Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

 

Συμφώνησα με ενα παιδι ότι θα μου στείλει Μια αντικαταβολή για παραλαβή από το κκ Ηρακλεου

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ RECEPTION ΣΤΑΘΜΟΥ 18-05-2015 18:16 ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (ΚΚ) - ΕΛΤΑ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (ΚΚ) - ΕΛΤΑ 19-05-2015 12:27 ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (ΚΚ) - ΕΛΤΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΤΡΙΠΟΛΗ Κ Δ 19-05-2015 17:01 ΤΡΙΠΟΛΗ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΤΡΙΠΟΛΗ Κ Δ 19-05-2015 17:44 ΤΡΙΠΟΛΗ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ 20-05-2015 09:44 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ΚΚ) ΚΡΗΤΗΣ - ΕΛΤΑ 20-05-2015 11:36 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ΚΚ) ΚΡΗΤΗΣ - ΕΛΤΑ

 

Άρα βρίσκεται στο κκ Ηράκλειου και μπορώ να πάω να πάω να παραλάβω η πρέπει να περιμένω ειδοποιητηριο σπίτι;

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ξέρετε ποτε μπορεί να το έχω;

Λογικά μέχρι το τέλος του μήνα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ειναι το αργοτερο που σας εχει κανει με EMS απο Κινα;

 

Εχω ξεπερασει το μηνα και μετραει, αν δεν ηταν Κουριερ ποσο καιρο θα εκανε; 1 ετος;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εμφανίστηκε και το δικο μου SG

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 01-04-2015 11:23 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 20-05-2015 10:37 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω φοβερό ταχυδρόμο. Όχι μόνο φέρνει τα συστημένα αλλά μου χτυπάει και για να μου πει ότι άφησε τα απλά στο γραμματοκιβώτιο. Τι άλλο να ζητήσω ο άνθρωπος!!

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω φοβερό ταχυδρόμο. Όχι μόνο φέρνει τα συστημένα αλλά μου χτυπάει και για να μου πει ότι άφησε τα απλά στο γραμματοκιβώτιο. Τι άλλο να ζητήσω ο άνθρωπος!!

Χαχα..και εμένα το ίδιο κάνει! Και είναι και γυναίκα, οπότε διπλή η χαρά όταν χτυπάει η ταχυδρόμος!

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα παρε ενα χυμο και δωσε του.δεν ειναι κακο να τον ευχαριστησεις.

σωστος! ετσι κ σε μας εδω στην κατερινη ο ταχυδρομος ειναι σωστοτατος και οταν ερχεται παντα του χω νερακι κ γλυκακι!!

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση off topic σχολιασμών
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 08-04-2015 14:38 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-05-2015 06:38 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-05-2015 18:57 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 20-05-2015 07:47 Μ.Δ. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 20-05-2015 09:03 Μ.Δ. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ 20-05-2015 14:55 Μ.Δ. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 20-05-2015 14:59 Μ.Δ. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΕΛΤΑ 21-05-2015 08:30 ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΕΛΤΑ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 21-05-2015 11:03 ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΕΛΤΑ

 

Σήμερα παρέλαβα και εγώ επιτέλους!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω φοβερό ταχυδρόμο. Τι άλλο να ζητήσω ο άνθρωπος!!

 

να προσλάβουν και άλλους απο τέτοιους η να κάνουν αναβάθμιση τους υπόλοιπους!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

να προσλάβουν και άλλους απο τέτοιους η να κάνουν αναβάθμιση τους υπόλοιπους!

Το νέο λογισμικό είναι έτοιμο, συντόμως αναβαθμίζει όλο το προσωπικό! ;)

Η "πρόσληψη προσωπικού" πάντως είναι μεγάλη πληγή για τα ΕΛΤΑ, η έλλειψη προσωπικού είναι δυστυχώς εμφανείς!

Όλα αυτά, όπως είναι λογικό, ρίχνουν την "ποιοτητα". Είναι κρίμα να υπάρχουν παράπονα για έναν οργανισμό που κατά γενική ομολογία είχε την συμπάθεια του κόσμου!

Link to comment
Share on other sites

Το νέο λογισμικό είναι έτοιμο, συντόμως αναβαθμίζει όλο το προσωπικό! ;)

Η "πρόσληψη προσωπικού" πάντως είναι μεγάλη πληγή για τα ΕΛΤΑ, η έλλειψη προσωπικού είναι δυστυχώς εμφανείς!

Όλα αυτά, όπως είναι λογικό, ρίχνουν την "ποιοτητα". Είναι κρίμα να υπάρχουν παράπονα για έναν οργανισμό που κατά γενική ομολογία είχε την συμπάθεια του κόσμου!

Nεο λογισμικο? Εισαι εκ των εσω?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Nεο λογισμικο? Εισαι εκ των εσω?

Πλάκα έκανα, στο σχόλιο του φίλου που είπε για την αναβάθμιση του προσωπικού....

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ο ταχυδρόμος μου, μου χτυπάει για τα απλά να κατέβω και τον έχω πρήξει τον άνθρωπο γιατί μέρα παρά μέρα μου έρχονται αντικείμενα. σκεφτόμουν μήπως "έπρεπε" καμία μέρα να του δώσω κανένα Πουρμπουάρ κανένα 5εύρω ξέρω γω για να τον ευχαριστήσω. αλλά φοβάμαι μην το παρεξηγήσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω στειλει ενα δεμα αγγλια στο sportsdirect απο 12/05 και ακομα να το παραλαβουνε..ειναι λογικο τοσες μερες;να κανω αιτηση στα ελτα αναζητησης του δεματος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω στειλει ενα δεμα αγγλια στο sportsdirect απο 12/05 και ακομα να το παραλαβουνε..ειναι λογικο τοσες μερες;να κανω αιτηση στα ελτα αναζητησης του δεματος;

 

Εγω φιλε εχω κανει μια αγορα απο Αγγλια απο τις 4 Μαιου το εστειλε με Direct Link στις 6 Μαιου εφυγε 8 Μαιου μεσω Σουηδια οπως με ενημερωσε ο πωλητης και ακομα περιμενω.Το track number εχει να ανανεωθει απο 8 Μαιου που πηγαινε απο Αγγλια Σουηδια.Δεν ξερω τι γινεται πραγματικα.Αν ξεριε καποιος ας βοηθησει. Το Track number μου ειναι αυτο RR202531130SE.

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε εχω κανει μια αγορα απο Αγγλια απο τις 4 Μαιου το εστειλε με Direct Link στις 6 Μαιου εφυγε 8 Μαιου μεσω Σουηδια οπως με ενημερωσε ο πωλητης και ακομα περιμενω.Το track number εχει να ανανεωθει απο 8 Μαιου που πηγαινε απο Αγγλια Σουηδια.Δεν ξερω τι γινεται πραγματικα.Αν ξεριε καποιος ας βοηθησει. Το Track number μου ειναι αυτο RR202531130SE.

 

Αυτο φαινεται οτι εφτασε σημερα Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο φαινεται οτι εφτασε σημερα Ελλαδα.

 

Που το ειδες φιλε μου οτι εφτασε σημερα ??? γιατι εγω το κοιταζω εδω

 

https://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=RR202531130SE

και δεν μου δειχνει κατι

Link to comment
Share on other sites

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που φάνηκε στα ΕΛΤΑ, όλα καλά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ο ταχυδρόμος μου, μου χτυπάει για τα απλά να κατέβω και τον έχω πρήξει τον άνθρωπο γιατί μέρα παρά μέρα μου έρχονται αντικείμενα. σκεφτόμουν μήπως "έπρεπε" καμία μέρα να του δώσω κανένα Πουρμπουάρ κανένα 5εύρω ξέρω γω για να τον ευχαριστήσω. αλλά φοβάμαι μην το παρεξηγήσει.

 

:cool: - ΜΗΝ το κανεις φιλε (!) το ειχα κανει εγω παλαιοτερα 1-2 φορες και εκτοτε οποτε συναντιομασταν στον δρομο σταματαγε και κοιταγε περιμενοντας,ειχα καταντησει οποτε τον βλεπω να αλλαζω δρομο, ειπαμε να δειξουμε κατα καποιο τροπο την ευγνωμοσυνη αλλα οχι και ετσι (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:cool: - ΜΗΝ το κανεις φιλε (!) το ειχα κανει εγω παλαιοτερα 1-2 φορες και εκτοτε οποτε συναντιομασταν στον δρομο σταματαγε και κοιταγε περιμενοντας,ειχα καταντησει οποτε τον βλεπω να αλλαζω δρομο, ειπαμε να δειξουμε κατα καποιο τροπο την ευγνωμοσυνη αλλα οχι και ετσι (!)

 

εχεις απολυτο δικιο.

μην τους κακομαθαινεται!

πληρωνονται.

αν δεν τους αρεσε θα αλλαζαν δουλεια.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

:cool: - ΜΗΝ το κανεις φιλε (!) το ειχα κανει εγω παλαιοτερα 1-2 φορες και εκτοτε οποτε συναντιομασταν στον δρομο σταματαγε και κοιταγε περιμενοντας,ειχα καταντησει οποτε τον βλεπω να αλλαζω δρομο, ειπαμε να δειξουμε κατα καποιο τροπο την ευγνωμοσυνη αλλα οχι και ετσι (!)

 

εχεις απολυτο δικιο.

μην τους κακομαθαινεται!

πληρωνονται.

αν δεν τους αρεσε θα αλλαζαν δουλεια.

Το λεγόμενο "τιπ" ή "πουρμπουάρ" το δίνει κάποιος απ' την καρδιά του, επειδή έμεινε ευχαριστημένος από μια εξυπηρέτηση (ή περισσότερες εξυπηρετήσεις) και όχι από υποχρέωση!!

Σε όσους μπορεί να δώσουμε κατι, όλοι πληρώνονται! Και ο σερβιτόρος πληρώνεται που θα αφήσουμε κάτι, και ο γυναικολόγος που θα ξεγεννήσει τη γυναίκα μας πληρώνεται κ.τ.λ., αλλά αν μας εξυπηρετήσουν και βολευτούμε μας αρέσει! Ολα βέβαια είναι θέμα ανθρώπου (και αυτού που δίνει κάτι και αυτού που το δέχεται) και το πως το βλέπει ο καθένας!! Πάντα στα πλαίσια του λογικού και του "κόσμιου"! Ας μην τα βάζουμε ολα σ' ενα τσουβάλι.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Το λεγόμενο "τιπ" ή "πουρμπουάρ" το δίνει κάποιος απ' την καρδιά του, επειδή έμεινε ευχαριστημένος από μια εξυπηρέτηση (ή περισσότερες εξυπηρετήσεις) και όχι από υποχρέωση!!

Σε όσους μπορεί να δώσουμε κατι, όλοι πληρώνονται! Και ο σερβιτόρος πληρώνεται που θα αφήσουμε κάτι, και ο γυναικολόγος που θα ξεγεννήσει τη γυναίκα μας πληρώνεται κ.τ.λ., αλλά αν μας εξυπηρετήσουν και βολευτούμε μας αρέσει! Ολα βέβαια είναι θέμα ανθρώπου (και αυτού που δίνει κάτι και αυτού που το δέχεται) και το πως το βλέπει ο καθένας!! Πάντα στα πλαίσια του λογικού και του "κόσμιου"! Ας μην τα βάζουμε ολα σ' ενα τσουβάλι.

 

αλλος σερβιτορος,αλλο γιατρος.

 

2 ακρα εντελως.

 

και οπως ειπες ολα ειναι θεμα ανθρωπου.

θελεις να δωσεις με την καρδια σου οπως ειπες?δινεις!

θελεις να δωσεις για να λενε οτι δινεις?δινεις!

θελεις να δωσεις γιατι φοβασαι?δινεις!

 

εχεις μαθει να πληρωνεις για να βολευεσαι?δωσε!

η δουλεια σου να γινεται.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

αλλος σερβιτορος,αλλο γιατρος.

 

2 ακρα εντελως.

 

και οπως ειπες ολα ειναι θεμα ανθρωπου.

θελεις να δωσεις με την καρδια σου οπως ειπες?δινεις!

θελεις να δωσεις για να λενε οτι δινεις?δινεις!

θελεις να δωσεις γιατι φοβασαι?δινεις!

 

εχεις μαθει να πληρωνεις για να βολευεσαι?δωσε!

η δουλεια σου να γινεται.

Ακριβώς! Γι' αυτό και 'γω είπα να μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι και ότι είναι θέμα ανθρώπου!!

2 άκρα ο σερβιτόρος και ο γιατρός........ ο ταχυδρόμος κάπου στη μέση ;)

Off topic: Εγώ έδωσα κάποτε 250 ευρώ στον προϊστάμενο της γυναικολογικής κλινικής για να "βολέψουν" και να φερθούν λίγο καλύτερα στη γυναίκα μου γιατί νοσηλεύτηκε λίγο πριν γεννήσει, δεδομένου και της ψυχολογίας των ημερών! Αλλιώς οι συνθήκες ήταν άθλιες!!

Δεν το μετάνιωσα ποτέ, γιατί εμένα αγαλίασε η καρδιά μου μ' αυτό που πέτυχα! Για άλλους ίσως ήταν λάθος η κίνηση μου!!

Sorry για το off topic.....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...