Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/themes/unlock-star-wars-wallpapers-theme-clock-t3719748/page5

Έκανα τα παραπάνω κ έβαλα το υπέροχο θέμα του star wars χωρίς ρουτ.ομορφο κόκκινο που με το μαύρο δίνει τέλειο αποτέλεσμα.e629ff2eb57b8f67046e8c9a1d7adc77.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/themes/unlock-star-wars-wallpapers-theme-clock-t3719748/page5

Έκανα τα παραπάνω κ έβαλα το υπέροχο θέμα του star wars χωρίς ρουτ.ομορφο κόκκινο που με το μαύρο δίνει τέλειο αποτέλεσμα.e629ff2eb57b8f67046e8c9a1d7adc77.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έβαλα και εγώ! Έκανα downgrade σε 4.7.2 έβαλαν το theme και μετά ota update σε 4.7.5 όλα μια χαρά, τέλειο το theme!

Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το atmos Dolby που το είχαν φτιάξει από xda για το πενταρι και δουλεύει τέλεια στον ήχο. Δυστυχώς το έχουν κατεβάσει το λινκ. Όποιος το θέλει ας στείλει pm να προσπαθήσω να το στείλω

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε μου λίγο ρε παιδιά, τι κάνουμε σ' αυτή την περίπτωση;

38456370404_30c97eb8a9_c.jpg20171219_213901 by Chris, on Flickr

 

EDIT: OK, άκυρο το βρήκα τελικά. Πήραμε και το nandroid back μας! ;)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε μου λίγο ρε παιδιά, τι κάνουμε σ' αυτή την περίπτωση;

38456370404_30c97eb8a9_c.jpg20171219_213901 by Chris, on Flickr

 

EDIT: OK, άκυρο το βρήκα τελικά. Πήραμε και το nandroid back μας! ;)

Έκανες mount το data? Σχετικά με το system σου έβγαζε και system img περίπου στα 3gb?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανες mount το data? Σχετικά με το system σου έβγαζε και system img περίπου στα 3gb?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Τελικά το "πρόβλημα" ήταν στο μοτίβο μου. Δεν έβαλα το μοτίβο μου μπαίνοντας στο TWRP και έτσι δεν είχε πρόσβαση στα δεδομένα μου για να μπορέσει να κάνει το nandroid backup. Μόλις έβαλα το μοτίβο η διαδικασία ολοκληρώθηκε κανονικά!

Ναι, και μένα το system img περίπου 3gb ήταν. Επέλεξα και απ' τις ρυθμίσεις την επιλογή συμπίεσης και το σύνολο του back up βγήκε περίπου 8gb!! Διπλάσιος όγκος απ' αυτά που έπαιρνα στο G2!!

Επίσης μου έκανε εντύπωση ο χρόνος που έκανε να πάρει το back up........ ο μισός απ' το G2!!

Οργώνει το εργαλείο!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το "πρόβλημα" ήταν στο μοτίβο μου. Δεν έβαλα το μοτίβο μου μπαίνοντας στο TWRP και έτσι δεν είχε πρόσβαση στα δεδομένα μου για να μπορέσει να κάνει το nandroid backup. Μόλις έβαλα το μοτίβο η διαδικασία ολοκληρώθηκε κανονικά!

Ναι, και μένα το system img περίπου 3gb ήταν. Επέλεξα και απ' τις ρυθμίσεις την επιλογή συμπίεσης και το σύνολο του back up βγήκε περίπου 8gb!! Διπλάσιος όγκος απ' αυτά που έπαιρνα στο G2!!

Επίσης μου έκανε εντύπωση ο χρόνος που έκανε να πάρει το back up........ ο μισός απ' το G2!!

Οργώνει το εργαλείο!!

 

Το system.img δεν χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

Το system.img δεν χρειάζεται

Ναι;;

Αν είναι να σβήσω τότε κάποια στιγμή αυτό το nandroid και να πάρω ένα άλλο χωρίς το system img!

Link to comment
Share on other sites

Ναι;;

Αν είναι να σβήσω τότε κάποια στιγμή αυτό το nandroid και να πάρω ένα άλλο χωρίς το system img!

 

Στο 3 με 110 εφαρμογές το μέγεθος είναι 5-5.5gb με την συμπίεση ενεργοποιημένη, επίσης αν πάρεις ένα backup του efs και να το κρατήσεις κάπου εκτός τηλεφώνου θα ήταν καλό, μην γίνει καμία στραβή με το IMEI

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για αυτό ρώτησα..πάτησα να πάρω back up τα πάντα εκτός από το img και επέλεξα συμπίεση και το back up μου βγήκε 2.78gb μόνο και δεν έκανε πάνω από 2 λεπτά.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για αυτό ρώτησα..πάτησα να πάρω back up τα πάντα εκτός από το img και επέλεξα συμπίεση και το back up μου βγήκε 2.78gb μόνο και δεν έκανε πάνω από 2 λεπτά.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Χωρίς εφαρμογές τα 2.78?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς εφαρμογές τα 2.78?
ολα εκτός από το system img.

Δεν έχω πολλές εφαρμογές κατεβασμένεςa8b25b7fcab1d8629fa7a472b10e7dad.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύτηκα με το backup και όταν θα αρχίσουν να βγαινουν οι roms θα το χρειαστώ. Το system. img δεν χρειαζεται για να γυρίσω από custom rom σε μαμα;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύτηκα με το backup και όταν θα αρχίσουν να βγαινουν οι roms θα το χρειαστώ. Το system. img δεν χρειαζεται για να γυρίσω από custom rom σε μαμα;

 

Επιλέγεις μόνο το system, όχι το system.img

Link to comment
Share on other sites

ολα εκτός από το system img.

Δεν έχω πολλές εφαρμογές κατεβασμένεςa8b25b7fcab1d8629fa7a472b10e7dad.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Έχεις λίγες για αυτό, με 110 κατεβασμένες είναι 5-5.5 σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Τον efs πάρτε τον back up εκτος απο twrp με εντολές καλύτερα..

e9cd9547b974592684e176b8e84bc340.jpg3e753fd190f80c8142ae281dbf2aaa5a.jpg

Δεν το ήξερα καθόλου αυτό. Κάνε τον κόπο να βάλεις το λινκ της σελίδας για να μπορώ να το δω κατευθείαν. Και να προσπαθήσω....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα καθόλου αυτό. Κάνε τον κόπο να βάλεις το λινκ της σελίδας για να μπορώ να το δω κατευθείαν. Και να προσπαθήσω....

 

https://forums.oneplus.net/threads/oneplus-5t-unlock-bootloader-flash-twrp-root-nandroid-efs.685403/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρέλαβα. Απίστευτη συσκευή. Σε ταχύτητα ασύλληπτο. Καμερα σούπερ. Άψογη εφαρμογή με ένα χέρι. Πολύ ζώντανη οθόνη. Ωραία κ φωτεινά χρώματα. Ότι καλύτερο. Ξεκλείδωμα bootloader πέρασα ρεκοβερυ. Το ρουταρα κιόλας. Μέσα σε 3 λεπτα με οδηγό το βιντεάκι στην 3 σελίδα. Καταευχαριστημενος.....ααα πέρασα και το zip dolby atmos και τώρα το ηχείο τα σπάει ακόμη πιο πολύ..!! Μιλαμε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρέλαβα. Απίστευτη συσκευή. Σε ταχύτητα ασύλληπτο. Καμερα σούπερ. Άψογη εφαρμογή με ένα χέρι. Πολύ ζώντανη οθόνη. Ωραία κ φωτεινά χρώματα. Ότι καλύτερο. Ξεκλείδωμα bootloader πέρασα ρεκοβερυ. Το ρουταρα κιόλας. Μέσα σε 3 λεπτα με οδηγό το βιντεάκι στην 3 σελίδα. Καταευχαριστημενος.....ααα πέρασα και το zip dolby atmos και τώρα το ηχείο τα σπάει ακόμη πιο πολύ..!! Μιλαμε

 

Καλορίζικο!!!!! Για δώσε λινκ...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!!!! Για δώσε λινκ...

 

ετοιμο..εδω εισαι. μπαινεις ρεκοβερυ install zip/ ξερεις/

 

https://www.dropbox.com/s/h7ij9j2h4hlfk9g/dolby.zip?dl=0

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ετοιμο..εδω εισαι. μπαινεις ρεκοβερυ install zip/ ξερεις/

 

https://www.dropbox.com/s/h7ij9j2h4hlfk9g/dolby.zip?dl=0

 

Thanks!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

ετοιμο..εδω εισαι. μπαινεις ρεκοβερυ install zip/ ξερεις/

 

https://www.dropbox.com/s/h7ij9j2h4hlfk9g/dolby.zip?dl=0

αυτο δουλευει μονο εαν εισαι root?

Link to comment
Share on other sites

αυτο δουλευει μονο εαν εισαι root?

 

Το εγκαθιστάς μέσω recovery οπότε μάλλον ναι.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...