Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το ΜΕ περίπου 2 εβδομάδες και έχω φρικάρει από τη διάρκεια της μπαταρίας. Με το ζόρι 1μιση μέρα και με νορμάλ προς ελάχιστη χρήση. Εκείνο που παρατήρησα είναι ότι ξαφνικά, από 4 γραμμές πέφτει στη 1 ενώ είναι standby. Να τρέχει καμιά λακαμία εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Paidia epidi paragilla shmera to N70ME mporeite na mou peite:

1)Ti diafora exei me to N70?

2)Episeis to provlima me to radio pou legate oti yparxei,sto N70ME diorthothike?

3)To logismiko tou einai h teleutea ekdosh pou eiparxei?

4)To menou einai diaforetiko apo to N70 kai an oxi mporo na to allakso me ena kalytero?Giati akousa oti to N70 exei to palio menu akoma.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ΜΕ περίπου 2 εβδομάδες και έχω φρικάρει από τη διάρκεια της μπαταρίας. Με το ζόρι 1μιση μέρα και με νορμάλ προς ελάχιστη χρήση. Εκείνο που παρατήρησα είναι ότι ξαφνικά, από 4 γραμμές πέφτει στη 1 ενώ είναι standby. Να τρέχει καμιά λακαμία εφαρμογή;

 

Κοίταξε λιγάκι αυτό. :)

Paidia epidi paragilla shmera to N70ME mporeite na mou peite:

1)Ti diafora exei me to N70?

2)Episeis to provlima me to radio pou legate oti yparxei,sto N70ME diorthothike?

3)To logismiko tou einai h teleutea ekdosh pou eiparxei?

4)To menou einai diaforetiko apo to N70 kai an oxi mporo na to allakso me ena kalytero?Giati akousa oti to N70 exei to palio menu akoma.

 

1) Αλλάζει μόνο το περιεχόμενο των κουτιών. Στη λειτουργεία, δεν υπάρχει διαφορά.

2) Ναι, διορθώθηκε.

3) Ναι, είναι η τελευταία(V 5.0638.3.0.1).

4) Δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο για το μενού. Εγώ πάντως δεν είδα καμία διαφορά. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.

εχω εδω και μια εβδομαδα το ΝΟΚΙΑ Ν 70 ΜΕ .πληροφοριακα να σας πω οτι σε μια εβδομαδα ειναι η τριτη συσκευη αυτη γιατι οι 2 προηγουμενες ειχαν και καποιο προβλημα.

τελος παντων επιτελους εχω ενα που δουλευει.

περιτο να σας πω οτι εκτος απο τη καμερα που βγαζει ωραιες φωτογραφιες δεν τα αξιζει τα λεφτα του.

αργο και ξανα αργο σε ολα.

αλλα αυτα θα τα ξερετε.

εκεινο που θελω να σας ρωτησω ειναι αν και σε αλλους κολλαει η εικονα την ωρα που τραβατε video και φυσικα ετσι το παιζει κιολας.

ανα λιγα δευτερα μα πολυ λιγα κολλαει και συνεχιζει σαν να πηδαει frames

το εχει κι αλλος αυτο το προβλημα?

πηγα στη ΝΟΚΙΑ και μου ειπαν οτι θελει αναβαθμιση.

 

ακουω ,τι νομιζετε οτι φταει?να παω για το τεταρτο?αν ξαναπαω στο μαγαζι θα παθουν εμφραγμα αν τους πω οτι κι αυτο εχει προβλημα.

α ρε SONY ERICSSON P800 Που εισαι?(το προηγουμενο μου τηλεφωνο μεχρι που επεσε κρασι πανω και μεθυσε:O )

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να χρειάζεται αναβάθμιση, αφού λογικά πρέπει να έχεις την τελευταία version.( V 5.0638.3.0.1) :)

 

Από τι μαγαζί το αγόρασες το Ν70 ΜΕ? :confused:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε, κολλάει και σ’ εμένα όταν τραβάς και πάιζεις βίντεο.

 

Υποτίθεται ότι η ΜΕ είναι η τελευταία version, τι αναβάθμιση θέλει;

 

(από ΤΙΜ το πήρα εγώ)

Link to comment
Share on other sites

απο ΤΙΜ κι εγω αλλα δεν νομιζω οτι φταιει το μαγαζι ή η ΤΙΜ

 

 

Σαφώς και όχι, απλώς επειδή ρώτησε ο φίλος... Για να δούμε αν συμβαίνει γενικώς, ή εγώ κι εσύ είμαστε οι ντέμηδες.

Link to comment
Share on other sites

κολλάει και σε εμένα όταν τραβάς και πάιζεις βίντεο:( .

ειναι απο την νοκια αγορασμενο. Γενικά είναι αργώ κακά τα ψέματα. Αν δεν αργούσε στις Φώτο δεν θα είχα πρόβλημα. Αλλά για να δω τις Φώτο περιμένω ίσα με 1 ώρα! δηλαδή μου ενφανιζι τα εικονίδια και αργεί πολύ να μου δείξει ποιο είναι αυτό το εικονίδιο ποια φωτο κρύβεται. Ενώ όταν κάνω πλήρη άνοιγμα σε ένα εικονίδιο μου ανοίγει ταχύτατα την Φώτο. να πω ότι έχω και Φώτο από το παλιό μου 6600 μέσα και αργεί και αυτές να τις προβάλει, μιλάω πάντα για μικρή προβολή.

Spiros

:)

Link to comment
Share on other sites

Koιτάξτε να δείτε, όταν αποθηκεύεις τις φωτογραφίες στην κάρτα μνήμης, λογικό είναι να υπάρχει μια μερική καθυστέρηση. Τώρα για το βίντεο που λέτε, δυστυχώς δεν ξέρω να σας πω. Πάντως σε μένα το ''κόλλημα'' με τις φωτογραφίες συμβαίνει, ενώ με το βίντεο δεν έχω κάποιο πρόβλημα. :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε, κολλάει και σ’ εμένα όταν τραβάς και πάιζεις βίντεο.

 

To προβλημα αυτο υπαρχη οταν το βιντεο αποθηκευεται στην καρτα μνημης αλλαξε ρυθμηση και ολα θα ειναι οκ...

Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω πολυ ταλαιπωρια να πω μερικα πραγματα γιατι δυστηχως ειναι βασανο να κανεις αναζητησεις και αστειο... τεσπα

 

1 οι καρτες μνημης δεν ειναι ολες ιδιες γενικα οι kingston τα πανε μια χαρα με ν70 με αλλες μαρκες θα δειτε κολληματα στα βιντεο.

 

2 εμενα τουλ το κινητο δενε ιναι καθολου αργο ειναι με 512 καρτα kingston και ειναι μια χαρα για nseries.

 

3 η μπαταρια με καλο στρωσιμο κραταει χαλαρα 2 μερες με 40 λεπτα mp3 radio photos και κανα βιντεο .τη μερα. μειωστε φωτηνοτητα οθονης στο μεσο αι θα κερδισετε μια μερα χωρις πλακα.

 

4να εχετε τουλ 10mb free στην μνημη του κινητου.

 

5 οσο για τις φωτο εμενα οταν φορτονει καινουριες κανει περιπου12-20 sec αλλα αν ξαναμπω δεν κανει καθολου ουτε καν σε πολυ παλιες αρα παιζει και ρολο η καρτα που εχετε.

 

6 Παιρνωντας κινητο με symbian το παιρνεις για αυτο το λογο επειδη παιρνει εφαρμογες που κανουν παπαδες και ειναι ανουσιο να συγκρινεις με sony w800 αν ζητας φωτο και Mp3 δεν ειναι κινητο το οποιο θα σε αφησει με το στομα ανοιχτο.

 

7 κανετε αναβαθμισεις και φορτιστε το σωστα

 

8 για μενα ειναι κορυφαιο smart στα 320 ευρω του .

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω πολυ ταλαιπωρια να πω μερικα πραγματα γιατι δυστηχως ειναι βασανο να κανεις αναζητησεις και αστειο... τεσπα

 

1 οι καρτες μνημης δεν ειναι ολες ιδιες γενικα οι kingston τα πανε μια χαρα με ν70 με αλλες μαρκες θα δειτε κολληματα στα βιντεο.

 

2 εμενα τουλ το κινητο δενε ιναι καθολου αργο ειναι με 512 καρτα kingston και ειναι μια χαρα για nseries.

 

3 η μπαταρια με καλο στρωσιμο κραταει χαλαρα 2 μερες με 40 λεπτα mp3 radio photos και κανα βιντεο .τη μερα. μειωστε φωτηνοτητα οθονης στο μεσο αι θα κερδισετε μια μερα χωρις πλακα.

 

4να εχετε τουλ 10mb free στην μνημη του κινητου.

 

5 οσο για τις φωτο εμενα οταν φορτονει καινουριες κανει περιπου12-20 sec αλλα αν ξαναμπω δεν κανει καθολου ουτε καν σε πολυ παλιες αρα παιζει και ρολο η καρτα που εχετε.

 

6 Παιρνωντας κινητο με symbian το παιρνεις για αυτο το λογο επειδη παιρνει εφαρμογες που κανουν παπαδες και ειναι ανουσιο να συγκρινεις με sony w800 αν ζητας φωτο και Mp3 δεν ειναι κινητο το οποιο θα σε αφησει με το στομα ανοιχτο.

 

7 κανετε αναβαθμισεις και φορτιστε το σωστα

 

8 για μενα ειναι κορυφαιο smart στα 320 ευρω του .

 

καλα τα λες... αλλα πληροφοριακα εχω γνησια νοκια 1G καρτα κ κολαει στο βιντεο ......

Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες... αλλα πληροφοριακα εχω γνησια νοκια 1G καρτα κ κολαει στο βιντεο ......

Συγνωμη αλλα το οτι εχεις γνησια καρτα νοκια δεν σημαινει τιποτα απολυτως,εκτος ισως απο μπελαδες οπως εχει συμβει και παλιοτερα.Αυτος ητανε και ο βασικος λογος που δεν πηρα το Ν73 me,μην παει χαμενη η καρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Και στη Θεσσαλονικη υπαρχει η μαυρη προσοψη του Ν70, απλα εχουν τελιωσει. :)

Δεν υπαρχει μονο στο ebay. :)

Τιμη στα Nokia shops, 58 €. :)

Ma ti leme? Milisa me ta kentrika tis Nokia k mou eipane pos den exei energopoiithei o kodikos, dld den to exoun ferei akoma. Poios, episima, exei agorasei prosopsi apo Nokia shop, na mou pei na pao k ego...

Link to comment
Share on other sites

den katalaveno to thema me thn mnhmh! ti tha pei nokia h kingston? afou den exei na kanei me taxitites px 66x h 133x 150x k.lp. ite n ite k einai dual voltaz kai einai omies se ola! h kano lathos? pantos an kano lathos tha alakso me ali. ekana ena test na grapso video kateutia stin mnhmh tou kinitou, apla ligo kalitera, ta kolimata eiparxoun alla poio ligo. exo kanei format kai h mnhmh tou kinitou einai 20mb free alla oute auto vohthaei. h mpataria mou krataei arketa kala kai pano apo 3 meres aneta.

Spiros

:)

Link to comment
Share on other sites

N70 me στον κωτσόβολο τιμή 350 euro και δώρο bluetooth-handsfree nokia προλάβετε η προσφορά ισχύει μέχρι 16/11 το απόκτησα πριν από λίγο και ευτυχώς το είχαν ετοιμοπαράδοτο:p

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε PCMan μου είπες ακριβως αυτό που φοβόμουν και δεν ήθελα να μάθω.

Τώρα έφαγα κόλλημα.Έχω Motorola V3x(που έχει τέλεια οθόνη) και αν ξαναγυρίσω στην οθόνη του 6600 θα μου κακοφανεί λίγακι μου φαίνεται.

Από την άλλη βέβαια οι ατελείωτες εφαρμογες που θα του βάλω ίσως να με κάνουν να ξεχάσω την οθόνη.....

Εσυ τι λές?.............(πες κάτι καλό για το Ν70ΜΕ!!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Ma ti leme? Milisa me ta kentrika tis Nokia k mou eipane pos den exei energopoiithei o kodikos, dld den to exoun ferei akoma. Poios, episima, exei agorasei prosopsi apo Nokia shop, na mou pei na pao k ego...

Ο @kostakiss από nokia shop την πήρε την πρόσοψη. Ρώτα τον σε pm από που την πήρε και ενημέρωσέ μας αν δεν σου κάνει κόπο. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Φιλε PCMan μου είπες ακριβως αυτό που φοβόμουν και δεν ήθελα να μάθω.

Τώρα έφαγα κόλλημα.Έχω Motorola V3x(που έχει τέλεια οθόνη) και αν ξαναγυρίσω στην οθόνη του 6600 θα μου κακοφανεί λίγακι μου φαίνεται.

Από την άλλη βέβαια οι ατελείωτες εφαρμογες που θα του βάλω ίσως να με κάνουν να ξεχάσω την οθόνη.....

Εσυ τι λές?.............(πες κάτι καλό για το Ν70ΜΕ!!!!!!)

Φίλε τι να σου πω? Εγώ με νοκια μεγάλωσα και δεν είχα ποτέ κανένα παράπονο.

Μπορεί το MOTOROLA να έχει καλή οθόνη αλλά μέχρι εκεί ;)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Το΄πιασα το υπονοουμενο.....

Αφού το έπιασες κράτα το, θα σου χρειαστεί και αργότερα ;)

 

Kalimera...Iparxei tropos na allaxw tin foto pou emfanizetai ston player(ta akoustika) me kapoia diki mou sto N70..??

Εκεί εμφανίζεται η φωτογραφία του καλλιτέχνη(αν υπάρχει).

Θα ανοίξεις το windows media player και θα πας στο τραγούδι που θέλεις να προσθέσεις φωτογραφία. Δεξί κλικ πάνω στο τραγούδι > εξελιγμένο πρόγραμμα επεξεργασίας ετικετών > καρτέλα φωτογραφίες > προσθήκη > διαλέγεις > εφαρμογή & ΟΚ. Τώρα στέλνεις το συγκεκριμένο τραγούδι στο κινητό και εμφανίζεται η φωτογραφία που του έβαλες.

 

Και βέβαια μπορείς να βάλεις φωτογραφία σου αλλά αυτή θα εμφανίζεται μόνο στα συγκεκριμένα τραγούδια που έχεις μετατρέψει.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εκεί εμφανίζεται η φωτογραφία του καλλιτέχνη(αν υπάρχει).

Θα ανοίξεις το windows media player και θα πας στο τραγούδι που θέλεις να προσθέσεις φωτογραφία. Δεξί κλικ πάνω στο τραγούδι > εξελιγμένο πρόγραμμα επεξεργασίας ετικετών > καρτέλα φωτογραφίες > προσθήκη > διαλέγεις > εφαρμογή & ΟΚ. Τώρα στέλνεις το συγκεκριμένο τραγούδι στο κινητό και εμφανίζεται η φωτογραφία που του έβαλες.

 

Και βέβαια μπορείς να βάλεις φωτογραφία σου αλλά αυτή θα εμφανίζεται μόνο στα συγκεκριμένα τραγούδια που έχεις μετατρέψει.

 

Όταν λες δεξί κλικ στο τραγούδι που θες, από τη βιβλιοθήκη εννοείς? Γιατί όταν κάνω δεξί κλικ σε ένα τραγούδι από τη λίστα του Now Playing, δεν μου εμφανίζει αυτά που είπες.. :X

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...