Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά!

Είμαι κάτοχος του Mate 10pro (έκδοση c432) και έπειτα από μια έρευνα σε διάφορα forums πήρα την απόφαση να επικοινωνήσω με την huawei για την αναβάθμιση σε EMUI 9/ Android P. Η επίσημη θέση της εταιρείας λοιπόν μου φάνηκε κάπως περίεργη μιας και με ενημέρωσαν πως δεν έχουν κάποια πληροφορία για το αν αλλά και το πότε θα έρθει η ενημέρωση στο συγκεκριμένο μοντέλο (BLA09 L09). Ποια είναι η άποψη σας γι αυτό το θέμα; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Η αναβάθμιση θα έρθει σίγουρα. Κάποιοι την έχουν πάρει εδώ κ μέρες. Οι υπόλοιποι απλά περιμένουμε.

Το ότι θα έρθει είναι σίγουρο 100%.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πάρει κάποιος την 9ρα με BLA-L09 (C432)! Εκτός και αν κάνω λάθος...

Και γω το ίδιο μοντέλο έχω και τίποτα ακόμα. Αδερφέ, μπορείς να κάνεις επικόλληση την απάντηση που σου έδωσαν?

Τους είπες δηλαδή πως έχεις το συγκεκριμένο μοντέλο και περιμένεις την αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά!

Είμαι κάτοχος του Mate 10pro (έκδοση c432) και έπειτα από μια έρευνα σε διάφορα forums πήρα την απόφαση να επικοινωνήσω με την huawei για την αναβάθμιση σε EMUI 9/ Android P. Η επίσημη θέση της εταιρείας λοιπόν μου φάνηκε κάπως περίεργη μιας και με ενημέρωσαν πως δεν έχουν κάποια πληροφορία για το αν αλλά και το πότε θα έρθει η ενημέρωση στο συγκεκριμένο μοντέλο (BLA09 L09). Ποια είναι η άποψη σας γι αυτό το θέμα; Ευχαριστώ

Οι αναβαθμίσεις υπάρχουν ήδη. ΟΤΑ δεν έχουν έρθει ακόμη στα μονοκαρτα.

Όποιος θέλει την κάνει αυτή τη στιγμή (πχ funky Huawei).

Σε κάποια imei δίνει approve και στο FF το upgrade του L09.

Τώρα αν ρώτησες στην Huawei Ελλάς, καλά σου είπαν γιατί το μονοκαρτο δεν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα αλλά σε άλλες Ευρωπαϊκές χώρες.

 

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από funkey huawei υπάρχει μήπως σύντομος οδηγός για Update στην 9??

Προυποθετει unlocked bootloader?

 

Στάλθηκε από το BLA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις υπάρχουν ήδη. ΟΤΑ δεν έχουν έρθει ακόμη στα μονοκαρτα.

Όποιος θέλει την κάνει αυτή τη στιγμή (πχ funky Huawei).

Σε κάποια imei δίνει approve και στο FF το upgrade του L09.

Τώρα αν ρώτησες στην Huawei Ελλάς, καλά σου είπαν γιατί το μονοκαρτο δεν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα αλλά σε άλλες Ευρωπαϊκές χώρες.

 

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Καλημερα και καλη χρονια!εγω εχω το δικαρτο αγορασμενο απο πλαίσιο,και δεν εχει ερθει καμια ενημερωση ουτε αναβαθμιση και δε καταλαβαινς γιατι

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Καλή χρονιά σε όλους.

 

Παίδες από funkey huawei υπάρχει μήπως σύντομος οδηγός για Update στην 9??

Προυποθετει unlocked bootloader?

 

Στάλθηκε από το BLA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, δεν προϋποθέτει ξεκλείδωτο boot.

Έχει αναλυτικές οδηγίες στο Site. Στα Αγγλικά βέβαια.

Βάζεις τα δικά τους DNS και προχωράς με την μέθοδο του erecovery.

Καλημερα και καλη χρονια!εγω εχω το δικαρτο αγορασμενο απο πλαίσιο,και δεν εχει ερθει καμια ενημερωση ουτε αναβαθμιση και δε καταλαβαινς γιατι
Είναι λίγο ανορθόδοξος ο τρόπος που τα δίνει τα upgrade. Υπομονή.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κι εγώ ρολόι amazfit pace, τελικά η 9 έχει πρόβλημα με το σύνδεση με το ρολόι;

Εάν όντως έχει πρόβλημα να μην κάνω άδικα την αναβάθμιση σε 9 όταν με το καλό έρθει

 

Στάλθηκε από το Huawei mate 10 pro μου

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κι εγώ ρολόι amazfit pace, τελικά η 9 έχει πρόβλημα με το σύνδεση με το ρολόι;

Εάν όντως έχει πρόβλημα να μην κάνω άδικα την αναβάθμιση σε 9 όταν με το καλό έρθει

 

Στάλθηκε από το Huawei mate 10 pro μου

Με το stratos 2 δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα όλα συνεχίζουν να λειτουργούν ρολόι.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά παιδιά και το δικό μου δίκαρτο αγορασμένο από Πλαίσιο τον Φεβρουάριο αυτή τη στιγμή έχω την 158 μόλις προχθές την εγκατέστησα!! Οπότε περιμένουμε λίγο και πού θα πάει θα έρθει......
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.Και εμένα δίκαρτο vodafon αγορασμένο από public Δεκέμβριο του 2017 και είμαι με την 157 ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

Για απλή φόρτιση και όχι γρήγορη είναι ασφαλές να χρησιμοποιήσουμε ένα άλλο καλώδιο με τον εργοστασιακό αντάπτορα;

Είχα ένα καλώδιο της Huawei το έβαλα πάνω και δεν έδειχνε υπερταχεία φόρτιση. Και επειδή κάποιες φορές χρειάζεται να το φορτίσω όλη την νύχτα αν είναι να βάζω αυτό το καλώδιο για να μην ταλαιπωρείται άδικα η μπαταρία.

 

Και για να μπω στο κλίμα με τους υπόλοιπους.. έχω το L29 (C432) και ακόμα καμία αναβάθμιση. Είμαι με 157. Αγορασμένο από Γερμανό στην Black Friday και έχω πάνω κάρτα cosmote και δεν έχω δοκιμάσει άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε λίγο ένα κόλπο στη λειτουργία night, όταν γυρίζει ο κύκλος και φτάνει στο τέλος πατήστε την λήψη περίπου στα 3/4, βλέπω πολύ καλά αποτελέσματα στην 9

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, το σύνδεσα με την εφαρμογή στο pc και έκανα την υποβάθμιση στην 8 ξανά και ξανά λειτουργεί το xiaomi pace ξανά, ελπίζω να βγάλει σύντομα κανένα update κάποια από την 2 εταιρείες που να διορθώνει το κόλλημα γιατί κατά αλλά μου φάνηκε πολύ καλή η 9, στις 2 μέρες που την δούλεψα.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 εβδομάδες κυκλοφορεί...Που έγινε φάουλ; Υπάρχουν και άλλες εταιρείες και συσκευές που ούτε beta έκδοση δεν έχουν...

Επίσης υπάρχει τρόπος για να την περασει κάποιος χωρίς να περιμένει και να αγχώνεται κάθε μέρα. Έχει αναφερθεί πιο πάνω χωρίς προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ οποία μέθοδο και εαν δοκίμασα δεν μου την έβγαλε διαθέσιμη. Μάλιστα σε κάποια στιγμή άρχισε να κατεβάζει ως διαθέσιμη ξανά τη ν 8....οποτε εν αναμονή για όταν την δώσουν Ota

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να περιγράψει βήμα βήμα την διαδικασία που περιγράφει ο φίλος από πάνω?

Εγώ για παράδειγμα που έχω το μονόκαρτο BLA-L09 (C432) και στο Firmware Finder μου βγάζει τελευταία την 158, μπορώ να περάσω την 9ρα με κάποιον τρόπο? (χωρίς ροοτ εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...