Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να βάλεις Magisk-v15.3

Να δεις αν safetynet είναι επιτυχής.

Μετα κατεβαζεις την εφαρμογή cosmote TV άνοιξε το Magisk και κάνε τη εφαρμογή hide.

Πρέπει όμως να το δοκιμασίες γιατί εγώ έχω note3 και NovaGO .

Λογικά θα παίξει.

12ea8edb95ee6c86f66f841c68eeb37c.jpg788cb05b37e004b2c9e1b23f0bbd7a53.jpg

Μου βγάζει ο έλεγχος ηταν επιτυχής αλλά τα 2 απο κατω τα βγαζει false. Καμια ιδεα?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ δε ξέρω γιατί δε χτυπάει σε μένα. Μήπως φταίει που έχω ορίσει pin για να ανοίγει το τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μην το βάζεις στο 2λεπτο να χτυπήσει το ξυπνητήρι..άσε κανένα 5λεπτο

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές η λύση είναι χαζή. Θενκς φιλος

 

sent from my Oneplus 5t

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ δε ξέρω γιατί δε χτυπάει σε μένα. Μήπως φταίει που έχω ορίσει pin για να ανοίγει το τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ έχω δακτυλικό και μοτίβο, αλλά ανοίγει και χτυπάει! Μόλις κλείσεις βέβαια το ξυπνητήρι θέλει το μοτίβο για να μπεις στο λειτουργικό!

Μου βγάζει ο έλεγχος ηταν επιτυχής αλλά τα 2 απο κατω τα βγαζει false. Καμια ιδεα?

Μήπως έχεις βάλει Xposed με modules;

Σε μένα στη αρχή έγραφε true, αλλά μόλις έβαλα το GravityBox άρχισε να βγάζει false!

Μην το βάζεις στο 2λεπτο να χτυπήσει το ξυπνητήρι..άσε κανένα 5λεπτο

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Μπα, εγώ 2-3 λεπτά μετά το 'βαλε και χτύπησε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δακτυλικό και μοτίβο, αλλά ανοίγει και χτυπάει! Μόλις κλείσεις βέβαια το ξυπνητήρι θέλει το μοτίβο για να μπεις στο λειτουργικό!

 

Μήπως έχεις βάλει Xposed με modules;

Σε μένα στη αρχή έγραφε true, αλλά μόλις έβαλα το GravityBox άρχισε να βγάζει false!

 

Έβγαλα τοxposed είμαι οκ με safety net αλλά παλι δεν παίζει

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα τοxposed είμαι οκ με safety net αλλά παλι δεν παίζει

Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση το otetvGO, reboot και μετά κάντο ξανά εγκατάσταση και πριν το ανοίξεις κάνε το hide απ' το magisk και δοκίμασε!

Δυστυχώς περισσότερο δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν έχω, ούτε είχα ποτέ το otetvGO!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα τοxposed είμαι οκ με safety net αλλά παλι δεν παίζει
Πώς είσαι οκ με το safety net και το Xposed? όπου και να έχω ψάξει λένε ότι οποιαδήποτε εγκατάσταση του Xposed σε κόβει το safety net..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς είσαι οκ με το safety net και το Xposed? όπου και να έχω ψάξει λένε ότι οποιαδήποτε εγκατάσταση του Xposed σε κόβει το safety net..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Το έβγαλε και είναι οκ γράφει

Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλε και είναι οκ γράφει

 

Ακριβώς. Το έβγαλα πρασινισαν και τα δυο τικ απο το safety net αλλά το otetv goδεν παίζει.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Το έβγαλα πρασινισαν και τα δυο τικ απο το safety net αλλά το otetv goδεν παίζει.
Sorry κατάλαβα το αντίθετο φίλε μου

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν ο stock player να παίζει σπαστά βίντεο h264, 20Mbps bitrate; Είναι πολύ λίγο για να κολλάει σε οποιαδήποτε κινητό, όχι το 5T. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχουν κάνει... Edited by octap79
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν ο stock player να παίζει σπαστά βίντεο h264, 20Mbps bitrate; Είναι πολύ λίγο για να κολλάει σε οποιαδήποτε κινητό, όχι το 5T. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχουν κάνει...

 

Με τόσους πλήρες third party player είναι κρίμα να ασχολείται ο οποιοδήποτε με stock app ειδικά σε oneplus που είναι τέρμα σε πολυ λιτά επίπεδο τα περισσότερα,sms,dailer,gallery κ.α σε σχέση πχ με Samsung όπου και εκεί βέβαια τους αντικαθιστούσα διότι πάλι λίγοι μου φαινοντουσαν :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν ο stock player να παίζει σπαστά βίντεο h264, 20Mbps bitrate; Είναι πολύ λίγο για να κολλάει σε οποιαδήποτε κινητό, όχι το 5T. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχουν κάνει...

Βάλε MX player! Με ακολουθεί σε κάθε συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει την oreo στην κάμερα έχετε δει βελτιώσεις?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ! Μιλησα πριν λιγο με Eurobank ,κλαπηκαν τα στοιχεια της καρτας μου και για λογους ασφαλειας θα γινει ακυρωση και εκδοση καινουριας.Πρεπει να εγινε η ζημια στην 1+ οταν πηρα τζαμακι με mastercard .Ευτυχως δεν μου τσιμπησαν λεφτα .

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ! Μιλησα πριν λιγο με Eurobank ,κλαπηκαν τα στοιχεια της καρτας μου και για λογους ασφαλειας θα γινει ακυρωση και εκδοση καινουριας.Πρεπει να εγινε η ζημια στην 1+ οταν πηρα τζαμακι με mastercard .Ευτυχως δεν μου τσιμπησαν λεφτα .
Ευτυχώς φίλε μου..πως κατάλαβαν ότι κλάπηκαν τα στοιχεία ?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς φίλε μου..πως κατάλαβαν ότι κλάπηκαν τα στοιχεία ?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Παρατήρησαν περίεργη κίνηση από Κίνα .Εγώ υποψιάζομαι ότι είδαν ότι πήγαν τα λεφτά σε κινεζική τράπεζα και είπαν για παν ενδεχόμενο να πάρουν τηλέφωνο .Για εμένα καλά έκαναν μιας και από την μέρα που αγόρασα έμαθα για το φιάσκο με τις πιστωτικές και με είχε πιάσει ένα άγχος μην γίνει καμία μα...κια

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το... Deal του myphone με κουπόνι! Από το kimovil.com το βρίσκεις μόνος σου φθηνότερα! Και το βασικότερο η επιλογή EU priority line για αποφυγή τελωνείου απλά δεν πρόσφερεται...
Link to comment
Share on other sites

Με τόσους πλήρες third party player είναι κρίμα να ασχολείται ο οποιοδήποτε με stock app ειδικά σε oneplus που είναι τέρμα σε πολυ λιτά επίπεδο τα περισσότερα,sms,dailer,gallery κ.α σε σχέση πχ με Samsung όπου και εκεί βέβαια τους αντικαθιστούσα διότι πάλι λίγοι μου φαινοντουσαν :lol:

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Βάλε MX player! Με ακολουθεί σε κάθε συσκευή

 

Aναγκάστηκα να βάλω MX...είναι τραγικό αυτό που έχουν καταφέρει να κάνουν με τον player.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυο βασικές απορίες

 

1)Με PayPal να υποθέσω δεν υπάρχει πρόβλημα στο site της one plus έτσι?

 

2)Έχει κάποια λειτουργία σαν την AoD display που έχουν τα Samsung?Δηλαδη στην αναμονή να σου έχει πάντα αναμμένη την ώρα και τις ειδοποιήσεις?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυο βασικές απορίες

 

1)Με PayPal να υποθέσω δεν υπάρχει πρόβλημα στο site της one plus έτσι?

 

2)Έχει κάποια λειτουργία σαν την AoD display που έχουν τα Samsung?Δηλαδη στην αναμονή να σου έχει πάντα αναμμένη την ώρα και τις ειδοποιήσεις?

 

Ευχαριστώ.

Το ξανά αγόρασα χθες μέσω PayPal κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυο βασικές απορίες

 

1)Με PayPal να υποθέσω δεν υπάρχει πρόβλημα στο site της one plus έτσι?

 

2)Έχει κάποια λειτουργία σαν την AoD display που έχουν τα Samsung?Δηλαδη στην αναμονή να σου έχει πάντα αναμμένη την ώρα και τις ειδοποιήσεις?

 

Ευχαριστώ.

 

κανενα προβλημα με paypal

 

εχει ambient display, δεν ειναι δυνεχως αναμμενη, καλυτερα για μενα ...

οταν σηκωνεις το κινητο αναβει και σου δειχνει ειδοποιησεις με εικονιδια πχ εχει εικονιδιο email, ebay, paypal κλπ

 

επισης, οταν ερχεται ειδοποιηση στη βγαζει, δηλαδη αν το εχεις κοντα σου βλεπεις απο που σου ηρθε :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς φίλε μου..πως κατάλαβαν ότι κλάπηκαν τα στοιχεία ?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Παρομοίως ενημέρωσαν σήμερα για την κάρτα της Eurobank με την οποία έκανα την αγορά της συσκευής ότι κλάπηκαν τα στοιχεία, παρόλα αυτά δεν υπάρχει κάποια περίεργη κίνηση στην κάρτα. Μήπως τους ενημέρωσε η OnePlus? Όπως και να έχει πάμε αύριο για ακύρωση και επανέκδοση ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...