Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα δείχνει και 4G+, απλά δεν είναι πολύ συχνό

edf1124af0a4633cd3dbd156e472517a.jpg

 

Γιατί δεν αναφέρεις ότι δεν χρησιμοποιείς στοκ ρομ και ψάχνετε ο φίλος να δει τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αναφέρεις ότι δεν χρησιμοποιείς στοκ ρομ και ψάχνετε ο φίλος να δει τι φταίει?

 

Αυτο πηγα να γραψω, γιατι θυμηθηκα πως η google σε στοκ εκδοση, το εκανε κρυφο το εικονιδιο +.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αναφέρεις ότι δεν χρησιμοποιείς στοκ ρομ και ψάχνετε ο φίλος να δει τι φταίει?
Δεν το ήξερα ότι είναι θέμα προβλήματος της στοκ ρομ

 

Όλοι που έχετε στοκ ρομ, έχετε το ίδιο bug?

 

Και αν ναι, είναι θέμα απεικόνισης μόνο? Όταν είστε σε κεραία που οι άλλοι πιάνουν 4G+ και εσάς δείχνει 4G, έχετε ελέγξει την ταχύτητα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα ότι είναι θέμα προβλήματος της στοκ ρομ

 

Όλοι που έχετε στοκ ρομ, έχετε το ίδιο bug?

 

Και αν ναι, είναι θέμα απεικόνισης μόνο? Όταν είστε σε κεραία που οι άλλοι πιάνουν 4G+ και εσάς δείχνει 4G, έχετε ελέγξει την ταχύτητα?

 

Δεν νομίζω ότι είναι bug, απλά δεν αναγράφεται το +

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα ότι είναι θέμα προβλήματος της στοκ ρομ

 

Όλοι που έχετε στοκ ρομ, έχετε το ίδιο bug?

 

Και αν ναι, είναι θέμα απεικόνισης μόνο? Όταν είστε σε κεραία που οι άλλοι πιάνουν 4G+ και εσάς δείχνει 4G, έχετε ελέγξει την ταχύτητα?

 

Δεν είναι bug, είναι feature :p

 

Μια από τις μικροχαζομάρες της Google που έχουν αυξηθεί τα τελευταία χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Το Link δεν λειτουργεί

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Μια χαρα ανοιγει σ'εμενα!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=478747

 

Αλλιως, εδω!

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1411016-tempered-glass-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82-pixel-2-xl/

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια στα 400e που εχει πεσει τωρα αξιζει λετε η αγορα; Η θα παραλαβω κανα τηλεφωνο με την οθονη να εχει μπλε αποχρωση οπως τοτε που βγηκε και εκραζε ολο το συμπαν;

Daily driver:Pixel 2 XL Rom: Stock

Old Devices: Nexus 5X, Nexus 5, Samsung Galaxy SII (I9100), Samsung Galaxy SII (I9100G), Samsung Galaxy S (I9000)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στα 400e που εχει πεσει τωρα αξιζει λετε η αγορα; Η θα παραλαβω κανα τηλεφωνο με την οθονη να εχει μπλε αποχρωση οπως τοτε που βγηκε και εκραζε ολο το συμπαν;

 

Αξίζει για μένα 100% αν είναι το ταβάνι σου. Γιατί το 3XL πχ έχει 530€ (το λευκό στο άμαζον) και 590€ γενικά τιμή που το βρίσκεις. Σε κάθε περίπτωση θα πάρεις κινητό 2ετίας ουσιαστικά με 400€. Για απόχρωση μπλε πιστεύω δεν θα έχεις θέμα. Το tilt θα την έχεις αυτήν την μπλε αλλά δεν είναι τόσο έντονη όσο ήταν στις αρχικές παρτίδες που είχαν και το θέμα της διαφορετικής απόχρωησης πάνω και κάτω μέρους. Αλλά γενικά η οθόνη του έχει από κατασκευής αυτό το blue tint όταν το κοιτάς υπό γωνία.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει για μένα 100% αν είναι το ταβάνι σου. Γιατί το 3XL πχ έχει 530€ (το λευκό στο άμαζον) και 590€ γενικά τιμή που το βρίσκεις. Σε κάθε περίπτωση θα πάρεις κινητό 2ετίας ουσιαστικά με 400€. Για απόχρωση μπλε πιστεύω δεν θα έχεις θέμα. Το tilt θα την έχεις αυτήν την μπλε αλλά δεν είναι τόσο έντονη όσο ήταν στις αρχικές παρτίδες που είχαν και το θέμα της διαφορετικής απόχρωησης πάνω και κάτω μέρους. Αλλά γενικά η οθόνη του έχει από κατασκευής αυτό το blue tint όταν το κοιτάς υπό γωνία.

 

Πιστευω για εμενα προσωπικα που με κολλημενος με το Stock android αποτελει μια πολυ καλη ευκαιρια. Αν ειναι τοσο μικρο το θεμα δεν θα εχω προβλημα μιας και τα Nexus που χα μια ζωη μικροθεματακια ειχανε αλλα ειχα μαθει να συμβιβαζομαι. Στο skroutz το βρισκω απο σημερα σε εκεινη την τιμη γυρω για εξωτερικο δεν ενδιαφερομαι. Η διαφορες με το 3 XL ειναι πια σαν τις διαφορες των Iphone οποτε δεν με ψηνει. Θα το παραγγειλω , ετσι κι αλλιως οτι διαφορετικο και να παρω αν δεν ειναι στοκ σε κανα μηνα το πολυ θα ψαχνομαι να περασω custom ROM (παλια μου τεχνη κοσκινο που λενε...).

Daily driver:Pixel 2 XL Rom: Stock

Old Devices: Nexus 5X, Nexus 5, Samsung Galaxy SII (I9100), Samsung Galaxy SII (I9100G), Samsung Galaxy S (I9000)

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω για εμενα προσωπικα που με κολλημενος με το Stock android αποτελει μια πολυ καλη ευκαιρια. Αν ειναι τοσο μικρο το θεμα δεν θα εχω προβλημα μιας και τα Nexus που χα μια ζωη μικροθεματακια ειχανε αλλα ειχα μαθει να συμβιβαζομαι. Στο skroutz το βρισκω απο σημερα σε εκεινη την τιμη γυρω για εξωτερικο δεν ενδιαφερομαι. Η διαφορες με το 3 XL ειναι πια σαν τις διαφορες των Iphone οποτε δεν με ψηνει. Θα το παραγγειλω , ετσι κι αλλιως οτι διαφορετικο και να παρω αν δεν ειναι στοκ σε κανα μηνα το πολυ θα ψαχνομαι να περασω custom ROM (παλια μου τεχνη κοσκινο που λενε...).
Και γιατί να μην το πάρεις από Αμαζον που έχει 380 και σίγουρα έχεις καλύτερη εγγύηση από ένα σκρουτζομαγαζο. Ακόμα και οι 30 ημέρες επιστροφή χωρίς καν αιτιολογία ειναι τεράστιο θετικό. Όσο για εγγύηση αν χρειαστεί θα είναι πολύ καλύτερα ο μεσάζοντας να είναι η Αμαζον. Και όταν δεν υπάρχει διαφορά στην τιμή ποιος ο λόγος να μην έχεις την καλύτερη after sale υποστήριξη.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καμια αλλαγη ακομα στο play store με την καινουργια εμφανιση.

 

Εχω την εκδοση 15.8.23.

 

Μηπως, σταματησαν την αλλαγη?

Εσας, πως ειναι το play store?

 

*Επισης, εχει κανενας αλλος θεμα με το τζαμι dome και τα γενια προσωπου? Οπως μιλαω στο τηλ και το βαζω στο αυτι, συνεχεια μπαινουν τα γενια απο το πλαι στο τζαμακι και μου το κανει σαν σημαδακια-τρυπουλες οπως καρφωνονται τα γενια μεσα.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Καμια αλλαγη ακομα στο play store με την καινουργια εμφανιση.

 

 

 

Εχω την εκδοση 15.8.23.

 

 

 

Μηπως, σταματησαν την αλλαγη?

 

Εσας, πως ειναι το play store?

 

 

 

*Επισης, εχει κανενας αλλος θεμα με το τζαμι dome και τα γενια προσωπου? Οπως μιλαω στο τηλ και το βαζω στο αυτι, συνεχεια μπαινουν τα γενια απο το πλαι στο τζαμακι και μου το κανει σαν σημαδακια-τρυπουλες οπως καρφωνονται τα γενια μεσα.

Μήπως παίζει ρόλο η συσκευή που βλέπει ότι έχεις?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο η συσκευή που βλέπει ότι έχεις?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Τι εννοεις? Αφου την pixel 2 xl εχω. Σαν ποια να βλεπει?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Αφου την pixel 2 xl εχω. Σαν ποια να βλεπει?

 

Η αλλαγή αυτή λοιπόν στο UI δίνεται στα pixe 2 XL?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δίνεται και στο pixel 2 XL.Το έχουμε πει όμως ότι η αλλαγή δίνεται από το server.Για την ώρα η Google την έχει τραβήξει την αλλαγή.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δίνεται και στο pixel 2 XL.Το έχουμε πει όμως ότι η αλλαγή δίνεται από το server.Για την ώρα η Google την έχει τραβήξει την αλλαγή.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Αμ, πες ετσι! Γιατι, εχει ποσο καιρο που ειχε ανακοινωθει και απο τοτε εχουν βγει ποσες εκδοσεις και νομιζα οτι εγω κατι δεν κανω σωστα, ξερω γω!

Link to comment
Share on other sites

Αμ, πες ετσι! Γιατι, εχει ποσο καιρο που ειχε ανακοινωθει και απο τοτε εχουν βγει ποσες εκδοσεις και νομιζα οτι εγω κατι δεν κανω σωστα, ξερω γω!
Μα στις 9/7 το ίδιο πράγμα ρώτησες και σου είχαμε απαντήσει.Δες τα ποστς πιο πάνω

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μα στις 9/7 το ίδιο πράγμα ρώτησες και σου είχαμε απαντήσει.Δες τα ποστς πιο πάνω

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Ναι, αλλα, η απαντηση που πηρα, ηταν οτι αναλογα τον server, θα γινει και η αλλαγη. Τωρα ομως λες πως "παγωσε" η αλλαγη προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Φώτη, στο pixel μου δεν το έχω πάρει, η γυναίκα μου στο essential το έχει πάρει κάνα μήνα τώρα. Όταν ακούς server side αλλαγή, τα κριτήρια που δίνει η Google τα Χ updates τα ξέρει μόνο η Google.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...