Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς για μένα το ραδιόφωνο είναι βασικό. Πολλές φορές πάω για περπάτημα ακόμη κ στο βουνό στα ορειβατικά μονοπάτια (όταν έχει καλό καιρό) για αρκετές ώρες. Κ ακούσω ακόμη κ ειδήσεις (τα βασικά τι γίνεται στον κόσμο. Όσο για την μουσική ακόμη κ μέσα στο αμάξι μου αρέσει να ακούω «ΕΛΕΥΘΕΡΑ» από τον σταθμό κ όχι το γνωστό «πακέτο» που έχουμε αποθηκεύσει κάποια κομμάτια στο κινητό μας…. Μπορεί να έχει χίλια δυο καλά, αλλά η απουσία ράδιου είναι ανασταλτικός παράγοντας για μένα….:!::cry::ninja:

Σε πολύ κόσμο είναι βασικό το ράδιο. Απλώς - ως προσωπική άποψη και μόνο - είπα οτι εγώ το θέμα το λύνω με ένα mp3 που έχει ράδιο. Επειδή αυτά τα mp3-ουλια είναι και μικρά και ελαφριά πραγματάκια, δεν είναι οτι κουβαλάω 293829 συσκευές αντί του κινητού. Αλλα σαφως, αν είναι deal breaker για εσένα κατανοητό .

Πάντως - άσχετα με αυτό - το κινητό ΤΑ ΣΠΑΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ήρθε και η msvii red για mi note 3.

 

Φοβερό χρώμα καταπληκτική θήκη.

 

Μέσα σε 10 μέρες από AliExpress719c3de20f960f64b1956a6969e485e1.jpga3ebc6d964df679864b048e6465a5818.jpg

 

May the mi note 3 force be with you.

 

Με τι μέθοδο αποστολής Γιάννη;

Link to comment
Share on other sites

Με τι μέθοδο αποστολής Γιάννη;
China post registered φίλε μου.

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και ήρθε τόσο γρήγορα και χωρίς τελωνείο; Μπράβο (off topic)
20 του μήνα έγινε η παραγγελία σήμερα την είχα στα χέρια μου.

Τελωνείο δεν υπάρχει περίπτωση για 3.50 ευρώ χαχαχα. :D

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι περιμένω κάτι τζαμακια εδώ και 45 μέρες :lol:

 

Έχουν γίνει εντελώς random οι χρόνοι. Παλιά σε 20 άντε 30 μέρες παραλαμβανα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι περιμένω κάτι τζαμακια εδώ και 45 μέρες :lol:

 

Έχουν γίνει εντελώς random οι χρόνοι. Παλιά σε 20 άντε 30 μέρες παραλαμβανα.

 

Και τωρα το εχεις χωρις τζαμι ;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το κινητό το χω κάπου 2 βδομαδες. Την παραγγελία τότε την είχα κάνει κάπου 30κατι μέρες πριν. Πίστευα ότι απο μέρα σε μέρα θα μου ερχόταν αλλά τα υπολόγιζα χωρίς τον ξενοδόχο...

 

Επειδή φοβάμαι ότι μπορεί να χάθηκαν θα πάρω κάτι από Ελλάδα προσωρινά. Τα χουν και αδικαιολόγητα ακριβά σε σχέση με άλλα αντίστοιχα άλλων κινητών αλλά δεν βαριεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το mi note 3 αλλα απογοητευτικα λιγο απο τις φωτογραφιες της συσκευης που και καλα βαθμολογει με 90 μοναδες το dxomark... Οι βραδυνες σε χαμηλο φωτισμο ειναι χειροτερες και απο το nexus 5x που κατεχω και το διαπιστωσα απο εναν φιλο μου που εχει την συσκευη. Οποτε μαλλον πρεπει να ειναι λιγο εως πολυ υπερβολικο το review του dxomark εκτος και αν κανω λαθος δεν ειμαι τοσο εμπειρος ωστε να το κρινω εσεις που εχετε στην κατοχη σας την συσκευη θα ξερετε καλυτερα να μου πειτε και εμενα αλλιως να κοιταξω για καποια αλλη συσκευη
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις το review θα δεις ότι στις νυχτερινές χάνει σε σκορ.

 

Πάντως έχει αρκετή βελτίωση στις νυχτερινές με την dev.

Link to comment
Share on other sites

Οι πρωινες ειναι καλυτερες? Εγω μερικες βραδυνες εβγαλα και ηταν ολες πολυ μετριες και με πολλες αντανακλασεις απο τα φωτα
Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο τις νυχτερινες που έχω στο άλμπουμ μου.

 

Δεν τις λες μέτριες σε καμία περίπτωση.

 

https://flic.kr/s/aHsmbzQt8Z

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μπορει να σου βγήκαν κουνημένες. Το hdr+ ειναι εντυπωσιακό σε αυτό το κομμάτι.

Επιπλέον όντως το οποιοδήποτε hdr βοηθαει στις εντονες φωτεινές πηγές. Ειδικά αν έχει δαχτυλιές ο φακός ;)

 

Θα σου κάνω ενα (και μοναδικό δυστυχώς) συγκριτικό με την βελτιωμένη dev. Πρώτα mi note 3 (dev rom) και μετά nexus 5x.

Ενημερωτικά με ρουτ μπορεις να εκμεταλλευτείς το hdr+ και στο Mi note 3 (βοηθαει στα δύσκολα φώτα).

 

Παρόλα αυτά αν θες να αλλαξεις κινητό λόγω κάμερας υπάρχουν και καλύτερες προτάσεις.

 

39820072571_1a77729b19_z.jpgDev_HHT by Andreas L., on Flickr

 

34799425512_3d523b2733_z.jpgIMG_20170316_011334 by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

εφαγα μεγαλο ξενερωμα με το ραδιοφωνο, ειναι δυνατον ρε??? τοσο πολυ τους χαλουσε το ραδιοφωνο, αντε να βρουμε τωρα αλλο κινητο. Περιμενω το redmi note 5...
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το κινητό το χω κάπου 2 βδομαδες. Την παραγγελία τότε την είχα κάνει κάπου 30κατι μέρες πριν. Πίστευα ότι απο μέρα σε μέρα θα μου ερχόταν αλλά τα υπολόγιζα χωρίς τον ξενοδόχο...

 

Επειδή φοβάμαι ότι μπορεί να χάθηκαν θα πάρω κάτι από Ελλάδα προσωρινά. Τα χουν και αδικαιολόγητα ακριβά σε σχέση με άλλα αντίστοιχα άλλων κινητών αλλά δεν βαριεσαι...

Ανδρέα δεν χάθηκαν κάποτε θα έρθουν. Εμένα μου ήρθαν μετά από 70 μέρες από AliExpress

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα δεν χάθηκαν κάποτε θα έρθουν. Εμένα μου ήρθαν μετά από 70 μέρες από AliExpress

 

Redmi Note 3 pro

 

Μάκη πριν λίγο γύρισα σπίτι και είδα ότι μου ήρθαν!!!

 

Για 2.5D οθόνη καλά έκατσε. :D

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα απο honorbuy με global rom και μου ηρθε χωρις τελωνείο. Παρηγγειλα Δευτερα πρωι και Παρασκευή πρωί το ειχα στα χέρια μου. Ολα καλά με την global rom αλλα βέβαια αν πάθει κάτι εχω μονο 1 χρόνο εγγύηση και απο Κίνα οποτε ... Το λεω αυτό γιατι κάποια αλλα site (eudirect, grossoshop) εδιναν 2 χρόνια εγγύηση..

 

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι εννοείτε με την global rom και τι με την official rom? Ποιά έχει ελληνικά και ποιά ιντερνετικά καταστήματα μπορούν να περάσουν rom με ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω κατεβάσει την εφαρμογή CΟΣΜΟΤΕ TV GO για το κινητό μου Xiaomi Redmi Note 3 αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να συνδεθώ για να παρακολουθήσω κανάλια από wifi διότι δεν μπορεί να γίνει αποστολή μηνύματος στο 12112. Μίλησα με την COSMOTE και με ενημέρωσαν ότι είναι κάποιος περιορισμός από την συσκευή μου μάλλον το πρόγραμμα ασφαλείας δεν επιτρέπει αποστολή σε πενταψήφια νούμερα . Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω ? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω κατεβάσει την εφαρμογή CΟΣΜΟΤΕ TV GO για το κινητό μου Xiaomi Redmi Note 3 αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να συνδεθώ για να παρακολουθήσω κανάλια από wifi διότι δεν μπορεί να γίνει αποστολή μηνύματος στο 12112. Μίλησα με την COSMOTE και με ενημέρωσαν ότι είναι κάποιος περιορισμός από την συσκευή μου μάλλον το πρόγραμμα ασφαλείας δεν επιτρέπει αποστολή σε πενταψήφια νούμερα . Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω ? Ευχαριστώ
Σε λάθος νήμα γράφεις φίλε μου. Εδώ συζητάμε για το Mi note 3 και όχι Redmi note 3.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα petran64_! Καλώς ήλθατε στον προσωπικό σας πίνακα ελέγχου, ο οποίος σας δίνει τη δυνατότητα να διαμορφώσετε το προσωπικό σας προφίλ μέλους, να έρθετε σε επαφή με τα υπόλοιπα μέλη του myphone.gr, να πραγματοποιήσετε διάφορες ρυθμίσεις, να επιλέξετε το προσωπικό σας avatar, να αλλάξετε την υπογραφή σας κ.α. Επιλέξτε την επιθυμητή λειτουργία από την αριστερή στήλη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα αγόρασα το κινητό από banggood και μου ήρθε με global official 9.1.3.0 η οποία έχει ελληνικά. Διάβασα ότι είναι nightly rom καθώς αυτή την στιγμή η τελευταία έκδοση είναι η 9.1.4.0 και δεν μου βγάζει κάποια ενημέρωση για update. 1)ειναι επίσημη?? Εάν βγει καινούργιο update θα το πάρω OTA ή θα έχω θέμα???? 2)Να αλλάξω σε 9.1.4.0???
Link to comment
Share on other sites

Μείνε εκεί που είσαι αν θέλεις face recognition ;)

Μετά απο έρευνα έχεις δίκιο... Πάλι καλά... Ελπίζω να βγει η 9.2 και να φτιάξει face unlock και τα θεματακια με τις ειδοποίησεις Facebook viber messenger κτλ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...