Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalispera paidia. Exw to eksis problima me tin sindesi me ipologisti me to kinito. Eno fenetai kanonika na sindeete den mporw na mpw sto file explorer kai genika den mporw na kanw kamia leitourgia sto kinito meso ipologisti(meso pc suite) parolo pou fenete entaksi. HELP :-(
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Καινούριος κάτοχος του Ν70 και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ικανοποιημένος μέχρι στιγμής. Αυτό που θέλω όμως είναι να δω τι κατηγορίες εφαρμογών υπάρχουν για να τροποποιήσω το κινητό στα μέτρα μου. Έχω ψάξει εδώ και στο iphone-forum.org αλλά το μόνο που έχω βρει είναι λίστες με εφαρμογές που ή δεν με ενδιαφέρουν ή δεν ξέρω τι κάνουν. Δεν έχω κάτι κατά νου προς το παρόν για αυτό κάθε πρόταση, συμβουλή δεκτή.

 

Τέλος, θα ήθελα να ρωτήσω για 2 προβληματάκια που αντιμετωπίζω.

1) Όταν τελειώνει κάποιο τραγούδι στο music player, αυτό δεν ξαναρχίζει από την αρχή παρότι έχω βάλει repeat on (να σημειώσω πως δεν έχω εγκαταστήσει κάποιο άλλο music player παρά μόνο αυτό που είχε το κινητό)

2) Όταν παίζει ο music player στο background και επιχειρήσω να μπω στην gallery, τότε αυτομάτως μου ανοίγει τον music player και δεν μπορώ να δω εικόνες/βίντεο καθώς ακούω μουσική.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

 

 

Το πρώτο πρόβλημα το έλυσα. Τελικά έπρεπε να φαίνεται στο κινητό το "off" κι όχι το "on" όπως έβαζα εγώ. :lol:

Κάποιος που να θέλει να με βοηθήσει με τις εφαρμογές?

Επίσης μια άλλη ερώτηση. Το κινητό μου έχει symbian 8.1. Θα πρέπει να ψάχνω εφαρμογές μόνο για 8.1 ή και για άλλη έκδοση όπως 8.0?

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες για να μην εμφανίζονται τα video στην έκθεση :

 

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/How_to_hide_media_files_from_Gallery_and_your_children.php

Link to comment
Share on other sites

Με το δικο μου σκεπτικο: Παιρνεις το ν70 χωρις καμερα απο τον κοτσοβολο, αλλαξεις μια πρόσοψη βαζεις μια καμερα και γίνεται 3g.

 

Το ιδιο λογισμικο δεν εχουν?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται αυτο που λες ειναι θεμα hardware του κινητου. Δεν μπορεις να βαλεις καμερα αν δεν εχει ηδη!

Και σε αλλα μαγαζια εχει πεσει η τιμη του! στο http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=190_5&products_id=2953 η τιμη του ειναι 412€!

Στη φωτο του play247 ειναι σιγουρα το Ν70.

Μπορει να εβαλαν λαθος φωτο στο φυλλαδιο του Κοτσοβολου

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να θέλει να με βοηθήσει με τις εφαρμογές?

Επίσης μια άλλη ερώτηση. Το κινητό μου έχει symbian 8.1. Θα πρέπει να ψάχνω εφαρμογές μόνο για 8.1 ή και για άλλη έκδοση όπως 8.0?

Καταρχάς να σε καλωσορίσω στο forum !

Τώρα για το δεύτερο πλρόβλημα που έχεις, μου ακούγεται σαν βug. Δεν είναι δυνατόν, ενώ μια εφαρμογή που τρέχει στο background, να παρεμποδίζει την εκτέλεση άλλων. Ίσως χρειαστείς μια αναβάθμιση.

Τέλος για τη συμβατότητα εφαρμογών, που ρωτάς, μπορείς να μεταβείς στην πρώτη σελίδα του θέματος (έχει 2 συνημμένα αρχεία).

Με το δικο μου σκεπτικο: Παιρνεις το ν70 χωρις καμερα απο τον κοτσοβολο, αλλάζεις μια πρόσοψη, βαζεις μια καμερα και γίνεται 3g.

Το ιδιο λογισμικο δεν εχουν?

Σωστός !!!;) :lol: :lol:

@Porfyras : Εκτος αν "παιζει" καμμια γερη παραεισαγωγη

MADE IN CHINA ε ??? Καλό !!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως, δεν υπάρχει η κάμερα στο N70 στο φυλλάδιο του Κωτσόβολου! :!:

Αν δίνουν άλλο μοντέλο είναι παραπλανητική διαφήμιση! Πάντως και στο site του Πλάισιο που κοίταξα, έχει πέσει η τιμή στα 419€.

Έριξα μια ματιά στο φυλλάδιο του κοτσόβολου και όντος μπροστινή κάμερα δεν έχει :) .

Αλλά όμως πρόσεξα στα χαρακτηριστικά που έχει δίπλα θα δείτε ότι λέει: Δύο φωτογραφικές μηχανές. :!:

Τώρα όσον αφορά τη φωτό που έχουν βάλει θα έλεγα ότι βρήκαν μια τυχαία φωτό που έλεγε ν70 και την έβαλαν…:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα κανω μια ασχετη ερωτηση και οποιος μπορει ας απαντησει. Αυτος ο αισθητηρας πανω αριστερα, εκει που γραφει Ν70. Τι δουλεια κανει?
Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia. Exw to eksis problima me tin sindesi me ipologisti me to kinito. Eno fenetai kanonika na sindeete den mporw na mpw sto file explorer kai genika den mporw na kanw kamia leitourgia sto kinito meso ipologisti(meso pc suite) parolo pou fenete entaksi. HELP :-(

Ευτυχώς δεν είσαι μόνος σου σ' αυτό το πρόβλημα.

Είμαι σίγουρος, ότι στις 3 σελίδες αυτού του θέματος,

θα βρείς τη λύση που χρειάζεσαι !!!:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=89051

Link to comment
Share on other sites

κάπου είχα δει στην ομόνοια ένα N70 με πρόσοψη μαύρο - ασυμί, μπαινω μέσα ρωτάω "έχετε μαύρη πρόσοψη για Ν70" "Όχι. μου λέει, το dummy που έχουμε είναι απο τη Nokia μαύρο!" δεν είχα προσέξει αν είχε κάμερα ή όχι. θα κοιτάξω πάλι αύριο

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα κανω μια ασχετη ερωτηση και οποιος μπορει ας απαντησει. Αυτος ο αισθητηρας πανω αριστερα, εκει που γραφει Ν70. Τι δουλεια κανει?

Αισθητήρας φωτισμού :) .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα κανω μια ασχετη ερωτηση και οποιος μπορει ας απαντησει. Αυτος ο αισθητηρας πανω αριστερα, εκει που γραφει Ν70. Τι δουλεια κανει?

Ρυθμίζει, ανάλογα με την ένταση του φωτός που δέχεται, την χρονική διάρκεια που θα ανάβει το φως της οθόνης και του πληκτρολογίου.

Για να το δοκιμάσεις, φώτισε την οθόνη (πατώντας κάποιο πλήκτρο) και γρήγορα τοποθέτησέ το κάτω από μια λάμπα. Θα δείς ότι πλήκτρα και οθόνη, θα σβήσουν πολύ πιο γρήγορα, απ' ότι συνήθως.

Πολύ καλό για εξοικονόμηση ενέργειας (μπαταρίας):)

Edit : Η photo είναι απ' το pdf manual του 7650

Αθάνατο 7650. Σου έδινε τη δυνατότητα να επιλέξεις ακόμη και την ευαισθησία του light sensor !!!:)

http://img184.imageshack.us/img184/7463/76500rq.th.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες. υπαρχει καμια εφαρμογη η καμια ρυθμιση στο Ν70 που να μην επιτρεπει σε οριμσμενα νουμερα να σε καλουν; υπαρχει ισως κατι αντιστοιχο και για τα sms; αν το ρωταω σε λαθος μερος ας το μεταφερουν οι mods εκει που πρεπει ή ας το σβησουν και το ξαναγραφω αλλου. ευχαριστω

 

τζαμπα το γραψα... το βρηκα μονος μου. ειναι ενα προγραμματακι που λεγεται Killer.Mobile.BlackBaller το οποιο κανει και για κλησεις και για sms και ειναι πολυ ευκολο. και η φαση ειναι οτι το ειχα ηδη... :) τις καλημερες μου

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, η μπαταρια BL-6C κανει για το Ν70??? Η μονο η 5C ειναι για το δικο μας??? Ρωταω γιατι εχω την εντυπωση πως εχει μεγαλυτερη χωριτικοτητα η 6C και αν μπορουμε να τη βαλουμε στο δικο μας....:X
:tease:
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία κάνει μεν στα περισσότερα σ60 που παίρνουν την 5άρα,όμως δεν κλέινει η πρόσοψη(δοκιμασμένο σε 6600).Όντως έιναι μεγαλύτερης χωρητικότητας.;)
Link to comment
Share on other sites

απ'οσο ειχα διαβασει..η bl-6c να μεν <<χωραει>> στο Ν70 αλλα ειναι πολυ οριακα..και το πισω καπακι δεν κουμπωνει τελειος καλα..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...περιμενω αν καποιος το εχει επιχειρησει επισης να μου πει...γιατι και εγω διαβασα περι οριακων κλπ αλλα αλλοι γραφουν οτι κλεινει καλα αλλοι οχι!!!Αντε τωρα να καταλαβεις ποιος εχει δικιο και ποιος δε βλεπει καλα!!!:lol:

 

Σ ευχαριστω για τα λινκς στο παρακατω ποστ kostakiss.Θα αγορασω 5c τελικα extra για να ειναι οκ και ας εχω μικροτερη αυτονομια

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

οταν λες screensaver εννοεις αυτο με την ωρα-ημερομηνια ε?

δυστηχως αλλαζει μονο με εφαρμογη που μπορεις πολυ απλα να την κατεβασεις απο τα γνωστα λημερια..:)

σου προτεινω για -ωρα,ημερομηνια- με διαφορες γραμματοσειρες κτλ το (Tramontana ClockSaver SymbianOS)

και για ωρα-ημερομηνια και γατες κτλ που ειναι για κοπελες-οχι απαραιτητα- κτλ

το διαδεδομενο XXLScreenSaver

Link to comment
Share on other sites

re paides, ti ginetai me ta ringtones? Exo orisei ena mp3 ringtone k opote tou kapnisei paizei...

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις; Κατεβασε και ένα patch για το Ν70 που έχει βάλει η νοκια στο site

Link to comment
Share on other sites

Μίπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να μεταφέρω τα μυνήματα που είχα αποθηκευμένα στο Nokia6600 στο νέο μου Ν70;:wacko:

card reader εχεις φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...