Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσείς που γίνεστε decrypted, οταν βαζετε δαχτυλικο αποτυπωμα και κωδικους, δε γινεται ξανα encrypted η συσκευη; Ή δεν παιζει ρολο;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εσείς που γίνεστε decrypted, οταν βαζετε δαχτυλικο αποτυπωμα και κωδικους, δε γινεται ξανα encrypted η συσκευη; Ή δεν παιζει ρολο;

 

Οχι δεν παιζει ρολο. Μια χαρα δουλευει το αποτυπωμα σε εμενα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με crdroid και έχω πρόβλημα με το ινσταγκραμ. Μου λέει ότι δεν είναι συμβατή η εφαρμογή με τη συσκευή μου και δε μπορώ να τη κατεβάσω. Επίσης ο αυτόματος φωτισμός δε δουλεύει. Τη μπάρα την ανεβοκατεβαζω εγώ. Και κάτι τελευταίο. Ποια κάμερα είναι καλή να βάλω και να έχει και ρυθμίσεις για White balance θερμοκρασίες κλπ;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά δεν μπορώ να βάλω YouTube Vanced. Είχα μια έκδοση αλλά την έχασα. Ίσως έκανα καταλάθος update το YouTube. Έχω προσπαθήσει να περάσω από magisk, από app, για rooted devices. Ένα μόνο λειτούργησε αλλά εκεί που έπαιζε σταματούσε. Έχει κανείς κανένα app πού να κάνει σωστά τη δουλειά να ανεβάσει στο drive για κατέβασμα; Έχω σκάσει τόση ώρα να μην μπορώ να βρω ένα να παίζει.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να βάλω YouTube Vanced. Είχα μια έκδοση αλλά την έχασα. Ίσως έκανα καταλάθος update το YouTube. Έχω προσπαθήσει να περάσω από magisk, από app, για rooted devices. Ένα μόνο λειτούργησε αλλά εκεί που έπαιζε σταματούσε. Έχει κανείς κανένα app πού να κάνει σωστά τη δουλειά να ανεβάσει στο drive για κατέβασμα; Έχω σκάσει τόση ώρα να μην μπορώ να βρω ένα να παίζει.

 

Θα πρέπει να πας στο playstore και να κάνεις απεγκατασταση το YouTube. Θα σου πει "απεγκατασταση των ενημερώσεων?" ή κάτι τέτοιο. Επιλέγεις ναι και μετά μένει μόνο το vanced. Δεν θέλει μετά ξανά ενημέρωση. Την κανονική έκδοση από το magisk εννοώ ότι βάζεις.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να πας στο playstore και να κάνεις απεγκατασταση το YouTube. Θα σου πει "απεγκατασταση των ενημερώσεων?" ή κάτι τέτοιο. Επιλέγεις ναι και μετά μένει μόνο το vanced. Δεν θέλει μετά ξανά ενημέρωση. Την κανονική έκδοση από το magisk εννοώ ότι βάζεις.

 

Δοκίμασα τα πάντα. Το μόνο που δούλεψε απροβλημάτιστα ήταν αυτό που κατέβασα από το Aptoide συν το πατσάκι για να βάζεις λογαριασμό Google. Όλα καλά τώρα.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα. Το μόνο που δούλεψε απροβλημάτιστα ήταν αυτό που κατέβασα από το Aptoide συν το πατσάκι για να βάζεις λογαριασμό Google. Όλα καλά τώρα.

Εγώ έχω εδώ και πολύ καιρό για no root (άσχετα αν είμαι root με magisk και custom recovery) και δουλεύει μια χαρά!

Απλά έβαλα και το microG

Το κατεβάζω από 'δω:

https://vanced.app/APKs?type=NONROOT

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω δύο θέματα. Το ένα είναι με crdroid. Όταν κάνω ινσταλ τα gapps μου βγάζει πρόβλημα μου ανοίγει συνέχεια παράθυρα και δε μπορώ να συνδεθώ σε play syore. Δε λειτουργούν σωστά και δε ξέρω τι φταίει. Το άλλο πρόβλημα είναι είναι με liquid. Εκεί λειτουργούν όλα σωστά αλλά όταν συνδέω ακουστικά τότε δεν έχω καθόλου ήχο το YouTube κολλάει και δε παιζει τα βίντεο και η μουσική δε παίζει καθόλου. Έχετε αντιμετωπίσει τέτοια προβλήματα η έχετε κάποια λύση για αυτά;
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με τον ήχο ή με play store δεν είχα σε καμία από όσες δοκίμασα και σίγουρα πέρασα περισσότερες από αυτές τις δύο που αναφέρεις. Κάνε καθαρή εγκατάσταση και πέρνα το firmware.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχουν κατέβει τα αρχεία για την ενεργοποίηση του VoLTE/WiFi στο XDA. Μυστήριες και σκοτεινές δυνάμεις δε θέλουν τον κόσμο να μην ξοδεύει τα λεπτά ομιλίας του κούτρα.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πέρασα την Candy OS αλλα νομιζω επεσα σε Bootloop. Εχει 5 λεπτα και βάλε, ακόμα να κάνει το πρώτο Boot. Τι να έκανα λάθος; Decryption έκανα πριν βγάζοντας κωδικούς, αποτύπωμα, face ID. Τι να κάνω τώρα..;

 

Άκυρο, θέλει factory reset οχι μονο wipes...

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Προσπαθώ να περασω την open beta 20 αλλα μου βγαζει μήνυμα zip treble compatibility error. Το χω δοκιμασει απο το site απο το oxygen updater και απο την ενημέρωση συστήματος. Εχω αλλαξει και recovery. Εχω βαλει το codeworkx και το dumpling 3.2.1.2 και 3.2.3.1 που λεει οτι ειναι το τελευταίο. Κανεις με το ιδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να περασω την open beta 20 αλλα μου βγαζει μήνυμα zip treble compatibility error. Το χω δοκιμασει απο το site απο το oxygen updater και απο την ενημέρωση συστήματος. Εχω αλλαξει και recovery. Εχω βαλει το codeworkx και το dumpling 3.2.1.2 και 3.2.3.1 που λεει οτι ειναι το τελευταίο. Κανεις με το ιδιο πρόβλημα?

Πέρασε το αρχείο zip της rom σε έναν υπολογιστή και με το 7zip (όχι με το winrar, θα σου δημιουργήσει πρόβλημα) σβήσε το αρχείο compatibility.zip και πέρνα το αρχείο πάλι στο τηλέφωνο και φλάσαρε κανονικά όπως συνήθιζες να κάνεις τις προηγούμενες φορές.

Έτσι την έχω περάσει εγώ από την πρώτη μέρα που βγήκε χωρίς κανένα πρόβλημα

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να περασω την open beta 20 αλλα μου βγαζει μήνυμα zip treble compatibility error. Το χω δοκιμασει απο το site απο το oxygen updater και απο την ενημέρωση συστήματος. Εχω αλλαξει και recovery. Εχω βαλει το codeworkx και το dumpling 3.2.1.2 και 3.2.3.1 που λεει οτι ειναι το τελευταίο. Κανεις με το ιδιο πρόβλημα?
Το ίδιο μπορείς να κάνεις με την εφαρμογή total commander στο κινητό σου. Βρίσκεις μέσω της εφαρμογής το zip της rom, πατάς επάνω του, θα βρεις το αρχείο compability.zip, πατάς παρατεταμένα πάνω του και σου εμφανίζει κάποιες επιλογές. Εσύ θα το κάνεις delete. Μετά απλά φλασάρεις την rom κανονικά όπως έκανες πριν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελεια. Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο. Με το 7zip το εκανα μιας και το χα ηδη στο pc. Το χα σκεφτει αλλα πιο παλια που χα κανει κατι παρομοιο δεν λειτουργησε. Μολις την περασα και αυτο που δεν μαρεσε ειναι η ωρα στα αριστερα...
Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα ποια έκδοση του dolby atmos παίζει στην OB pie έχουμε; Έχω μια Axon 7 edition 5.30.18, αλλά όταν την περνάω η συσκευή δεν κάνει boot και μένει στα κυκλακια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μπορείς να κάνεις με την εφαρμογή total commander στο κινητό σου. Βρίσκεις μέσω της εφαρμογής το zip της rom, πατάς επάνω του, θα βρεις το αρχείο compability.zip, πατάς παρατεταμένα πάνω του και σου εμφανίζει κάποιες επιλογές. Εσύ θα το κάνεις delete. Μετά απλά φλασάρεις την rom κανονικά όπως έκανες πριν.

 

Αυτός ο τρόπος δούλεψε για μένα μια χαρά! Το θέμα είναι, πώς κάναμε τις αναβαθμίσεις ως τώρα; Δε θυμάμαι να είχαμε τέτοια προβλήματα...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο τρόπος δούλεψε για μένα μια χαρά! Το θέμα είναι, πώς κάναμε τις αναβαθμίσεις ως τώρα; Δε θυμάμαι να είχαμε τέτοια προβλήματα...
Νομίζω ότι αυτό συμβαίνει λόγω ασυμβατότητας των twrp recoveries. Λογικά ετοιμάζουν πιο νέες εκδόσεις οι devs και θα ξεπεραστεί κι αυτό. Νομίζω και η εφαρμογή Oxygen updater κάτι τέτοιο αναφέρει στην καρτέλα news.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία beta παρατηρώ αρκετά random reboots μπορώ να πω..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία beta παρατηρώ αρκετά random reboots μπορώ να πω..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Εγώ δεν έχω κανένα προς το παρόν. Και δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκανα clean install.. δεν είχα ποτέ θέματα στο παρελθόν.. weird.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Νέα beta σήμερα! Bug fixes.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Με την pie γίναμε κανονικά beta testers. Νομιζω είναι η πρώτη φορά που τις βγάζει την μία πίσω από την άλλη για να διορθώσει σοβαρά προβλήματα
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είχα κανένα reboot με ΟΒ21. Κατεβάζω την 22 τώρα, φαντάζομαι δε θα παρατηρήσω κάποια αξιοσημείωτη διαφορά. Πάντως 13 μήνες μετά την αγορά του ακόμα δεν έχω άλλο λόγο πέρα από το μεγάλο (για μένα) μέγεθος του κινητούγια να το πουλήσω. Άψογο μου φαίνεται ακόμα και σήμερα.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...