Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου οταν παταω respond με οδηγει εδω....και δεν μπορω να απαντησω...

http://postimg.org/image/4n0lrk2yz/

 

καταλαβα, στειλτους ενα message μεσω του message center και ριξε ενα ψαλμο εκει , ξερεις εσυ!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, είμαι καινούργια εδώ, δεν ξέρω εαν είμαι στο σωστό θέμα αλλά θα σας ρωτήσω..να με συγχωρέσει ο admin. :p

Παραγγελία απο vickmall to Xiaomi redmi note 3 pro στις 13/05 με αποστολή την επόμενη με SG POST με τρακινγκ RF392501600SG. Το ερώτημα είναι θα έρθει στα χέρια μου? περίπου πότε ? θα έχει καθυστέρηση ? Εχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με τις αποστολές απο vickmall?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, είμαι καινούργια εδώ, δεν ξέρω εαν είμαι στο σωστό θέμα αλλά θα σας ρωτήσω..να με συγχωρέσει ο admin. :p

Παραγγελία απο vickmall to Xiaomi redmi note 3 pro στις 13/05 με αποστολή την επόμενη με SG POST με τρακινγκ RF392501600SG. Το ερώτημα είναι θα έρθει στα χέρια μου? περίπου πότε ? θα έχει καθυστέρηση ? Εχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με τις αποστολές απο vickmall?

 

το vickmall ειναι το πιο αξιοπιστο καταστημα, και στελνει τα προιοντα με μοναδικη ταχυτητα εκτος μερικων περιπτωσεων που καθυστερουν τα ταχυδρομεια, το δεμα θα το εχεις συντομα μην ανυσηχεις.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

το δεμα θα το εχεις συντομα μην ανυσηχεις.

το εκανα αυτο που μου ειπες και τωρα περιμενω...τους εστειλα και screenshots απο το paypal οπου δεν φαινεται η δυνατοτητα απαντησης και απο το 17track και απο τα βασανοΕΛΤΑ.

ευχαριστω για τη βοηθεια...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

@DimiKgianni υπάρχει ανάλογο θέμα στο οποίο μπορείς να απευθύνεσαι: Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μου εχουν στειλει δεμα απο Αγγλια με υπηρεσια tracked and signed. Και βγαινει το εξής περιεργο ενω το εχει φυγει απο UK μπορω να το κανω track και στην GLS και στα ελτα courier!!:lol::lol:ΤΟυ εχει συμβει κανενος παρομοιο? Τελικα πιος θα το φερει????:p:p:p:p

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μου εχουν στειλει δεμα απο Αγγλια με υπηρεσια tracked and signed. Και βγαινει το εξής περιεργο ενω το εχει φυγει απο UK μπορω να το κανω track και στην GLS και στα ελτα courier!!:lol::lol:ΤΟυ εχει συμβει κανενος παρομοιο? Τελικα πιος θα το φερει????:p:p:p:p

 

η acs παραδιδει για λογαριασμο της gls στην ελλαδα, παρτους τηλ. δωσε τον αριθμο της gls και θα σου πουνε ποτε θα παραλαβεις.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περιμενω ενα πακετο απο Gearbest με NL Post και σημερα μου εβγαλε ως ενδειξη "The Item Is Ready For Shipment" και απο διπλα Country Of Destination Greece.....παιρνω πρωτη φορα με NL post και θελω να ρωτησω,αυτο σημαινει οτι επομενος σταθμος ειναι η ελλαδα ή κατι αλλο;

 

EDIT:Ο κωδικος ειναι RS517276414NL για οποιον θελει να το δει

Edited by Tonyz21
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περιμενω ενα πακετο απο Gearbest με NL Post και σημερα μου εβγαλε ως ενδειξη "The Item Is Ready For Shipment" και απο διπλα Country Of Destination Greece.....παιρνω πρωτη φορα με NL post και θελω να ρωτησω,αυτο σημαινει οτι επομενος σταθμος ειναι η ελλαδα ή κατι αλλο;

 

EDIT:Ο κωδικος ειναι RS517276414NL για οποιον θελει να το δει

Σημαίνει ότι είναι πολύ νωρίς για να το ψάχνεις.

Ξαναδεστο σε 10-12 μέρες.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι είναι πολύ νωρίς για να το ψάχνεις.

Ξαναδεστο σε 10-12 μέρες.

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

απλα μου φανηκε περιεργο γιατι το προηγουμενο βημα λεει "Left Country Of Origin"

Link to comment
Share on other sites

....η παροδια συνεχιστηκε για ενα δεκαλεπτο και στο τελος ηρθε η υπαλληλος απο διπλα που με ειχε εξυπηρετησει πριν λιγο,πηρε ενα δεμα που ηταν ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΙΣΩ απο την φωνακλου και της το δινει.....Και το παιρνει αυτη και λεει "Α!ηρθε τελικα!"......

 

:mad: - τι μου θυμισες (!) 2 φορες εχω ζητησει να παω εγω ο ιδιος πισω στα ντεξιον να βρω το δεματακι που ηταν αντικαταβολη (ναι εγω τους το βρηκα) ,αυτοι ουτε που το ειχαν περασει στο βιβλιο (χειρογραφως απο οτι εψαξα να δω) ενω σε αλλο υποκαταστημα καποιο καθυστερημενο δεμα ηταν παρατημενο πανω στην πυροσβεστικη φωλεα και βρεθηκε μετα απο φασαρια που εκανα πως θα μπω πισω απο αυτους να ψαξω μοναχος μου

Απο την αλλη για δεματακι απο Κινα πληρωμενο 15 Μαϊου ηρθε ειδοποιηση στις 30, μπραβο ταχυτης (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Ολλανδικό ταχυδρομείο γράφει ότι το δέμα μου έφτασε στο "Ελλάντα" την Τετάρτη πρωί και ακόμα το σαιτ των ΕΛΤΑ λέει ότι είναι στην Ολλανδία! Τι γίνεται και αργούν τόσο πολύ, ακόμα και με τα συστημένα τώρα;; Άλλες φορές σε 2 μέρες είχα παραλάβει! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να στείλει φαρμακα στο εξωτερικό χωρίς ιατρική συνταγή?

100000 μετανάστες το κάνουν ήδη. Απλά φροντισε να τα πακετάρεις χωρίς να φαίνονται..

Link to comment
Share on other sites

100000 μετανάστες το κάνουν ήδη. Απλά φροντισε να τα πακετάρεις χωρίς να φαίνονται..

 

προσπαθησε η γυναίκα μου σε κουριερ σήμερα και όταν την ρώτησαν τι έχει τους είπε την αλήθεια και έφαγε άκυρο. Χωρίς συνταγή δεν φευγουν και είπαν ότι και καλά περνάνε από ανιχνευτη κτλ..... οπότε σκεφτηκα τα ελτα που είναι πιο χύμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Υπάρχει πρόβλημα τελευταία με το Singapore post; βλέπω αναφέρονται αρκετά χαμένα δέματα ( και ένας φίλος δεν παρέλαβε δύο κινητα).

Βλέπω όμως πως μερικοί παραλαμβανουν κανονικά από sg post. Τι φάση;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Υπάρχει πρόβλημα τελευταία με το Singapore post; βλέπω αναφέρονται αρκετά χαμένα δέματα ( και ένας φίλος δεν παρέλαβε δύο κινητα).

Βλέπω όμως πως μερικοί παραλαμβανουν κανονικά από sg post. Τι φάση;

Δεν υπάρχει θέμα με το SG.

Υπάρχει θέμα με τα ΕΛΤΑ.

Στο εξωτερικό μια χαρά παραλαμβάνω.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα με το SG.

Υπάρχει θέμα με τα ΕΛΤΑ.

Στο εξωτερικό μια χαρά παραλαμβάνω.

 

Unleashed by my M1 NOTE

Άρα οι στραβές θα έγιναν Ελλάδα; :eek:

Edited by impreza_sti
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Άρα οι στραβές θα έγιναν Ελλάδα; :eek:

 

ακριβως, εγιναν ελλαδα, το sg post δεν εχει κανενα θεμα και ειναι απο τα πιο αξιοπιστα, δυστυχως κατι συμβαινει στην ελλαδα και χανονται διαρκως........πολλα δεματα...... υπευθυνος κανεις? μπα..... παιρνεις στα ελτα και κανουν τους......κινεζους.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το Ολλανδικό ταχυδρομείο γράφει ότι το δέμα μου έφτασε στο "Ελλάντα" την Τετάρτη πρωί και ακόμα το σαιτ των ΕΛΤΑ λέει ότι είναι στην Ολλανδία! Τι γίνεται και αργούν τόσο πολύ, ακόμα και με τα συστημένα τώρα;; Άλλες φορές σε 2 μέρες είχα παραλάβει! :mad:

 

Τελικά τα ΕΛΤΑ είδαν το δέμα σήμερα, Κυριακάτικα! Ό,τι να 'ναι... Πιστεύω να παραλάβω Τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μου εχουν στειλει δεμα απο Αγγλια με υπηρεσια tracked and signed. Και βγαινει το εξής περιεργο ενω το εχει φυγει απο UK μπορω να το κανω track και στην GLS και στα ελτα courier!!:lol::lol:ΤΟυ εχει συμβει κανενος παρομοιο? Τελικα πιος θα το φερει????:p:p:p:p

 

Gls και όταν μπει Ελλάδα στο site της εταιρίας θα αναγράφεται κι ο αριθμός αποστολής της acs...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Υπάρχει πρόβλημα τελευταία με το Singapore post; βλέπω αναφέρονται αρκετά χαμένα δέματα ( και ένας φίλος δεν παρέλαβε δύο κινητα).

Βλέπω όμως πως μερικοί παραλαμβανουν κανονικά από sg post. Τι φάση;

 

Δεν υπάρχει θέμα με το SG.

Υπάρχει θέμα με τα ΕΛΤΑ.

Στο εξωτερικό μια χαρά παραλαμβάνω.

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

Άρα οι στραβές θα έγιναν Ελλάδα; :eek:

 

ακριβως, εγιναν ελλαδα, το sg post δεν εχει κανενα θεμα και ειναι απο τα πιο αξιοπιστα, δυστυχως κατι συμβαινει στην ελλαδα και χανονται διαρκως........πολλα δεματα...... υπευθυνος κανεις? μπα..... παιρνεις στα ελτα και κανουν τους......κινεζους.

Υπάρχουν προβλήματα με συγκεκριμένες ημερομηνίες αποστολής, όχι με όλα τα δέματα της sg. Και το πρόβλημα όπως φαίνεται είναι από την sg, όχι από ελτα. Αν διαβάσετε στο νήμα των αποστόλων θα δείτε ότι σε πολλά άτομα με δέματα που αγνοούνται η sg στο status του tracking τους έχει ενημερώσει να επικοινωνήσουν με sg, το vickmall παραδέχτηκε ότι το πρόβλημα είναι της sg και πλέον στέλνει με nl post. Με όλες τις άλλες μεταφορικές δεν υπάρχει προβλημα όλοι παραλαμβάνουμε κανονικά σε χρόνους ρεκόρ τους τελευταίους μήνες, κανένα χαμένο δέμα, οπότε εκτός και αν τα ελτα σαμποτάρουν την sg δεν νομίζω ότι έχουν βάση αυτά που λέτε.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν προβλήματα με συγκεκριμένες ημερομηνίες αποστολής, όχι με όλα τα δέματα της sg. Και το πρόβλημα όπως φαίνεται είναι από την sg, όχι από ελτα. Αν διαβάσετε στο νήμα των αποστόλων θα δείτε ότι σε πολλά άτομα με δέματα που αγνοούνται η sg στο status του tracking τους έχει ενημερώσει να επικοινωνήσουν με sg, το vickmall παραδέχτηκε ότι το πρόβλημα είναι της sg και πλέον στέλνει με nl post. Με όλες τις άλλες μεταφορικές δεν υπάρχει προβλημα όλοι παραλαμβάνουμε κανονικά σε χρόνους ρεκόρ τους τελευταίους μήνες, κανένα χαμένο δέμα, οπότε εκτός και αν τα ελτα σαμποτάρουν την sg δεν νομίζω ότι έχουν βάση αυτά που λέτε.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Συμφωνω, ολα τα δεματα ερχονται κανονικα και μονο το sgpost εχει τα θεματα του, αλλα ΜΟΝΟ στην ελλαδα ομως, οποτε το θεμα το εχει η χωρα μας με το sgpost. Ακομη και το vickmall που μονο με sgpost εστελνε, εχει αλλαξει προσφατα και στελνει με nlpost ΜΟΝΟ για ελλαδα. Αρα....... Το θεμα ειναι ομως γτ μονο στην χωρα μας?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, ολα τα δεματα ερχονται κανονικα και μονο το sgpost εχει τα θεματα του, αλλα ΜΟΝΟ στην ελλαδα ομως, οποτε το θεμα το εχει η χωρα μας με το sgpost. Ακομη και το vickmall που μονο με sgpost εστελνε, εχει αλλαξει προσφατα και στελνει με nlpost ΜΟΝΟ για ελλαδα. Αρα....... Το θεμα ειναι ομως γτ μονο στην χωρα μας?

Το 90% των πωλήσεων του vickmall, ίσως και παραπάνω, είναι στην ελλαδα. Επίσης το 99% των δεμάτων που αγνοούνται είναι από το vickmall, τα δεματα είναι παρα πολλα, οπότε δεν μου λέει κάτι αυτό που γράφεις. Αν δεν ειχαμε τόσες αγορές από vickmall, που στέλνει με SG, ίσως και εδώ ελλαδα να λέγαμε ότι η SG δεν έχει κανένα προβλημα.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το 90% των πωλήσεων του vickmall, ίσως και παραπάνω, είναι στην ελλαδα. Επίσης το 99% των δεμάτων που αγνοούνται είναι από το vickmall, τα δεματα είναι παρα πολλα, οπότε δεν μου λέει κάτι αυτό που γράφεις. Αν δεν ειχαμε τόσες αγορές από vickmall, που στέλνει με SG, ίσως και εδώ ελλαδα να λέγαμε ότι η SG δεν έχει κανένα προβλημα.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

Άρα φταίει το vickmall, όχι το SG.

Αν ισχύουν έτσι όπως τα λες.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...