Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ!

Γνωρίζω για το compatibility zip αφού την 9.0.0 έτσι την πέρασα πριν λίγες μέρες!

Θα κατεβάσω και θα πάω απευθείας στην 9.0.1 μάλλον...

Ευχαριστώ πολύ και για τα links και για την συμβουλή με το Magisk!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

 

Δεν κανει τίποτα και ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην έχεις αυτή τη φορά προβλήματα με wifi!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ θα κάνω το πιο μπελαλίδικο. Θα αναβαθμίσω σε pie κλειδωμένος και χωρίς ρουτ και μετά σκέφτομαι να εγκαταστήσω τη νέα twrp και να ξεκλειδώσω. Θεωρώ ότι η διαδικασία δεν έχει αλλάξει για το ξεκλείδωμα και το root ή μου διαφεύγει κάτι;

 

Όντως πιο μπελαλιδικο...Από όσο γνωρίζω εγώ, δεν έχει αλλάξει κάτι στο ξεκλείδωμα, τουλάχιστον δεν έχει πάρει κάτι τέτοιο το αυτί μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει τίποτα και ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην έχεις αυτή τη φορά προβλήματα με wifi!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όντως πιο μπελαλιδικο...Από όσο γνωρίζω εγώ, δεν έχει αλλάξει κάτι στο ξεκλείδωμα, τουλάχιστον δεν έχει πάρει κάτι τέτοιο το αυτί μου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Είναι καθαρά για ψυχολογικούς λόγους, για να έχω την αίσθηση ότι ξεκινάω από την αρχή! Ελπίζω και εγώ να μην έχει αλλάξει κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Είναι καθαρά για ψυχολογικούς λόγους, για να έχω την αίσθηση ότι ξεκινάω από την αρχή! Ελπίζω και εγώ να μην έχει αλλάξει κάτι!

Ναι μωρέ, αυτές είναι standard διαδικασίες, δεν έχουν λόγο να αλλάξουν, όπως πχ ο τρόπος φλασαρισματος. Θα είχε αναφερθεί έστω και μια φορά κάπου, μια χαρά θα είσαι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ, αυτές είναι standard διαδικασίες, δεν έχουν λόγο να αλλάξουν, όπως πχ ο τρόπος φλασαρισματος. Θα είχε αναφερθεί έστω και μια φορά κάπου, μια χαρά θα είσαι!

 

Και πάλι ευχαριστώ. Οπότε πάω από 5.1.7. κατευθείαν σε 9.0.1. για να αποφύγω τυχόν θέματα της 9.0.0

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι ευχαριστώ. Οπότε πάω από 5.1.7. κατευθείαν σε 9.0.1. για να αποφύγω τυχόν θέματα της 9.0.0

Να σαι καλά, ναι καλύτερα να πας κατευθείαν στην 9.0.1!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 9.0.1!

Σίγουρα καλύτερα τα πράγματα, όμως με το WiFi έχω τρομερό θέμα ξανά...

Ενώ το messenger δουλεύει κανονικά και που και που σκάνε ειδοποιήσεις και από Twitter, σε όλα τα άλλα δεν μπαίνει πουθενά! Ούτε σε ιστοσελίδες, ούτε σε εφαρμογές ούτε Facebook, ούτε Instagram!

Μόνο μετά από λίγη ώρα και άμα φάει φλασια χωρίς κανένα λόγο ξεκινάει να λειτουργεί και να μπαίνει παντού!

Αν όμως τύχει και κλείσω το WiFi ή κάνω κανένα restart, ξανά μανά τα ίδια...δεν μπαίνει για αρκετή ώρα πουθενά, μέχρι να ξανά ξυπνήσει κάποια στιγμή όποτε θέλει αυτό και να αρχίσω να μπαίνω πάλι παντού!

Τι γίνεται;; Έχει κανένας άλλος το ίδιο θέμα;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χαρην στατιστικου περισσοτερο, εβαλα χτες ( αφου περασα Καναδα μεσο free VPN app) την 9.0.0 και μπορω να πω οτι δεν ειχα κανενα θεμα (ημουν με 5.1.δε.θυμαμαι). Σημερα μου βγαζει μεσω Oxygen Updater να περασω την 9.0.1. Υποθετω οτι ειναι καλο αυτο... μου κανει εντυπωση που διαβαζω για wifi issues
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χαρην στατιστικου περισσοτερο, εβαλα χτες ( αφου περασα Καναδα μεσο free VPN app) την 9.0.0 και μπορω να πω οτι δεν ειχα κανενα θεμα (ημουν με 5.1.δε.θυμαμαι). Σημερα μου βγαζει μεσω Oxygen Updater να περασω την 9.0.1. Υποθετω οτι ειναι καλο αυτο... μου κανει εντυπωση που διαβαζω για wifi issues
Δε θυμάμαι να έχω διαβάσει κάτι παρόμοιο για το wifi πουθενά για τα 5/5T. Βέβαια εγώ έχω το 5αρι και δεν ξέρω τι γίνεται με το T. Αλλά τι διαφορές έχουν;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

απο πανω ο Subgamer γι 'αυτο δε λεει? Εκτος αν κανω λαθος :wacko:

Δε νομιζω οτι εχουν διαφορα. 5/5T

 

Ακριβώς αυτό...και στην 9.0.0 και τώρα στην 9.0.1 αναγκάστηκα πάλι να γυρίσω στην 5.1.7.

Να φταίει το router μου;; Δεν νομίζω γιατί και αλλού που προσπάθησα να συνδεθώ τα ίδια κάνει...

Ξανά γυρνάω στην 5.1.7 και περιμένω μήπως και διορθωθεί σε άλλη έκδοση!

Link to comment
Share on other sites

Την περνάς με clean install ή πάνω στην παλιά;

 

Εγώ και άλλοι 2 φίλοι που έχουμε το 5Τ δεν έχουμε τέτοια θέματα με την 9.0.1

Και με τους δύο τρόπους το ίδιο!

Εντάξει ρε παιδιά δεν γίνεται να έχουν όλα τα 5Τ τα ίδια θέματα!

Άλλοι γράφουν ότι δεν δουλεύει σωστά το touch ή ότι δεν δουλεύει σωστά το play store!

Εγώ δεν είχα κανένα από αυτά... εμφανίζεται κάθε πρόβλημα σε ορισμένες συσκευές χωρίς να ξέρουμε βέβαια το γιατί!

Ίσως φταίνε και άλλοι παράμετροι...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και με τους δύο τρόπους το ίδιο!

Εντάξει ρε παιδιά δεν γίνεται να έχουν όλα τα 5Τ τα ίδια θέματα!

Άλλοι γράφουν ότι δεν δουλεύει σωστά το touch ή ότι δεν δουλεύει σωστά το play store!

Εγώ δεν είχα κανένα από αυτά... εμφανίζεται κάθε πρόβλημα σε ορισμένες συσκευές χωρίς να ξέρουμε βέβαια το γιατί!

Ίσως φταίνε και άλλοι παράμετροι...

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

RNG ? :cool::D

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατάει πάνω απο 10 περιπου εφαρμογες/καρτελες στο multitasking. Ειπαμε να κλεινει αυτες που δε χρησιμοποιεις συχνα, αλλα μηπως το παρακαναν;

 

Επίσης τι περίεργο είναι αυτό με τον ήχο; Κάνεις πάνω κάτω τα κουμπιά του ήχου και ρυθμίζει των multimedia κι όχι αυτούς της κλήσης και των ειδοποιήσεων.

 

Τέλος, για όποιον επιλέγει λευκό accent color, τα εικονίδια (tiles) πάνω στην μπάρα δε διακρίνονται σε αντίθεση με το πως ήταν στην Oreo. Πρέπει να χρησιμοποιήσεις άλλο χρώμα πέραν του λευκού για να βλέπεις ποια εικονίδια έχεις επιλέξει.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Είδατε διαφορές με την 9.01 η μπαταρία παραμένει στα πολύ καλά επίπεδα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

RNG = random number generator

"The word RNG usually refers to a person being either very lucky or insanely unlucky"

με απλα Ελληνικα δηλ χεχε

χαχαχαχαχα το RNG το κατάλαβα, το άλλο δεν το ήξερα ότι το λένε αλλα ισχύει να ξες!

ειδικά στα τεχνολογικά!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατάει πάνω απο 10 περιπου εφαρμογες/καρτελες στο multitasking. Ειπαμε να κλεινει αυτες που δε χρησιμοποιεις συχνα, αλλα μηπως το παρακαναν;

 

Επίσης τι περίεργο είναι αυτό με τον ήχο; Κάνεις πάνω κάτω τα κουμπιά του ήχου και ρυθμίζει των multimedia κι όχι αυτούς της κλήσης και των ειδοποιήσεων.

 

Τέλος, για όποιον επιλέγει λευκό accent color, τα εικονίδια (tiles) πάνω στην μπάρα δε διακρίνονται σε αντίθεση με το πως ήταν στην Oreo. Πρέπει να χρησιμοποιήσεις άλλο χρώμα πέραν του λευκού για να βλέπεις ποια εικονίδια έχεις επιλέξει.

 

Για τον ήχο είναι default στην pie, έτσι θα έπρεπε να είναι εξαρχής αν και κάποια στιγμή στην oreo είχε επιλογή. Καλό θα ήταν να την κράταγε αυτήν την επιλογή αλλα το σωστό είναι να ελέγχει τον ήχο των media

Link to comment
Share on other sites

Για τον ήχο είναι default στην pie, έτσι θα έπρεπε να είναι εξαρχής αν και κάποια στιγμή στην oreo είχε επιλογή. Καλό θα ήταν να την κράταγε αυτήν την επιλογή αλλα το σωστό είναι να ελέγχει τον ήχο των media

 

Τι εννοεις το σωστο; Ποτε σε καμια προηγουμενη εκδοση (οχι μονο του OOS) δεν γινοταν αυτο! Το σωστο θα ηταν να εβγαζε και τις 2 μπαρες για να το ρυθμισει ο χρηστης!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις το σωστο; Ποτε σε καμια προηγουμενη εκδοση (οχι μονο του OOS) δεν γινοταν αυτο! Το σωστο θα ηταν να εβγαζε και τις 2 μπαρες για να το ρυθμισει ο χρηστης!

 

Το ότι δεν γινόταν το ξέρω. Μεταξύ των δύο όμως το σωστό είναι να ελέγχει τον ήχο των media. Βέβαια θα ήταν προτιμότερο να υπήρχε επιλογή στις ρυθμίσεις όπως είχε κάποια στιγμή στην Oreo, δεν ξέρω αν υπήρχε και σε stable αλλά υπήρχε σίγουρα στην beta

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση ότι με την ενημέρωση oxygen 9.0.1 έχει χειροτερεψει λίγο η μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που δεν μου έχει έρθει ακόμα σε stable είναι φυσιολογικό; ;; Βέβαια με αυτά που διαβάζω δεν βιάζομαι ιδιαίτερα... Επίσης στο reddit διάβασα για προβλήματα με την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προβλήματα από χτες δεν έχω συναντήσει, ωστόσο με απασχολεί το γεγονός ότι η αυτόματη φωτεινότητα δε λειτουργεί σωστά. Ξέρω ότι είναι χαρακτηριστικό της pie, ωστόσο είναι φανερό ότι στις ίδιες συνθήκες είναι χαμηλότερη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προβλήματα από χτες δεν έχω συναντήσει, ωστόσο με απασχολεί το γεγονός ότι η αυτόματη φωτεινότητα δε λειτουργεί σωστά. Ξέρω ότι είναι χαρακτηριστικό της pie, ωστόσο είναι φανερό ότι στις ίδιες συνθήκες είναι χαμηλότερη

 

Και πιο ασταθής σε χαμηλό φωτισμό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα που δεν μου έχει έρθει ακόμα σε stable είναι φυσιολογικό; ;; Βέβαια με αυτά που διαβάζω δεν βιάζομαι ιδιαίτερα... Επίσης στο reddit διάβασα για προβλήματα με την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τσεκαρες στις ρυθμίσεις στο system updates?

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...