Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι χρησιμοποιείτε tapatalk έχετε παρατηρήσει κάποιο lag στο scroll με την 9

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο η ημερομηνία αγοράς με το imei.

Εγώ το έχω από τον Απρίλιο και μου ξεκινάει και μένα από 8.

Λίγο υπομονή.

 

PS: Τα bug που αναφέρονται, δεν ξέρω αν έχει έννοια να λέγονται αν δεν έχει γίνει καθαρό install. Δεν ξέρουμε, αν και ποια απο αυτά "φτιάχνουν" και ποια παραμένουν. Είναι δηλαδή πραγματικά bug και όχι απλά ασυμβατότητες από την 8.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 4η μέρα χρήσης κι έχω να πω τα εξής...

Την πρώτη μέρα το δούλεψα χωρίς hard reset και απογοητεύτηκα... Κοβόταν το wifi, δεν ερχόταν ειδοποιήσεις, γενικά μακελειό... Έπαθα πανικό ότι η συσκευή μας έγινε χειρότερη, αλλά... Τη δεύτερη μέρα το απόγευμα έκανα hard reset και στήσιμο από το μηδέν... Αυτό ήταν...

 

1) Μπαταρία στα γνωστά εξαιρετικά επίπεδα!

2) Θα μπορούσε να γίνει πιο γρήγορο και πιο ομαλό απ' ότι ήδη ήταν? Πίστευα πως όχι, αλλά έγινε!! Το σκρολάρισμα και το άνοιγμα εφαρμογών έγιναν απόλαυση!

3) Τα gestures για home screen, back κλπ, πίστευα θα με παιδέψουν, αλλά είναι άκρως ομαλά και καλοβαλμένα μόλις τα συνηθίσεις.

4) Κάμερα. Στις selfie επιτέλους βγαίνουν ανθρώπινα χαρακτηριστικά χωρίς ασπρίλα! Βασικά αυτό που διαπίστωσα είναι πως, με φως από μια λάμπα βγαίνουν λίγο "θαμπές", με λιγότερο φως βγαίνουν εξαιρετικές! Η πίσω κάμερα στα γνωστά επίπεδα, δεν είδα διάφορες, αν και σε κανα δυο νυχτερινές μου έβγαλε πρόσωπα λίγο "πορτοκαλί" αλλά ήταν πριν το hard reset και μετά δεν ξαναέβγαλα για να δω τι παίζει... Το video καλύτερο και ειδικά το slow motion πολύ καλό για "παιχνίδι"...

 

Γενικό συμπέρασμα... Είμαι από αυτούς που έχουν το σαράκι να αλλάζουν συσκευές... Μετά την αναβάθμιση αισθάνομαι ότι έχω καινούρια συσκευή στα χέρια μου και δεν ξέρω αν θέλω να την αλλάξω! Προσωπικά τη βρήκα εξαιρετική δουλειά!

 

Υγ. Κάντε οπωσδήποτε hard reset! Όσο βαρετό κι αν είναι το στήσιμο από την αρχή, άλλα τόσα προβλήματα θα σας λύσει!! Και το λέω εγώ, που σε καμία προηγούμενη αναβάθμιση δεν το έκανα!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Edited by non_serviam_
Link to comment
Share on other sites

Υγ. Κάντε οπωσδήποτε hard reset! Όσο βαρετό κι αν είναι το στήσιμο από την αρχή, άλλα τόσα προβλήματα θα σας λύσει!! Και το λέω εγώ, που σε καμία προηγούμενη αναβάθμιση δεν το έκανα!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Ωραια μπορεις να μου κανεις μια χαρουλα και να δεις 3 πραγματακια που θελω αφου εκανες reset;

 

Ανοιγεις την εφαρμογη τηλεφωνου (αυτη που πατας το νουμερο που θες να καλεσεις) μετα πατας τις 3 τελιτσες κι επιλεγεις ρυθμισεις,πας κατω στο περισσοτερα, δες αν εχεις την επιλογη εικονικη κληση HD

 

Ενεργοποιησε τα developer tools (επιλογες για προγραμματιστες) και δες αν η επιλογη ενεργοποιηση ξεκλειδωμ. OEM ειναι γκρι ή οχι, δηλαδη αν μπορεις να την ενεργοποιησεις ή οχι

 

Τωρα το τελευταιο, απενεργοποιησε την συσκευη, κρατα πατημενο το volume+ και συνδεσε τον φορτιστη, ενω εσυ συνεχιζεις να κρατας πατημενο το volume+ η συσκευη θα ενεργοποιηθει, συνεχιζεις να κρατας πατημενο το volume+ μεχρι να σε παει στο menu που θα λεει πανω eRecovery και θα εχει πρωτη την επιλογη download latest firmware & recovery

 

Ευχαριστω και μην νομιζεις εγω δεν εχω προβλημα να στησω την συσκευη απο την αρχη αφου σε καθε update κανω παντα την full εκδοση και μετα κανω παντα factory reset. Απλα εχω διαβασει οτι με factory reset στην 9 χανονται αυτα τα 3 που λεω παραπανω να κοιταξεις και θελω να βεβαιωθω.

 

Ευχαριστω και σε περιπτωση που δεν μπορεις δεν πειραζει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οι αλήτες. Σε άλλους το 18. Σε μας θα έρθει το 19 να ούμε.

 

Σε καποιους το εδωσε σαν δωρο χριστουγεννων και σε αλλους θα το δωσει σαν δωρο πρωτοχρονιας. Ελπιζω μονο μην το δωσει σε καποιους σαν δωρο πασχα γιατι εχει θα εχουμε θεμα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Θέλω κάποιος να μου λύσει μια απορία.Όταν λέτε hard reset μετά την αναβάθμιση εννοείτε α) επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού ή β) hard factory reset με την μέθοδο των πατημένων κουμπιών (όπως όταν κάνουμε wipe chase partition)?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια ερώτηση. Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων αλλά επιλέξω να μην διαγραφει ο εσωτερικός χώρος αποθήκευσης είναι το ίδιο πράγμα με το να κάνω factory reset; Η τσάμπα η ταλαιπωρία;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Θέλω κάποιος να μου λύσει μια απορία.Όταν λέτε hard reset μετά την αναβάθμιση εννοείτε α) επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού ή β) hard factory reset με την μέθοδο των πατημένων κουμπιών (όπως όταν κάνουμε wipe chase partition)?

Ευχαριστώ.

Πρωτα κανε καταργηση το google account και μετα καντο μεσα απο τις ρυθμισεις. Εχω παρατηρησει οτι μεσα απο τις ρυθμισεις δειχνει οτι κανει και lowlevel format ενω απο το recovery δεν δειχνει οτι κανει lowlevel εκτος αν το κανει και δεν το δειχνει.

 

Ρε παιδιά έχω μια ερώτηση. Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων αλλά επιλέξω να μην διαγραφει ο εσωτερικός χώρος αποθήκευσης είναι το ίδιο πράγμα με το να κάνω factory reset; Η τσάμπα η ταλαιπωρία;

 

Πληρη θα κανεις που τα σβηνει ολα και μετα στησιμο απο την αρχη, μην κανεις restore καποιο backup.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Υπάρχει τρόπος να κατεβάσουμε την 9 και να την κάνουμε εγκατάσταση από υπολογιστή όπως κάνουμε στα samsung η αναγκαστικά πρέπει να περιμένουμε πότε θα έρθει ?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα όχι.

Επί πληρωμή, funky Huawei.

 

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν 5 λεπτά πάω στις ρυθμίσεις κοιτάω για αναβάθμιση και βγαίνει η αναβάθμιση !!!!! Αλλά ποια αναβάθμιση ρε παιδια ;;;;;μου ήρθε η 158!!!!!!!

Υπομονή λοιπόν μέχρι του ...... χρόνου

Link to comment
Share on other sites

Ωραια μπορεις να μου κανεις μια χαρουλα και να δεις 3 πραγματακια που θελω αφου εκανες reset;

 

Ανοιγεις την εφαρμογη τηλεφωνου (αυτη που πατας το νουμερο που θες να καλεσεις) μετα πατας τις 3 τελιτσες κι επιλεγεις ρυθμισεις,πας κατω στο περισσοτερα, δες αν εχεις την επιλογη εικονικη κληση HD

 

Ενεργοποιησε τα developer tools (επιλογες για προγραμματιστες) και δες αν η επιλογη ενεργοποιηση ξεκλειδωμ. OEM ειναι γκρι ή οχι, δηλαδη αν μπορεις να την ενεργοποιησεις ή οχι

 

Τωρα το τελευταιο, απενεργοποιησε την συσκευη, κρατα πατημενο το volume+ και συνδεσε τον φορτιστη, ενω εσυ συνεχιζεις να κρατας πατημενο το volume+ η συσκευη θα ενεργοποιηθει, συνεχιζεις να κρατας πατημενο το volume+ μεχρι να σε παει στο menu που θα λεει πανω eRecovery και θα εχει πρωτη την επιλογη download latest firmware & recovery

 

Ευχαριστω και μην νομιζεις εγω δεν εχω προβλημα να στησω την συσκευη απο την αρχη αφου σε καθε update κανω παντα την full εκδοση και μετα κανω παντα factory reset. Απλα εχω διαβασει οτι με factory reset στην 9 χανονται αυτα τα 3 που λεω παραπανω να κοιταξεις και θελω να βεβαιωθω.

 

Ευχαριστω και σε περιπτωση που δεν μπορεις δεν πειραζει.

 

Εικονική κλήση HD όχι, δεν εμφανίζει.

Ενεργοποίηση ξεκλειδώματος ΟΕΜ είναι γκρι, δεν αφήνει να το ενεργοποιήσω.

Το τελευταίο με το Volume+ ναι, με πήγε στο μενού eRecovery και είχε πρώτη επιλογή το download latest firmware & recovery

Link to comment
Share on other sites

Εικονική κλήση HD όχι, δεν εμφανίζει.

 

Ενεργοποίηση ξεκλειδώματος ΟΕΜ είναι γκρι, δεν αφήνει να το ενεργοποιήσω.

 

Το τελευταίο με το Volume+ ναι, με πήγε στο μενού eRecovery και είχε πρώτη επιλογή το download latest firmware & recovery

Μόλις δοκίμασα από eRecovery και κατεβάζει την 157

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει την 9 στην aod μήπως εμφανίζει ειδοποιήσεις από περισσότερες εφαρμογές; Δηλαδή βασικά mail, viber, messenger;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Φάουλ της Huawei πάντως αυτή η καθυστέρηση της 9άρας καθώς και τα διάφορα bugs.

 

Να τα λέμε ΟΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Εχω επιδότηση από Γερμανό 160€ και ψάχνομαι γύρω γύρω από κάποια συσκευή Huawei ή Honor.Εκει που είχα καταλήξει να δώσω +120€ και να πάρω το Honor 8x βλέπω ότι με 240€ παίρνω το Mate 10 pro.Να φανταστώ αξίζει ε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Εχω επιδότηση από Γερμανό 160€ και ψάχνομαι γύρω γύρω από κάποια συσκευή Huawei ή Honor.Εκει που είχα καταλήξει να δώσω +120€ και να πάρω το Honor 8x βλέπω ότι με 240€ παίρνω το Mate 10 pro.Να φανταστώ αξίζει ε;

 

και με το παραπανω!!!

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...