Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στην παρεα. Τελικα μετα απο παρα πολλα διαφορετικα σεταπ και δοκιμες στο τηλ κατασταλαξα στο ποιος ειναι ο ιδανικος συδιασμος Rom και βασικων Apps για να εχεις την πιο χρηστικη συσκευη, πληρως σταθερη και με φοβερη αυτονομια. Λοιπον το σεταπ ειναι το παρακατω:

 

1) PixelExperience_Plus_dumpling-9.0-20191220-0439-OFFICIAL

2) FrancoKernel r49

3) TWRP-3.3.1-x_blu_spark_v9.110_treble-op5_op5t

4) Magisk 20.4

5) True Phone Dialer & Contacts v1.7.1

6) CPL (Customized Pixel Launcher)

7) GCAM (Nikita-v1.4_GCam_7.3.018_Urnyx05_mod)

8) Magisk Modules:

8a) Dual Speaker Mod For Snapdragon 835 Devices v2

8b) Global Optimized GPS File Replacer v6

8c) Youtube Vanced - Magisk Repo v.14.21.54(b01.40.20)

 

Να μείνω μόνο στο τελευταίο εγώ. Κατάφερε κανείς με beta 10 και root να περάσει Youtube Vanced? Εγώ δεν το έχω καταφέρει

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ το έχω χωρίς root

 

Δε δουλεύει το non-root σε rooted συσκευή δυστυχώς...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει το non-root σε rooted συσκευή δυστυχώς...

 

Ποιος στο είπε αυτό? Μια χαρά δουέυει

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω σε 5Τ rooted εξ' αρχής την έκδοση για μη root συσκευές έχω!

Αλλά σε Android 8.1...... αν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω περάσει το non root σε ρουταρισμένο OnePlus 6.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις 10αρα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιος στο είπε αυτό? Μια χαρά δουέυει

 

Σε 10άρα beta?

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Σε 10.3.3 stable.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε εμενα δε λειτουργησε η τελευταια non-root που δοκιμασα. Αν μπορεις να μου πεις εκδοση που χρησιμοποιεις ή λινκ θα ημουν ευγνωμων!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

https://vanced.app/ ακολούθησε ακριβώς τις οδηγίες. Κατέβασε micro g και sai.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ειχα εγκαταστησει το MicroG γι'αυτο μου κρασαρε... Ευχαριστω, δουλευει!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια καλησπερα. Αντιμετοπιζω το εξης προβλημα το οποιο οσο κι αν το εψαξα δεν μπορεσα να φτιαξω. Φοραω την τελευταια stable εκδοση της Pixel Experiens Plue pie ROM. Η ROM δουλευει τελεια αλλα εχει το εξης θεμα. Οταν ειμαι συνδεδεμενος στο Wifi, εχοντας paired και on τα bluetooth handsfree μου οταν καποιος με καλεσει και μιλαω στο τηλεφωνο εκεινη την στιγμη δεν εχω internet μεσω WIFI. Με το που κλεισω την τηλεφωνικη γραμμη εχω Internet μεσω WIFI κανονικα. Μετα απο troubleshooting βρηκα οτι το προβλημα το κανει το Magisk. Και για να ειμαι πιο συγκεκριμενος. Απο την τελεθυταια official TWRP κανω νεα εγκατασταη της PE Rom, μετα κανω εγκατασταση το Disable DM Verity ForceEncrypt και μετα το Magisk 20.4. Μετα το reboot τελειωνω επιτυχως το initialization και οταν κανω κληση με το bluetooth handsfree εχοντας συνδεδεμενο το WIFI τοτε το Wifi δουλευει οκ παραλληλα με το Bluetooth. Μολις κανω εγκατασταση οποιοδηποτε magisk module τοτε σταματαει να λειτουργει το wifi οταν κανω ή δεχομαι κληση στο bluetooth hands free. Το εψαξα στο Internet αλλα δεν βρηκα κατι συγκεκριμενο για να λυσω το προβλημα. Εσεις το εχετε αντιμετοπισει αυτο ειτε στην συγκεκριμενη cusrom rom ή σε OOS ή αλλη ROM? Στις αλλες Custom Rom δημιουργειται αυτο το προβλημα? Εχει βρει καποιος λυση στο προβλημα?, Αν ναι παρακαλω ας το ποσταρει.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς Adaway? Από τη 10άρα κι έπειτα δεν περνιέται. Symlink missing λεει και σου δείχνει το δρόμο να κάνεις μια διαδικασία η οποία όμως επίσης δε λειτουργεί. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη, γιατί έχουμε πήξει στις διαφημίσεις κι αυτός είναι ο κύριος λόγος που είμαι root.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς Adaway? Από τη 10άρα κι έπειτα δεν περνιέται. Symlink missing λεει και σου δείχνει το δρόμο να κάνεις μια διαδικασία η οποία όμως επίσης δε λειτουργεί. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη, γιατί έχουμε πήξει στις διαφημίσεις κι αυτός είναι ο κύριος λόγος που είμαι root.

 

σε εμενα δουλευει κανονικα, εχεις ενεργοποιησει απο magisk το systemless hosts?

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δουλευει κανονικα, εχεις ενεργοποιησει απο magisk το systemless hosts?

 

Το εψαχνα γιατι ειδα καπου οτι το προτειναν αλλα δεν το βρισκω στα downloads στο magisk.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...