Jump to content

Τα Πάντα για την τεχνολογία,και τους παρόχους Voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου στέλνω πμ μία παλαιά έκδοση που μπορείς επίσης να την κλείνεις όταν θέλεις.

Δοκίμασε την αν σου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Σου στέλνω πμ μία παλαιά έκδοση που μπορείς επίσης να την κλείνεις όταν θέλεις.

Δοκίμασε την αν σου κάνει.

Το πήρα, το έβαλα. Σε ευχαριστώ για τη προσπάθεια. Έχει καλύτερη συμπεριφορά από τη τρέχουσα έκδοση και θα το κρατήσω, παρόλα αυτά οι εισερχομένες κλήσεις χτυπάνε στη default εφαρμογή όμως εμφανίζονται τώρα στο call log του zoiper. Προφανώς υπάρχει πρόοδος εδώ
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρισε μόνο 2 codecs ή και έναν μόνο για να μη σε καθυστερεί στις κλήσεις.

Ψάξτο λίγο είναι από τις καλύτερες εκδόσεις που έχω δοκιμάσει και είναι από το 17.

όταν το κλείσεις από το exit εξαφανίζεται και δεν ξανανοίγει εκτός αν το ζητήσεις εσύ και δεν τρώει μπαταρία.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει κάπου η έκδοση του zoiper 2017 γιατί με αυτές που βρίσκω έχω πρόβλημα;

Όλοι μας ζούμε στους υπονόμους όμως μερικοί κοιτάζουν τ'άστρα.....!

Mod edit: Αφαιρέθηκε φωτογραφία λόγω παραβίασης των όρων χρήσης.

 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει το zoiper του 2017 εδώ:

https://mega.nz/#F!C5YFAYrA!kR4zrVRHtm4Hq3LOqx2CcA

Ευχαριστώ πολύ!

Όλοι μας ζούμε στους υπονόμους όμως μερικοί κοιτάζουν τ'άστρα.....!

Mod edit: Αφαιρέθηκε φωτογραφία λόγω παραβίασης των όρων χρήσης.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα η κλήση που κάνω με το MobileVOIP να καταχωρείται αυτόματα στο ιστορικό της native εφαρμογής του κινητού ("τηλέφωνο" στο android 9). Απλά για στατιστικούς λόγους. Υπάρχει η δυνατότητα κάπως;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα η κλήση που κάνω με το MobileVOIP να καταχωρείται αυτόματα στο ιστορικό της native εφαρμογής του κινητού ("τηλέφωνο" στο android 9). Απλά για στατιστικούς λόγους. Υπάρχει η δυνατότητα κάπως;

 

Μονο αν προσθέσεις τον λογαριασμό sip σου (μάλλον callingcredit έχεις) στην εφαρμογή τηλέφωνο του κινητού σου. Μόνο έτσι η κλήση θα φαίνεται στο ιστορικό της stock εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Στο calling credit εχω ενεργοποιησει τον λογαριασμο sip αλλα δεν βλεπω κατι το οποιο θα μπορεσω να προσθεσω στην εφαρμογη του κινητου μιας κ η απορια του jaranor μου προκσλεσε το ενδιαφερον
Link to comment
Share on other sites

Στο calling credit εχω ενεργοποιησει τον λογαριασμο sip αλλα δεν βλεπω κατι το οποιο θα μπορεσω να προσθεσω στην εφαρμογη του κινητου μιας κ η απορια του jaranor μου προκσλεσε το ενδιαφερον

 

Το μοντέλο κινητού έχεις? Λογικά θα έχει στις ρυθμίσεις στην εφαρμογή τηλέφωνο για προσθήκη SIP λογαριασμού που δουλεύει μέσω στοκ dialer

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο κινητού έχεις? Λογικά θα έχει στις ρυθμίσεις στην εφαρμογή τηλέφωνο για προσθήκη SIP λογαριασμού που δουλεύει μέσω στοκ dialer

 

Xiaomi redmi 5plus στο τηλεφωνο την βρηκα την ρυθμιση παταω το + για να προσθεσω αλλα τπτ δεν βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi 5plus στο τηλεφωνο την βρηκα την ρυθμιση παταω το + για να προσθεσω αλλα τπτ δεν βγαζει

 

Να είναι κάποιο bug της ρομ? Αφού έχεις xiaomi παίρνει sip account.

Για δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=471017

Link to comment
Share on other sites

Να είναι κάποιο bug της ρομ? Αφού έχεις xiaomi παίρνει sip account.

Για δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=471017

Περασα χειροκινητα τις ρυθμισεις κ με εχει στην αναμονη , θα δειξει , ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα η κλήση που κάνω με το MobileVOIP να καταχωρείται αυτόματα στο ιστορικό της native εφαρμογής του κινητού ("τηλέφωνο" στο android 9). Απλά για στατιστικούς λόγους. Υπάρχει η δυνατότητα κάπως;
Αν βάλεις το zoiper οι κλήσεις του φαίνονται στο κανονικό diαler.
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις το zoiper οι κλήσεις του φαίνονται στο κανονικό diαler.

 

Οταν περασα το zoiper χαθηκα με τις ρυθμισεις κ προτιμησα το πιο απλο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Κλήσεις SIP είναι οι κλήσεις VOIP; Είμαι με custom ROM και όταν πατάω Ρυθμίσεις> Λογαριασμοί Κλήσεις> Λογαριασμοί SIP είναι κενή σελίδα, μάλλον θέμα της custom ROM είναι αυτό. Οπότε δεν μπορώ απο εκεί. Έχει επιλογή πάντως "Χρήση κλήσεων SIP: Μόνο για κλήσεις SIP/ Για όλες τις κλήσεις"

 

Σκέφτηκα το Zoiper που έχετε πει, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά λίγο με χαλάει η κατανάλωση της μπαταρίας που διαβάζω.

Αυτό που θέλω είναι όταν με καλούν να ανοίγει η native εφαρμογή (γιατί με καλούν μέσω συμβατικής κινητής) και όποτε θέλω να κανω κλήση εγώ, να ανοίγω πχ το Zoiper, αλλά αφού κλείσω απλά να καταχωρηθεί η κλήση στο ιστορικό της native.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Κλήσεις SIP είναι οι κλήσεις VOIP; Είμαι με custom ROM και όταν πατάω Ρυθμίσεις> Λογαριασμοί Κλήσεις> Λογαριασμοί SIP είναι κενή σελίδα, μάλλον θέμα της custom ROM είναι αυτό. Οπότε δεν μπορώ απο εκεί. Έχει επιλογή πάντως "Χρήση κλήσεων SIP: Μόνο για κλήσεις SIP/ Για όλες τις κλήσεις"

 

Σκέφτηκα το Zoiper που έχετε πει, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά λίγο με χαλάει η κατανάλωση της μπαταρίας που διαβάζω.

Αυτό που θέλω είναι όταν με καλούν να ανοίγει η native εφαρμογή (γιατί με καλούν μέσω συμβατικής κινητής) και όποτε θέλω να κανω κλήση εγώ, να ανοίγω πχ το Zoiper, αλλά αφού κλείσω απλά να καταχωρηθεί η κλήση στο ιστορικό της native.

 

Αν μπορείς βγάλε κανένα Screenshot να δούμε γιατί μου φαίνεται απίθανο να μην έχεις την επιλογή να προσθέσεις λογαριασμό sip. Κάπου πρέπει να έχει κάποιο (+) για προσθήκη λογαριασμού

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να γνωρίζετε ότι δεν υπάρχει καμία εφαρμογή που να μην καίει μπαταρία.

Πρωταθλητής στην κατανάλωση είναι η οθόνη και αμέσως μετά έρχεται το play store της συσκευής.

 

Το play store από μόνο του με τους συχνούς ελέγχους για ενημερώσεις και κατασκοπεία τρώει περίπου το 30% της μπαταρίας. Απενεργοποιήστε το και θα δείτε πως η μπαταρία θα φτανει και θα περισσεύει.

 

Το zoiper έχει την ίδια κατανάλωση που έχει πχ το viber ή το WhatsApp και λιγότερη από το messenger.

Μία εφαρμογή που κρατάει ανοιχτή επαφή και δεν μπορεί να κλείσει γιατί περιμένεις κλήσεις είναι φυσιολογικό θα δαπανά ενέργεια όπως άλλωστε και οι εφαρμογές του τηλεφώνου και των μηνυμάτων.

Γενικά αν δεν δοκιμάσεις κάτι μόνος σου δεν μπορείς να βασίζεσαι μόνο στα σχολεία των υπολοίπων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει [+] πουθενά, έβαλα screenshot αλλά δεν βοηθάει προφανώς (εντωμεταξύ μέχρι 38kB με αφήνει το φόρουμ, δεν ξέρω γιατι).

Σχετικά με την μπαταρία στο Zoiper, αν είναι όπως όλες οι εφαρμογές τότε ΟΚ, προφανώς και κάτι θα καταναλώνει. Από αυτά που διάβαζα σε προηγούμενες σελίδες νόμιζα αρκετά παραπάνω. Θα δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει [+] πουθενά, έβαλα screenshot αλλά δεν βοηθάει προφανώς (εντωμεταξύ μέχρι 38kB με αφήνει το φόρουμ, δεν ξέρω γιατι).

Σχετικά με την μπαταρία στο Zoiper, αν είναι όπως όλες οι εφαρμογές τότε ΟΚ, προφανώς και κάτι θα καταναλώνει. Από αυτά που διάβαζα σε προηγούμενες σελίδες νόμιζα αρκετά παραπάνω. Θα δοκιμάσω.

 

Αν δεν έχεις ενεργοποιήσει gesture για να πλοήγηση (πίσω, πρόσφατα, αρχική) και έχεις τα κλασσικά όπως στην φωτογραφία στην συγκεκριμένη σελίδα που είσαι πατα παρατεταμένα το τετραγωνάκι (πρόσφατα) μπορεί να εμφανίσει το μενού με την επιλογή.

fab.png

Link to comment
Share on other sites

Σωστή σκέψη! Πήγα στις ρυθμίσεις της Havoc (η custom ROM μου) και έβαλα το παρατεταμένο πάτημα να βγάζει το μενού. Στη σελίδα παραπάνω δεν κάνει τίποτα, αλλού πχ Chrome βγάζει μενού. Τέλοσπάντων. Να επιλέξω την free τελευταία Zoiper από το playstore, θα με καλύψει; Η έκδοση του 2017 που υπάρχει παραπάνω είναι προτιμότερη;
Link to comment
Share on other sites

Σωστή σκέψη! Πήγα στις ρυθμίσεις της Havoc (η custom ROM μου) και έβαλα το παρατεταμένο πάτημα να βγάζει το μενού. Στη σελίδα παραπάνω δεν κάνει τίποτα, αλλού πχ Chrome βγάζει μενού. Τέλοσπάντων. Να επιλέξω την free τελευταία Zoiper από το playstore, θα με καλύψει; Η έκδοση του 2017 που υπάρχει παραπάνω είναι προτιμότερη;
Δεν την ξέρω αυτήν την έκδοση, δεν την έχω κατεβάσει, αλλά μπορώ να σου στείλω αυτή που χρησιμοποιώ εγώ, η οποία είναι και σταθερή και ταυτόχρονα μπορείς να την κλείνεις όποτε θέλεις και έχει και κάποια καλά χαρακτηριστικά.

Δεν παίζει το μπλουτουθ σε όλες τις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την ξέρω αυτήν την έκδοση, δεν την έχω κατεβάσει, αλλά μπορώ να σου στείλω αυτή που χρησιμοποιώ εγώ, η οποία είναι και σταθερή και ταυτόχρονα μπορείς να την κλείνεις όποτε θέλεις και έχει και κάποια καλά χαρακτηριστικά.

Δεν παίζει το μπλουτουθ σε όλες τις συσκευές.

 

Θα μπορούσες να μου την εστελνες να την δοκιμάσω;

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

 

Σκέφτηκα το Zoiper που έχετε πει, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά λίγο με χαλάει η κατανάλωση της μπαταρίας που διαβάζω.

Αυτό που θέλω είναι όταν με καλούν να ανοίγει η native εφαρμογή (γιατί με καλούν μέσω συμβατικής κινητής) και όποτε θέλω να κανω κλήση εγώ, να ανοίγω πχ το Zoiper, αλλά αφού κλείσω απλά να καταχωρηθεί η κλήση στο ιστορικό της native.

 

Αυτό ακριβώς συμβαίνει. Εισερχόμενες έχεις με το κανονικό δίκτυο κινητής, και όταν θες να τηλεφωνήσεις ανοίγεις το Zoiper. Αν για κάποια ώρα δεν το χρησιμοποιήσεις, κλείνει αυτόματα. Εκτός και αν κάνεις εκκαθάριση εφαρμογών που κλείνει έτσι κι αλλιώς.

Δεν θα του συμπεριφέρεσαι όπως πχ το Viber ή το messenger που είναι συνεχώς ανοιχτό, και έχεις επιλέξει από τις ρυθμίσεις να παραμένει πάντα ενεργό..

 

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως εάν βγάλετε το messenger του facebook και στη θέση του βάλετε το facebook lite και το messenger lite η μπαταρία που θα γλιτώσετε φτάνει να βάλετε πέντε zoiper στη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...