Jump to content

Γενικά περί... PlayStation


tasos1971
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, αν πέρνατε ΤΩΡΑ παιχνιδομηχανή, θα πέρνατε playstation 3 ή xbox???

Ξέρω ότι κάποια παιχνίδια υπάρχουν μόνο στην μία από τις δύο παιχνιδομηχανές...

Από εκεί και πέρα, ποιο είναι καλήτερο και έχει μέλλον???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 574
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πας να ξεκινησεις τεραστια συζητηση κ θα γινει πανικος ως συνηθως...

εγω εχω 360 κ παλι αυτο θα επαιρνα...επειδη 1ον ειναι πολυ πιο οικονομικο κ 2ον παιζει αντεγραμμενα παιχνιδια...

το ps3 λενε πως εχει καλυτερο hardware αλλα αποδεδειγμενα δεν αξιοποιειται οσο θα μπορουσε...για μενα το μεγαλο του συν ειναι το blu ray αν φυσικα σε ενδιαφερει κατι τετοιο κ εχεις καλη τηλεοραση κτλ.

στο Online κομματι τους στο 360 πληρωνεις κ εχεις παρα πολλες υπηρεσιες κ ενδιαφερουσες αρκετες απο αυτες...ενω στο ps3 ειναι δωρεαν αλλα κ πιο φτωχο σε επιλογες..

οσο για τα παιχνιδια ναι υπαρχουν καποιες αποκλειστικοτητες αλλα δε νομιζω οτι μπορουν να κρινουν την επιλογη σου γιατι κ οι 2 κονσολες αρκετους καλους τιτλους..

δε ξερω κατα ποσο σε οηθησα αλλα αυτη ειναι η αποψη μου...καλη αγορα οτι κ να παρεις..!!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με την αποψη του finaldestiny86 επειδη εχω και εγω 360!οντως συμφερει...
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

παρολο που δεν ασχολουμαι τοσο πολυ με κονσολες θα επαιρνα το xbox. ακουω τα καλυτερα για αυτο.
Link to comment
Share on other sites

εγω τα εχω και τα δυο.Μονο καποιος που εχει ασχοληθει και με τα 2 μπορει να βγαζει συμπερασματα...Το δικο μου συμπερασμα λοιπον ειναι οτι και τα 2 εχουν τα καλα τους,και τα δυο εχουν τα κακα τους...

ps3=φοβερο hardware,bluray drive,και αποκλειστικα παιχνιδια

xbox360=δυνατοτητα αντιγραμμενων παιχνιδιων,παρα πολυ καλο online,και αποκλειστικα παιχνιδια

 

 

οποτε η επιλογη ειναι το τι σας ενδιαφερει περισσοτερο...

Βεβαια υπαρχουν και τα μειον της καθε κονσολας ετσι...?

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιου είδους topics καταλήγουν σε αντιπαραθέσεις που δεν βοηθούν κανέναν. Οπότε το παρόν κλειδώνεται. Υπάρχουν δύο επισημασμένα topics με πάρα πολλές πληροφορίες για τα δύο μηχανήματα.
Link to comment
Share on other sites

για να ρωταει λογικα καποιον θα εχει βρει....πχ καποιον που μπαινει φανταρος και θελει psp.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα,

Εαν το παιδί είναι 7+ ΧΑΛΑΡΑ PSP (άσε που θα το χρησιμοποιείς και εσύ).

Επισης "σπάει"εύκολα το λογισμικό του για κατεβαζεις παιχνιδάκια.

Το ds γιά μένα ειναι αποτυχία...

 

Βρε τι μας λες

 

Τραβα δες τις πωλησεις του DS και μετα ελα πες :!:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βρε τι μας λες

 

Τραβα δες τις πωλησεις του DS και μετα ελα πες :!:

Καλά οι πωλήσεις δεν σου εξασφαλίζουν την ποιότητα ενός προϊόντος.Σίγουρα το ds δεν είναι αποτυχία.Έχουν κυκλοφορήσει κταπληκτικά παιχνίδια για αυτό.Για μένα τα καλύτερα είναι τα 3 Castlevania,το animal crossing,το urbs sims,final fantasy και μερικά άλλα.Σίγουρα δεν έχει τα καλύτερα γραφικά αλλά για να πω την αλήθεια ίσως είναι αυτό που μου αρέσει.Είμαι κάτοχος τόσο του psp όσο και του ps3 αλλά το ds είναι το μόνο που μου θυμίζει τις παλιές εποχές gaming..

Link to comment
Share on other sites

Καλά οι πωλήσεις δεν σου εξασφαλίζουν την ποιότητα ενός προϊόντος.Σίγουρα το ds δεν είναι αποτυχία.Έχουν κυκλοφορήσει κταπληκτικά παιχνίδια για αυτό.Για μένα τα καλύτερα είναι τα 3 Castlevania,το animal crossing,το urbs sims,final fantasy και μερικά άλλα.Σίγουρα δεν έχει τα καλύτερα γραφικά αλλά για να πω την αλήθεια ίσως είναι αυτό που μου αρέσει.Είμαι κάτοχος τόσο του psp όσο και του ps3 αλλά το ds είναι το μόνο που μου θυμίζει τις παλιές εποχές gaming..

 

O αλλος ομως δεν μιλησε για ποιοτητα (που βεβαια ΚΑΙ ποιοτητα εχει το DS), μιλησε για "αποτυχια".

Πανω σε αυτο του απαντησα

 

Κατα τα αλλα χαιρομαι που συμφωνουμε παντως

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για 2 λεπτα δεν σε καταλαβα thePRODIGY συγνωμη το παιδι το ειπε και το τονισε οτι ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι αποτυχια.Ωραια που ειναι το προβλημα?

Πηρα pc χθες και αυτο που πειρε ειχε 110 πωλησεις στο καταστημα που το πηρα και ενα αλλο ειχε 910 πωλησεις.

Το δικο μου εκανε 1000 και το αλλο 300 τι σημαινει αυτο?Οτι αυτο με τις περισσοτερες ειναι καλυτερος???

Και στο κατω κατω δεν εχεις κανενα δικαωμα να κατακρινεις την γνωμη του.

Δεν το καταλαβα αυτο επειδει πιστευεις οτι το DS ειναι θεος μιας και απο οτι κατλαβα τιποτα παιχνιδια super mario θα πεζεις πρεπει να πιστευουμε και εμεις το ιδιο?

Το DS ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΑ.

Μην τολμησεις να πεις τιποτα για αυτο.

Γιατι δεν ξερεις καν τι παει να πει παιχνιδομηχανη ουτε psp...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε όποιον αρέσει το DS δεν ξέρει τι πάει να πει παιχνιδομηχανή ή PSP;

Από ποια άποψη είναι αποτυχία το DS;

Τι κακό έχουν τα παιχνίδια Super Mario;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην μου αρεσει που ξεχωριζεις το PSP απο τις παιχνιδομηχανες.

Καταλαβαινεις οτι το παραδειγμα με τα PC ειναι ακυρο,εως τρελα ακυρο.PC ο καθενας περνει συμφωνα με τις αναγκες του και τα PC πληρως παραμετροποιησημα ενω οι παιχνιδομηχανες οχι,τωρα τελαυταια βαζεις δισκο μεγαλυτερο για να εισαι μουρη εσυ που παιρνεις τα ακριβα PC και εμεις των 300ευρω.

ΑΝ οι παιχνιδομηχανες ηταν σαν τα PC τοτε θα επερνα ενα DS με δυο οθονες απο PSP,θα του εβαζα και πιο πολλα κουμπια και αμεσως το δικο μου DS θα ειναι τερας!!!!

 

Πες μου σε παρακαλω καποιο παιχνιδι που βγηκε μονο σε PSP και ειναι φοβερο και τρομερο και το χανω εγω που δεν παιζω PSP,ειναι σιγουρος οτι θα μου πεις ενα που εχει φοβερα γραφικα και καθολου παιχνιδι,ασε που τα πιο πολλα παιχνιδια στο PSP ειναι κακεκτυπα ή ports ή περισσευματα απο τις μεγαλες κονσολες οπως PS1-PS2-PS3.

 

Η διαφορα μας ειναι οτι εσενα ωραια γραφικα να εχει και ολα τα αλλα περιπατο,σαν να βλεπεις ταινια μονο με εφε και φωτογραφια χωρις σεναριο.ΠΟΣΕΣ τετοιες ταινιες μορεις να δεις??

 

Αλλα αφου δεν μπορεις να δεις την ευφυια και την διασκεδαση πισω απο το Super Marιο που κοροιδευεις δεν μπορω να σε πεισω(υπαρχουν παρα πολλοι που δεν μπορουν να παιξουν Super Mario)

 

Μονο μη με αρχισεις οτι στο PSP βλεπεις ταινιες,φωτογραφιες,ακους μουσικη γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ να τα κανει η παιχνιδομηχανη μου.

Ελεος πια βλεπετε ταινιες στο κινητο,στο PSP παντου,ποσες ταινιες βλεπετε πια?

Ακουτε μουσικη απο το PSP,απο τι iPod,απο το κινητο,ποσα ακουστικα βαζετε στα αυτια?

(για τις φωτογραφιες δεν το γραφω)

 

Παραδεχομαι οτι το PSP εχει οθοναρα,αλλα μεχρι εκει.

 

Πες μου τελος γιατι οι εταιριες που βγαζουν παιχνιδομηχανες κονταροχτυπιουνται για τις πωλησεις??

Για να αποδειξουν πια ειναι η πιο χαζη??

Οι πωλησεις δειχνουν το μεριδιο στην αγορα για αυτο παλευουν.

Εγω οπως και πολλοι αλλοι εχω 3 DS,ενα απλο DS ενα DSLite μαυρο και ενα χρυσο ΧΩΡΙΣ να μου χαλασει κανενα για να παρω αλλο,το DS ειναι γαματο και ετοιμαζομαι και για DSi.

 

Βαριεμαι να γραψω αλλα,παρα μονο οτι το PSP μου ειναι σε ενα συρταρι και καθεται και το DS εχω ενα στο αμαξι ενα στην τσαντα και ενα σπιτι.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά προφανώς και δεν έχουν καμία σχέση με την αρχική ερώτηση. Μείνετε στο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε, επειδη εχω και τα δυο, αναμφιβολα ειναι τελεια και τα δυο, νομιζω οτι το 360 θα σου χαρισει ατελειωτες ωρες απολαυσης υψηλης ευκρινειας (αν διατιθεται και αναλογη τηλεοραση)

Η αποφαση ειναι δικια σου!

Καλησπέρα,

Προσοχή ο ήχος απο το ανεμιστηράκι του Xbox 360 είναι αντίστοιχος με αυτόν του αεροπλάνου.

Βράδυ με χαμηλή ένταση φωνής δεν το αντέχεις ΑΛΛΑ τέλεια γραφικά (σε Lcd-Plasma τηλεοράσεις).

Εαν δεν σε ενδιαφέρει το multiplayer-internet gaming το Chip αρεις με 80 ευρώ και παίζεις τα πάντα.

Καλή Χρονιά σε ολους...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο αύριο ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ θα έχει διάφορους τίτλους του 2006 κυρίως, προς πώληση με τιμές απο 2,90. Απ'ότι μου είπαν υπάλληλοι,θα είναι μόνο για ένα διήμερο. Εγώ δυστυχώς θα βρίσκομαι στο εξωτερικό.

Τρέξτε..... :)

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Aύριο το πρωί θα περάσω και εγώ να πάρω 5-6 παιχνίδια.Να δούμε και τι θα έχει.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξεφτίλα,είχαν 3-4 παιχνίδια αρχαία στις αποθήκες,και για να μην τα πετάξουν τα πουλάνε 2,90.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το Gears of War για 360 και το Red Steel για Wii.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... PlayStation

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...