Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή η επιλογή τι κάνει ακριβώς ρε παιδιά; 7ce033a81ded4d293d7f8827e7835620.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το phone radio τι ακριβώς είναι; 979562220e5b9374b75a652a1ec9f11f.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

beauty mode. Επεξεργαζεται και "ωραιωποιεί" τα πρόσωπα. Με μέτρο όμως γιατί μπορεί να σε κάνει αγνώριστο.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

μετα απο συμβουλες συμφορουμιτη εντοπισα και εγω το προβλημα στην οθονη.

για να μου στειλουν αλλο πρεπει να παρουν πρωτα αυτο και να το κοιταξουν οποτε 10 μερες στο νερο μεχρι να μου στειλουν καινουριο. σκεφτομαι να παραγγειλω το 8/128 και οταν μου ερθει να στειλω πισω το δικο μου για refund.

ηθελα να σας ρωτησω εαν το προβλημα της οθονης υπαρχει και στα δυο μοντελα.

τωρα εχω το 6/64.

πως σας ακουγεται σαν ιδεα αυτο που σκεφτομαι να κανω?

ευχαριστω!

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

μετα απο συμβουλες συμφορουμιτη εντοπισα και εγω το προβλημα στην οθονη.

για να μου στειλουν αλλο πρεπει να παρουν πρωτα αυτο και να το κοιταξουν οποτε 10 μερες στο νερο μεχρι να μου στειλουν καινουριο. σκεφτομαι να παραγγειλω το 8/128 και οταν μου ερθει να στειλω πισω το δικο μου για refund.

ηθελα να σας ρωτησω εαν το προβλημα της οθονης υπαρχει και στα δυο μοντελα.

τωρα εχω το 6/64.

πως σας ακουγεται σαν ιδεα αυτο που σκεφτομαι να κανω?

ευχαριστω!

Πολυ καλή η σκέψη σου την εχω εφαρμόσει αρκετές φορές σε αντίστοιχες περιπτώσεις.

Τώρα για την οθόνη ειναι απλά οτι κάτσει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλή η σκέψη σου την εχω εφαρμόσει αρκετές φορές σε αντίστοιχες περιπτώσεις.

Τώρα για την οθόνη ειναι απλά οτι κάτσει.

 

alex δεν νομιζω να παιζει ρολο η εκδοση ε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω να ανησυχω για το προβλημα αυτο με την οθονη.. Εχω παραγγειλει χτες εγω, με dispatch 27 και estimated 04/01. Λετε να ειναι τελειως random το θεμα? Νομιζω ηδη 3 απο εσας το βρηκατε, ειναι παραπανω ?
Link to comment
Share on other sites

alex δεν νομιζω να παιζει ρολο η εκδοση ε?

Όχι όχι με την καμία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω να ανησυχω για το προβλημα αυτο με την οθονη.. Εχω παραγγειλει χτες εγω, με dispatch 27 και estimated 04/01. Λετε να ειναι τελειως random το θεμα? Νομιζω ηδη 3 απο εσας το βρηκατε, ειναι παραπανω ?

 

Χθες και εγώ, με τις ίδιες ημερομηνίες.

Και έχω αρχίσει να ανησυχώ και εγώ...ελπίζω να μην είναι σε όλες τις παρτίδες και σίγουρα όχι τόσο ενοχλητικό!

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω να ανησυχω για το προβλημα αυτο με την οθονη.. Εχω παραγγειλει χτες εγω, με dispatch 27 και estimated 04/01. Λετε να ειναι τελειως random το θεμα? Νομιζω ηδη 3 απο εσας το βρηκατε, ειναι παραπανω ?

Κακως ανησυχεις για αυτο υπαρχει το DOA.

Ηλεκτρονικα ειναι και σε καθε τεχνολογικη συσκευη υπαρχουν πιθανοτητες για αστοχιες.

Αν κολλάγαμε σε αυτά(ανησυχία και φόβο) θα έπρεπε να είχαμε για πάντα μια συσκευή και μην αγοράζαμε τίποτα:lol:

 

Αν στηριζόμουν σε οτι αναποδιές και σημεία και τέρατα γράφονται στα φόρουμ θα είχα μείνει με ενα Nokia προηγούμενης δεκαετίας.:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μια κατάμαυρη φώτο και ήταν μια χαρά. Μόνο στο Chrome μου το έκανε. Δεν με ενοχλει αλλά είναι το γιατί να το κάνει.

Πληρώνουμε για κάτι και το θέλουμε χωρίς προβλήματα.

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το ένα και μοναδικό μου μικρό πρόβλημα είναι το εξής: ενώ συνδέεται με το Bluetooth του αυτοκινήτου και τα δείχνει paired έχοντας δώσει όλα τα access δεν μπορώ να κάνω κλήση! Μιλάει κανονικά από το κινητό. Το ίδιο και τα πολυμέσα. Έχουμε ιδέα αν πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση???
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την οθόνη πως το τσεκάρετε παιδιά;

Μπαίνουμε chrome, κλείνουμε όλες τις σελίδες και βλέπουμε αν είναι ομοιόμορφο το σκούρο χρώμα της οθόνης;

Με πόση ένταση φωτισμού;

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την οθόνη πως το τσεκάρετε παιδιά;

Μπαίνουμε chrome, κλείνουμε όλες τις σελίδες και βλέπουμε αν είναι ομοιόμορφο το σκούρο χρώμα της οθόνης;

Με πόση ένταση φωτισμού;

Αυτό ναι κλείνεις τα tab και μένεις με μια σκούρο γκρι σελίδα και σε ολες τις συνθήκες φωτεινότητας και σε σκοτεινό δωμάτιο βλέπεις για ανομοιομορφια.

Η αλλιώς Tapatalk σε dark mode.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το ένα και μοναδικό μου μικρό πρόβλημα είναι το εξής: ενώ συνδέεται με το Bluetooth του αυτοκινήτου και τα δείχνει paired έχοντας δώσει όλα τα access δεν μπορώ να κάνω κλήση! Μιλάει κανονικά από το κινητό. Το ίδιο και τα πολυμέσα. Έχουμε ιδέα αν πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση???
Για παιξε λίγο με αυτά μήπως βγάλεις άκρη

f5d1d660ad9f129f0dffe77f7deff807.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για παιξε λίγο με αυτά μήπως βγάλεις άκρη

f5d1d660ad9f129f0dffe77f7deff807.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Ναι εκεί ποντάρω και γω. Τα βρήκα πριν λίγο. Ελπίζω να φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει κάτι τέτοιο απλά είδα κάποιον που είχε παρόμοιο θέμα στο forum του 5t

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ναι κλείνεις τα tab και μένεις με μια σκούρο γκρι σελίδα και σε ολες τις συνθήκες φωτεινότητας και σε σκοτεινό δωμάτιο βλέπεις για ανομοιομορφια.

Η αλλιώς Tapatalk σε dark mode.

Ευχαριστώ alex!

Έλενξα τώρα και το δικό μου, έτσι από περιέργεια, στον Chrome και στο tapatalk σε σκούρο φόντο και είναι άψογο!! Καμμιά ανομοιομορφία στο χρώμα!

Κατασκευής 21/11/2017, έκδοση 8/128.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ alex!

Έλενξα τώρα και το δικό μου, έτσι από περιέργεια, στον Chrome και στο tapatalk σε σκούρο φόντο και είναι άψογο!! Καμμιά ανομοιομορφία στο χρώμα!

Κατασκευής 21/11/2017, έκδοση 8/128.

 

παρατηρω οτι οι πρωτες παρτιδες δεν ειχαν θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανενος το ματι για τζαμακι στην Ελλαδα ? αμαζον οσα τζαμια βρηκα δεν ερχονται ελλαδα και απο το επισημο σαιτ μου λεει παραδοση 10 γεναρη

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω δεν μπορεί να αλλάξει αλλά δεν βρίσκω και τον λόγο να το αλλάξεις.. εφόσων είναι ξεκλειδωτο υποτίθεται ότι κάτι διαβάζεις ή κάτι βλέπεις για αυτό το λόγο έρχεται εκεί πάνω...

Δεν έχω πιάσει κινητό στα χέρια μου που η εισερχόμενη κλήση δεν πιάνει όλη την οθόνη.

Εργονομικά δεν είναι και ότι καλύτερο.

Σε ένα κινητό 6 ιντσών εμένα δεν μου είναι και πολύ εύκολο να απαντήσω στη κλήση με ένα χέρι.

Τεσπα, δεν είναι και κάτι σοβαρό, αλλά για μένα είναι λίγο φάουλ.

Αν υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό, καλοδεχούμενο.

 

Όσο για τη ζελατίνα με την οποία έρχεται το κινητό, είναι μια χαρά και προσωπικά μου αρέσει σαν αίσθηση. Δεν χάνει κάτι στο θέμα απόκρισης οθόνης και παρέχει μία άλφα προστασία για τις γρατζουνιές.

Εγώ μέχρι να χαλάσει δεν την βγάζω, αν και πήρα και τζαμάκι.

 

Sent from my One Plus 5T

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πόσο θα βγάλει!!!dc42ab4be5fb467c4e234655d2562670.jpg0c0519ee8a0d0acc3439723a043c323c.jpg4d695e53c3b596651d0c18e137ec0cc0.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Καλησπέρα. Πως μπορούμε να αλλάξουμε γραμματοσειρά.;; βλέπω έχεις άλλη από το stock. Thanks

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...