Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eιμαι αρκετα ασχετος απο κινητη. Ποια λυση ειναι η πιο προτεινομενη και λειτουργική / ευχρηστη για πάνω απο ενα νουμερα στην ιδια συσκευή ? Πχ αν υπαρχει κληση ή sms σε καποιο απο τα νουμερα (μαλλον για δυο νουμερα το πολυ λεμε) να προβαλεται αμεσα (ενεργοποιειται αυτοματα?) και να μην χρειαζεται να κανεις ελεγχο απενεργοποιωντας το ενα νουμερο και ενεργοποιωντας το αλλο για να δεις αν ειχες κλήση ή sms.

παρε το samsung d980 ειναι οτι καλυτερο για το λογο που το θελεις με 2 καρτες sim,2 μπαταριες στην συσκευασια,5mp καμερα ειναι φανταστικο τηλεφωνο δεν θα το μετανιωσεις. 350 ευρω στο πλαισιο. πηγαινε να το δεις και να το επεξεργαστεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια. εγω εχω μια καρτα sim με 2 αριθμους σε ενα Ν958g δεχομαι εισερχομενες κλησεις και απο τους 2 αριθμους και εχω 2 επιλογες ( προφιλ) VF1 VF2. αν θελω να καλεσω καποιον επιλεγω το VF1 η VF1 και κανω την κληση
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. εγω εχω μια καρτα sim με 2 αριθμους σε ενα Ν958g δεχομαι εισερχομενες κλησεις και απο τους 2 αριθμους και εχω 2 επιλογες ( προφιλ) VF1 VF2. αν θελω να καλεσω καποιον επιλεγω το VF1 η VF1 και κανω την κληση

 

Τις κλήσεις και τα sms τα δεχεσαι ταυτοχρονα ε? ειναι ενεργοι και οι δυο αριθμοι και απλα οταν ερθει μια κληση ή ενα sms "χτυπαει" αμεσα ειτε το VF1 ειτε το VF2 ? Απο ποια εταιρια ειναι τα νουμερα και το sim ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Για να καταλάβω, ψάχνεις για συσκευή που να δέχεται δύο SIM κάρτες;

 

@monographix, ξαναρωτάω το ίδιο. Έχει σημασία να μου πεις γιατί το θέμα σου πρέπει να μεταφερθεί εάν ψάχνεις για συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

οοps sorry, δεν ψαχνω για συσκευη, δυο νουμερα στην συσκευη που ηδη εχω. Δυο δρομοι φαινεται οτι υπαρχουν απο οτι βρηκα μεχρι στιγμης, ειτε δυο νουμερα της ιδιας εταιριας σε μια sim της εταιριας, ειτε δυο νουμερα διαφορετικων παρόχων σε dual sim holder με το μειονεκτημα οτι υπαρχουν περιορισμοι στην χρηστικοτητα σε αυτη την περιπτωση
Link to comment
Share on other sites

και σε έμενα έχει τύχει να γίνει κάτι τέτοιο,

δηλαδή μια φορά πήρα στο 1250 για κοσμοτε

και συνδέθηκα από λάθος μου με το τμήμα εξυπηρέτησης

πελατών και το έκλεισα αμέσως. λίγο μετά δέχτηκα μια

κλήση από τον αριθμό 744 και το υπέθεσα σε αυτό.

αλλά τις επόμενες ημέρες δέχτηκα κλήσεις και από

άλλου τέτοιου είδους αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση έστω ότι έχουμε 2 κινητά με mini usb θύρα , γίνετε να συνδεθούν μεταξύ τους μονο με καλώδιο?
Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες φίλε το έχω δοκιμάσει

με usb σε wm κινητά.

1 ναι μεν είναι εφικτό

αλλά επειδή η θήρα εξόδου δεν

παράγει volt αλλά μόνο δέχεται

λόγο φόρτισης και υπολογιστή

πρέπει η συσκευή που θα συνδεθεί

η κάποια μονάδα εισόδου(ποντίκι κοκ) να έχει δικιά

της τροφοδοσία για να λειτουργήσει.

 

ο δημιουργός του προγράμματος ανέβασε το πρόγραμμα.

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-zeno-usb-host-drivers.html

 

τροφοδοτικά.

http://tabletblog.com/2006/01/usb-power-injector-for-usb-host-mode.html

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

θα μπορούσαμε να κάνουμε μια εκτίμηση πάνω-κάτω για το ποιά είναι τα πρώτα 10 τηλέφωνα που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα;

 

δεν ρωτάω για τα 10 καλύτερα άλλα τα 10 τηλέφωνα που έχουν οι περισσότεροι, δηλ τα 10 δημοφιλέστερα.

 

ρωτάω γιατί θέλω να τα συμπεριλάβω σε μια αξιολόγηση. Θα ήταν ανώφελο να ζητήσω να αξιολογηθούν τηλήφωνα που δεν διαθέτουν αρκετοί χρήστες στην Ελλάδα. Αντίθετα θα ήταν πολύ χρήσιμη μια αξιολόγηση ενός μοντέλου που έχει "πουλήσει" αρκετά και το κατέχουν πολλά άτομα.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε νομίζω εδώ να πάρεις μια τεκμηριωμένη απάντηση αλλά απόψεις που θα ποικίλλουν. Για παράδειγμα, πιστεύω πως το iPhone πρέπει να είναι σίγουρα στην δεκάδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ε, καλά, πάνω-κατω

σίγουρα θα υπάρξουν διαφορετικές απόψεις άλλα μια ιδέα θέλω να έχω

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει τόσο μεγάλη ποικιλία συσκευών που εκτιμώ ότι είναι δύσκολο να ξεχωρίσουν 10. Εντούτοις, σαν εναλλακτική, θα μπορούσες να κάνεις μια βόλτα στα threads των διαφόρων κατασκευαστών σε αυτό το forum και να ξεχωρίσεις τις συσκευές ανάλογα με την κινητικότητά τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι πιστεύω ότι υπάρχουν καποιοι που γνωρίζουν πάνω-κάτω να μου πουν μερικά μοντέλα (όχι 10 μερικά) που σίγουρα έχουν κάνει τρελές πωλήσεις και τα έχουν οι πιο πολλοί.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

1. Htc HD2

2. Htc HD

3. Htc pro2

4. iPhone 3gs

5. Nokia n97

6. Samsung omnia HD

7. Samsung i8000 ( omnia 2)

8. Se experia x2

 

Φυσικά αυτό είναι ανάλογα με τα γούστα του καθενός.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δεν μπορεί να γνωρίζει ο καθένας ποιά είναι τα δημοφιλέστερα κινητά, δεδομένου πως δεν είναι εμπορικό κατάστημα. Ακόμα και όσοι ασχολούνται με τις στατιστικές δεν δημοσιεύουν προσωπικές απόψεις, αλλά κατόπιν έρευνας στο χώρο πωλήσεων....Η έρευνά σου είναι τελείως άτοπη αν το δεδομένο είναι τα δημοφιλέστερα....Θα μπορούσες να ζητήσεις όμως τα πιό τεχνολογικά προηγμένα, τα ομορφότερα σε εμφάνιση, ή τέλος αυτά που θα ήθελαν να κατέχουν....

 

Τις πληροφορίες για τα δημοφιλέστερα μόνο στα σημεία πώλησης, κανένας που δεν βρίσκεται στην αγορά δεν μπορεί να έχει τεκμηριωμένη άποψη γι αυτό, η δε εκτιμησή επ' αυτού είναι τελείως άσχετη και τυχάρπαστη....:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει καμια εταιρεία στην ελλάδα CDMA, ή είναι στα σχέδιά της?

Θέλω να πάρω το LG Dare, από την Verizon Αμερικής, αλλά δε λειτουργεί με gsm

Link to comment
Share on other sites

(Σχεδόν) 100% δεν υπάρχουν τέτοια δίκτυα στην Ελλάδα.

 

Σκέψου ότι τα CDMA κινητά δεν διαθέτουν υποδοχή για SIM κάρτα οπότε δεν θα μπορούσες να το χρησιμοποιήσεις εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ίσως καταλάβεις από εδώ κάτι http://en.wikipedia.org/wiki/Cdma

Γενικά, απ'ότι διάβασα υπάρχουν δίκτυα που υποστηρίζουν SIM στο CDMA (Κίνα) αλλά όχι στην Αμερική και στην πλειοψηφία των χωρών.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει καμια εταιρεία στην ελλάδα CDMA, ή είναι στα σχέδιά της?

Θέλω να πάρω το LG Dare, από την Verizon Αμερικής, αλλά δε λειτουργεί με gsm

 

αμα παρεις κινητο απο Verizon ειναι σιγουρο οτι στην Ελλαδα και στην Ευρωπη δεν θα δουλευει....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Kρίμα, είναι από τα λίγα κινητά που μου άρεσε ΠΟΛΥ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...