Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα την gcam.Τίποτα το ιδιαίτερο. Στις selfie εγώ θέλω ανάλυση 18:9 και αυτό έχει 16:9 και έτσι έφυγε άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Από Εδώ κατεβάζετε το Google Lens.

Το εγκατέστησα και δουλεύει άψογα

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από Εδώ κατεβάζετε το Google Lens.

Το εγκατέστησα και δουλεύει άψογα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από Εδώ κατεβάζετε το Google Lens.

Το εγκατέστησα και δουλεύει άψογα

 

Είναι με ελληνική γλώσσα το τηλέφωνο, γιατί υπάρχουν αναφορές ότι με ελληνική δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Είναι με ελληνική γλώσσα το τηλέφωνο, γιατί υπάρχουν αναφορές ότι με ελληνική δεν δουλεύει

Ναι, ελληνική είναι η γλώσσα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ ή με FF?

 

OTA

 

Ενδιαφέρον αυτό που θα πάρουμε το night mode του p20. Άντε να δούμε

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε το πλαίσιο απόσυρση κινητών με αγορά p smart & σειρά p20 με μέγιστο ποσό απόσυρσης 585€, λογικά σε αυτό το ποσό πρέπει να είναι το Mate οποίος ενδιαφέρεται για μετάβαση σε p ας ρίξει μια ματιά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε το πλαίσιο απόσυρση κινητών με αγορά p smart & σειρά p20 με μέγιστο ποσό απόσυρσης 585€, λογικά σε αυτό το ποσό πρέπει να είναι το Mate οποίος ενδιαφέρεται για μετάβαση σε p ας ρίξει μια ματιά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι στην λίστα ανταλλαγής το mate 10 pro..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο δοκιμασα κατα τυχη το night mode στην 142, και μαλλον το εχουν κανει οπως στο P20. Πριν την 142 το night mode αρχιζε και περιμενε εσενα να σταματησεις το shutter σε οσα δευτερολεπτα ηθελες, και φυσικα ηθελες οποσδηποτε τριποδο. Αυτο φαινεται να αλλαξε, τραβηξα αρκετες φωτος με το χερι και διαλεγε μονο του τα δυτερολεπτα που κραταει ανοιχτο το shutter (απο 2 μεχρι 6 sec ειδα εγω αναλλογα που κανεις tap σε σκοτεινο η φωτεινο σημειο) και δεν εβγαιναν κουνημενες... Περιμενω το βραδυ να το δοκιμασω
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο δοκιμασα κατα τυχη το night mode στην 142, και μαλλον το εχουν κανει οπως στο P20. Πριν την 142 το night mode αρχιζε και περιμενε εσενα να σταματησεις το shutter σε οσα δευτερολεπτα ηθελες, και φυσικα ηθελες οποσδηποτε τριποδο. Αυτο φαινεται να αλλαξε, τραβηξα αρκετες φωτος με το χερι και διαλεγε μονο του τα δυτερολεπτα που κραταει ανοιχτο το shutter (απο 2 μεχρι 6 sec ειδα εγω αναλλογα που κανεις tap σε σκοτεινο η φωτεινο σημειο) και δεν εβγαιναν κουνημενες... Περιμενω το βραδυ να το δοκιμασω
Δεν ισχύει... Σε επόμενο update!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο δοκιμασα κατα τυχη το night mode στην 142, και μαλλον το εχουν κανει οπως στο P20. Πριν την 142 το night mode αρχιζε και περιμενε εσενα να σταματησεις το shutter σε οσα δευτερολεπτα ηθελες, και φυσικα ηθελες οποσδηποτε τριποδο. Αυτο φαινεται να αλλαξε, τραβηξα αρκετες φωτος με το χερι και διαλεγε μονο του τα δυτερολεπτα που κραταει ανοιχτο το shutter (απο 2 μεχρι 6 sec ειδα εγω αναλλογα που κανεις tap σε σκοτεινο η φωτεινο σημειο) και δεν εβγαιναν κουνημενες... Περιμενω το βραδυ να το δοκιμασω

 

To Night mode του p20 pro θα το παρουμε σε επομενο update. Μηπως εννοεις την νυχτερινη λειτουργια που ηδη εχουμε οτι βελτιωθηκε;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει... Σε επόμενο update!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Το σίγουρο πάντως είναι οτι στο Night Shot υπάρχει επιλογή Auto Shutter και Auto ISO, αλλά δεν ξέρω αν υπήρχε και πριν την 142 γιατί δεν το είχα δοκιμάσει... Πάντως δεν σταματάει μόνο του. Αφήνει 10 δεύτερα ή το κλείνεις εσύ...

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως.... δειτε το νεο interface

40807417570_f65e0b104d_c.jpgScreenshot_20180606-124704 by KOSTAS MIHALIS, on Flickr

 

41897104234_fc7001287e_c.jpgIMG_20180606_124815 by KOSTAS MIHALIS, on Flickr

 

Αυτό είναι ναι, αλλά δεν σταματάει μόνο του. Κρατάει 10 δεύτερο ανοιχτό...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα το φωτισμο... παντως εβγαλα φωτογραφια 7 sec με το χερι και δεν ηταν κουνημενη... Λογικα εχετε δικιο, δεν ειναι σαν του P20, αλλα και παλι ειναι τρομερα βελτιωμενο σε σχεση με πριν την 142
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν θυμάμαι πως ήταν πριν. Ότι βελτίωση έρχεται καλό είναι . Θα δοκιμάσω βράδυ έτσι από περιέργεια να δω

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το tempered glass της nilkin.Εκτός ότι μου έκανε αρκετές φουσκάλες στις άκρες έχει μερικά χιλιοστά που αφήνει ακάλυπτη την οθόνη και λόγο αυτού γεμίζει σκόνη η απόσταση μεταξύ τζαμιού και θηκης.Υπάρχει κάποιο tempered καλύτερο γιατί από αυτά που διάβασα κανένα δεν έχει αφήσει ικανοποιητικά σχόλια σε όλους και όλοι έχουν παράπονα για όλα δίνοντάς την εντύπωση πως αυτό της nilkin είναι το πιο ανεκτό.Καμία συμβουλή?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το tempered glass της nilkin.Εκτός ότι μου έκανε αρκετές φουσκάλες στις άκρες έχει μερικά χιλιοστά που αφήνει ακάλυπτη την οθόνη και λόγο αυτού γεμίζει σκόνη η απόσταση μεταξύ τζαμιού και θηκης.Υπάρχει κάποιο tempered καλύτερο γιατί από αυτά που διάβασα κανένα δεν έχει αφήσει ικανοποιητικά σχόλια σε όλους και όλοι έχουν παράπονα για όλα δίνοντάς την εντύπωση πως αυτό της nilkin είναι το πιο ανεκτό.Καμία συμβουλή?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.gadget-shop.gr/screen-protector-ancus-tempered-glass-nano-shield-0-15-mm-9h-gia-huawei-mate-10-pro

Εγώ ύστερα από δύο σπασμένα της mofi ( εγώ έφταιγα)έβαλα αυτό το οποίο έκατσε τέλεια. Μου το έβαλε ο γιος μου , το έχω περίπου ένα μήνα , ούτε φουσκάλες ούτε τίποτα. Η αίσθηση της οθόνης με το συγκεκριμένο πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

https://www.gadget-shop.gr/screen-protector-ancus-tempered-glass-nano-shield-0-15-mm-9h-gia-huawei-mate-10-pro

Εγώ ύστερα από δύο σπασμένα της mofi ( εγώ έφταιγα)έβαλα αυτό το οποίο έκατσε τέλεια. Μου το έβαλε ο γιος μου , το έχω περίπου ένα μήνα , ούτε φουσκάλες ούτε τίποτα. Η αίσθηση της οθόνης με το συγκεκριμένο πολύ καλή.

 

Μόλις το παρήγγειλα. Για να δούμε!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

https://www.gadget-shop.gr/screen-protector-ancus-tempered-glass-nano-shield-0-15-mm-9h-gia-huawei-mate-10-pro

Εγώ ύστερα από δύο σπασμένα της mofi ( εγώ έφταιγα)έβαλα αυτό το οποίο έκατσε τέλεια. Μου το έβαλε ο γιος μου , το έχω περίπου ένα μήνα , ούτε φουσκάλες ούτε τίποτα. Η αίσθηση της οθόνης με το συγκεκριμένο πολύ καλή.

 

Αυτό είναι τζάμι ή μεμβράνη;

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια κόλπα, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο messenger, μετά την αναβάθμιση βασικά αποσυνδέεται και πρέπει να την ανοίξω για να έρθουν τα μηνύματα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καινούρια κόλπα, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο messenger, μετά την αναβάθμιση βασικά αποσυνδέεται και πρέπει να την ανοίξω για να έρθουν τα μηνύματα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και αυτό πλέον δεν φεύγει όταν κλείνεις την εφαρμογή, πρεπε να το πατάς κάθε φορά να σε πηγαίνει στην ρύθμιση για να φεύγει. Τσουρέκια.. 20362520d52e3e2cc0ec5d6f73c589f0.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια κόλπα, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο messenger, μετά την αναβάθμιση βασικά αποσυνδέεται και πρέπει να την ανοίξω για να έρθουν τα μηνύματα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αυτό πλέον δεν φεύγει όταν κλείνεις την εφαρμογή, πρεπε να το πατάς κάθε φορά να σε πηγαίνει στην ρύθμιση για να φεύγει. Τσουρέκια.. 20362520d52e3e2cc0ec5d6f73c589f0.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Eίμαι σίγουρος ότι για το πρώτο σκέλος, φταίει η εφαρμογή. Αν διαβάσεις τις κριτικές θα καταλάβεις.

 

Για το δεύτερο, εμένα μου το κάνει συνέχεια. Άλλες φορές το εμφανίζει, άλλες δεν το εμφανίζει και άλλες αργεί να το εμφανίσει. Τα ωραία του Oreo είναι αυτά... Κατέβασε αυτό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια κόλπα, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο messenger, μετά την αναβάθμιση βασικά αποσυνδέεται και πρέπει να την ανοίξω για να έρθουν τα μηνύματα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αυτό πλέον δεν φεύγει όταν κλείνεις την εφαρμογή, πρεπε να το πατάς κάθε φορά να σε πηγαίνει στην ρύθμιση για να φεύγει. Τσουρέκια.. 20362520d52e3e2cc0ec5d6f73c589f0.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και αυτό που λέει ο Κώστας κάνει δουλειά αλλά όχι σε όλα.

Εγώ κατέβασα αυτό και ησύχασα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thsoft.hidenotification

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι αν αυτές οι εφαρμογές καταναλώνουν μπαταρία προσπαθώντας να κόψουν αυτές οι ειδοποιήσεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως.... δειτε το νεο interface

40807417570_f65e0b104d_c.jpgScreenshot_20180606-124704 by KOSTAS MIHALIS, on Flickr

 

41897104234_fc7001287e_c.jpgIMG_20180606_124815 by KOSTAS MIHALIS, on Flickr

 

Έτσι είναι και στην προηγούμενη έκδοση.

Δεν έχω πάρει ακόμη αναβάθμιση και το interface είναι ακριβώς αυτό.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...