Jump to content

Ταξίδια


DrMaslow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες είδα κάτι πλάνα σε κάποιο κανάλι, τα οποία έδειχναν κόσμο να τρέχει και να λεηλατεί μαγαζιά και SM. Τώρα δε ξέρω αν ήταν πλάνα αρχείου από τη προηγούμενη χρεωκοπία της Αργεντινής ή τωρινά καθώς δεν ανέφερε κάτι συγκεκριμένο γι' αυτά..

 

Ακριβώς Άλκη, ήταν πλάνα αρχείου από τη χρεοκοπεία του 2001.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ωχ έχετε δίκιο, καλύτερα όχι εκεί. Σας ευχαριστώ πάντως. :)

Κατερίνα έχει και χειρότερα. Δυτική Αφρική με empola.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Aστα να πάνε. :( Μήπως να κάτσουμε στα αυγά μας καλύτερα. :p

Αυτό νομίζω ότι είναι η χειρότερη λύση.

Δεν φοβάμαι την διακοπή των ταξιδιών, φοβάμαι όμως για το τέλος των ονείρων.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι πραγματικα να καταφέρουμε να πάμε κάπου! Εν τω μεταξύ όποτε μελετάω πολύ οτι θέλω να πάω κάπου, ποτέ δε γίνεται τελικά!
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα δεν έχει σημασία ο προορισμός, το ταξίδι μετράει.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι! Η χαρά είναι η προετοιμασία, η προσμονή και ο δρόμος.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις κάνει όλη την προετοιμασία. Θα διαβάσεις ιστορία, γεωγραφία, ειδήσεις.

Και πάνω απ όλα αυτά θα κάνεις όνειρα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα απο Μπαλί Ινδονησία καθώς έμεινα για 8 βράδια με τη γυναίκα μου...Ευγενικοί άνθρωποι, ωραίες εγκαταστάσεις,χιλ´δες ναοί,τροπικά δάση, αλλα δυστυχώς δε μου δημιούργησε εικόνες στο μυαλό, απολύτως τίποτα...μάλιστα μετα την πεμπτη μέρα νοικιάσαμε μηχανάκι μπας και βγάλουμε μόνοι μας την άκρη αλλα και παλι τίποτα...απογοήτευση...
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο πήγες στο διπλανό νησί Λομπόκ;

Λένε ότι δεν έχει γνωρίσει την τουριστική ανάπτυξη του Μπαλί με αποτέλεσμα να έχει πιο πολύ χρώμα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο (ggazas) απ' ότι καταλαβαίνω έχεις ταξιδέψει αρκετά και μπράβο! Θα ήθελα κάποια στιγμή να έχω τη δυνατότητα να το κάνω κι εγώ αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δε πήγα, όλη την περιφέρεια του ubud,στην kuta και nusa dua κινήθηκα...να σου πω και την αλήθεια μου, άνθρωπος της απόδρασης ειμαι, μαρεσουν τα τριημερακια, τετοια ταξίδια δε βλέπω να ξανακάνουμε αφού ούτε στην γυναίκα άρεσε... Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

επαναφερω λιγο το ερωτημα μου περι κρατησης δωματιων απο ξενο σαιτ

εβαλα εναν γαλλο φιλο να δει στο expedia.fr ποσο κανει ενα 7ημερο σε ξενοδοχειο all inclusive στην ευβοια και του εβγαλε 337 ευρω!οταν εμενα μου εβγαλε αυτο το σαιτ πανω απο 900 αλλα και απο την φορμα κρατησεων του ξενοδοχειου 96 επι 7=672!!

εαν του στειλω λεφτα μπορει αυτος με τα ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΑ να μου αγορασει το 7ημερο?δηλαδη ναι μεν να πληρωσει,ξερω γω, με την δικη του καρτα αλλα να δηλωσει το δικο μου ονομα?

Link to comment
Share on other sites

επαναφερω λιγο το ερωτημα μου περι κρατησης δωματιων απο ξενο σαιτ

εβαλα εναν γαλλο φιλο να δει στο expedia.fr ποσο κανει ενα 7ημερο σε ξενοδοχειο all inclusive στην ευβοια και του εβγαλε 337 ευρω!οταν εμενα μου εβγαλε αυτο το σαιτ πανω απο 900 αλλα και απο την φορμα κρατησεων του ξενοδοχειου 96 επι 7=672!!

εαν του στειλω λεφτα μπορει αυτος με τα ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΑ να μου αγορασει το 7ημερο?δηλαδη ναι μεν να πληρωσει,ξερω γω, με την δικη του καρτα αλλα να δηλωσει το δικο μου ονομα?

Ναι φυσικά. Μπες κατευθείαν εσύ στο expedia.fr. Υπάρχουν αρκετά προγράμματα που ξεπερνούν την ip της χώρας σου για να το πετύχουν αυτό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά. Μπες κατευθείαν εσύ στο expedia.fr. Υπάρχουν αρκετά προγράμματα που ξεπερνούν την ip της χώρας σου για να το πετύχουν αυτό.

ποια προγράμματα; το tor που δοκίμασα δεν.

Link to comment
Share on other sites

ποια προγράμματα; το tor που δοκίμασα δεν.

Το tunnelbear είναι για συσκευές android κορυφή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το tunnelbear είναι για συσκευές android κορυφή.
για υπολογιστη ελεγα...που να σερφαρεις απο κινητο σε μικρη οθονη..

EDIT εχει και για πισι βλεπω?το δοκιμαζω!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

για υπολογιστη ελεγα...που να σερφαρεις απο κινητο σε μικρη οθονη..

EDIT εχει και για πισι βλεπω?το δοκιμαζω!

Και εγώ tunnelbear χρησιμοποιώ. Αφού πιάνει στην Google θα πιάνει παντού. :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ tunnelbear χρησιμοποιώ. Αφού πιάνει στην Google θα πιάνει παντού. :)

 

εσυ που ξερεις μπορεις να δοκιμασεις δυο ημερομηνιες πχ τελη αυγ η σεπτ για το ερετρεια village(οχι το holidays in evia) εστω 3 νυχτες μεσω tunnelbear απο την σελιδα expedia.fr ALL INCLUSIVE και απο την μαμα σελιδα του ξενοδοχειου http://www.eretriavillage.gr/el/ να μου πεις εαν οντως εχει διαφορα?γιατι δεν βγαζω ακρη!

 

παντως σε μια σειρα του nbc δεν φαινεται να δουλευει γιατι δεν δειχνει το επεισοδιο

EDIT νομίζω τελικά δουλεύει για αμερικανικά σάιτ εάν επιλέξω Αμερική στις ρυθμίσεις!

δοκίμασε λίγο με το ξενοδοχείο μόνο και πες μου εάν συμφέρει και τι έβαλες στις ρυθμίσεις!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

εσυ που ξερεις μπορεις να δοκιμασεις δυο ημερομηνιες πχ τελη αυγ η σεπτ για το ερετρεια village(οχι το holidays in evia) εστω 3 νυχτες μεσω tunnelbear απο την σελιδα expedia.fr ALL INCLUSIVE και απο την μαμα σελιδα του ξενοδοχειου http://www.eretriavillage.gr/el/ να μου πεις εαν οντως εχει διαφορα?γιατι δεν βγαζω ακρη!

 

παντως σε μια σειρα του nbc δεν φαινεται να δουλευει γιατι δεν δειχνει το επεισοδιο

EDIT νομίζω τελικά δουλεύει για αμερικανικά σάιτ εάν επιλέξω Αμερική στις ρυθμίσεις!

δοκίμασε λίγο με το ξενοδοχείο μόνο και πες μου εάν συμφέρει και τι έβαλες στις ρυθμίσεις!

Βρίσκομαι σε διακοπές χωρίς προσωπικό υπολογιστή. Αν δεν βρεις άκρη μέχρι την Κυριακή στείλε πμ για να το κοιτάξω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι σε διακοπές χωρίς προσωπικό υπολογιστή. Αν δεν βρεις άκρη μέχρι την Κυριακή στείλε πμ για να το κοιτάξω.
οκ περιμενω!καλες διακοπες!εμεις γυρισαμε!
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα συμφορουμίτες!!

Θα ταξιδέψω στο Βερολίνο το Νοέμβριο. Είναι η δεύτερη φορά που θα πάω και επειδή θα μείνω 5 βραδιές θέλω να επισκεφτώ και κάποια άλλη πόλη (με τρένο) σε στυλ μονοήμερης εκδρομούλας.

Είμαι ανάμεσα σε Αμβούργο, Λειψία και Δρέσδη. Ποια είναι η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...