Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν φταίει το sgpost. το φαινόμενο υπήρξε με το ολλανδικό αν θυμάμαι καλά.

δεν φταιει? παρελαβα σε 62 μερες και το minideal.net το ελεγε ξεκαθαρα : εχουμε θεμα με τα δεματα του μαρτιου, και μας παροτρυνε να περιμενουμε λιγο παραπανω και να μην κανουμε dispute μεσω paypal, τωρα με το nlpost, αν επιλεξεις τροπο αποστολης SF (SUPERFAST) και αν το υποστηριζει ο πωλητης σου και αν πληρωσεις 3-4 δολλαρια παραπανω θα το εχεις σε 15 μερες το πολυ! 2 χρονια τωρα με το συγκεκριμενο ταχυδρομειο δεν ειχα ποτε θεμα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

δεν φταιει? παρελαβα σε 62 μερες και το minideal.net το ελεγε ξεκαθαρα : εχουμε θεμα με τα δεματα του μαρτιου, και μας παροτρυνε να περιμενουμε λιγο παραπανω και να μην κανουμε dispute μεσω paypal, τωρα με το nlpost, αν επιλεξεις τροπο αποστολης SF (SUPERFAST) και αν το υποστηριζει ο πωλητης σου και αν πληρωσεις 3-4 δολλαρια παραπανω θα το εχεις σε 15 μερες το πολυ! 2 χρονια τωρα με το συγκεκριμενο ταχυδρομειο δεν ειχα ποτε θεμα.

 

δεν έπεσα στις παραγγελίες του μαρτίου που άργησαν αλλά παρήγγειλα αργότερα (μέσα Μαΐου και μου ήρθε σε 14 μέρες με sg). Δεν ξέρω τι να πω. εγώ από ότι κατάλαβα νόμιζα ότι έφταιγε μόνον το nlpost.

Link to comment
Share on other sites

δεν έπεσα στις παραγγελίες του μαρτίου που άργησαν αλλά παρήγγειλα αργότερα (μέσα Μαΐου και μου ήρθε σε 14 μέρες με sg). Δεν ξέρω τι να πω. εγώ από ότι κατάλαβα νόμιζα ότι έφταιγε μόνον το nlpost.

και εγω με sg εχω παραλαβει σε 6 μερες!!! απιστευτο ετσι! αλλα οι παραγγελιες στα τελη μαρτιου ηταν....μαρτι-ριο!!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Σήμερα είχα μια δυσάρεστη και μια ευχάριστη έκπληξη από τα ΕΛΤΑ. Ήρθε ο ταχυδρόμος και μου κτύπησε την πόρτα μαζί με μια υπεύθυνη δήλωση η οποία ήταν ήδη γραμμένη και έγγραφε πως δεν έχω παραλάβει πακέτο με συγκεκριμένο Tracking Number. Μου είπε πως είχαν μια ειδοποίηση πως οι κινέζικες υπηρεσίες έχασαν ένα δέμα και μου είπε να συμπληρώσω για να αρχίσουν διαδικασίες αναζήτησης. Συμπλήρωσα τα στοιχεία μου και το υπέγραψα. Ποιο είναι το θέμα τώρα:

Αρχικά μου έκανε εντύπωση η τόσο πολύ οργάνωση. Ο ταχυδρόμος αν και πάντα τυπικός σε όλα και προσεκτικός στο που αφήνει τα πακέτα, δεν περίμενα να ασχοληθεί τόσο (όταν ήρθε είχε ήδη συμπληρώσει την δήλωση και απλά μου ζήτησε τα στοιχεία μου για να τα γράψει (και το έκανε μόνος του μπροστά μου) .

Εγώ να περιμένω παραγγελία με τέτοιο tracking number. Έχω παραγγείλει κάποια πράγματα από το ebay αλλά δεν έχω tracking number σε καμία. Μια από αυτές έχει λίγο αυξημένο ποσό αν και γενικά μικρό (σύνολο 12$). Έστειλα λοιπό μήνυμα στην “ακριβή” μου παραγγελία αλλά δεν έχω λάβει απάντηση ακόμα και νομίζω είναι απίθανο να ξέρει μιας και δεν μου έχει δώσει Tracking Number.

Έχεις λοιπόν κανείς σας καμία ιδέα για το τι παίζει; Τι ακριβώς έιναι αυτό που μπορεί να χάθηκε όταν εγώ δεν έχω παραγγείλει κάτι με Tracking και πως είναι δυνατόν να κινήθηκε μια τέτοια διαδικασία από τα ίδια τα ΕΛΤΑ χωρίς tracking; Μου είπε πως το ψάξανε και αυτή και στην δικιά τους αποθήκη (Τοπικά ΕΛΤΑ και τοπικό κέντρο) αλλά και στο κεντρικό κέντρο διανομής τον Αθηνών.

Ξέρω πως ίσως μου πείτε πως κάτι βρομάει σε όλη την υπόθεση, αλλά το μόνο σοβαρό στοιχείο που έδωσα στο ταχυδρόμο ήταν το ΑΤ μου όπου ΟΚ δεν νομίζω πως μπορεί να κάνει κάτι με αυτό. Ούτε Ημερομηνία έκδοσης ούτε τίποτα άλλο (μόνο ονόματα και διεύθυνση και γενικά τα τυπικά στοιχεία που έχει το επίσημο έντυπο υπεύθυνης δήλωσης). Επίσης η δηλώσω έγραφε μόνο πως δεν έχω παραλάβει τέτοιο αντικείμενο τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο. Τέλος τον ταχυδρόμο τον ξέρω (όχι προσωπικός), δηλαδή με λίγα λόγια ήταν όντως ο ταχυδρόμος και όχι κανένας άκυρος!!

Λοιπόν; Τι έχετε να πείτε; Λέω αύριο να πάρω τα ΕΛΤΑ τηλέφωνο να δω τι παίζει!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα που γραφεις δεν καταλαβαινω τα εξης: 1. Ποια ειναι η ευχαριστη και ποια η δυσαρεστη εκπληξη? 2. Εφοσον δεν περιμενεις πακετο με το συγκεκριμενο tracking number που σου εδειξε γιατι υπεγραψες τη δηλωση και ασχοληθηκες?

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι καποια λαθος παραδοση εχει γινει ή καποιο δεμα χαθηκε απο το εν λογω υποκαταστημα οπου στο status των ελτα εχει γραψει οτι παραδοθηκε και θελουν να αποδειξουν οτι δεν εχει παραδοθει. Και διαλεξανε εσενα και ισως και αλλα ατομα στην περιοχη σου που ειναι "καλοι" πελατες απο κινα.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα επειδή παραγγέλνω μικροηλεκτρονικά καταλαβαίνεις πως πάντα παραγγέλνω πολλές παραγγελίες από μικρά πραγματάκια. Οπότε όταν έρχεται κάτι ποτέ δεν ξέρω τι ακριβώς είναι και τι ήρθε! Επίσης μου έχει τύχη πολλές φορές σε πιο ακριβά αντικείμενα βέβαια, να έχουν tracking αλλά να μην μου το γράφουν στο ebay. Υποθέτω ο λόγος που βάζουν tracking είναι για να είναι αυτή ΟΚ ότι όντως το έστειλαν και να μην διεκδικήσω πίσω χρήματα. Οπότε υπέθεσα πως ίσως συμβαίνει κάτι τέτοιο και γι αυτό όλη αυτή η ιστορία. Αν και δεν πολυκαταλαβαίνω πως κάτι τέτοιο καλύπτει το ΕΛΤΑ (γιατί αν όντως το έχασαν δεν θέλουν υπογραφή από εμένα ότι δεν το παρέλαβα), δεν πήγε ουδέποτε το μυαλό μου σε κάτι τέτοιο. Πιστεύεις πως έκανα χοντρή πατάτα;

 

Η δυσάρεστη έκπληξη ήταν ότι πιθανόν κάποιο δέμα μου χάθηκε (μπορεί και όχι) και η ευχάριστη ήταν ότι ασχολήθηκαν τόσο πολύ μαζί μου (και γενικά με τον πελάτη) τα ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Δικο σου δεμα δεν νομιζω να ειναι, αν καποιος κινουσε διαδικασιες αναζητησης αυτος πιθανοτατα θα ησουν εσυ. Χοντρη πατατα επισης δεν νομιζω, στην τελικη μια δηλωση υπεγραψες οτι δεν παρελαβες ενα συγκεκριμενο δεμα. Και οπως σου ειπα, υποθετω οτι δεν θα εισαι ο μονος που του ζητηθηκε απο την περιοχη σου να υπογραψει αυτη τη δηλωση. Μπορεις να παρεις στα ελτα να σου φυγει η ιδεα, αν και δεν νομιζω να βγαλεις ακρη. Ουτως ή αλλως ο ταχυδρομος θα ξαναπερασει, τον ρωτας.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχεις λοιπόν κανείς σας καμία ιδέα για το τι παίζει; Τι ακριβώς έιναι αυτό που μπορεί να χάθηκε όταν εγώ δεν έχω παραγγείλει κάτι με Tracking και πως είναι δυνατόν να κινήθηκε μια τέτοια διαδικασία από τα ίδια τα ΕΛΤΑ χωρίς tracking;

 

Ρωτάς εμάς αν ξερουμε τι είναι αυτό που χάθηκε ; Δεν νομίζω ότι υπαρχει κάποιος που να ξέρει .... εγώ πάντως σίγουρα δεν ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ρητορική ήταν η ερώτηση.... εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως αν είναι λογικό να μπει σε μια τέτοια διαδικασία τα ΕΛΤΑ
Link to comment
Share on other sites

:cool: - ετσι ειναι συνφορουμιτη,αμα το πακετο του φανει καπως ογκωδες ή βαρυ σου αφηνει ειδοποιηση στο γραμματοκιβωτιο ή ακομη και παραδιπλα μαζι με τον σωρο φυλλαδιων απο πιτσες ή αλλους φακελλους γειτονων σου.Ακομα και αν κανεις παραπονα στο γκισε θα σου πει πηγαινε επανω στον προϋσταμενο ο οποιος φυσικα και θα εχει δουλεια (μπλα-μπλα στο τηλεφωνο) και που θα κανεις το παραπονο σου σιγα μην "τα ακουσει" ο ταχυδρομος (!)

 

Η απόλυτη ξεφτίλα μιλάμε. Έφτασε σήμερα μια μπαταρία που είχα παραγγείλει και ξανά ούτε κουδούνι ούτε τίποτα. Τώρα πρέπει να περιμένω 2 μέρες να την πάρω και άλλες 2 ώρες στο ταχυδρομείο σαν μα****ς.

Την επόμενο φορά θα σταθώ όλο το πρωί στην πόρτα να τον περιμένω να δω τη ηλίθια δικαιολογία θα βρει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δικαιολογία αυτό είναι το σύστημα τους
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Σήμερα είχα μια δυσάρεστη και μια ευχάριστη έκπληξη από τα ΕΛΤΑ. Ήρθε ο ταχυδρόμος και μου κτύπησε την πόρτα μαζί με μια υπεύθυνη δήλωση η οποία ήταν ήδη γραμμένη και έγγραφε πως δεν έχω παραλάβει πακέτο με συγκεκριμένο Tracking Number. Μου είπε πως είχαν μια ειδοποίηση πως οι κινέζικες υπηρεσίες έχασαν ένα δέμα και μου είπε να συμπληρώσω για να αρχίσουν διαδικασίες αναζήτησης. Συμπλήρωσα τα στοιχεία μου και το υπέγραψα. Ποιο είναι το θέμα τώρα:

Αρχικά μου έκανε εντύπωση η τόσο πολύ οργάνωση. Ο ταχυδρόμος αν και πάντα τυπικός σε όλα και προσεκτικός στο που αφήνει τα πακέτα, δεν περίμενα να ασχοληθεί τόσο (όταν ήρθε είχε ήδη συμπληρώσει την δήλωση και απλά μου ζήτησε τα στοιχεία μου για να τα γράψει (και το έκανε μόνος του μπροστά μου) .

Εγώ να περιμένω παραγγελία με τέτοιο tracking number. Έχω παραγγείλει κάποια πράγματα από το ebay αλλά δεν έχω tracking number σε καμία. Μια από αυτές έχει λίγο αυξημένο ποσό αν και γενικά μικρό (σύνολο 12$). Έστειλα λοιπό μήνυμα στην “ακριβή” μου παραγγελία αλλά δεν έχω λάβει απάντηση ακόμα και νομίζω είναι απίθανο να ξέρει μιας και δεν μου έχει δώσει Tracking Number.

Έχεις λοιπόν κανείς σας καμία ιδέα για το τι παίζει; Τι ακριβώς έιναι αυτό που μπορεί να χάθηκε όταν εγώ δεν έχω παραγγείλει κάτι με Tracking και πως είναι δυνατόν να κινήθηκε μια τέτοια διαδικασία από τα ίδια τα ΕΛΤΑ χωρίς tracking; Μου είπε πως το ψάξανε και αυτή και στην δικιά τους αποθήκη (Τοπικά ΕΛΤΑ και τοπικό κέντρο) αλλά και στο κεντρικό κέντρο διανομής τον Αθηνών.

Ξέρω πως ίσως μου πείτε πως κάτι βρομάει σε όλη την υπόθεση, αλλά το μόνο σοβαρό στοιχείο που έδωσα στο ταχυδρόμο ήταν το ΑΤ μου όπου ΟΚ δεν νομίζω πως μπορεί να κάνει κάτι με αυτό. Ούτε Ημερομηνία έκδοσης ούτε τίποτα άλλο (μόνο ονόματα και διεύθυνση και γενικά τα τυπικά στοιχεία που έχει το επίσημο έντυπο υπεύθυνης δήλωσης). Επίσης η δηλώσω έγραφε μόνο πως δεν έχω παραλάβει τέτοιο αντικείμενο τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο. Τέλος τον ταχυδρόμο τον ξέρω (όχι προσωπικός), δηλαδή με λίγα λόγια ήταν όντως ο ταχυδρόμος και όχι κανένας άκυρος!!

Λοιπόν; Τι έχετε να πείτε; Λέω αύριο να πάρω τα ΕΛΤΑ τηλέφωνο να δω τι παίζει!

Κράτησες το tracking number? Τι πληροφορίες δίνει?

Link to comment
Share on other sites

έχω μια αποστολή από κίνα με την nl post υπηρεσία.

και μου βγάζει ένα "περίεργο" (για εμένα τουλάχιστον μήνυμα), "The item is pre-advised", τι σημαίνει αυτό?

αν κάποιος επιθυμεί να ρίξει μια ματιά είναι ευπρόσδεκτος

 

http://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=RS213092638NL

Link to comment
Share on other sites

έχω μια αποστολή από κίνα με την nl post υπηρεσία.

και μου βγάζει ένα "περίεργο" (για εμένα τουλάχιστον μήνυμα), "The item is pre-advised", τι σημαίνει αυτό?

αν κάποιος επιθυμεί να ρίξει μια ματιά είναι ευπρόσδεκτος

 

http://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=RS213092638NL

Καθόλου περίεργο δεν ειναι, διάβασε την πρώτη σελίδα σε αυτό το νήμα και θα σου λυθούν όλες οι απορίες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου περίεργο δεν ειναι, διάβασε την πρώτη σελίδα σε αυτό το νήμα και θα σου λυθούν όλες οι απορίες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

σε ευχαριστώ για την προτροπή σου! Η αλήθεια όπως κατάλαβες είναι ότι δεν το είχα διαβάσει αλλά είναι η πρώτη φορά που μου στέλνουν κάτι μέσω του nl post.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει καθυστερησει λιγο η παραγγελια και απο τα ελτα μου λενε οτι δεν εχει φτασει αθηνα. να αρχισω να ανησυχω?? RS247022653NL
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει καθυστερησει λιγο η παραγγελια και απο τα ελτα μου λενε οτι δεν εχει φτασει αθηνα. να αρχισω να ανησυχω?? RS247022653NL

στις 25-05 το δεμα σου εφτασε στο αεροδρομιο, ακομη ομως δεν εχει γινε ανοιγμα σακου για να σκαναριστει απο τα ελτα, οποτε περιμενεις. αν και απο 25-05 ειναι καπως ανησυχητικο, απο που το πηρες?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα sms από τα ΕΛΤΑ όπου μ ενημέρωσε πως ένα πακέτο μου (εσωτερικού) έφτασε στο ταχυδρομείο μου. Έμεινα έκπληκτος :lol: Θετικό αυτό, απ το να φέρνουν ειδοποιητήρια (που λόγω έλλειψης ταχυδρόμων σπάνια λαμβάναμε ή τα φερναν βδομάδες μετά)

 

Gerstavros2 ναι δεν δείχνει τίποτα σε κανένα site. Ούτε στα ΕΛΤΑ ούτε στο 17track

Τοτε μούφες σου λένε, κάτι άλλο παίζεται

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έτυχε πριν από ένα μήνα περίπου να μου στείλουν ένα συστημένο εσωτερικού και με ειδοποίησαν με sms! Εξελίξεις!
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έτυχε πριν από ένα μήνα περίπου να μου στείλουν ένα συστημένο εσωτερικού και με ειδοποίησαν με sms! Εξελίξεις!

 

Aν εχει κινητο τηλεφωνο το δεμα/φακελος και εχει καταχωρηθει το τηλεφωνο στο συστημα,τοτε μονο ερχεται μηνυμα στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Παραγγέλνω συχνά απέξω(κινα-αγγλια) χωρίς κανένα πρόβλημα,αλλά ήρθε η ώρα να τρομάξω και να σκεφτώ αρκετά αν θα ξαναπάρω κάτι αξίας απέξω..

 

Είχα παραγγείλει ένα δεματάκια με μια action camera ,ένα μονόποδο,μια αδιάροχη θήκη και 2-3 μικροπράγματα.

Έλαβα το δέμα στην κλασική γκρι σακούλα.Φαινόταν κλειστή και τα αυτοκόλητα με τις πληροφορίες αποστολής κομπλέ.Την ανοίγω και βλέπω άλλη μια σακούλα ιδιου μεγέθους περίπου και χρώματος,η οποία ήταν όμως σκισμένη σε ένα σημειο.Την ανοιγω και βλέπω ότι όλα είναι εκεί εκτός απο την κάμερα...

Φρίκη.

Διαβάζω στο νετ ότι γίνεται που κ που αυτο,πρακτικά ότι κάποιος ανοίγει τα δέματα,παίρνει κάτι απο μέσα και συνεχίζεται η αποστολή.

 

Εγώ ρωτώ,υπάρχει τρόπος να μάθω αν αυτό έγινε όταν έφτασε στην Ελλάδα ,η πιο πρίν?

Επίσης,υπάρχει τρόπος επιβεβαίωσης της ακεραιότητας του δέματος?Με ζύγισμα πριν και μετά την παραλαβή ας πούμε?

trace number : RF335884512SG

 

υγ: Έχω στειλει στο ηλεκτρονικό κατάστημα και περιμένω απάντηση για τυχόν support-refund,αλλά δε νομίζω να καταφέρω κάτι.

Να κράξω κανά ΕΛΤΑ? :cry:

υγ2:Περιμένω και άλλο ένα δέμα μεγαλύτερης αξίας,και ίδιου στυλ(πακέτο με 4-5 πράγματα-το ένα αξιας)...τρέμω μην ξαναγίνει

Link to comment
Share on other sites

Βιντεο δεν τραβηξες οταν ανοιξες το δεμα? Δεν εχει νοημα να κατηγορεις καποιον χωρις αποδειξεις. Μπορει να εχει γινει οτιδηποτε π.χ να ξεχασε το καταστημα να βαλει την καμερα. Μπορει να εγινε και αυτο που λες, αλλα δεν ξερεις που μπορει να στο ανοιξαν δεδομενου οτι το δεμα περασε απο ενδιαμεσους σταθμους πριν ερθει ελλαδα. Πρωτιστως πρεπει να μπορεις να αποδειξεις οτι οντως η καμερα δεν ηταν στο δεμα ωστε αν το καταστημα αρνειται τα παντα να μπορεις να διεκδικησεις τα λεφτα μεσω paypal. Με το ζυγισμα δεν νομιζω να βγαλεις ακρη.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Από ποιο κατάστημα την πήρες; αν μιλάς για την xiaomi τα περισσότερα καταστήματα στέλνουν με διαφορετικό πακέτο την κάμερα και με άλλο τα αξεσουάρ γιατί φεύγουν από διαφορετικές περιοχές. Επικοινώνησε με το μαγαζί και ρώτα τους
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Παραγγέλνω συχνά απέξω(κινα-αγγλια) χωρίς κανένα πρόβλημα,αλλά ήρθε η ώρα να τρομάξω και να σκεφτώ αρκετά αν θα ξαναπάρω κάτι αξίας απέξω..

 

Είχα παραγγείλει ένα δεματάκια με μια action camera ,ένα μονόποδο,μια αδιάροχη θήκη και 2-3 μικροπράγματα.

Έλαβα το δέμα στην κλασική γκρι σακούλα.Φαινόταν κλειστή και τα αυτοκόλητα με τις πληροφορίες αποστολής κομπλέ.Την ανοίγω και βλέπω άλλη μια σακούλα ιδιου μεγέθους περίπου και χρώματος,η οποία ήταν όμως σκισμένη σε ένα σημειο.Την ανοιγω και βλέπω ότι όλα είναι εκεί εκτός απο την κάμερα...

Φρίκη.

Διαβάζω στο νετ ότι γίνεται που κ που αυτο,πρακτικά ότι κάποιος ανοίγει τα δέματα,παίρνει κάτι απο μέσα και συνεχίζεται η αποστολή.

 

Εγώ ρωτώ,υπάρχει τρόπος να μάθω αν αυτό έγινε όταν έφτασε στην Ελλάδα ,η πιο πρίν?

Επίσης,υπάρχει τρόπος επιβεβαίωσης της ακεραιότητας του δέματος?Με ζύγισμα πριν και μετά την παραλαβή ας πούμε?

trace number : RF335884512SG

 

υγ: Έχω στειλει στο ηλεκτρονικό κατάστημα και περιμένω απάντηση για τυχόν support-refund,αλλά δε νομίζω να καταφέρω κάτι.

Να κράξω κανά ΕΛΤΑ? :cry:

υγ2:Περιμένω και άλλο ένα δέμα μεγαλύτερης αξίας,και ίδιου στυλ(πακέτο με 4-5 πράγματα-το ένα αξιας)...τρέμω μην ξαναγίνει

Λες οτι αγοραζεις συχνα απο εξωτερικο αλλα ουτε μας λες απο που το πηρες, ποσο θα ζυγιζαν ολα αυτα μαζι, ποσα τεμαχια θα ηταν ολα μαζι, πληρωσες εξτρα για την αποστολη? Γιατι φιλε μου αν κανεις εσυ μια παραγγελια με 20 τεμαχια, free shipping, ο κινεζος μπορει να τα στειλει μισα μισα ή και τρεις αποστολες, διοτι σαφως με μια σακουλα που περιεχει τοσα πολλα, μπορει να γινουν πολλα, πχ να χαθουν πραγματα. Τωρα, ολα τα δεματα γραφουν επανω στο customs declaration οτι μπορουν επισημως να ανοιχθουν, εσυ συμφωνεις με αυτο (φυσικα δεν μπορεις να κανεις και αλλιως). Οσο για πραγματα "αξιας" και εγω εχω φερει κινητα και ταμπλετες πολλων ευρω, προσεχε απο που ψωνιζεις. Εξηγησε μας και εμας ομως για να σε βοηθησουμε, με το tracking number μονο δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...