια -μικρή- διαφοροποίηση στο όριο μεταξύ διαφορετικών μεταδόσεων (FWD, RWD, 4WD), πιο streamlined διαδικασία αναβάθμισης. Από την άλλη όμως μου λείπουν τα πολύ περισσότερα events του GT5, καθώς και τα μεταχειρισμένα (άντε και η online μάντρα) του GT5.

 

Όχι δεν είναι 10αρι, ούτε το GT5 ήταν, αλλά ένα γερό 8,5 σίγουρα.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... PlayStation

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...