Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πειράζει. Θα έρθει αλλά θέλειιγο αναμονή.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου...δεν τρέχει τίποτα...Απλός παλιότερα την έδιναν ελεύθερα και έπεφταν οι σέρβερ...πάλι γκρινιαζαμε τότε...Εξάλλου η huawei δεν φημίζεται για τις γρήγορες αναβαθμίσεις της...

Πάντως όσοι θέλετε μπορείτε να την περάσετε από FF ...όπως ακριβώς περιγράφεται βήμα βήμα στην διαδικασία e-recovery...Είναι και για τα μονοκαρτα και για τα δικαρτα διαθέσιμη (θα το επιβεβαιώσετε προχωροντας την διαδικασία) . Απλός προσεξτε να βάλετε τον σωστό αριθμό στο DNS του ρούτερ και να μην συνδέσετε το τηλέφωνο στον υπολογιστή...Μόνο για φόρτιση αν είστε κάτω από 50%

Edited by Expendable
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα καο εγώ μέσω ff αλλά μου έβγαλε την 8 για κατέβασμα.. Λες να έκανα κάτι λάθος;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι σε αυτό το νήμα ή στο p20 pro ή στο mate 20 pro κάποιος είχε γραψει για δύο ρυθμίσεις μέσα στους προγραμματιστές α) αναγκαστική απόδοση GPU και β) αναγκαστικά 4χ MSAA .Έφαγα τα νήματα να τα βρω αλλά δεν.Αν ο φίλος το έγραψε σε αυτό το νήμα ας το επαναλάβει.Δηλαδή τα τικάρουμε αυτά τα δύο και για πιο λόγο.

Ευχαριστώ.-

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι σε αυτό το νήμα ή στο p20 pro ή στο mate 20 pro κάποιος είχε γραψει για δύο ρυθμίσεις μέσα στους προγραμματιστές α) αναγκαστική απόδοση GPU και β) αναγκαστικά 4χ MSAA .Έφαγα τα νήματα να τα βρω αλλά δεν.Αν ο φίλος το έγραψε σε αυτό το νήμα ας το επαναλάβει.Δηλαδή τα τικάρουμε αυτά τα δύο και για πιο λόγο.

Ευχαριστώ.-

 

ok Βρήκα τι σημαίνουν και τα τικάρισα και τα δύο. Με λίγα λόγια boostάρισμα κάρτας γραφικών(επιτάχυνση εφαρμογών) και καλύτερη απεικόνιση γενικά και ιδιαίτερα σε παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

ok Βρήκα τι σημαίνουν και τα τικάρισα και τα δύο. Με λίγα λόγια boostάρισμα κάρτας γραφικών(επιτάχυνση εφαρμογών) και καλύτερη απεικόνιση γενικά και ιδιαίτερα σε παιχνίδια.

 

Αυτό για την 9αρα ισχύει;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ακόμη δεν πήρα την 9 να κάνω μια ερώτηση σε όσους την πήραν.

Κοιτάω ff και βλέπω πάνω πάνω ότι πρώτη έχει την 8 158 αλλά πιο κάτω έχει μια έκδοση 9.0.0.161. Από 3/12/18 (επισυνάπτω στιγμιότυπο οθόνης)

Εγώ έχω το δικαρτο mate 10pro από cosmote αγορασμένο. Μπορεί κάποιος να δει το στιγμιότυπο και να μου πει αν κάνει για το κινητό μου. Εσείς που πήρατε την 9 ποια ακριβώς έκδοση πήρατε; 547d4283761c35eee5f9bd35af90ae9f.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

c83ff5df55cf2fb9a243e616ac7403b2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ακόμη δεν πήρα την 9 να κάνω μια ερώτηση σε όσους την πήραν.

Κοιτάω ff και βλέπω πάνω πάνω ότι πρώτη έχει την 8 158 αλλά πιο κάτω έχει μια έκδοση 9.0.0.161. Από 3/12/18 (επισυνάπτω στιγμιότυπο οθόνης)

Εγώ έχω το δικαρτο mate 10pro από cosmote αγορασμένο. Μπορεί κάποιος να δει το στιγμιότυπο και να μου πει αν κάνει για το κινητό μου. Εσείς που πήρατε την 9 ποια ακριβώς έκδοση πήρατε; 547d4283761c35eee5f9bd35af90ae9f.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

c83ff5df55cf2fb9a243e616ac7403b2.jpg

 

Η 199313 ειναι για το δικαρτο L29 και η 199236 για το μονοκαρτο L09

 

Ενδεχεται οσοι περασαν την 158 να μην τους ερθει η Pie 161 αλλα να περιμενουν την επομενη αναβαθμιση της Pie γιατι η 161 ειναι με Google Patch Νοεμβριου ενω η 158 ειναι με Δεκεμβριου.

Δεν ειναι σιγουρο αλλα ειναι πολυ πιθανο.

Στην 9 βλεπω η διαχειριση ενεργειας ειναι πολυ σωστη, στην 8 ειχα πρωτη θεση την οθονη και δευτερη την αδρανεια ενω τωρα εχω πρωτη θεση την οθονη και δευτερη την κυψελη, ενω η αδρανεια ειναι στην τεταρτη θεση που δειχνει οτι στην 9 στο standby τα παει περιφημα σε σχεση με την 8. Βεβαια εχω την εντυπωση οτι με την 9 εχω λιγο χειροτερο σημα κινητης αλλα παιζει να ειναι λογο του καιρου.

 

Ακομα για οσους εχουν την 9 στο:

Ρυθμισεις->Δικτυα->Ιδιωτικος διακομιστης DNS->Διαμορφωση ρυθμισεων ιδωτικου διακομιστη DNS

αν βαλεις της adguard τον DNS-over-TLS (dns.adguard.com) τοτε κοβει διαφημισεις και μεσω mobile data χωρις να πρεπει να περασεις την εφαρμογη της.

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι σε αυτό το νήμα ή στο p20 pro ή στο mate 20 pro κάποιος είχε γραψει για δύο ρυθμίσεις μέσα στους προγραμματιστές α) αναγκαστική απόδοση GPU και β) αναγκαστικά 4χ MSAA .Έφαγα τα νήματα να τα βρω αλλά δεν.Αν ο φίλος το έγραψε σε αυτό το νήμα ας το επαναλάβει.Δηλαδή τα τικάρουμε αυτά τα δύο και για πιο λόγο.

Ευχαριστώ.-

Το 4xMSAA δεν μένει μόνιμα. Γίνεται reset σε κάθε restart.

Πρίν αρχίσετε να κατεβάζετε από το FF, δείτε πρώτα αν έχει γίνει approved το firmware που θέλετε για το IMEI σας.

Αλλιώς δεν πρόκειται να σας το περάσει. Θα σας βγάλει error.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ακόμη δεν πήρα την 9 να κάνω μια ερώτηση σε όσους την πήραν.

Κοιτάω ff και βλέπω πάνω πάνω ότι πρώτη έχει την 8 158 αλλά πιο κάτω έχει μια έκδοση 9.0.0.161. Από 3/12/18 (επισυνάπτω στιγμιότυπο οθόνης)

Εγώ έχω το δικαρτο mate 10pro από cosmote αγορασμένο. Μπορεί κάποιος να δει το στιγμιότυπο και να μου πει αν κάνει για το κινητό μου. Εσείς που πήρατε την 9 ποια ακριβώς έκδοση πήρατε; 547d4283761c35eee5f9bd35af90ae9f.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

c83ff5df55cf2fb9a243e616ac7403b2.jpg

 

Από αυτές που έχεις κυκλώσει θα πάρεις την πρώτη...Στο check firmware θα δεις ότι λέει για L09....Όταν όμως συνεχίσεις στο μενού για e-recovery θα δεις ότι μετά το register που θα σου ζητήσει και αφού έχεις αλλάξει το DNS στο ρούτερ θα σου δείξει ότι υπάρχει διαθέσιμη και για τις δύο συσκευές...L09 και L29...εκεί προχωράς κανονικά..Να Επισημάνω ότι πρέπει να γίνουν ολα τα βήματα με την σειρά που σε οδηγεί...Να αποθηκευθεί ο Σεισμός dns σωστά και να μην συνδεθεί το κινητό στον υπολογιστή...Μόνο στην πρίζα για φόρτιση...Σε οποιοδήποτε λάθος η διαδικασία πρέπει να γίνει από την αρχή και να ξαναμπεί ο αριθμός DNS...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η 9 είναι από 4-12-18 στο ff;τόσο νωρίς;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους .. είμαι από αυτούς που ακόμη περίμενα την αναβάθμιση και είπα να επιχειρήσω να την κατεβάσω από το recovery... Χωρίς ff. την έχει βρει την κατεβάσω τώρα αλλά το θέμα είναι ότι μου λεει ότι είναι για το bla l09 και εγώ έχω το δικαρτο το bla l29 είμαι στο 70 της 100 να συνεχίσω ?

 

Στάλθηκε από το Redmi S2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Gcam που αναφέρθηκε σε προηγούμενα ποστ πολλές φορές βγάζει πολυυυυ καλύτερες φώτο... Ειδικά με την μπροστινή κάμερα... Τρομερή διαφορά μπορώ να πω...
Link to comment
Share on other sites

Βρε τι ψυχαναγκασμός είναι αυτός με την 9!

Ηρεμήσετε, λίγο! Όλοι θα την πάρουμε.

Παίζει κανένα ρόλο 5-10 μέρες πριν ή μετά?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

E οχι ακριβως... απο Νοεμβρη διαβαζουμε απο βδομαδα σε βδομαδα παει και ο Δεκεμβριος παει και το 2018.. θα περασει και ο Ιανουαριος και ακομα θα περιμενει το mate 10 την 9.Οκ νομιζω θα επρεπε να δωθει μεχρι το τελος του ετους..
Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει σε όλους. Σε άλλους λίγο πιο γρήγορα σε άλλους λίγο πιο αργά.

Κάποιο σοβαρό πρόβλημα το τηλέφωνο δεν έχει με την 157/158, οπότε δεν υπάρχει ούτε από αυτή την πλευρά κάποιο "πρόβλημα".

Τώρα για τον Νοέμβρη που λες, σκέψου απλά ότι ήμαστε σε διαδικασία διανομής, ενώ άλλοι είναι ακόμη σε beta εκδόσεις.

 

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Gcam που αναφέρθηκε σε προηγούμενα ποστ πολλές φορές βγάζει πολυυυυ καλύτερες φώτο... Ειδικά με την μπροστινή κάμερα... Τρομερή διαφορά μπορώ να πω...

 

Αφου με την 9 δεν δουλευει:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αφου με την 9 δεν δουλευει:worry:

 

Ε γιαυτό κιόλας μήπως να μην βιαζόμαστε για την 9.

Η κάμερα του mate η μπροστά ειδικά με Gcam έχει πολύ μεγάλη διαφορά.... Κρίμα δλδ

Link to comment
Share on other sites

Ε γιαυτό κιόλας μήπως να μην βιαζόμαστε για την 9.

Η κάμερα του mate η μπροστά ειδικά με Gcam έχει πολύ μεγάλη διαφορά.... Κρίμα δλδ

 

Όντως εγώ για selfie και αυτόματο την πίσω δουλεύω με gcam. Πολύ ανώτερες φωτογραφίες! Βίντεο δουλεύω στα 60fps gcam και στα 30 με stabiliser on την stock. Το βίντεο με stabiliser στη gcam δεν είναι καλό. Δεν ξέρω γιατί.

Link to comment
Share on other sites

Σε φάση που σκέφτομαι και να μου έρθει η 9 ενώ θέλω να την βάλω εννοείται ίσως αργήσω λίγο μέχρι να βγει Gcam... Μπροστά χάος η διαφορά και πολύ καλύτερη σταθερότητα και στις δύο κάμερες η δε νυχτερινή λήψη της gcam ταχύτερη και καλύτερη από την στοκ..
Link to comment
Share on other sites

Τα gestures δεν δουλεύουν με τον Nova launcher? Αντί για την αρχική οθόνη με βγάζει στις πρόσφατες εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

Σε φάση που σκέφτομαι και να μου έρθει η 9 ενώ θέλω να την βάλω εννοείται ίσως αργήσω λίγο μέχρι να βγει Gcam... Μπροστά χάος η διαφορά και πολύ καλύτερη σταθερότητα και στις δύο κάμερες η δε νυχτερινή λήψη της gcam ταχύτερη και καλύτερη από την στοκ..

 

Κι εγώ δεν θα τη βάλω αν δεν βγει η gcam πρώτα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...