Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ss που ανέβασες από το μενού ήχου που λεει "call" (αυτή η επιλογή δεν υπήρχε στην ορεο), εννοεί in call volume ?

 

Όχι by default είναι media volume.

 

Edit: Οσο θυμάμαι το Android πάντα σου εμφάνιζε το παρακάτω panel ήχου όταν πατούσες volume button(3 η 4 κατηγορίες ρύθμισης ήχου ανάλογα OEM η αν ήσουν root η όχι)

 

0660cd60af4ef7684b3bf2b7cebf1e42.png

 

Τώρα τι την έπιασε την Google και το άλλαξε με P.

 

Αφού μια χαρά τόσα χρόνια ήταν και εξυπηρετούσε άψογα.

 

Δουλειά δεν είχε ο διάολος............και ξέρεις τι συνέχεια.

 

Πλέον και σε AOSP P rom βλέπουμε μέσα στις ρυθμίσεις ήχου τις παρακάτω επιλογές.

 

e86a1248fd06a3bbbe22d51002f595b2.png

 

Ενώ με αντίστοιχες σε Oreo όπως ξέρεις εμφανίζει το παρακάτω μενού.

 

3e0f8c94bf301f01b2e03f24c09b1588.png

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί μου εξαφανίζονται τα εικονίδια των εφαρμογών από το menu μετά από 2-3 μέρες από την εγκατάστασή τους?

Εχει αναφερθεί οτι παρουσιάζετε με stock launcher στο νήμα δίπλα

Με Nova που έχω εγώ πάντα ποτέ.

 

Είτε είστε beta ειτε stable αναφέρετε το αλλιώς δεν θα το διορθώσει η OnePlus αν δεν δει feedback.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...

...έτσι θα βάλω και γω nova και ασφαλώς θα τους το αναφέρω στην Beta!

Υ.Γ. Απορώ ποιός και γιατί θα αγοράσει το 6Τ.....προς το παρόν επιλέγω να πάω κατ' ευθείαν για το 7T ή 8 με 5G.

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούρια open beta σήμερα. Μην χαρείτε όμως, δεν είναι android 9 :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούρια open beta σήμερα. Μην χαρείτε όμως, δεν είναι android 9 :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οντως και με διέψευσε οικτρά η εταιρια εικαζοντας οτι τελη μηνος θα δουμε πρώτη beta για 5/5Τ

https://downloads.oneplus.com/oneplus-5t/oneplus_5t_oxygenos_openbeta_17/

Οχι οτι καιγόμαστε αφου ηδη κυκλοφορούν πολύ ποιοτικές custom rom με P και ετσι ειδα αυτά που ηθελα και αυτα που φέρνει η αφαιρεί παράλληλα η P σε σχέση με Oreo:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οντως και με διέψευσε οικτρά η εταιρια εικαζοντας οτι τελη μηνος θα δουμε πρώτη beta για 5/5Τ

https://downloads.oneplus.com/oneplus-5t/oneplus_5t_oxygenos_openbeta_17/

Οχι οτι καιγόμαστε αφου ηδη κυκλοφορούν πολύ ποιοτικές custom rom με P και ετσι ειδα αυτά που ηθελα και αυτα που φέρνει η P.:p

Δεν θυμάμαι να είπε η εταιρία ότι θα δώσει open beta σε Pie τέλος του μήνα. Τέλος Οκτωβρίου με αρχές Νοεμβρίου πιστεύω θα την έχουμε σε stable. Και πάλι νωρίς θα είναι!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να είπε η εταιρία ότι θα δώσει open beta σε Pie τέλος του μήνα. Τέλος Οκτωβρίου με αρχές Νοεμβρίου πιστεύω θα την έχουμε σε stable. Και πάλι νωρίς θα είναι!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ ειχα κάνει πρόβλεψή βρε:p

Επεσα εξω στην προσωπική εκτίμηση βασιζόμενος οτι αφου έδωσε εδω και μηνα beta σε 6 θα εδινε και σε 5 σειρα εως τελη Σεπτεμβρίου.

Έκτος αν μέσα σε 5 ημερες με διαψευσει :lol:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειχα κάνει πρόβλεψή βρε:p

Επεσα εξω στην προσωπική εκτίμηση βασιζόμενος οτι αφου έδωσε εδω και μηνα beta σε 6 θα εδινε και σε 5 σειρα εως τελη Σεπτεμβρίου.

Έκτος αν μέσα σε 5 ημερες με διαψευσει :lol:

Η επόμενη beta θα είναι σίγουρα 9αρα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η επόμενη beta θα είναι σίγουρα 9αρα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λες ε :lol:

 

Όλα κομπλέ με την αναβάθμιση.

Ότι έγραψα στην προηγούμενη την 16 τα ίδια και εδώ.

Καμία ουσιώδη διαφορά.

 

7a96fb91d0d86d59ca40bbbc1ca92df0.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάει η Pie?

(Έχουμε OP5 – OxygenOS Open Beta 17)

Αυτός που περιμένει πολύ, δεν πρέπει να περιμένει πολλά.

Γκαμπριέλ Γκαρσία Μαρκές, 1927-2014, Κολομβιανός συγγραφέας

Link to comment
Share on other sites

Πάει η Pie?

(Έχουμε OP5 – OxygenOS Open Beta 17)

Αυτός που περιμένει πολύ, δεν πρέπει να περιμένει πολλά.

Γκαμπριέλ Γκαρσία Μαρκές, 1927-2014, Κολομβιανός συγγραφέας

19 για το Oneplus 5.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ σε open beta από προχθές ... Update από 16 απλά και απαλά:

1) install zip

2) magisk

3) noverity

 

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που δοκιμάσατε Pie, τι λέτε; crDroid, LiquidRemix, Omnirom ή κάποια άλλη; Δε θέλω πολύ φόρτωμα, απλά να πάει σφαίρα. Άμα έχει βελτιωθεί και η αυτονομία ακόμα καλύτερα.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που δοκιμάσατε Pie, τι λέτε; crDroid, LiquidRemix, Omnirom ή κάποια άλλη; Δε θέλω πολύ φόρτωμα, απλά να πάει σφαίρα. Άμα έχει βελτιωθεί και η αυτονομία ακόμα καλύτερα.

Προτιμώ Codename Phoenix σε πρώτη φάση

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/codename-phoenix-oneplus-5t-rom-t3733717

https://androidfilehost.com/?fid=1322778262904012646

 

Και σε δεύτερη φάση crDroid και LiquidRemix.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ Codename Phoenix σε πρώτη φάση

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/codename-phoenix-oneplus-5t-rom-t3733717

https://androidfilehost.com/?fid=1322778262904012646

 

Και σε δεύτερη φάση crDroid και LiquidRemix.

 

Είναι Pie η Codename Phoenix? Θέλει καμια ειδική διαδικασία να περαστεί; Πέρα από wipe data, system κλπ.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Είναι Pie η Codename Phoenix? Θέλει καμια ειδική διαδικασία να περαστεί; Πέρα από wipe data, system κλπ.

 

Ναι P είναι.

Κοίτα εγω επειδη ειμαι decrypted ηταν πανεύκολη και απλη η διαδικασία,το γράφω 2-3 σελίδες πισω.(post 1643)

Εσυ αν εισαι encrypted ισως χρειαστεί format data απο πριν και ακολουθείς τα δικα μου βήματα απλα δεν φλασαρεις no verify στο τέλος.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι P είναι.

Κοίτα εγω επειδη ειμαι decrypted ηταν πανεύκολη και απλη η διαδικασία,το γράφω 2-3 σελίδες πισω.(post 1643)

Εσυ αν εισαι encrypted ισως χρειαστεί format data απο πριν και ακολουθείς τα δικα μου βήματα απλα δεν φλασαρεις no verify στο τέλος.

 

Το φλασαρισμα του firmware ειναι απαραιτητο; Δεν εχω πειραξει κατι οποτε νομιζω παραμενω decrypted.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μια και το έφερε η κουβέντα σας, δεν έχω καταλάβει τη διαφορά decrypted από encrypted. Εγώ τώρα είμαι decrypted. Τι σημαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Το φλασαρισμα του firmware ειναι απαραιτητο; Δεν εχω πειραξει κατι οποτε νομιζω παραμενω decrypted.

 

Ναι απαραίτητο το φλασαρω σε κάθε custom rom εκτός αν αναφέρετε ρητώς από τον developer ότι το έχει ενσωματωμένη στην Rom.

 

Μια και το έφερε η κουβέντα σας, δεν έχω καταλάβει τη διαφορά decrypted από encrypted. Εγώ τώρα είμαι decrypted. Τι σημαίνει αυτό;

 

Με απλά λόγια σημαίνει ότι είναι πιο εύκολο να δοκιμάζεις οποιαδήποτε custom rom χωρίς να μπαίνεις στο τριπάκι να κανεις format data(που είναι απαραίτητο σε πολλές rom αν είσαι encrypted)που σημαίνει πλήρη διαγραφή του εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου άρα θα πρέπει μετά να περνάς τα αρχεία είτε μέσω pc είτε από εξωτερικά μέσα αποθήκευσης.

 

Εννοείται πάντα έχεις backup της βασικής σου rom ώστε να επιστρέψεις πανεύκολα αν θελήσεις απλά κάνοντας επαναφορά και φλασαρωντας no verify.

 

Εγώ πχ έχω backup 4 rom(μια stock base και 3 custom) εννοείται σεταρισμενες-στημένες στα πάντα έτσι ώστε μπορεί να αντεπεξέλθει σε καθημερινή χρήση.

 

Και απλά περναω αναβαθμίσεις από πάνω όποτε βγαίνουν όπου θεωρω ότι δίνουν κάτι που αξίζει.

 

Και εννοείται ανανεώνω τα backup μου σχεδόν σε κάθε αναβάθμιση σε κάθε rom.

 

Άλλωστε είναι 1-2 λεπτών υπόθεση όπως αντίστοιχα μια επαναφορά ενός backup ίδιο χρόνο πέρνει.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το φλασαρισμα του firmware ειναι απαραιτητο; Δεν εχω πειραξει κατι οποτε νομιζω παραμενω decrypted.

 

Αν δεν έχεις πειράξει ποτέ το παραμικρό στο κινητό σου, τότε εισαι encrypted.

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε και το θέμα με την αφαίρεση battery saver mode στα location με Android P με την παρακάτω εφαρμογή όπως έγραψα εδώ.:up:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=466804&page=220 (post 3293)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Ήμουν με στοκ ρομ 5.1.3 και twrp blue spark 3.2.3. Θέλοντας να εγκαταστήσω μια custom rom ωστόσο, μπαίνοντας σε twrp δεν μου εμφάνισε την συνηθισμένη μορφή του twrp αλλά μια μορφή με δύο επιλογές στα κινέζικα και μια στα αγγλικά. Μπαίνοντας στην τελευταία είχε πολύ λιγότερες επιλογές από τη συνηθισμένη μορφή του twrp και επιλέγοντας να εγκαταστήσω τη rom η διαδικασία απέτυχε. Πήγα ΟΤΑ στην 5.1.4 με την ελπίδα να γυρίσω φουλ στοκ με στοκ recovery και να κάνω τη διαδικασία από την αρχή αλλά δεν άλλαξε recovery. Τι συνέβη; Να προσπαθήσω να αναβαθμίσω το twrp: Πρώτη φορά μου τυχαίνει κάτι παρόμοιο.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Ήμουν με στοκ ρομ 5.1.3 και twrp blue spark 3.2.3. Θέλοντας να εγκαταστήσω μια custom rom ωστόσο, μπαίνοντας σε twrp δεν μου εμφάνισε την συνηθισμένη μορφή του twrp αλλά μια μορφή με δύο επιλογές στα κινέζικα και μια στα αγγλικά. Μπαίνοντας στην τελευταία είχε πολύ λιγότερες επιλογές από τη συνηθισμένη μορφή του twrp και επιλέγοντας να εγκαταστήσω τη rom η διαδικασία απέτυχε. Πήγα ΟΤΑ στην 5.1.4 με την ελπίδα να γυρίσω φουλ στοκ με στοκ recovery και να κάνω τη διαδικασία από την αρχή αλλά δεν άλλαξε recovery. Τι συνέβη; Να προσπαθήσω να αναβαθμίσω το twrp: Πρώτη φορά μου τυχαίνει κάτι παρόμοιο.
Πρέπει να σε γύρισε στο stock recovery. Αν είσαι σε υπολογιστή περνά πάλι του bluspark με adb.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Ήμουν με στοκ ρομ 5.1.3 και twrp blue spark 3.2.3. Θέλοντας να εγκαταστήσω μια custom rom ωστόσο, μπαίνοντας σε twrp δεν μου εμφάνισε την συνηθισμένη μορφή του twrp αλλά μια μορφή με δύο επιλογές στα κινέζικα και μια στα αγγλικά. Μπαίνοντας στην τελευταία είχε πολύ λιγότερες επιλογές από τη συνηθισμένη μορφή του twrp και επιλέγοντας να εγκαταστήσω τη rom η διαδικασία απέτυχε. Πήγα ΟΤΑ στην 5.1.4 με την ελπίδα να γυρίσω φουλ στοκ με στοκ recovery και να κάνω τη διαδικασία από την αρχή αλλά δεν άλλαξε recovery. Τι συνέβη; Να προσπαθήσω να αναβαθμίσω το twrp: Πρώτη φορά μου τυχαίνει κάτι παρόμοιο.

 

Εισαι σίγουρα σε στοκ OnePlus recovery και όχι σε twrp, όπως ειπε κι ο Βάιος. Κάποια στιγμή θα έκανες update μέσα από το κινητό και όχι από twrp, κι έτσι το έχασες. Ξαναπερνα twrp με fastboot.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...