Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

alon mp3 player. βαλτε τον νεο player μουσικης που παιζει σχεδον τα παντα π.χ. ogg.θελει υπογραφη και παιζει μια χαρα στο ν8. μολις το εβαλα. ξερετε που να τον βρειτε.

 

επισης μη χασετε το kylom project. εξαιρετικο στην οργανωση των υποχρωσεων.

 

Μια χαρά παίζει μέχρι τώρα ο ALON mp3 dictaphone. Και μάλιστα αναγνωρίζει και τα controls των ακουστικών του πακέτου αγοράς του Ν8. Και όχι μόνο αυτό, αναγνωρίζει κανονικότατα και τον AD-54 που είχα στο Ν82 μου!

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μακράν καλύτερος ο LCG Jukebox σε σχέση με το Alon mp3 Dictaphone. Εγκατέστησα την έκδοση 2.70. Μεγάλο πλεονέκτημα το editable equalizer, αλλά και το ότι πλέον αναγνωρίζει τα controls του handsfree. Κανένα πρόβλημα με χαμηλή ένταση ή οτιδήποτε άλλο. Κρυστάλλινος ήχος, υψηλή παραμετροποίηση. Καταπληκτικό, το συστήνω σε όσους θέλουν μια εναλλακτική στον εργοστασιακό Music Player. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το restart by yuelongr δουλευει κανονικα στο n8 απλα θελει υπογραφη!!!;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το restart by yuelongr δουλευει κανονικα στο n8 απλα θελει υπογραφη!!!;);)

Ζητάει επιβεβαίωση για την επανεκκίνηση ή την κάνει κατευθείαν; Με ενδιαφέρει αυτό, γιατί το Jbak Reboot που έχω κάνει κατευθείαν χωρίς να σε ρωτήσει και δεν είναι ό,τι καλύτερο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ζητάει επιβεβαίωση για την επανεκκίνηση ή την κάνει κατευθείαν; Με ενδιαφέρει αυτό, γιατί το Jbak Reboot που έχω κάνει κατευθείαν χωρίς να σε ρωτήσει και δεν είναι ό,τι καλύτερο.

 

Ζητάει επιβεβαίωση:)

Link to comment
Share on other sites

jbak reboot το καλυτεορ κατεμε για επανεκκινηση.

 

Επισης να αναφερω οποιος θελει να παιζει flac στο N8 μπορει να χρησιμοποιησει το folderplay 1.82. Τιποτα προηγμενο αλλα οποιος παιξει flac Με αυτο και ανεβασει τερμα την ενταση θα δει οτι ειναι μεγλαυτερη απο οτι πανε τα mp3 με τον default ή αλλον player.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Το Jbak Reboot δε μου φαίνεται και πολύ σταθερό. Καναδυό φορές το πάτησα για επανεκκίνηση και απλά έκλεισε τη συσκευή, χωρίς να την ξανανοίξει, αναγκάστηκα να ανοίξω το Ν8 μόνος μου.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το Jbak Reboot δε μου φαίνεται και πολύ σταθερό. Καναδυό φορές το πάτησα για επανεκκίνηση και απλά έκλεισε τη συσκευή, χωρίς να την ξανανοίξει, αναγκάστηκα να ανοίξω το Ν8 μόνος μου.

 

οκ να διορθωσω το προηγουμενο Post. Το καλυτερο προγραμμα επανεκκινησης για την ωρα. Η αληθεια ειναι οτι ισως απλα κολλαει το κινητο και κανει επανεκκινηση δε ξερω. Τη δουλεια του τη κανει παντως. Οσο για να με πεταει δεν εχει συμβει μεχιρ τωρα.

 

Δοκιμασα πριν λιγο flac στο folderplay και το fm transmitter. Δοκιμαστε το!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να κάνουμε printscreen την οθόνη του Ν8 ;

αυτό που ψάχνεις λέγεται ScreenSnap θα το βρείς στο γνωστό μαγαζάκι καλορίζικο και το καινούριο κινητό!!:):)

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

αυτό που ψάχνεις λέγεται ScreenSnap θα το βρείς στο γνωστό μαγαζάκι καλορίζικο και το καινούριο κινητό!!:):)

 

Και εγώ νόμιζω πως θα ήταν κανένας συνδιασμος κουμπιών όπως στα μήλα :)

Ευχαριστώ πολύ :D:D:D

Married with N8:love:

I have a dream...

Link to comment
Share on other sites

αυτό που ψάχνεις λέγεται ScreenSnap θα το βρείς στο γνωστό μαγαζάκι καλορίζικο και το καινούριο κινητό!!:):)

 

επισης εγω χρησιμοποιω το tap2screen

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

επισης εγω χρησιμοποιω το tap2screen

 

Ρε παιδια χρονια πολλα! Οτι εφαρμογη για sreensnap εχω περασει στο n8 δε λειτουργει σωστα, προκαλει κολληματα στην εκθεση με της φωτογραφιες. Μπορεις να μου στειλεις την tap2screen που χρησιμοποιεις γιατι την εχω δοκιμασει καιαυτη αλλα παλι τα ιδια!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω βρει την εφαρμογή του facebook... Δεν το θέλω από τα κοινωνικά δίκτυα, ξεχωριστή για να μπορώ να την βάλω και ως homescreen, δεν υπάρχει;

Married with N8:love:

I have a dream...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω βρει την εφαρμογή του facebook... Δεν το θέλω από τα κοινωνικά δίκτυα, ξεχωριστή για να μπορώ να την βάλω και ως homescreen, δεν υπάρχει;

Δεν υπάρχει ξεχωριστή όπως στο παρελθόν. Είναι μαζί με twitter στο Social Networks. Που είναι όμως το πρόβλημα; Σέταρε μόνο το facebook account και θα σου δείχνει μόνο αυτό. Υπόψιν, θα σου τρώει μπαταρία το widget, αφού θα κάνει συνεχώς update.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ΠΛΗΝ το οποίο είναι σε όλα τα ΝΟΚΙΑ είναι το OVI STORE, έχει λίγα και τα καλά είναι επι πληρωμή. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ τα angry birds να τα παρέχει τσαμπέ το Android και εμείς που έχουμε σκάσει του κόσμου τα λεφτά να πρέπει να πληρώσουμε και άλλο :mad:

 

 

Το "τσαμπέ" Angry Birds του Android περιέχει διαφημίσεις και θέλει σύνδεση το internet, η επι πληρωμή έκδοση του Android δεν περιέχει διαφημίσεις όπως και η επι πληρωμή έκδοση για Symbian.

 

Ακόμα δεν έχω βρει την εφαρμογή του facebook... Δεν το θέλω από τα κοινωνικά δίκτυα, ξεχωριστή για να μπορώ να την βάλω και ως homescreen, δεν υπάρχει;

 

Yπάρχει το Gravity

 

Δεν υπάρχει ξεχωριστή όπως στο παρελθόν. Είναι μαζί με twitter στο Social Networks. Που είναι όμως το πρόβλημα; Σέταρε μόνο το facebook account και θα σου δείχνει μόνο αυτό. Υπόψιν, θα σου τρώει μπαταρία το widget, αφού θα κάνει συνεχώς update.

 

Yπάρχει το Gravity και το widget δεν τρώει μπαταρία, ούτε κάνει ανανέωση (μονο γράφει οτι κάνει) αν τα widgets είναι "εκτός σύνδεσης".

 

Προσωπικά προτιμώ το Social γιατί έχει καλύτερο home screen widget αν και το interface του Gravity είναι πολύ καλύτερο.

 

αυτό που ψάχνεις λέγεται ScreenSnap θα το βρείς στο γνωστό μαγαζάκι καλορίζικο και το καινούριο κινητό!!:):)

 

Δε χρειάζεται "μαγαζάκι", είναι free η εφαρμογή και υπάρχει στο επίσημο www.smartphoneware.com

 

Ορίστε και το .sis http://nokia-n8-software.smartphoneware.com/download/screen_snap_s3/best_screensnap_s3_s60_3_and_5_v_3_00_full.sisx

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ έχω κάνει εγκατάσταση το swype και μου έχει μπει κανονικά στο keyboards του browser δεν μου μπαίνει στο αντίστοιχο των μηνυμάτων...;;;;;

Married with N8:love:

I have a dream...

Link to comment
Share on other sites

αυτο το Gravity ρε παιδια πως το χειρίζεστε....?

δεν μπορω να καταλαβω πως μπορω να δω το δικο μου προφιλ στο facebook πως μπορω να δω τις photos τις δικες μου η τις photos των αλλων...γενικα χαος......:p

Link to comment
Share on other sites

αυτο το Gravity ρε παιδια πως το χειρίζεστε....?

δεν μπορω να καταλαβω πως μπορω να δω το δικο μου προφιλ στο facebook πως μπορω να δω τις photos τις δικες μου η τις photos των αλλων...γενικα χαος......:p

 

Όντως, μόνο τα νέα είδα και ξενέρωσα και το έβγαλα.. Τι το καλό βρίσκουν?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ έχω κάνει εγκατάσταση το swype και μου έχει μπει κανονικά στο keyboards του browser δεν μου μπαίνει στο αντίστοιχο των μηνυμάτων...;;;;;

Εννοείς ότι στο landscape qwerty σου βγάζει το κανονικό πληκτρολόγιο και όχι το swype; Για κάνε μια επανεκκίνηση γιατί έτσι ενσωματώνεται ή απενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως το social networks δε μ'αρέσει γιατί δε μου δείχνει τα notifications...

 

γενικως σαν εφαρμογη ειναι χαλια.....

δεν δειχνει ειδοποιησεις δεν εχει chat, χαλια διαρυθμιση.

επιγοντως αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

γενικως σαν εφαρμογη ειναι χαλια.....

δεν δειχνει ειδοποιησεις δεν εχει chat, χαλια διαρυθμιση.

επιγοντως αναβαθμιση.

 

γιατί, υπάρχει mobile έκδοση που να βγάζει το chat??? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...