Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Εχτές πέρασα την 8 και συνέχεια το Gmail κάνει συγχρονισμό. Πως γίνεται να μην συμβαίνει αυτό;; ευχαριστώ. 8ecc5e92388ce15e569708c119979346.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω στη beta. Η stable έχει τη ρύθμιση για το πως απαντάμε σε κλήση; αυτό με βόλεψε και δεν θέλω να το χάσω.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

το 8-128 με το 6-64 εχει μεγαλη διαφορα λειτουργικα? στην γρηγοραδα στην αποκριση οθονης κ.τ.λ?? Η δεν το καταλαβαινεις καν..???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

το 8-128 με το 6-64 εχει μεγαλη διαφορα λειτουργικα? στην γρηγοραδα στην αποκριση οθονης κ.τ.λ?? Η δεν το καταλαβαινεις καν..???

 

Δεν καταλαβαίνεις καν.

Τώρα ΟΚ αν τρέχεις 4-5 παιχνίδια τύπου Real Racing ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και κάνεις εναλλαγές από το ένα στο άλλο, ΟΚ εκεί μπορείς να καταλάβεις διαφορά. Σενάρια ακραία δλδ που τρώνε υπερβολική ραμ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ μένω στη beta. Η stable έχει τη ρύθμιση για το πως απαντάμε σε κλήση; αυτό με βόλεψε και δεν θέλω να το χάσω.

 

Δεν το έχει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω στη beta. Η stable έχει τη ρύθμιση για το πως απαντάμε σε κλήση; αυτό με βόλεψε και δεν θέλω να το χάσω.
Δεν μιλάω για ένα δύο χαρακτηριστικά που λογικά θα τα δώσουν σε stable update αλλά για μπαταρία, overall experience

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν καταλαβαίνεις καν.

Τώρα ΟΚ αν τρέχεις 4-5 παιχνίδια τύπου Real Racing ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και κάνεις εναλλαγές από το ένα στο άλλο, ΟΚ εκεί μπορείς να καταλάβεις διαφορά. Σενάρια ακραία δλδ που τρώνε υπερβολική ραμ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν το έχει.

Το έχει αν πας τηλέφωνο ρυθμίσεις

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν καταλαβαίνεις καν.

Τώρα ΟΚ αν τρέχεις 4-5 παιχνίδια τύπου Real Racing ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και κάνεις εναλλαγές από το ένα στο άλλο, ΟΚ εκεί μπορείς να καταλάβεις διαφορά. Σενάρια ακραία δλδ που τρώνε υπερβολική ραμ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν το έχει.

Το έχει αν πας τηλέφωνο ρυθμίσεις...για betaμιλαμε πάντα...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πρεπει υποχρεωτικα να σβησουμε τα παντα και να ξαναστησουμε για να βαλουμε την oreo ? την εχει βαλει καποιος χωρις να σβησει τιποτα ? ποιες οι εντυπωσεις σας ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

πρεπει υποχρεωτικα να σβησουμε τα παντα και να ξαναστησουμε για να βαλουμε την oreo ? την εχει βαλει καποιος χωρις να σβησει τιποτα ? ποιες οι εντυπωσεις σας ?

 

 

ειχα 7.1.1 nougat και 4.7.6 oxygen os .. χωρις root , custom recovery κλπ

κατεβασα opera vpn , συνδεθηκα μεσω γερμανιας , εμφανισε το update, το κατεβασα , το περασε κανονικα και μετα απλα μπηκα recovery(ενω ειναι κλειστο το κινητο, πατας power + volume down) του κινητου και εκανα WIPE CACHE , τιποτα αλλο

 

σιγουρα πιο γρηγορα, δεν κανουν reload οι εφαρμογες μετα απο ωρα, ολα εκει που τα αφησες και απιστευτη μπαταρια ! το βραδυ εχασε 2% με ολα ανοιχτα(και 4g, oxi wifi)

 

εχει και στο κουρτινακι on/off για wifi/4g , δεν πρεπει να μπεις σε νεο μενου !

αξιζει ! :D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελευταία (περίπου 2-3 βδομάδες) είχα τρελό πρόβλημα με άγνωστα drains που δεν φαίνονται πουθενά (non root η συσκευή μου).

 

Μετά το update σε Oreo είχα πάλι το ίδιο πρόβλημα (περίπου 3 ώρες SOT μικτής χρήσης).

Έκατσα και έκλεισα manual όλα τα δεδομένα παρασκηνίου των εφαρμογών πλην emails, viber, messager και εφαρμογων που θέλω να είναι πάντα on και πλέον έστρωσε η κατανάλωση.( Τωρα είμαι 79% μπαταρία με 1,5 ώρα sot με αποκλειστική χρήση 4G +πολλά τηλεφωνήματα)

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για no root συσκευές που να κάνει αυτό το πράγμα για να ελέγχω καλύτερα την κατάσταση με τα δεδομένα παρασκηνίου;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

ειχα 7.1.1 nougat και 4.7.6 oxygen os .. χωρις root , custom recovery κλπ

κατεβασα opera vpn , συνδεθηκα μεσω γερμανιας , εμφανισε το update, το κατεβασα , το περασε κανονικα και μετα απλα μπηκα recovery(ενω ειναι κλειστο το κινητο, πατας power + volume down) του κινητου και εκανα WIPE CACHE , τιποτα αλλο

 

σιγουρα πιο γρηγορα, δεν κανουν reload οι εφαρμογες μετα απο ωρα, ολα εκει που τα αφησες και απιστευτη μπαταρια ! το βραδυ εχασε 2% με ολα ανοιχτα(και 4g, oxi wifi)

 

εχει και στο κουρτινακι on/off για wifi/4g , δεν πρεπει να μπεις σε νεο μενου !

αξιζει ! :D

 

σε ευχαριστω για της εντυπωσεις σου

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ειχα 7.1.1 nougat και 4.7.6 oxygen os .. χωρις root , custom recovery κλπ

κατεβασα opera vpn , συνδεθηκα μεσω γερμανιας , εμφανισε το update, το κατεβασα , το περασε κανονικα και μετα απλα μπηκα recovery(ενω ειναι κλειστο το κινητο, πατας power + volume down) του κινητου και εκανα WIPE CACHE , τιποτα αλλο

 

σιγουρα πιο γρηγορα, δεν κανουν reload οι εφαρμογες μετα απο ωρα, ολα εκει που τα αφησες και απιστευτη μπαταρια ! το βραδυ εχασε 2% με ολα ανοιχτα(και 4g, oxi wifi)

 

εχει και στο κουρτινακι on/off για wifi/4g , δεν πρεπει να μπεις σε νεο μενου !

αξιζει ! :D

με το wipe cache χανεις κατι απο αυτα που εχεις μεσα στο τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

με το wipe cache χανεις κατι απο αυτα που εχεις μεσα στο τηλεφωνο?

 

Όχι τίποτα.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

πρεπει υποχρεωτικα να σβησουμε τα παντα και να ξαναστησουμε για να βαλουμε την oreo ? την εχει βαλει καποιος χωρις να σβησει τιποτα ? ποιες οι εντυπωσεις σας ?

εγω φιλε μου, την εκανα απο την εφαρμογη oxygen updater.

Στην αρχη το φοβηθηκα να την κανω, γιατι ουτε γνωστης ειμαι αλλα ουτε και τ αγγλικα μου με βοηθανε!! Αλλα ολα πηγαν καλα και πραγματικα μιλαμε η αναβαθμιση απ οτι εχω δει ειναι πολυ καλη!! Την περασα κατευθειαν πανω απο nougat.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου σε zip η beta αυτή που λέτε, για να την περάσω μέσο ρεκοβερυ την θέλω..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή αυτονομία μετά την αναβάθμιση σε 8.0 Oreo!

Ήταν που ήταν η αυτονομία τώρα απογειώθηκε!

Έχετε και εσείς καλύτερη αυτονομία;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με ένα clear cache την πέρασα και από ότι βλέπω πάει λίγο καλύτερα και στην μπαταρία.

Σε δύο τρείς μέρες θα ξέρω πιο πολλά!!!

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έρχεται ΟΤΑ η Oreo αν είσαι beta ε;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δώσει 2 σελίδες πίσω

 

αυτο λες ετσι. ? κομπλε. μπαινω ρεροωερυ και φλασαρω.. ευχαριστωω

 

http://otafsg.h2os.com/patch/amazone2/GLO/OnePlus5TOxygen/OnePlus5TOxygen_43.O.28_GLO_028_1801281939/OnePlus5TOxygen_43_OTA_028_all_1801281939_bd7a6aa0ae9d74c.zip

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έρχεται ΟΤΑ η Oreo αν είσαι beta ε;

 

 

 

Η stable παίρνει OTA updates μόνο της stable version και η beta παίρνει OTA updates μόνο της beta version. Είναι 2 ξεχωριστά πράγματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδες έχει πάρει κανείς απο Geekbuying? Θέλει ενας φίλος να πάρει και αυτός το OP5T και βρήκε οτι πιο φθηνά right now το εχει το geek, το αγόρασε κανεις απο εκει να μας πει πόσο χρόνο του εκανε και ποια επιλογή αποστολής διάλεξε για να κανει skip τελωνείο?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πέρασα μέσω oxygen updater, είμαι μαμά χωρίς root κτλ.

Στις πληροφορίες μου βγάζει πως έχω oreo 8.0.0

Ισχύει αυτό , ή έχω κάνει καμία πατάτα?

 

**edit**

Το βρήκα τελικά είμαστε ΟΚ

Edited by twimgr
Link to comment
Share on other sites

Και golf έχω..τα αναγνωρίζει αλλά με πεταει.. τι έκδοση έχεις στο κινητό;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Την έκδοση 4.7.6.

Δεκέμβριος '17.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...