Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

you re not alone....:ninja::ninja::ninja:

 

+1

Της υπομονής και εγώ!

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, ήμαστε αρκετοί (μέσα κι εγώ) που περιμένουμε.

Papa, τι πρόβλημα έχει η φωτεινότητα στην 9?

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με το imei παει η αναβάθμιση.
Μην λέμε τα ίδια ρε παιδιά... Δεν πάει με το imei. Αργεί να βγει για όσους έχουν κοσμοτε. Βάλτε κάρτα Vodafone. Βγάλτε αυτή της cosmote και κάντε το update.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ έχω βάλει κατά σειρά wind cosmote vodafone q και μια ιταλικη tim που έχω και τίποτα .. από που βγάζετε ότι πάει με τον πάροχο? Δεν μπορώ να καταλάβω

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην λέμε τα ίδια ρε παιδιά... Δεν πάει με το imei. Αργεί να βγει για όσους έχουν κοσμοτε. Βάλτε κάρτα Vodafone. Βγάλτε αυτή της cosmote και κάντε το update.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχω καρτα Vodafone ... και δεν ειδα ηλιο ... εβαλα καρτα cosmote δεν ειδα ηλιο ... νομιζω ειναι τυχαιο το γεγονος οτι αλλαζοντας καρτα περνεις αναβαθμηση ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, ήμαστε αρκετοί (μέσα κι εγώ) που περιμένουμε.

Papa, τι πρόβλημα έχει η φωτεινότητα στην 9?

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

 

Λοιπον θα σου πω αναλυτικα.

Στην 8 οταν ειμουν σε σκοταδι η φωτεινοτητα πηγαινε 1 κλικ πριν το τερμα. Στην 9 παει 3 κλικ πριν το τερμα με αποτελεσμα να ειναι φωτεινο για τα ματια μου. Αν εκει κατεβασω την κουρτινα με τις ειδοποιησεις και ξετικαρω το auto και το ξακατικαρω την αλλαζει, αν στα καπακια το κανω παλι την αλλαζει. Ακομα εισαι στον browser σου και διαβαζεις κατι, λιγο πριν κλεισει η οθονη κανονικα σου ριχνει την φωτεινοτητα και μετα απο 5sec κλεινει, εδω καποες στιγμες ριχνει την φωτεινοτητα και καποιες οχι με αποτελεσμα να κλεινει με την μια. Καποιες φορες τωρα μου εριχνε την φωτεινοτητα εκει που ηθελα αλλα οταν κλειδωνα την οθονη και την ενεργοποιουσα την ειχε παλι σε υψηλωτερη φωτεινοτητα.

Πιστευω οτι γινεται ενα conflict με το adaptive brightness της Pie και μπερδευονται μεταξυ τους. Τεσπα εγω την ξαναπερασα την 9 μεσω HiSuite μηπως γινεται διαφορετικη εγκατασταση αλλα τα ιδια. Εκανα ενα factory reset και το αφησα ετσι. Με ενα update θα διορθωθουν αυτα απλα αυτο με την φωτεινοτητα εμενα με ενοχλει.

Βεβαια οταν εισαι σε φωτεινο περιβαλλον δεν εχεις θεμα αλλα εκει στα σκοτεινα το χανει.

Με rollback στην 8 μου εβαλε και το βιντεακι για το hdr10. Εκει κανει πραγματικο reflash εργοστασιακης rom.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

εχω καρτα Vodafone ... και δεν ειδα ηλιο ... εβαλα καρτα cosmote δεν ειδα ηλιο ... νομιζω ειναι τυχαιο το γεγονος οτι αλλαζοντας καρτα περνεις αναβαθμηση ...
Εγώ έχω cosmote, σε 2 πολυαναμενόμενα update ένα που μπήκε το face Id και του 9 pie με cosmote δεν έρχονταν. Στη πρώτη περίπτωση με το που έβαλα wind ήρθε και στη 2η με Vodafone επίσης ήρθε. Με cosmote περίμενα από βδομαδα έως 10 μέρες και ενώ αρκετοί λάμβαναν εγώ όχι, παρα μόνο αλλάζοντας σιμ, wind η Vodafone. Θεωρώ έχει να κάνει ο πάροχος! Δεν είναι τυχαίο.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, ήμαστε αρκετοί (μέσα κι εγώ) που περιμένουμε.

Papa, τι πρόβλημα έχει η φωτεινότητα στην 9?

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

 

Δεν είμαστε αρκετοί είμαστε πάρα πολλοί!!! Μέσα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα σου πω αναλυτικα.

Στην 8 οταν ειμουν σε σκοταδι η φωτεινοτητα πηγαινε 1 κλικ πριν το τερμα. Στην 9 παει 3 κλικ πριν το τερμα με αποτελεσμα να ειναι φωτεινο για τα ματια μου. Αν εκει κατεβασω την κουρτινα με τις ειδοποιησεις και ξετικαρω το auto και το ξακατικαρω την αλλαζει, αν στα καπακια το κανω παλι την αλλαζει. Ακομα εισαι στον browser σου και διαβαζεις κατι, λιγο πριν κλεισει η οθονη κανονικα σου ριχνει την φωτεινοτητα και μετα απο 5sec κλεινει, εδω καποες στιγμες ριχνει την φωτεινοτητα και καποιες οχι με αποτελεσμα να κλεινει με την μια. Καποιες φορες τωρα μου εριχνε την φωτεινοτητα εκει που ηθελα αλλα οταν κλειδωνα την οθονη και την ενεργοποιουσα την ειχε παλι σε υψηλωτερη φωτεινοτητα.

Πιστευω οτι γινεται ενα conflict με το adaptive brightness της Pie και μπερδευονται μεταξυ τους. Τεσπα εγω την ξαναπερασα την 9 μεσω HiSuite μηπως γινεται διαφορετικη εγκατασταση αλλα τα ιδια. Εκανα ενα factory reset και το αφησα ετσι. Με ενα update θα διορθωθουν αυτα απλα αυτο με την φωτεινοτητα εμενα με ενοχλει.

Βεβαια οταν εισαι σε φωτεινο περιβαλλον δεν εχεις θεμα αλλα εκει στα σκοτεινα το χανει.

Με rollback στην 8 μου εβαλε και το βιντεακι για το hdr10. Εκει κανει πραγματικο reflash εργοστασιακης rom.

 

Αυτό δεν είναι καλό.

Βασικά, ότι να 'ναι κάνει στις χαμηλές.

Αν, όπως είσαι εκεί στο σκοτάδι και σου έχει κατεβάσει την φωτεινότητα στα 3 κλικ, κατεβάσεις την κουρτίνα και ρυθμίσεις τον slider εκεί που θέλεις εσύ (χωρίς να βγάλεις το auto), δεν στο κρατάει?

Αν βγεις, μετά αφού το ρυθμίσεις, σε φως και μετά πάλι στο σκοτάδι, δεν στο πάει εκεί που το ρύθμησες εσύ? Το πάει πάλι εκεί που θέλει αυτό?

 

Το δεύτερο που λες, είναι όντως βλακεία! Δεν κατεβάζει δηλαδή την φωτεινότητα πριν σβήσει αλλά σβήνει κατευθείαν, στην ψύχρα! Αυτό το κάνει συνέχεια?

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακαλυψα ένα bug στην 9. Έχω βάλει δικό μου ήχο στο ξυπνητήρι αλλά χτυπάει με τον default ήχο. Δεν έχω κάνει format μόνο αναβάθμιση και εκκαθάριση του cache.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν έχετε κάνει το update της κοσμοτε, πρέπει να αφαιρέσετε την σιμ τελείως, να κάνετε ρεσταρτ το τηλ μόνο με Vodafone, μετά έλεγχο για ενημερώσεις με wifi. Μετά ξανά ρεσταρτ και ξανά έλεγχο μόνο με δεδομένα. Μόλις βρει την ενημέρωση, βάλτε WiFi και κάντε την.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν έχετε κάνει το update της κοσμοτε, πρέπει να αφαιρέσετε την σιμ τελείως, να κάνετε ρεσταρτ το τηλ μόνο με Vodafone, μετά έλεγχο για ενημερώσεις με wifi. Μετά ξανά ρεσταρτ και ξανά έλεγχο μόνο με δεδομένα. Μόλις βρει την ενημέρωση, βάλτε WiFi και κάντε την.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπα το δοκίμασα όπως το λες τίποτα.....

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το acr record δεν δουλεύει με την 9;

Είναι και δική μου απορία αυτή;

Έχει γραφτεί ότι η Google αφαίρεσε την δυνατότητα ηχογράφησης κλήσεων στην 9.

Μήπως το 'χει τσεκάρει κάποιος;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Αν, όπως είσαι εκεί στο σκοτάδι και σου έχει κατεβάσει την φωτεινότητα στα 3 κλικ, κατεβάσεις την κουρτίνα και ρυθμίσεις τον slider εκεί που θέλεις εσύ (χωρίς να βγάλεις το auto), δεν στο κρατάει?

Αν βγεις, μετά αφού το ρυθμίσεις, σε φως και μετά πάλι στο σκοτάδι, δεν στο πάει εκεί που το ρύθμησες εσύ? Το πάει πάλι εκεί που θέλει αυτό?

 

Το δεύτερο που λες, είναι όντως βλακεία! Δεν κατεβάζει δηλαδή την φωτεινότητα πριν σβήσει αλλά σβήνει κατευθείαν, στην ψύχρα! Αυτό το κάνει συνέχεια?

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

 

Αν το ρυθμισεις αχοντας το auto ενεργο θα σου το κρατησει για λιγο και θα επανελθει εκει ηταν, οπως και αν κλειδωσεις την οθονη και την ενεργοποιησεις παλι. Ασε που ειναι δυσκολο να το ρυθμισεις γιατι ο δεικτης (βουλα) ειναι μεγαλος.

Αυτο που κλεινει αμεσως δεν το κανει παντα.

Χτες πχ το βραδυ ηταν στο ιδιο σημειο η φωτεινοτητα και φωτιζε ας πουμε 5%, κλεινω την οθονη και την ανοιγω κι ενω ο δεικτης ηταν στο ιδιο σημειο αυτο φωτιζε 8%.

Τεσπα μην το κουραζουμε αλλο με την φωτεινοτητα μπορει να ανεβασαν την minimum φωτεινοτητα που θα φτανει λογο της πρασινης οθονης του mate 20 pro, μπορει και το adaptive της pie, μπορει και να ειναι απλα bug δεν ξερω. Tο αφηνω ως εχει και απλα ελπιζω σε update.

Αυτονομια σε standby παντος δυναμη, επεσα για υπνο με 70% σηκωθηκα με 69%, με wifi και gps ενεργα παντα, με 3-4 γραμμες σημα κινητης και χωρις airplane mode φυσικα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αν το ρυθμισεις αχοντας το auto ενεργο θα σου το κρατησει για λιγο και θα επανελθει εκει ηταν, οπως και αν κλειδωσεις την οθονη και την ενεργοποιησεις παλι. Ασε που ειναι δυσκολο να το ρυθμισεις γιατι ο δεικτης (βουλα) ειναι μεγαλος.

Αυτο που κλεινει αμεσως δεν το κανει παντα.

Χτες πχ το βραδυ ηταν στο ιδιο σημειο η φωτεινοτητα και φωτιζε ας πουμε 5%, κλεινω την οθονη και την ανοιγω κι ενω ο δεικτης ηταν στο ιδιο σημειο αυτο φωτιζε 8%.

Τεσπα μην το κουραζουμε αλλο με την φωτεινοτητα μπορει να ανεβασαν την minimum φωτεινοτητα που θα φτανει λογο της πρασινης οθονης του mate 20 pro, μπορει και το adaptive της pie, μπορει και να ειναι απλα bug δεν ξερω. Tο αφηνω ως εχει και απλα ελπιζω σε update.

Αυτονομια σε standby παντος δυναμη, επεσα για υπνο με 70% σηκωθηκα με 69%, με wifi και gps ενεργα παντα, με 3-4 γραμμες σημα κινητης και χωρις airplane mode φυσικα.

Εγώ στο stand by ενώ στη 9 δείχνει βελτιωμένο δεν με ικανοποιεί η συσκευή, από 100% το βρίσκω 98% και όλοι ξέρουμε ότι στα Huawei από το 100 πέφτει αργά δεν είναι πραγματική η ένδειξη, εκτός και αν άλλαξε αυτό με την 9

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο stand by ενώ στη 9 δείχνει βελτιωμένο δεν με ικανοποιεί η συσκευή, από 100% το βρίσκω 98% και όλοι ξέρουμε ότι στα Huawei από το 100 πέφτει αργά δεν είναι πραγματική η ένδειξη, εκτός και αν άλλαξε αυτό με την 9

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχύει αυτό που λες. Δεν κατεβαίνει γραμμικά η ένδειξη.

Θα πρέπει να το τσεκάρεις με την μπαταρία κάπου προς την μέση. Γύρω στο 60%.

Αν και εκεί σου τρώει 1~2% είναι τέλεια.

Παίζει ρόλο όμως και το σήμα κινητής. Αν δεν έχεις καλό σήμα, μην ελπίζεις.

 

(Προφανώς και δεν συζητάμε για plane mode).

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε κουφάλες την πήρα σήμερα και γω επιτέλους ...........................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...... την 158 !!! :ninja:

 

Οπότε πάμε για το νέο έτος με το καλό.

 

http://oi64.tinypic.com/27y074i.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω την εντύπωση πως η εφαρμογή "φωτογραφίες" τώρα τελευταία μου καταναλώνει λίγη μπαταρία παραπάνω με τ' αντίγραφα ασφαλείας που κάνει στο παρασκήνιο. Θυμάμαι από την τελευταία αναβάθμιση που έκανε πριν κάμποσο καιρό συμβαίνει αυτό!

Το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος? Βέβαια μπορεί να είναι και ιδέα μου μιας και τέτοιες μέρες όλοι βγάζουμε παραπάνω φωτογραφίες οπότε και έχει παραπάνω υλικό ν' ανεβάσει. Αλλά βγάζω συνέχεια photos από τότε που αγόρασα το κινητό και μόνο τελευταία παρατήρησα το παραπάνω. Νομίζω 14% έλεγε στην τελευταία ανάλυση της μπαταρίας η συγκεκριμένη εφαρμογή!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε κουφάλες την πήρα σήμερα και γω επιτέλους ...........................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...... την 158 !!! :ninja:

 

Οπότε πάμε για το νέο έτος με το καλό.

 

http://oi64.tinypic.com/27y074i.jpg

 

Πωωω μη σου τύχει...χαχαχα

Και εγώ ακόμα περιμένω , είμαι στην 157

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις σκεφτόμουν μόνο εγώ δεν την πήρα; ακόμη περιμένω και είμαι Vodafone

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...