Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα αυτό δημιουργείται για να μαζευτούν όλες οι πληροφορίες για τα διαθέσιμα hacks και τροποποιήσεις/βελτιώσεις που κυκλοφορούν για το Oneplus 5T

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερω τα παντα απο το redmi pro στο op5t ? μαζι και το στησιμο του παλιου μου τηλεφωνου ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root τότε με titanium backup για εφαρμογές /δεδομένα και για το στήσιμο χρησιμοποίησε κάποιον launcher όπως nova παίρνοντας backup απο την παλια συσκευη και βάζοντας το στην νέα συσκευή .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root τότε με titanium backup για εφαρμογές /δεδομένα και για το στήσιμο χρησιμοποίησε κάποιον launcher όπως nova παίρνοντας backup απο την παλια συσκευη και βάζοντας το στην νέα συσκευή .
Αυτήν την στιγμή έχω τον nova launcher στο redmi Pro οπότε αν πάρω το backup του nova θα μπορέσω να τα βάλω όλα στο op πάνω στον launcher του one plus;

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την στιγμή έχω τον nova launcher στο redmi Pro οπότε αν πάρω το backup του nova θα μπορέσω να τα βάλω όλα στο op πάνω στον launcher του one plus;

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα μπορέσεις να το περάσεις σε nova πάλι όχι στον stock launcher .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root παίρνεις πως παίρνεις ota;

 

Κατεβαζεις ολοκληρη τη rom και την φλασαρεις απο twrp.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις ολοκληρη τη rom και την φλασαρεις απο twrp.
Οπότε ξερα με ρουτ αν φλασαρεις από recovery το zip της επίσημης ρομ γίνεσαι πάλι μαμα?? Εύκολα πράγματα!! Απλά φαντάζομαι αντικαθίσταται και η recovery με την στοκ?? Παραλαμβανω σήμερα..με κάλεσαν από ups..σκέφτομαι πριν στήσω οτιδήποτε να ξεκλειδώσω boot loader για να αποφύγω στο άμεσο μέλλον επαναφορά εργοστασιακών.

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ξερα με ρουτ αν φλασαρεις από recovery το zip της επίσημης ρομ γίνεσαι πάλι μαμα?? Εύκολα πράγματα!! Απλά φαντάζομαι αντικαθίσταται και η recovery με την στοκ?? Παραλαμβανω σήμερα..με κάλεσαν από ups..σκέφτομαι πριν στήσω οτιδήποτε να ξεκλειδώσω boot loader για να αποφύγω στο άμεσο μέλλον επαναφορά εργοστασιακών.

 

Sent from my LG-D802

 

Το παράγγειλες τόσες μέρες μετά από μένα και το παίρνεις ήδη; και χωρίς να πληρωσεις; ότι να ναι...

Τώρα να μη σε πάρω στο λαιμό μου... Διαβάσατε ότι αν είσαι μαμα ρομ και ρουτ, για να περάσεις ενημερώσεις που δίνουν, θα πρέπει να φλασαρεις ολόκληρη τη ρομ και όχι μόνο τα λίγα mb της ενημέρωσης. Και ξαναπερνας το ρουτ. Ας πουν και τα παΐδια που έχουν άλλα oneplus.

Και εγώ έχω σκοπό να ξεκλειδώσω bootload κατευθείαν και βλέπω για recovery και root.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλες τόσες μέρες μετά από μένα και το παίρνεις ήδη; και χωρίς να πληρωσεις; ότι να ναι...

Τώρα να μη σε πάρω στο λαιμό μου... Διαβάσατε ότι αν είσαι μαμα ρομ και ρουτ, για να περάσεις ενημερώσεις που δίνουν, θα πρέπει να φλασαρεις ολόκληρη τη ρομ και όχι μόνο τα λίγα mb της ενημέρωσης. Και ξαναπερνας το ρουτ. Ας πουν και τα παΐδια που έχουν άλλα oneplus.

Και εγώ έχω σκοπό να ξεκλειδώσω bootload κατευθείαν και βλέπω για recovery και root.

Παρειγγειλα 23/11 free shipping..εσένα σε τι κατάσταση είναι?? Ας απαντήσουν τα παιδιά μήπως χρειάζεται να φλασαρουμε πρώτα μάνα recovery και μετά το ζιπακι της ρομ..

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Είναι στην Αθήνα και περιμένει το πλοίο....

Νομίζω και ξαναλέω νομίζω, στο xda διάβασα ότι απλά φλασαρεις την αναβαθμισμενη ρομ. Και ξαναρουταρεις....

Επίσης τα παιδιά που ξέρουν, ποιο ρουτ; SuperSU ή magisk?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είναι στην Αθήνα και περιμένει το πλοίο....

Νομίζω και ξαναλέω νομίζω, στο xda διάβασα ότι απλά φλασαρεις την αναβαθμισμενη ρομ. Και ξαναρουταρεις....

Επίσης τα παιδιά που ξέρουν, ποιο ρουτ; SuperSU ή magisk?

Ναι άμα ξεκλειδώσεις bootloader, περάσεις twrp και κάνεις root, χρειάζεται να περνάς το full rom zip και όχι το ota αρχείο που είναι μικρότερο. Οπότε μετά το φλασαρισμα της rom μέσω twrp, στα καπάκια φλασαρεις είτε το su η το magisk. Ανάλογα ποιο απ' τα δύο θέλει ο καθένας για root.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι άμα ξεκλειδώσεις bootloader, περάσεις twrp και κάνεις root, χρειάζεται να περνάς το full rom zip και όχι το ota αρχείο που είναι μικρότερο. Οπότε μετά το φλασαρισμα της rom μέσω twrp, στα καπάκια φλασαρεις είτε το su η το magisk. Ανάλογα ποιο απ' τα δύο θέλει ο καθένας για root.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η custom recovery δηλαδή μένει μετά το φλασαρισμα της ρομ?

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Η custom recovery δηλαδή μένει μετά το φλασαρισμα της ρομ?

 

Sent from my LG-D802

Ναι παραμένει αν το ξανακάνεις root μετά το flash του νέου OS update.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος στο stock galley app να βλεπω τις φωτογραφιες μου ανα φακελους??
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος στο stock galley app να βλεπω τις φωτογραφιες μου ανα φακελους??

 

Απο όσο πρόλαβα να δω πατάς συλλογές, στη μέση κάτω. Μόνο που δεν κρατάει την επιλογή.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει unlock bootloader /blu_spark twrp /και magisk V14.5beta όλα μια χαρά απλά κάποιες φορές στο reboot χάνεται το wifi/data και χρειάζεται δεύτερο reboot για να στρώσει .

Κάποιες λίγες εφαρμογές(π.χ titanium/adblock/ifont/) με δικαιώματα root που έχω βάλει δουλεύουν χωρίς θέμα ,δυστυχώς όμως δεν μπορώ να αλλάξω τα εικονίδια στην navigation bar γιατί δεν δουλεύει κανένα απο τα substratum themes που έχω δοκιμάσει .

 

ΤΟ xposed δουλεύει ,κάποια από τα modules που έβαλα δούλεψαν ενώ άλλα όχι ,θα δοκιμάσω ξανά το Σαββατοκύριακο που θα έχω περισσότερο χρόνο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει unlock bootloader /blu_spark twrp /και magisk V14.5beta όλα μια χαρά απλά κάποιες φορές στο reboot χάνεται το wifi/data και χρειάζεται δεύτερο reboot για να στρώσει .

Κάποιες λίγες εφαρμογές(π.χ titanium/adblock/ifont/) με δικαιώματα root που έχω βάλει δουλεύουν χωρίς θέμα ,δυστυχώς όμως δεν μπορώ να αλλάξω τα εικονίδια στην navigation bar γιατί δεν δουλεύει κανένα απο τα substratum themes που έχω δοκιμάσει .

 

ΤΟ xposed δουλεύει ,κάποια από τα modules που έβαλα δούλεψαν ενώ άλλα όχι ,θα δοκιμάσω ξανά το Σαββατοκύριακο που θα έχω περισσότερο χρόνο .

 

Μιχάλη γιατί το 14.5 beta και όχι το 14 stable???

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας το advance optimization στο μενού της μπαταρίας? Υπάρχει διαφορά??

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη γιατί το 14.5 beta και όχι το 14 stable???

 

Αυτό είχαν δώσει στον οδηγό για unlock bootloader/twrp/root που είχα βρει στο oneplus forum .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα και εγω Bluspark TWRP και Magisk αλλα το stable....

Οδηγιες απο εδω https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/oneplus-5t-unlock-bootloader-flash-twrp-t3704592

Πολυ βοηθητικο ειναι αυτο το βιντεο

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στη γκαλερί σας εμφανίζει σε ξεχωριστό φάκελο τις φωτογραφίες που έχετε τραβήξει με την κάμερα;; εμένα δεν μου τις εμφανίζει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα την Google camera MGC_5.1.016_7.0+C2API_v.1.3c_AllinOne.apk. ξέρω ότι δεν έχει υλοποιηθεί πλήρως για την συσκευή αλλά πραγματικά οι φωτό είναι με διαφορά καλύτερες από την στοκ, έχουν περισσότερη λεπτομέρεια και λιγότερο θόρυβο..αν καταφέρω το μεσημέρι θα ανεβάσω δείγματα.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα την Google camera MGC_5.1.016_7.0+C2API_v.1.3c_AllinOne.apk. ξέρω ότι δεν έχει υλοποιηθεί πλήρως για την συσκευή αλλά πραγματικά οι φωτό είναι με διαφορά καλύτερες από την στοκ, έχουν περισσότερη λεπτομέρεια και λιγότερο θόρυβο..αν καταφέρω το μεσημέρι θα ανεβάσω δείγματα.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Πρέπει root να είσαι?Η και όχι?

Κρατάς και την μαμά εφαρμογή αν αν θέλεις?

Από που το Apk?

Ευχαριστώ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...