Jump to content

Ταξίδια


DrMaslow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλα μιλαμε για τις γραμμες προς Ελ βενιζελος πιο πανω...!!!!

Aκυρο !! :P

 

για πειτε καμια προταση για σεπτεμβρη/οκτωβρη.

εχω σκεφτει βολο, καλαμπακα, πρεσπες, καστορια, μετσοβο/γιαννενα.

για 3 μερες περιπου, με γυναικα οι 2 μας

 

Οκτωβρη λεει Μετσοβο αλλα και καλαμπακα.

Link to comment
Share on other sites

για πειτε καμια προταση για σεπτεμβρη/οκτωβρη.

εχω σκεφτει βολο, καλαμπακα, πρεσπες, καστορια, μετσοβο/γιαννενα.

για 3 μερες περιπου, με γυναικα οι 2 μας

Μπορείς να συνδυάσεις να πας να μείνεις μια μέρα Καλαμπάκα να δεις τα Μετέωρα και μετά τις υπόλοιπες μέρες πας Μέτσοβο, όπου μπορείς να πεταχτεις και Γιάννενα για εκδρομή.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για μετακινηση μετρο προαστιακος κτλ κτλ υπαρχουν οι Zeitkarten δηλαδη εισιτηρια πολλαπλων διαδρομων και ημερων οπου συμφερει καραμπινατα απο το βγαζεις για ενα δρομολογιο... θα γλυτωσεις πολλα λεφτα.αν πας για βδομαδα και πανω βγαλε Wochenkarte με τις ζωνες που θα κυκλοφορεις βγαινει επιτοπου σε καθε αυτοματο μηχανημα αλλα και εκδοτηρια των Die Bahn.Ανατολικο Βερολινο ειναι κυριως τα κλαμπ και οι νυχτερινη ζωη που δεν ειναι ακριβη σε καμια περιπτωση ακομα και για τα δικα μας δεδομενα.
Link to comment
Share on other sites

για πειτε καμια προταση για σεπτεμβρη/οκτωβρη.

εχω σκεφτει βολο, καλαμπακα, πρεσπες, καστορια, μετσοβο/γιαννενα.

για 3 μερες περιπου, με γυναικα οι 2 μας

 

Πρόταση πρώτη.

 

Μένεις Καστοριά και από εκεί μπορείς να πας

 

- Πρέσπες

- Φλώρινα

- Νυμφαίο

Αν ο καιρός το επιτρέπει, να κάνεις την διαδρομή Καστοριά - Φλώρινα μέσω Βιτσίου...Μαγική διαδρομή μέσα από δάση οξυάς

 

Πρόταση Δεύτερη

 

Μένεις Γιάννενα και από εκεί μπορείς να πας

 

- Μέτσοβο

- Ζαγοροχώρια

- Κόνιτσα

- Μαστοροχώρια

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Αν πας Φλώρινα, να πας για φαγητό στο Βαρόσι. Εξαιρετική κουζίνα

 

http://www.tripadvisor.com.gr/ShowUserReviews-g189464-d7059657-r225868731-To_Varosi-Florina_Florina_Region_West_Macedonia.html

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις διαδικαστικού χαρακτήρα για όποιον γνωρίζει:

 

(α) αν αγοράσω δύο εισιτήρια χωρίς αποσκευή από την ιστοσελίδα της Aegean, μπορώ αργότερα να προσθέσω αποσκευή για το ένα από τα δύο εισιτήρια;

(β) αν αγοράσω τα εισιτήρια από άλλη ιστοσελίδα, μπορώ να αγοράσω αποσκευές από το τηλεφωνικό κέντρο της Aegean; Το κόστος θα είναι όπως τα αναφέρει στην ιστοσελίδα της, με επιπλέον χρέωση δηλαδή επί της τιμής προπώλησης;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για το δεύτερο δεν ξέρω αλλά για το πρώτο σίγουρα μπορείς μιας και το έκανα πρόσφατα.

 

Σωστός, πριν την ολοκλήρωση της κράτησης βγάζει επιλογή. Θενξ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, πριν την ολοκλήρωση της κράτησης βγάζει επιλογή. Θενξ. :)

 

Μπορεις κ μετα την ολοκληρωση της κρατησης!

Εγω το' χω κανει μερικες ωρες πριν την πτηση, με κλεισμενα εισιτηρια απο αλλο ατομο, κτλ κτλ.

Νομιζω το τηλ κεντρο εχει μια εξτρα χρεωση λογω του οτι καλεις εκει, αλλα δεν ορκιζομαι αν ισχυει ακομα!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις κ μετα την ολοκληρωση της κρατησης!

Εγω το' χω κανει μερικες ωρες πριν την πτηση, με κλεισμενα εισιτηρια απο αλλο ατομο, κτλ κτλ.

Νομιζω το τηλ κεντρο εχει μια εξτρα χρεωση λογω του οτι καλεις εκει, αλλα δεν ορκιζομαι αν ισχυει ακομα!

 

Ισχύει, το είχα διαβάσει στους όρους. Έκλεισα όμως και την βαλίτσα τελικά, 40 ευρώ είτε τώρα, είτε μετά, το ίδιο μου κάνει. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

για πειτε καμια προταση για σεπτεμβρη/οκτωβρη.

εχω σκεφτει βολο, καλαμπακα, πρεσπες, καστορια, μετσοβο/γιαννενα.

για 3 μερες περιπου, με γυναικα οι 2 μας

 

λίμνη πλαστήρα σκέφτηκες?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις κ μετα την ολοκληρωση της κρατησης!

Εγω το' χω κανει μερικες ωρες πριν την πτηση, με κλεισμενα εισιτηρια απο αλλο ατομο, κτλ κτλ.

Νομιζω το τηλ κεντρο εχει μια εξτρα χρεωση λογω του οτι καλεις εκει, αλλα δεν ορκιζομαι αν ισχυει ακομα!

 

Ακριβώς. Και εγώ την αποσκευή την έκλεισα αρκετές μέρες μετά τα εισιτήρια και μάλιστα μόνο για την επιστροφή.

 

Αυτό που μου τη έδωσε όμως είναι ότι ήθελαν να μου χρεώσουν την backpack. Όταν έφυγα από Αθήνα μου είχαν πει από το τηλέφωνο ότι δικαιούμαι χειραποσκευή και μια τσάντα. Στην επιστροφή στην Καβάλα το εψηναν να με χρεώσουν, αλλά τους έριξα άκυρο ότι και από Αθήνα με άφησαν και ότι η εξυπηρέτηση πελατών αναφέρει ακριβώς τι επιτρέπουν. Μου είπαν ότι έχουν θέμα με το τι επιτρέπει η Αθήνα και τελικώς δεν το συνέχισαν.

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλεις και αποσκευη εξτρα στην AEGEAN μεσω σελιδας ειναι φυσικα φτηνοτερα.Εως 9/9 νομιζω ειναι 25 ευρω για τους προορισμους εξωτερικου και απο 10/9 που τελειωνει το high season παει στα 20 ευρω.Καθε επιβατης μπορει να προσθεσει μεχρι και 5 αποσκευες (23κιλων η καθε μια) στο ταξιδι του.Η προσθεση γινεται μεχρι και 3 ωρες πριν το ταξιδι.
Link to comment
Share on other sites

λίμνη πλαστήρα σκέφτηκες?

χμμμ, οχι.

εχεις καποια συγκεκριμενη προταση προς τα εκει? δεν εχω παει σε εκεινα τα μερη καθολου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σορυ για την καθυστέρηση αλλά ήμουν κι εγώ διακοπές.

 

3-4 μέρες θεωρω ιδανικο χρονο παραμονης καθως βλέπεις οτι ειναι να δεις πριν βαρεθεις.

Μπορείς να μείνεις εδω http://www.plastiraslake.gr/limniplastira-hostel.html

Πεντακάθαρα, πολύ ευγενικός ο ιδιοκτήτης, υπεροχο πρωινό με σπιτικές μαρμελάδες, ψωμάκι, φρούτα.

Αν θέλεις κάτι σε ξενοδοχείο δες εδω http://www.naiades.gr/

 

Στο πρώτο μπορείς να βρεις 3μερο με 50€, στο δευτερο πας σε 65/βραδιά αν θυμάμαι καλά.

Αν θες την άποψη μου,πάνε στο 1ο.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει κανείς Salzburg??Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει ενναλακτική στις πτήσεις γιατί δεν έχει απευθείας απο Αθήνα και με τις ενδιάμεσες στάσεις καταλήγεις να κάνεις ταξίδι 10++ τουλάχιστον ωρών χωρίς λόγο..πχ καμια κοντινή πόλη που να μην είναι μακριά και ίσως έρχεται και φθηνότερα με το αεροπλάνο,λιγότερες ώρες κτλ κτλ
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει κανείς Salzburg??Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει ενναλακτική στις πτήσεις γιατί δεν έχει απευθείας απο Αθήνα και με τις ενδιάμεσες στάσεις καταλήγεις να κάνεις ταξίδι 10++ τουλάχιστον ωρών χωρίς λόγο..πχ καμια κοντινή πόλη που να μην είναι μακριά και ίσως έρχεται και φθηνότερα με το αεροπλάνο,λιγότερες ώρες κτλ κτλ

 

Αν δεν κάνω λάθος, από Μόναχο είναι περίπου ένα δίωρο με το τραίνο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει κανείς Salzburg??Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει ενναλακτική στις πτήσεις γιατί δεν έχει απευθείας απο Αθήνα και με τις ενδιάμεσες στάσεις καταλήγεις να κάνεις ταξίδι 10++ τουλάχιστον ωρών χωρίς λόγο..πχ καμια κοντινή πόλη που να μην είναι μακριά και ίσως έρχεται και φθηνότερα με το αεροπλάνο,λιγότερες ώρες κτλ κτλ

Μόναχο που γενικά έχει οικονομικές πτήσεις και μετά αμάξι ή τρένο.

Link to comment
Share on other sites

Το Μόναχο είναι περίπου μιάμιση ώρα με το τρένο και έχει σχεδόν κάθε μια ώρα. Σε απόσταση είναι 145χλμ.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι το σωστο νημα για να ρωτησω, αλλα..

σε πτηση εξωτερικου, ποιο ειναι το μαξιμουμ ποσο μετρητων που μπορει να εχει κάποιος?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με μια από τις τελευταίες ανακοινώσεις μετά τα cc 2000€. Όχι πως θα σε ψάξει κανείς άλλα το νόμιμο τόσο είναι.
Link to comment
Share on other sites

εστω οτι παιρνω μαζι μου 2500.Και με ψαχνουν. Τι γινεται?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με μια από τις τελευταίες ανακοινώσεις μετά τα cc 2000€. Όχι πως θα σε ψάξει κανείς άλλα το νόμιμο τόσο είναι.

Εγώ ξέρω 10.000.

Πού λέει 2.000?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εστω οτι παιρνω μαζι μου 2500.Και με ψαχνουν. Τι γινεται?

 

Θεωρητικά, κατάσχεση.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...