Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις βγήκε οπότε περιμένετε λίγο ή με VPN

 

Changelog:

 

Phone

Added pick-up gesture switcher

You can now choose which way you slide (up or down) to pick up a phone call

 

System

General bug fixes and improvements

Removed Clipboard function

Thanks for your feedback, we removed this feature based on that.

Applied CPU security patch: CVE-2017-13218

Added new Navigation gestures that you can enable by going into settings and disabling the nav bar.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε οπότε περιμένετε λίγο ή με VPN

 

Ναι όντως με ΟΤΑ δεν έχει εμφανισει κάτι ακόμα.

 

Επειδή δεν είμαι βέβαιος μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι στην αρχή δεν μπορούσες να κάνεις wipe μόνο το partition του system. Το wipe που έκανα το Σάββατο αφού φλάσαρα την beta 2 το έκανα μόνο στο system μη χάνοντας φωτογραφίες και αρχεία. Πολύ πολύ μεγάλη υπόθεση αλλά είναι όντως έτσι; Έχει αλλάξει κάτι στη recovery; Αναγνωρίζει διαφορετικά partitions; Μια πληροφορία, κάτι!!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως με ΟΤΑ δεν έχει εμφανισει κάτι ακόμα.

 

Επειδή δεν είμαι βέβαιος μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι στην αρχή δεν μπορούσες να κάνεις wipe μόνο το partition του system. Το wipe που έκανα το Σάββατο αφού φλάσαρα την beta 2 το έκανα μόνο στο system μη χάνοντας φωτογραφίες και αρχεία. Πολύ πολύ μεγάλη υπόθεση αλλά είναι όντως έτσι; Έχει αλλάξει κάτι στη recovery; Αναγνωρίζει διαφορετικά partitions; Μια πληροφορία, κάτι!!

Από στοκ σε beta 1 που πέρασα δεν έκανα wipe όλα τα αρχεία και αυτά έμειναν χωρίς να χαθούν...Το ίδιο συνεχισα και στην beta3...

Εγώ την πέρασα χειροκίνητα πριν λίγο ....αλλά αν δεν βιάζεσαι θα έρθει και ota σε κάνα δυο μέρες...

Αν την βάζεις με στοκ recovery δεν χάνεις αρχεία....

Πάντως μέχρι στιγμής στις 2 προηγούμενες beta πρόβλημα δεν συνάντησα πουθενά...και είδα πολύ καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία στην συνολική κατανάλωση (χωρίς να μου έχει γίνει εμμονή βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε οπότε περιμένετε λίγο ή με VPN

 

Changelog:

 

Phone

Added pick-up gesture switcher

You can now choose which way you slide (up or down) to pick up a phone call

 

System

General bug fixes and improvements

Removed Clipboard function

Thanks for your feedback, we removed this feature based on that.

Applied CPU security patch: CVE-2017-13218

Added new Navigation gestures that you can enable by going into settings and disabling the nav bar.

 

Το καταλάβανε και μας δίνουν την δυνατότητα πως να απαντάμε μια κλίση γιατί εμένα με εκνευρίζει πολύ το slide down

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω και εγώ τώρα. Εγώ έχω με double tap στο home button να κλείνει η οθόνη. Αν απενεργοποιησω τη navbar υπάρχει λύση;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω και εγώ τώρα. Εγώ έχω με double tap στο home button να κλείνει η οθόνη. Αν απενεργοποιησω τη navbar υπάρχει λύση;
Δεν έχω βρει κάτι αν και εμένα με είχε βολεψει...

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το το τοξακι στα δεξιά του αριθμού...μετά το θαυμαστικό....3 τελιτσες πάνω δεξιά και επιλέγεις αποκλεισμός...

Εφαρμογές έχει αρκετές και στο playstore....άλλες με ρουτ άλλες χωρίς...

Δοκιμάζεις ποια σου ταιριάζει καλύτερα..

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό τον τρόπο από την συσκευή...

Με αυτο τον τρόπο μπλοκαρεται ο αριθμός και απο τις δύο σιμ. Εγω θελω απο τη μια σιμ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Oneplus 5t - Get 20€ off on accessories https://oneplus.net/gr/invite#5P9ZANSXM3IINRY :D
Link to comment
Share on other sites

βρηκε κανεις που ειναι το μενου για να αλλαξουμε το πως απανταμε στις κλησεις?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

βρηκε κανεις που ειναι το μενου για να αλλαξουμε το πως απανταμε στις κλησεις?

 

Πρέπει να μπεις στην εφαρμογή τηλέφωνο στις ρυθμίσεις της.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπεις στην εφαρμογή τηλέφωνο στις ρυθμίσεις της.

 

σε ευχαριστω ,σκεψου οτι ειχα μπει να το ψαξω και δεν το ειχα προσεξει

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αφήσαν μια σειρά λιγότερη στα εικονίδιο όταν κατεβάσει την κουρτίνα; Από τρεις σε δύο;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1+ μήνα χρήσης και μετά από πολλές ημέρες γυρισμάτων και μοντάζ κατάφερα να κάνω και το review video.

 

Ναι το ξέρω βγήκε πάρα πολύ μεγάλο αλλά προσπάθησα να αναφέρω όταν τα υπέρ και κατά (ειδικά τα κατά για να μην φανεί σαν ένα fun boy video). Για πολλά από τα παιδιά του forum (ειδικά αυτοί που είναι κάτοχοι του τηλεφώνου) το video θα είναι περιττό μιας και τα περισσότερα συν και πλην τα ξέρουν ήδη. Αν όμως ακόμα ψάχνεστε για την αγορά ή όχι του τηλεφώνου το video πιστεύω θα σας καλύψει όλες τις απορίες.

 

Anyway, enjoy και ένα ευχαριστώ σε όσους θα το δουν ολόκληρο. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Καμία βελτίωση στημ κάμερα φέρνει η oreo? Νομίζω είναι ο πιο αδύναμος κρίκος του κινητού.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ και πλέον έχουμε iPhone x gesturesαν κρύψετε την navbar!!!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

πες κι άλλα! μιλάμε για καλή υλοιποίηση; αν ναι αυτό μέχρι και ριζοσπαστικό θα το χαρακτήριζα για το android!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

πες κι άλλα! μιλάμε για καλή υλοιποίηση; αν ναι αυτό μέχρι και ριζοσπαστικό θα το χαρακτήριζα για το android!

 

Εγώ πάντως παιδεύομαι. Αν έχεις και θήκη και δεν μπορεί το δάχτυλο να πάει έξω έξω στην οθόνη είναι δύσκολο. Με ανοικτό πληκτρολόγιο, σερνω για να πάω πίσω και γράφω χωρίς να θέλω....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα...

 

Επίσης για όσους θέλουν να δουν τα Navigation Gestures της BETA ορίστε ένα βίντεο:

 

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ωραία κατεβάζω τώρα την stable για να δούμε τι λέει το Oreo :) Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ποια χωρα βαζετε στο vpn για να ερθουν πιο γρηγορα τα updates;

 

edit: εβαλα Καναδα και το εμφανισε...

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δεν είναι υποχρεωτικό, ούτε προτίνεται, η αναβάθμιση να γίνει σε «clean» συσκευή... Θα τους το στείλω πίσω! Δεν κάθομαι να το οργανώσω ξανά και θα πάω να πάρω iPhone :ninja: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδεύομαι. Αν έχεις και θήκη και δεν μπορεί το δάχτυλο να πάει έξω έξω στην οθόνη είναι δύσκολο. Με ανοικτό πληκτρολόγιο, σερνω για να πάω πίσω και γράφω χωρίς να θέλω....
Συνήθεια είναι!!!και εγώ στην αρχή παιδευτηκα αλλά τώρα είναι τέλειο...θέμα συνήθειας πιστεύω είναι...το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι αν δεν θες ξαναγυρίζει στα buttons όχι όπως άλλα τηλέφωνα ονόματα δεν λέμε
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανένας με Beta 3 που του ήρθε η Stable? Έχω προσπαθήσει αλλά τίποτα..

Μα δεν πρέπει να φλάσαρεις ξανά πίσω σε stable; Δεν νομίζω να βγάζει από το Beta Tier έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...