Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατοχος και εγω της συσκευης απο χθες. Το τηλεφωνο ειναι σουπερ!!

ερχομενος απο huawei p9,p10. Απ οτι ειδα το τηλεφωνο δεν εχει player για μουσικη. ποιον προτεινετε?/

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μπορεί να παίξει μουσική όπως είναι από το player της Google.

Αλλιώς δοκιμάζεις το κορυφαίο Poweramp, που βγαίνει και συχνά σε προσφορά, ή το Vanilla Music.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται πολύ λίγες ώρες για αυτή τη συσκευή. Είμαι τώρα στο 34% με 1 μέρα και 1 ώρα χρήσης με 8 ώρες και 13 λεπτά SOT.

Αλλά, είμαι με wifi και συγχρονισμούς μόνο mail στην ουσία, χωρίς social media παρά μονάχα tapatalk.

Δεν ξέρω αν κάποιος είναι full με social media και 4G όλη μέρα με κακό σήμα πόσο SOT μπορεί να έχει.

Στα μάτια μου η μπαταρία είναι πραγματικά απίστευτη, πόσο μάλλον αν ήταν 4000. Η μόνη φορά που έφυγε νερό ήταν όταν έκανα cast αγώνα από το 5T σε android tv.

 

Και εγω τέτοια sot έβγαζα, ξαφνικά άλλαξε η συμπεριφορά του και δεν μπορώ να βρω τι φταίει.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Αφού με clear cache & restart δεν ήρθε στα ίσια του, μήπως να δεις τι εφαρμογές εγκατέστησες τελευταία;

Στο λέω γιατί σε μένα μια εφαρμογή - τηλεκοντρόλ για Sony Android TV - όταν την έβαλα νομίζω ότι δεν έκλεινε και ποτέ.

Δεν έχω κάνει ακόμη root (το σκέφτομαι για μετά το μεγάλο update που έρχεται) οπότε δεν έβλεπα και ακριβή στατιστικά μπαταρίας, όπως εσύ υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω της συσκευης απο χθες. Το τηλεφωνο ειναι σουπερ!!

ερχομενος απο huawei p9,p10. Απ οτι ειδα το τηλεφωνο δεν εχει player για μουσικη. ποιον προτεινετε?/

ευχαριστω!!

Καλορίζικο και καλοδουλευτο το εργαλείο!

Για δοκίμασε το Pi music player.

Νομίζω πως θα σε καλύψει ευχάριστα!

Edited by Spiros79
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδουλεμένο το εργαλείο!

Για δοκίμασε το Pi music player.

Νομίζω πως θα σε καλύψει ευχάριστα!

τον κατεβασα και δοκιμαζω!!!

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Μου λένε ότι στο PayPal δεν μπορούν να μου τα βάλουν αλλά μόνο στη κάρτα με την οποία παρήγγειλα. Την οποία ακύρωσα. Από την τράπεζα μου λένε ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα. Βγάλτε άκρη τώρα!!

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απ' ότι ρώτησα και εγώ στη τράπεζα δεν υπάρχει θέμα θα γίνει κανονικά η επιστροφή και θα φανεί στην καινούρια κάρτα που θα εκδοθεί. (Alpha bank)

Link to comment
Share on other sites

Και από εμένα στατιστικά της μπαταρίας!

Με κλειστό wifi το βράδυ (6ωρες) πιο πολύ 4G9fb9225d3b8100f8402cdaa7cd853d4b.jpg20fdc4ef0aef2f9db64ca0a89ab2387a.jpg4d88240731ce6a4449c620f4dc4fe642.jpgf1cd3dd1773b1e4e7c7397fde4e0b4d2.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρω πως έχει ξανά ειπωθεί άλλα με το τελευταίο update πως τα πάει η κάμερα? Έχω το s7 edge και θέλω να αλλάξω το κινητό ( θα το πάρει η γυναίκα μου το s7) και αν είχε κάποιος s7 να μου πει αν είναι στο ίδιο επίπεδο οι φωτογραφίες και το βίντεο ? Έχω δει ολα τα βίντεο στο youtube αλλα ο καθένα λέει τα δικά του και δεν ξέρω κατα πόσο ένα βίντεο που έχει συγκεκριμένη ποιοτητα απεικονίζει την αλήθεια. Ξέρω δεν είναι η καλύτερη κάμερα εκεί έξω αλλά δεν θέλω να είναι χειρότερη απο το s7

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα και σε καλό φωτισμό πιθανότατα το 1+ να είναι και καλύτερο,σε low light νομίζω πως το edge τα καταφέρνει καλύτερα.... Προσωπικά έχω βγάλει πολλές φωτογραφίες με το 7 edge με ταχύτητα κλείστρου 1/4 & 1/6 secs με εκπληκτικά αποτελέσματα όπως και στο αυτόματο το s8 έχει γίνει φοβερή δουλειά στους αλγόριθμους σε φωτισμό πίσσα σκοτάδι οι δοκιμές και όλες οι φωτογραφίες μετά σε 27" 2Κ οθόνη οι συγκρίσεις....Αυτά από εμένα ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε πισα σκοτάδι και βράδυ δεν με ενδιαφέρει η φωτογραφικη . Με ενδιαφέρει την μέρα και σε εσωτερικό χώρο ( κανα πάρτι γενεθλίων και τέτοια) .

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρω πως έχει ξανά ειπωθεί άλλα με το τελευταίο update πως τα πάει η κάμερα? Έχω το s7 edge και θέλω να αλλάξω το κινητό ( θα το πάρει η γυναίκα μου το s7) και αν είχε κάποιος s7 να μου πει αν είναι στο ίδιο επίπεδο οι φωτογραφίες και το βίντεο ? Έχω δει ολα τα βίντεο στο youtube αλλα ο καθένα λέει τα δικά του και δεν ξέρω κατα πόσο ένα βίντεο που έχει συγκεκριμένη ποιοτητα απεικονίζει την αλήθεια. Ξέρω δεν είναι η καλύτερη κάμερα εκεί έξω αλλά δεν θέλω να είναι χειρότερη απο το s7

Εγώ έκανα τη μετάβαση από S7 edge σε 5Τ!!

Εντάξει, αν το μοναδικό σου κριτήριο είναι η κάμερα και οι απαιτήσεις σου είναι υψηλές γι' αυτήν..... σίγουρα δεν πας σε OnePlus!

Η κάμερα του την ημέρα είναι πολύ καλή, αντάξια του S7 edge, ίσως και καλύτερη. Όπως επίσης πολύ καλή είναι και σε φωτογραφίες χαμηλού φωτισμού με χρήση φλας. Όταν όμως ο φωτισμός είναι πολύ χαμηλός και δεν γίνει χρήση του φλας, τότε το S7 υπερισχύει. Μη φανταστείς τεράστιες διαφορές, αλλά του S7 είναι λίγο καλύτερες!

Ομοίως και στο βίντεο! Αν και δεν πρόλαβα να βγάλω κανένα βίντεο με το 5Τ σε ζόρικες συνθήκες, αλλά λίγο που δοκίμασα φαίνεται το βίντεο του S7 να είναι λίγο καλύτερο! Μιλώντας πάντα για συνθήκες χαμηλού φωτισμού! Την ημέρα δεν υπάρχει πρόβλημα!

Αυτά όσο αφορά την κάμερα! Σε οθόνη είναι αντάξια μπορώ να πω.

Στη γενικότερη εμπειρία χρήσης όμως το S7 είναι λες και είναι 3 χρόνια πίσω........ και αυτό είναι που χαίρομαι καθημερινά!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τη μετάβαση από S7 edge σε 5Τ!!

Εντάξει, αν το μοναδικό σου κριτήριο είναι η κάμερα και οι απαιτήσεις σου είναι υψηλές γι' αυτήν..... σίγουρα δεν πας σε OnePlus!

Η κάμερα του την ημέρα είναι πολύ καλή, αντάξια του S7 edge, ίσως και καλύτερη. Όπως επίσης πολύ καλή είναι και σε φωτογραφίες χαμηλού φωτισμού με χρήση φλας. Όταν όμως ο φωτισμός είναι πολύ χαμηλός και δεν γίνει χρήση του φλας, τότε το S7 υπερισχύει. Μη φανταστείς τεράστιες διαφορές, αλλά του S7 είναι λίγο καλύτερες!

Ομοίως και στο βίντεο! Αν και δεν πρόλαβα να βγάλω κανένα βίντεο με το 5Τ σε ζόρικες συνθήκες, αλλά λίγο που δοκίμασα φαίνεται το βίντεο του S7 να είναι λίγο καλύτερο! Μιλώντας πάντα για συνθήκες χαμηλού φωτισμού! Την ημέρα δεν υπάρχει πρόβλημα!

Αυτά όσο αφορά την κάμερα! Σε οθόνη είναι αντάξια μπορώ να πω.

Στη γενικότερη εμπειρία χρήσης όμως το S7 είναι λες και είναι 3 χρόνια πίσω........ και αυτό είναι που χαίρομαι καθημερινά!!

 

Εγώ πραγματικά απορώ που υπάρχει κόσμος που παίρνει κινητό με βάση την κάμερά του. Είναι αυστηρά προσωπική μου άποψη αυτό. Νομίζω ότι το κινητό πιο πολύ το χρησιμοποιείς για άλλα πράγματα και χρειάζεσαι ταχύτητα πολύ περισσότερο από κάμερα. Εάν θες να κάνεις επαγγελματική δουλειά τότε πας σε DSLR νομίζω.

 

Το 5Τ προσφέρει μια αξιοπρεπή κάμερα κατ'εμέ αλλά το μεγάλο του όπλο είναι πρωτίστως η ταχύτητά του κι έπειτα η αυτονομία του. Στα ίδια λεφτά σίγουρα δε βρίσκεις αυτά τα 2 μαζί σε άλλη συσκευή. Προσωπικά δε μου έχει λείψει καθόλου η καλή κάμερα του S6 που είχα, μπροστά στις επιδόσεις του πυραυλοκίνητου 5Τ.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το 5Τ προσφέρει μια αξιοπρεπή κάμερα κατ'εμέ αλλά το μεγάλο του όπλο είναι πρωτίστως η ταχύτητά του κι έπειτα η αυτονομία του. Στα ίδια λεφτά σίγουρα δε βρίσκεις αυτά τα 2 μαζί σε άλλη συσκευή. Προσωπικά δε μου έχει λείψει καθόλου η καλή κάμερα του S6 που είχα, μπροστά στις επιδόσεις του πυραυλοκίνητου 5Τ.

Την ίδια ακριβώς άποψη έχω και 'γω! ;)

Δε το μετάνιωσα στιγμή που έδωσα το S7 για το 5Τ!

Απλά τα έγραψα για το φίλο που ρώτησε κυρίως για την κάμερα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πραγματικά απορώ που υπάρχει κόσμος που παίρνει κινητό με βάση την κάμερά του. Είναι αυστηρά προσωπική μου άποψη αυτό. Νομίζω ότι το κινητό πιο πολύ το χρησιμοποιείς για άλλα πράγματα και χρειάζεσαι ταχύτητα πολύ περισσότερο από κάμερα. Εάν θες να κάνεις επαγγελματική δουλειά τότε πας σε DSLR νομίζω.

 

Μια χαρά υπάρχει κόσμος που παίρνει κινητό με βάση την κάμερα. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι επαγγελματίας.

 

Επίσης με τη λογική του «πας σε DSLR» μπορεί κάλλιστα κάποιος να σου απαντήσει «τι την θες την μπαταρία, κουβάλα ένα powerbank», ή «τι να την κάνεις την μεγάλη οθόνη, μπες από το laptop στο ιντερνετ»....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σκεφτόμουν να το αγοράσω, αλλά κολλάω λιγάκι στο SAR που δίνουν.
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι υψηλό όμως σε ανταμείβει σε κάλυψη σήματος εκεί που τα περισσότερα απλά δεν πιάνουν
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι υψηλό όμως σε ανταμείβει σε κάλυψη σήματος εκεί που τα περισσότερα απλά δεν πιάνουν

 

Στο σπίτι μου δεν έχω καλό σήμα με cosmote και φοβάμαι μη δουλεύει στο φουλ για να βρει σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να βρίσκει σήμα και να λαμβάνεις μηνύματα κλπ να το έχεις μακριά σε κάνα κομοδίνο μπουφέ κλπ παρά να μην έχει σήμα και ουσιαστικά να χάνει την βασική του λειτουργία το κινητό τηλέφωνο ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να βρίσκει σήμα και να λαμβάνεις μηνύματα κλπ να το έχεις μακριά σε κάνα κομοδίνο μπουφέ κλπ παρά να μην έχει σήμα και ουσιαστικά να χάνει την βασική του λειτουργία το κινητό τηλέφωνο ;)

 

Έχεις απόλυτο δίκιο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τη μετάβαση από S7 edge σε 5Τ!!

Εντάξει, αν το μοναδικό σου κριτήριο είναι η κάμερα και οι απαιτήσεις σου είναι υψηλές γι' αυτήν..... σίγουρα δεν πας σε OnePlus!

Η κάμερα του την ημέρα είναι πολύ καλή, αντάξια του S7 edge, ίσως και καλύτερη. Όπως επίσης πολύ καλή είναι και σε φωτογραφίες χαμηλού φωτισμού με χρήση φλας. Όταν όμως ο φωτισμός είναι πολύ χαμηλός και δεν γίνει χρήση του φλας, τότε το S7 υπερισχύει. Μη φανταστείς τεράστιες διαφορές, αλλά του S7 είναι λίγο καλύτερες!

Ομοίως και στο βίντεο! Αν και δεν πρόλαβα να βγάλω κανένα βίντεο με το 5Τ σε ζόρικες συνθήκες, αλλά λίγο που δοκίμασα φαίνεται το βίντεο του S7 να είναι λίγο καλύτερο! Μιλώντας πάντα για συνθήκες χαμηλού φωτισμού! Την ημέρα δεν υπάρχει πρόβλημα!

Αυτά όσο αφορά την κάμερα! Σε οθόνη είναι αντάξια μπορώ να πω.

Στη γενικότερη εμπειρία χρήσης όμως το S7 είναι λες και είναι 3 χρόνια πίσω........ και αυτό είναι που χαίρομαι καθημερινά!!

ευχαριστω φιλος για την αποψη σου. Με βοήθησες αρκετά. Απλα θελω μια αξιοπρεπη καμερα την μερα και σε κλειστο χωρο. Εχω dslr απλα δεν γινεται να την εχω μαζι μου πάντα.

Οπως ξερω πως η εμπειρία χρήσης το onuplus ειναι αλλου απο το s7.

 

Και κατι αλλο. Συνηθίζω να βλεπω youtube και οτι μου αρεσει το παίζω στην tv με της επιλογης που εχει η εφαρμογή αν εχεις την tv στο ιδιο δίκτυο. Αυτο γινεται στο oneplus?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο που εχω παρατηρήσει στην καμερα του s7 και στην μπροστά και στην πισω ειναι πως σμ βγαλουμε φωτο με πρόσωπα και ειναι στο κέντρο ειναι οκ. αν ομως ειναι πανω ή πανω αριστερά παραμορφώνουν. Μπορει κάποιος να τσεκαρει την μπροστινή που ειναι πιο εύκολο στο oneplus?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

νέος κάτοχος και εγώ και έχω μερικές ερωτήσεις:

1. πώς επιλέγω 160 χαρακτήρες στα SMS;

2. πως επιλέγω σε τι ανάλυση θα πάρει λήψη η φωτογραφική; (μόνο αναλογία βλέπω 1:1 4:3 16:8 , εσείς ποια χρησιμοποιείτε)

3. δεν μπορώ να κάνω να δουλεύει το πληκτρολόγιο με σύρσιμο πάνω στα γράμματα

4. πως ενεργοποιώ το wifi call/VoLTE;

 

Συγνώμη αν έχουν απαντηθεί ήδη οι ερωτήσεις αυτές, έχω ξεκινήσει να διαβάζω το θέμα από την 1η σελίδα και θα το εκτιμούσα πολύ αν μου απαντούσε κάποιος.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

νέος κάτοχος και εγώ και έχω μερικές ερωτήσεις:

1. πώς επιλέγω 160 χαρακτήρες στα SMS;

2. πως επιλέγω σε τι ανάλυση θα πάρει λήψη η φωτογραφική; (μόνο αναλογία βλέπω 1:1 4:3 16:8 , εσείς ποια χρησιμοποιείτε)

3. δεν μπορώ να κάνω να δουλεύει το πληκτρολόγιο με σύρσιμο πάνω στα γράμματα

4. πως ενεργοποιώ το wifi call/VoLTE;

 

Συγνώμη αν έχουν απαντηθεί ήδη οι ερωτήσεις αυτές, έχω ξεκινήσει να διαβάζω το θέμα από την 1η σελίδα και θα το εκτιμούσα πολύ αν μου απαντούσε κάποιος.

Ευχαριστώ

 

Για 160 χαρακτήρες, θα βάλεις άλλο app μηνυμάτων. Πχ google messages.

 

Η φωτογραφική στην αναλογία 4:3 λογικά, έχει την υψηλότερη ανάλυση. Στην 16:9 μικρότερη ανάλυση.

 

Στις ρυθμίσεις>γλώσσες και εισαγωγή>εικονικό πληκτρολόγιο και google keyboard, έχει ρυθμίσεις για αυτό με το σύρσιμο.

 

Για το 4, δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Δεν υποστηρίζεται η συσκευή από την cosmote για αυτές τις λειτουργίες.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...