Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαίνεται να έχεις δίκιο

Γιατί όμως το κοιτάς εφόσον από το playstore θα φορτωθεί η καλύτερη διαθέσιμη?

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έχεις δίκιο

Γιατί όμως το κοιτάς εφόσον από το playstore θα φορτωθεί η καλύτερη διαθέσιμη?

 

Καθαρα και μονο, για να ξερω ποια apps τρεχουν σε δυνατοτητες 64 bit.

Δεν ειναι κατι που με "καιει" σαν θεμα, καθαρη περιεργεια πες.

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθειά σας παρακαλώ .

 

Καθε φορά που πάω να μπω στο τηλ/μυν/επαφές μου ανοίγει αυτόματα σελίδα του google ...πως μπορεί να σταματήσει αυτό ?

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελεια το παρακατω glass.

https://rhinoshield.eu/pages/shop/Google?device=google-pixel-2-xl&category=screen-protector&prod=google-pixel-2-xl-tempered-glass

33€ σε 4-8 εργασιμες.

 

Το dome, καλο, χρυσο, αλλα, ετσι και μπει κατι απο το πλαι κλπ κλπ και φυγει η κολλα, αρχιζει να ξεκολλαει σιγα-σιγα γυρο γυρο. Εν μερη, σε λιγο χρονο, στην προσωπικη μου χρηση, μου εβγαλαν θεμα 3 τζαμακια dome με την κολλα να φευγει η να "σκαει". (εκανα request warranty στην dome)

 

Στο παρακατω βιντεο, ειδα πως καθεται παρα πολυ καλα το rhinoshield. (04:40)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω προβλημα. Τις προαλλες ενω ειχε 3% με το που το βαλα στην φορτιση του powerbank εκλεισε. Το ξαναανοιξα παλι τα ιδια μολις μπει φορτιση. ( Να σημειωσω οτι ειχε ζεσταθει αρκετα απο πισω καθως επεσα pubg) ωστοσο επειδη παιζω γενικα πολλες ωρες δεν ειχα ξαναδει κατι τετοιο.. Σημερα παλι τα ιδια..αλλα σημερα δεν εχει ζεσταθει! Κλεινει και δειχνει να φορτιζει! Το ανοιγω κανονικα και ξανακλεινει μετα απο λιγο! Δεν ξερω τι μπορει να φταιει. Σημερα το πλυνα με σαπουνι να σημειωσω αλλα δεν ειδα ειδοποιηση για νερο υγρασια η κατι τετοιο.. (στο s8edge που το κανα δεν ειχε θεμα πλην οτι δεν φορτιζε αν το βρεχα) λετε να θελει μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω προβλημα. Τις προαλλες ενω ειχε 3% με το που το βαλα στην φορτιση του powerbank εκλεισε. Το ξαναανοιξα παλι τα ιδια μολις μπει φορτιση. ( Να σημειωσω οτι ειχε ζεσταθει αρκετα απο πισω καθως επεσα pubg) ωστοσο επειδη παιζω γενικα πολλες ωρες δεν ειχα ξαναδει κατι τετοιο.. Σημερα παλι τα ιδια..αλλα σημερα δεν εχει ζεσταθει! Κλεινει και δειχνει να φορτιζει! Το ανοιγω κανονικα και ξανακλεινει μετα απο λιγο! Δεν ξερω τι μπορει να φταιει. Σημερα το πλυνα με σαπουνι να σημειωσω αλλα δεν ειδα ειδοποιηση για νερο υγρασια η κατι τετοιο.. (στο s8edge που το κανα δεν ειχε θεμα πλην οτι δεν φορτιζε αν το βρεχα) λετε να θελει μπαταρια?

 

Γιατι το επλυνες με σαπουνι?

 

*Εμενα για εναν περιεργο λογο και ξαφνικα, καθε φορα που τερματιζω την κληση, ακουγεται απο μεγαφωνο το χαρακτηριστικος ηχος που κλεινει η γραμμη, ενω δεν το εκανε ποτε.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελεια το παρακατω glass.

https://rhinoshield.eu/pages/shop/Google?device=google-pixel-2-xl&category=screen-protector&prod=google-pixel-2-xl-tempered-glass

33€ σε 4-8 εργασιμες.

...

 

Όταν το τοποθετήσεις, πες εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το επλυνες με σαπουνι?

 

*Εμενα για εναν περιεργο λογο και ξαφνικα, καθε φορα που τερματιζω την κληση, ακουγεται απο μεγαφωνο το χαρακτηριστικος ηχος που κλεινει η γραμμη, ενω δεν το εκανε ποτε.

 

Γενικα ολα μου τα αδιαβροχα κινητα τα πλενα με σαπουνι και ποτε δεν επαθαν τιποτα.. Καθαριζουν τελεια με το αβα! Απλετο νερακι και ειναι κομπλε! Απλα με προβληματισε αυτο με την μπαταρια που κλεινει μονο του οταν ζεστενεται! Δεν μου τακανε αυτα πριν και εχω αρχισει να ανησυχω γιατι κανω κουριερκαι μου ειναι πολυ χρησιμο και φοβαμαι οτι αν γινει κατι την εβαψα και μεινω χωρις κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Όταν το τοποθετήσεις, πες εντυπώσεις

 

Ενδεχομενος να μην το βαλω καθολου και να το πουλησω, γιατι βρηκα φιλο που ειχε το pixel 2 xl και 2 τζαμακια που του ειχαν μεινει και μου τα εδωσε ετσι και δεν γινεται στο σταδιο που βρισκεται η παραγγελια να την ακυρωσω, οποτε, ισως να μην το χρειαστω και καθολου και τσαμπα τα λεφτα γμτ.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ολα μου τα αδιαβροχα κινητα τα πλενα με σαπουνι και ποτε δεν επαθαν τιποτα.. Καθαριζουν τελεια με το αβα! Απλετο νερακι και ειναι κομπλε! Απλα με προβληματισε αυτο με την μπαταρια που κλεινει μονο του οταν ζεστενεται! Δεν μου τακανε αυτα πριν και εχω αρχισει να ανησυχω γιατι κανω κουριερκαι μου ειναι πολυ χρησιμο και φοβαμαι οτι αν γινει κατι την εβαψα και μεινω χωρις κινητο!

 

Σοβαρά προσπαθώ να το πιστέψω αυτό που διαβάζω. Άβα και άπλετο νεράκι; Σε ηλεκτρονική συσκευή;

Το ότι έχει πιστοποίηση IP67 δεν σημαίνει ότι το κάνουμε μπάνιο σαν να είναι το κατοικίδιό μας.

Δεν λέω να μην καθαρίζεις το κινητό, αλλά υπάρχουν άλλοι τρόποι που δεν χρειάζεται να είναι τόσο επικίνδυνοι.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά προσπαθώ να το πιστέψω αυτό που διαβάζω. Άβα και άπλετο νεράκι; Σε ηλεκτρονική συσκευή;

Το ότι έχει πιστοποίηση IP67 δεν σημαίνει ότι το κάνουμε μπάνιο σαν να είναι το κατοικίδιό μας.

Δεν λέω να μην καθαρίζεις το κινητό, αλλά υπάρχουν άλλοι τρόποι που δεν χρειάζεται να είναι τόσο επικίνδυνοι.

 

Οπως οινοπνευμα με μπατονετα για τα ηχεια/ακουστικα μπροστα και ολα τα υπολοιπα με βαμβακι και οινοπνευμα γυρο-γυρο κλπ.

Αντε, και με ενα πινελακι να καθαρισεις τα ηχεια κλπ μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, αξίζει λέτε για αγορά στα 399 καινούριο το 128ρι που παίζει στο σκρουτζ τώρα;

 

Σε σχέση με τι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι ενω εχω την τελευταια εκδοση play store 15.4.22 δεν μου εχει αλλαξει η εμφανιση του?

 

H τελευταία δείχνει να είναι η 15.5.22

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-15-5-22-release/

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

H τελευταία δείχνει να είναι η 15.5.22

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-15-5-22-release/

 

Απο την 15.2.38 επρεπε να ειχε αλλαξει.

https://www.xda-developers.com/google-play-store-material-theme-redesign/

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τι?

 

 

 

Σε σχέση με τα Galaxy s9 plus η s10e που έχουν συν 60 ευρώ αν αξίζει η διαφορά

Αν τα βασικά σου κριτήρια είναι φωτογραφία, pure Android experience, rooting, ηχεία, τότε pixel

 

Σε αυτά τα λεφτά το S9+ θα είναι και 64gb αντί 128gb

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο την 15.2.38 επρεπε να ειχε αλλαξει.

 

https://www.xda-developers.com/google-play-store-material-theme-redesign/

Μήπως οι αλλαγές εφαρμόζονται από την πλευρά του σέρβερ? Edited by Nikos2k5
Link to comment
Share on other sites

Απο την 15.2.38 επρεπε να ειχε αλλαξει.

 

https://www.xda-developers.com/google-play-store-material-theme-redesign/

Όπως σωστά είπε ο συνφορουμιτης οι αλλαγές εφαρμόζονται από τη μεριά του server

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Όπως σωστά είπε ο συνφορουμιτης οι αλλαγές εφαρμόζονται από τη μεριά του server

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Μαλλον, ο δικος μου server, θα κοιμαμαι! χαχα

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορουμε να βλεπουμε ποτε πιανει 4G+ το κινητο μας?

 

Ρωταω, γιατι μονο 4G σκετο δειχνει παντου και παντα.

Με κάποιο signal analyser? Όπως πχ Network Cell Info?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορουμε να βλεπουμε ποτε πιανει 4G+ το κινητο μας?

 

Ρωταω, γιατι μονο 4G σκετο δειχνει παντου και παντα.

Εμένα δείχνει και 4G+, απλά δεν είναι πολύ συχνό

edf1124af0a4633cd3dbd156e472517a.jpg

Edited by Nikos2k5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...