Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Την Ευρωπαϊκή developer και stable θα τις βρεις στο Xiaomi.eu. Τις ελληνικές aroma στο αντίστοιχο Miui.gr. Το πέρασμα των διαφορων ROMs, προϋποθέτει κάποια διαδικασία που θα πρέπει να διαβάσεις καλά κάποιους οδηγούς στο ελληνικό site της κοινότητας πριν προχωρήσεις.

γεια σας παιδια ποια ειναι η ευρωπαικη και ελληνικη ρομ που λετε και πως τη βαζουμε.. ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ποια ειναι η ευρωπαικη και ελληνικη ρομ που λετε και πως τη βαζουμε.. ευχαριστω

 

Όπως προειπε και ο Βαιος , τις αντιστοιχες πληροφοριες θα τις βρεις στα σαιτ της xiaomi.eu και miui.gr.

Η διαδικασια της εγκατάστασης αν και σχετικα εύκολη , προυποθέτει καταρχας να έχεις Pc με καταπροτιμηση windows 10, υπομονή και όρεξη για διάβασμα καθώς κάθε κομμάτι της είναι σημαντικό.

 

Εαν σε ενδιαφέρει το face unlock προτείνω την τελευταια europe stable απο xiaomi.eu.

Η αλλαγή της ΡΟΜ μπορεί να γίνει και χωρίς root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η τελευταια Eu stable 9.5.10 ειναι πολύ καλή μπορώ να πω. Την έχω 2 βδομαδες και κατι και ειμαι ευχαριστημένος. Το face unlock λειτουργεί αρκετά καλα εαν υπάρχει φως και σχετικα γρήγορα.

 

Περιμένουμε Miui 10 και Oreo!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Αυτή τη στιγμή έχω την ελληνική miui πώς μπορώ να κλειδώσω bootloader και να περάσω global?

 

Καλησπέρα. Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να περάσεις την Official stable με flashtool και να επιλέξεις Lock.

Ας απαντήσει καλύτερα κάποιος που γνωρίζει περισσότερα, πάντως εγώ αυτο είχα κάνει σε ενα Mi6 που είχα , απο ελληνική σε global.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να κλειδώσεις? Άστο ξεκλειδώνει τις αν θες να το πουλήσεις. Με mi flash πας official και παίρνεις ένα καθαρό τηλέφωνο. Αλλά μην κλειδώνεις γιατί δεν ξέρεις ποτέ ...πότε θα το χρειαστείς . Το ξεκλειδωμα στην xiaomo είναι εργαλείο. Ειδικά για αυτούς που θέλουν να δοκιμάζουν πράγματα. Fastboot rom και mi flash

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να κλειδώσεις? Άστο ξεκλειδώνει τις αν θες να το πουλήσεις. Με mi flash πας official και παίρνεις ένα καθαρό τηλέφωνο. Αλλά μην κλειδώνεις γιατί δεν ξέρεις ποτέ ...πότε θα το χρειαστείς . Το ξεκλειδωμα στην xiaomo είναι εργαλείο. Ειδικά για αυτούς που θέλουν να δοκιμάζουν πράγματα. Fastboot rom και mi flash

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Και ασφάλεια θα πρόσθετα. Αν σου μπρικαρει το σωζεις ευκολότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να περάσεις την Official stable με flashtool και να επιλέξεις Lock.

Ας απαντήσει καλύτερα κάποιος που γνωρίζει περισσότερα, πάντως εγώ αυτο είχα κάνει σε ενα Mi6 που είχα , απο ελληνική σε global.

Σωστά. Φλασαρεις fastboot επιλέγοντας "clean all and lock"
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες...!! κατι βλεπω οτι το ΜΙ ΝΟΤΕ 3 ...δεν θα παρει το MIUI 10...??? ισχυει..?
Θα πάρει Miui10 με android Oreo από ότι μαθαίνω εγώ. Οπότε μέχρι να σταθεροποιηθεί αρκετά, θα περάσει καιρός.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μακαρι...ειδα την λιστα των συσκευων που ανακοινωσε η εταιρια...και δεν ειμαστε μεσα

 

Αυτό που είδες ήταν η λίστα με τις πρώτες συσκευές που θα πάρουν το miui 10, εμείς θα πάρουμε λίγο αργότερα. Υπομονή......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει miui 10 προς τέλη Ιουλίου με china dev rom. Μετά από λίγες μέρες θα βγει και η ευρωπαϊκή βασισμένη σε αυτή.

Για global rom δεν εχει ακουστεί κάτι ακόμα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσουμε το home button; δηλαδή όταν είναι κλειστό όταν το αγγίζεις να μην ανάβει η οθόνη.

Ευχαριστώ!

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Να μια ευχάριστη έκπληξη. Εμφανίστηκε ενημέρωση για την επίσημη global, η 9.5.4. Δεν περίμενα κάτι πριν το MIUI 10. Λέει πως είναι κυρίως διορθώσεις σφαλμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα τίποτα ακόμη από αναβάθμιση.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

MIUI Global 9.5.4.0

http://bigota.d.miui.com/V9.5.4.0.NCHMIFA/miui_MINote3Global_V9.5.4.0.NCHMIFA_0a333fd7c0_7.1.zip

 

Κατεβάζετε το update και το κάνετε εγκατάσταση από τον update manager.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση να ενημερώσω ότι βλέπω πολύ καλύτερη μπαταρία σε σχέση με πρίν. Ανοιχτά όλα 24ωρες το 24ωρο WiFi Data
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε σε εμένα και την έκανα, ελπίζω όντως να είναι καλύτερη η διαχείριση της μπαταρίας.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...