Jump to content

Vodafone VoLTE/voWiFi


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο την κάρτα της vodafone. Και δεν χρησιμοποιεί δεδομένα. Όπως παίρνεις τηλέφωνο σε 2G/3G δίκτυο, το ίδιο κάνει απλά σε 4G. Μην μπερδεύεσαι με το VoWiFi που δρομολογεί την κλήση μέσω WiFi και αναπόφευκτα χρησιμοποιεί δεδομένα (από το WiFi).

 

Sent from my SM-G970F

Σε ευχαριστώ. Οπότε από οποιοδήποτε δίκτυο 4G. Μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο σου είπα. Όχι από οποιοδήποτε 4G, μόνο από το δίκτυο της voda στο οποίο συνδέεται η sim σου.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποιηθηκε το wifi calling Χωρίς την χρήση της εφαρμογής σε Samsung A7,αλλά ενώ σε λειτουργία πτήσης κάνω εξερχομενη κλήση όταν με καλούν βγάζει μήνυμα ότι η συσκευή είναι κλειστή.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μου εμφανίστηκε η επιλογή για WiFi calling στο συσκευή μου(honor 10 lite). Βέβαια δεν έχει επιλογή για volte ακόμα, αλλά είναι ένα βήμα βελτίωσης σε σχέση με παλιότερα που έπρεπε να κατεβάσω την εφαρμογή η οποία είχε θέματα..

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Για να ενεργοποιήσω τις υπηρεσίες, πρέπει να μιλήσω με το chat τους; Ή επαρκεί να το ενεργοποιήσω από το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

 

 

Για να ενεργοποιήσω τις υπηρεσίες, πρέπει να μιλήσω με το chat τους; Ή επαρκεί να το ενεργοποιήσω από το κινητό;

 

 

 

Δοκιμασε να ενεργοποιησεις τις επιλογες απο το menu του κινητου σου κ αν δεις οτι δεν δουλευεις στειλε ενα μνμ στο CU στο messenger ζητωντας την υπηρεσια κ θα σ καλεσουν αυτοι πισω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ενεργοποιησεις τις επιλογες απο το menu του κινητου σου κ αν δεις οτι δεν δουλευεις στειλε ενα μνμ στο CU στο messenger ζητωντας την υπηρεσια κ θα σ καλεσουν αυτοι πισω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Επίσημα πότε θα ενεργοποιηθεί; Νόμιζα ότι είναι έτοιμη η υπηρεσία και όχι σε πιλοτικό στάδιο.

 

Πρόκειται να μου αλλάξουν τις ρυθμίσεις APN ή ότι κάνουν, το κάνουν στη δική τους πλευρά?

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα πότε θα ενεργοποιηθεί; Νόμιζα ότι είναι έτοιμη η υπηρεσία και όχι σε πιλοτικό στάδιο.

 

 

 

Πρόκειται να μου αλλάξουν τις ρυθμίσεις APN ή ότι κάνουν, το κάνουν στη δική τους πλευρά?

 

 

 

Κοιτα, οπως το χει και η cosmote που με ενα SMS σου ενεργοποιειτε, τωρα η βοντα το χει προσωρινα με μνμ στο chat τους εως να ειναι επισημο.. Θα δουμε πως θα το κανουν.. Αλλα να το ενεργοποιησουν σε 1εκ+ συνδρομητες ταυτοχρονα δυσκολο διοτι στην τελικη ποιος σου λεει αν το χρησημοποιησουν ολοι τους ή αν αν αν.. Τωρα αν πεις να στο ενεργοποιησουν, δεν αλλαζει τπτ απο την πλευρα σου, οτι κανουν αυτοι μονο στα συστηματα τους..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

https://ibb.co/0MX7Fs1

https://ibb.co/WB785n5

 

*BTW μου ειπαν πως και οι 2 υπηρεσιες (vowifi και volte) ειναι ενεργοποιημενες στην γραμμη μου. Οποτε, τωρα λογικα με καποιο update carrier η os θα βγαλει τις επιλογες και μεσα στην συσκευη.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

https://ibb.co/0MX7Fs1

https://ibb.co/WB785n5

 

Εντελως μαυρα μεσανυχτα ομως....κλαιωω

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Εντελως μαυρα μεσανυχτα ομως....κλαιωω

 

Το bot??? Μαυρα μεσανυχτα?

Μάλλον δεν το έχουν ενημερώσει μέχρι το επίσημο λανσάρισμα... Αν και μάλλον θα ενεργοποιηθεί σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Το bot??? Μαυρα μεσανυχτα?

Μάλλον δεν το έχουν ενημερώσει μέχρι το επίσημο λανσάρισμα... Αν και μάλλον θα ενεργοποιηθεί σε όλους.

 

Δεν ηταν το bot, αλλα, υπαλληλος. Στην αρχη μονο σου μιλαει το bot αν θελεις πληροφοριες, μετα βαζεις το νουμερο σου και σε συνδεει με εκπροσωπο. Επισης, το bot οταν σου μιλαει στην αρχη, εχει και φωτογραφια του. Με εκπροσωπο, εχει μονο ονομα και επιθετο.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μέσω chat.

Μου είπαν ότι έχει ενεργοποιηθεί στη γραμμή μου, και πως δεν θα βγαίνει VoLTE ένδειξη, απλά θα κρατάει το δίκτυο σε 4G.

Πράγματι λειτουργεί έτσι...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ενώ έχω κανονικά Volte vowifi δεν έχω, δεν μου εμφανίζει δλδ κάποιο εικονίδιο στο εικονίδιο του wifi και δοκιμάζοντας με λειτουργία πτήσης δεν πραγματοποιεί την κλήση
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά

Και μου γράφει "Απενεργοποίηση της λειτουργίας πτήσης ή σύνδεση σε ασύρματο δίκτυο για την πραγματοποίηση της κλήσης"

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μέσω chat.

Μου είπαν ότι έχει ενεργοποιηθεί στη γραμμή μου, και πως δεν θα βγαίνει VoLTE ένδειξη, απλά θα κρατάει το δίκτυο σε 4G.

Πράγματι λειτουργεί έτσι...

 

Sent from my SM-G970F

 

Εμενα, παντως στην παρουσα φαση, γυρναει σε H & H+ σε κληση.

 

Πως γινεται τοτε ενω ειναι ενεργοποιημενο να συμβαινει τοτε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Δύο ενδεχόμενα τότε. Ή μη συμβατή συσκευή, ή δεν έχει ενεργοποιηθεί στη γραμμή σου. Πάρε τους τηλέφωνο ή μίλα στο chat να το δουν.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Δύο ενδεχόμενα τότε. Ή μη συμβατή συσκευή, ή δεν έχει ενεργοποιηθεί στη γραμμή σου. Πάρε τους τηλέφωνο ή μίλα στο chat να το δουν.

 

Sent from my SM-G970F

 

Ειναι ενεργοποιημενη η υπηρεσια μου ειπαν.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι λειτουργεί το volte αλλά χωρις την ένδειξη... Πώς το κατάφεραν αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα μήνυμα για να μου ενεργοποιησουν το volte και μου είπαν πως ενώ είναι ενεργοποιημενη η υπηρεσία vowifi ακόμα δεν υποστηρίζει η συσκευή μου το volte. Και η πλάκα είναι ότι κανονικά δεν θα έπρεπε να υποστηρίζει ούτε το vowifi γιατί η συσκευή μου δεν είναι στη λίστα τους(Honor 10 lite). Ελπίζω να έρθει σύντομα.

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα μήνυμα για να μου ενεργοποιησουν το volte και μου είπαν πως ενώ είναι ενεργοποιημενη η υπηρεσία vowifi ακόμα δεν υποστηρίζει η συσκευή μου το volte. Και η πλάκα είναι ότι κανονικά δεν θα έπρεπε να υποστηρίζει ούτε το vowifi γιατί η συσκευή μου δεν είναι στη λίστα τους(Honor 10 lite). Ελπίζω να έρθει σύντομα.

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η λίστα μικρό ενδιαφέρον έχει...

Εγώ με Xiaomi mi A1, που κανονικά για τίποτα δεν το λέει έχω κανονικά VoLTE

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...