Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις επιλογές για προγραμματιστές στην κατηγορία "εντοπισμός σφαλμάτων" υπάρχει το... "να γίνεται πάντα ερώτηση κατά την σύνδεση σε USB". Τικάρισέ το και ξαναδοκίμασε.
Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογές για προγραμματιστές στην κατηγορία "εντοπισμός σφαλμάτων" υπάρχει το... "να γίνεται πάντα ερώτηση κατά την σύνδεση σε USB". Τικάρισέ το και ξαναδοκίμασε.

 

Και αυτό το έχω δοκιμάσει. Χίλια συγνώμη παιδιά,όλο το ίδιο απαντάω σε αυτά που λέτε, δεν θέλω να το παίξω έξυπνος. :p

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό το έχω δοκιμάσει. Χίλια συγνώμη παιδιά,όλο το ίδιο απαντάω σε αυτά που λέτε, δεν θέλω να το παίξω έξυπνος. :p

 

Εισαι με root αυτη τη στιγμη; Καπου διαβασα πιο πισω οτι εκανες root

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το γυαλάκι της nilkin, ότι καλύτερο για να μην χάνει ούτε 1% η οθόνη παιδιά και φοβερή αίσθηση όπως πάντα. Το αρνητικό ότι δεν πιάνει όλη την πρόσοψη.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εισαι με root αυτη τη στιγμη; Καπου διαβασα πιο πισω οτι εκανες root

 

Όχι πλέον, έκανα update μήπως και λυθεί το θέμα. Τώρα και να θέλω να ξανακάνω root δεν μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το γυαλάκι της nilkin, ότι καλύτερο για να μην χάνει ούτε 1% η οθόνη παιδιά και φοβερή αίσθηση όπως πάντα. Το αρνητικό ότι δεν πιάνει όλη την πρόσοψη.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιώργο δώσε μια φώτο με ανοιχτή οθόνη να το δούμε.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το γυαλάκι της nilkin, ότι καλύτερο για να μην χάνει ούτε 1% η οθόνη παιδιά και φοβερή αίσθηση όπως πάντα. Το αρνητικό ότι δεν πιάνει όλη την πρόσοψη.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό λες?

 

https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/screen-protectors/nillkin-amazing-h-pro-tempered-glass-gia-huawei-mate-10-pro

 

Έχω δει ότι το τζαμακι καλύπτει τη κάμερα , στη χρήση είναι οκ?

Ενημέρωσε με αν μπορείς γιατι λέω κ εγώ να το παρω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λες?

 

https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/screen-protectors/nillkin-amazing-h-pro-tempered-glass-gia-huawei-mate-10-pro

 

Έχω δει ότι το τζαμακι καλύπτει τη κάμερα , στη χρήση είναι οκ?

Ενημέρωσε με αν μπορείς γιατι λέω κ εγώ να το παρω

Ναι αυτό λέω, μια χαρά είναι δεν έχει πρόβλημα η κάμερα είναι κρύσταλλο το γυαλί.

Γιάννη δεν χρειάζεται φώτο αφήνει ελάχιστο περιθώριο ουσιαστικά τα bezels δεν καλύπτει μόνο. Δεν έχω και πρόχειρο δεύτερο κινητό να βγάλω βασικά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με θήκη πως είναι? Είναι συμβατό?

Ένα που έβαλα (φθηνιάρικο είναι η αλήθεια) ενώ έδειξε οτι κόλλησε καλά, μόλις έβαλα θήκη (μια Ringke clear) το σήκωσε με την μία γύρω γύρω.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με θήκη πως είναι? Είναι συμβατό?

Ένα που έβαλα (φθηνιάρικο είναι η αλήθεια) ενώ έδειξε οτι κόλλησε καλά, μόλις έβαλα θήκη (μια Ringke clear) το σήκωσε με την μία γύρω γύρω.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Με την spigen κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!

Αύριο το έχω αγοράσει! Έχω βγάλει και την εργοστασιακή μεμβράνη και είμαι με την ψυχή στο στόμα μη και γίνει η στραβή!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με την spigen κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις μήπως την θήκη σιλικόνης που είχε στη συσκευασία να δεις αν κάθεται καλά με το τζαμάκι; Ευχαριστώ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μήπως την θήκη σιλικόνης που είχε στη συσκευασία να δεις αν κάθεται καλά με το τζαμάκι; Ευχαριστώ.
Όχι φίλε μου δυστυχώς, αλλά φαντάζομαι αφού κάθεται με την spigen δεν θα κάθεται με την σιλικόνης;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά ύστερα από δύο σπασμένα τζαμάκια της mofi παρήγγειλα αυτό που σας γράφω παρακάτω το έχει βάλει κανείς;;;

https://cosmomarket.gr/index.php?p=4&item_id=179700&check=skroutz__9check&skr=skr15946&a=2&cat_id=00860612

 

Το πρώτο τζαμάκι που είχα βάλει έσπασε από μεγάλη πτώση ενώ το δεύτερο έσπασε μέσα στο αυτοκίνητο από πολύ μικρό ύψος. Βέβαια την δουλειά τους την κάνανε μία χαρά και δεν έπαθε τίποτα η οθόνη.

Τώρα θα δω και το καινούργιο τι λέει .Δεν το έχω τοποθετήσει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Το acr προς όλους τους ενδιαφερόμενους μετά από 15 ήμερες παρακολούθησης δουλεύει άψογα επιτέλους.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα & είδα το p20 pro στα public, εντάξει ωραίο κινητό αλλά... (προσωπική μου άποψη) δεν αξίζει η μετάβαση από mate 10 pro όταν το κόστος της αλλαγής υπερβαίνει τα 100€.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με αυτή την 142 έκδοση... Ακόμη not approved στο ff και ota τπτ....

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με αυτή την 142 έκδοση... Ακόμη not approved στο ff και ota τπτ....

 

Mate the 10 pro be with you

Το καλό πράγμα αργεί Γιάννη..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το acr προς όλους τους ενδιαφερόμενους μετά από 15 ήμερες παρακολούθησης δουλεύει άψογα επιτέλους.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμενα δεν δουλευει ,λογικα και σε πολλους αλλους. Μακαρι να δουλευε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δώσε μια φώτο με ανοιχτή οθόνη να το δούμε.

 

Mate the 10 pro be with you

Με θήκη πως είναι? Είναι συμβατό?

Ένα που έβαλα (φθηνιάρικο είναι η αλήθεια) ενώ έδειξε οτι κόλλησε καλά, μόλις έβαλα θήκη (μια Ringke clear) το σήκωσε με την μία γύρω γύρω.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Έχεις μήπως την θήκη σιλικόνης που είχε στη συσκευασία να δεις αν κάθεται καλά με το τζαμάκι; Ευχαριστώ.

 

@johnnyman25 κάθεται πραγματικά πολύ καλά το τζαμάκι της Nillkin. Δες εδώ μια φωτό για τα όρια

 

https://www.flickr.com/photos/155748121@N07/39076026364/

 

@fanatikos με θήκη κάθεται τέλεια με όλες όσες έχω δοκιμάσει (με την γνήσια flip, με την γνήσια σιλικόνης, με την QIN της Νillkin, και με την nature TPU της Nillkin)

 

@panoszavra την έχω δοκιμάσει και κάθεται πολύ καλά. Ένα θεματάκι που έχει σε μένα η σιλικόνης της HUAWEI, είναι ότι η τρύπα του δαχτυλικού αποτυπώματος δεν είναι ακριβώς, ενώ της Nillkin (Nature TPU) που έχω, κάθεται τέλεια

 

Είναι πολύ καλό tempered glass (σε καθαρότητα και απόκριση τέλειο), αλλά αφήνει κενό δεξιά και αριστερά και δεν είναι μόνο στα μπεζελς του κινητού, θα το δείτε και στην φωτό που έχω πιο πάνω. Όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ το έχω συνηθίσει πλέον και δεν το αλλάζω με τίποτα.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα δεν δουλευει ,λογικα και σε πολλους αλλους. Μακαρι να δουλευε

 

Παιδιά επειδή διάβασα ότι πολλοί ενδιαφέρεστε για εφαρμογή acr, εγώ απλώς να σας πω ότι έχω εδώ και ενάμιση μήνα το cube acr και δεν μου έχει βγάλει κανένα απολύτως πρόβλημα, γράφει και εμένα και τον συνομιλητή, και επίσης λειτουργεί άψογα και με χρήση bluetooth (έχω το plantronics voyager legend). Επειδή με έχετε επηρεάσει όμως με αυτά που γράφετε, εννοείται ότι δεν κάνω καμμία αναβάθμιση της εφαρμογής :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάθεται καλά ναι αλλά αφήνει και λίγο οθόνη από έξω στα δεξιά και τα αριστερά.

Δεν το μπορώ καθόλου αυτό..

Εγώ έχω βάλει το film της chyi μπρος πίσω και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χρήση του κινητού σε πισίνα, περίπου στα 10 λεπτά. Έξω από το νερό το κινητό την περισσότερη ώρα εννοείται με εξαίρεση μια μινι βουτιά μερικών δευτερολέπτων. Η αφή δεν αποκρινοταν σχεδόν καθόλου, με το ζόρι χρησιμοποιείς το κινητό με βρεγμένα χέρια (το έχω παρατηρήσει και με απλές σταγόνες βροχής, δεν μπορείς να το δουλέψεις καλά) ενώ μόλις βγήκα από τη πισίνα διαπίστωσα ότι το ηχείο σχεδόν δεν ακούγονταν. Κανένα 4ωρο μετά στέγνωσε μάλλον και επανήλθε. Μπράβο στη Huawei για την φοβερή αδιαβροχοποιηση #not .

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χρήση του κινητού σε πισίνα, περίπου στα 10 λεπτά. Έξω από το νερό το κινητό την περισσότερη ώρα εννοείται με εξαίρεση μια μινι βουτιά μερικών δευτερολέπτων. Η αφή δεν αποκρινοταν σχεδόν καθόλου, με το ζόρι χρησιμοποιείς το κινητό με βρεγμένα χέρια (το έχω παρατηρήσει και με απλές σταγόνες βροχής, δεν μπορείς να το δουλέψεις καλά) ενώ μόλις βγήκα από τη πισίνα διαπίστωσα ότι το ηχείο σχεδόν δεν ακούγονταν. Κανένα 4ωρο μετά στέγνωσε μάλλον και επανήλθε. Μπράβο στη Huawei για την φοβερή αδιαβροχοποιηση #not .
Εσύ έκανες μπάνιο με το κινητό? Να καταλάβω δλδ... Α

Άλλο αδιάβροχο άλλο Παπανικολης!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χρήση του κινητού σε πισίνα, περίπου στα 10 λεπτά. Έξω από το νερό το κινητό την περισσότερη ώρα εννοείται με εξαίρεση μια μινι βουτιά μερικών δευτερολέπτων. Η αφή δεν αποκρινοταν σχεδόν καθόλου, με το ζόρι χρησιμοποιείς το κινητό με βρεγμένα χέρια (το έχω παρατηρήσει και με απλές σταγόνες βροχής, δεν μπορείς να το δουλέψεις καλά) ενώ μόλις βγήκα από τη πισίνα διαπίστωσα ότι το ηχείο σχεδόν δεν ακούγονταν. Κανένα 4ωρο μετά στέγνωσε μάλλον και επανήλθε. Μπράβο στη Huawei για την φοβερή αδιαβροχοποιηση #not .

 

Οταν μπαινει νερο στα ηχεια ετσι γινεται . βουλωνουν και μετα επανερχονται.Και στα samsung το ιδιο.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κάθεται καλά ναι αλλά αφήνει και λίγο οθόνη από έξω στα δεξιά και τα αριστερά.

Δεν το μπορώ καθόλου αυτό..

Εγώ έχω βάλει το film της chyi μπρος πίσω και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Mate the 10 pro be with you

Ναι, όντως! Έτσι ακριβώς.

Εμένα βέβαια δεν με ενοχλεί αυτό, όσο κάθεται κολλημένο στις άκρες. Εκεί στραβωνω εγώ. Αν αρχίσει να μου ξεκολλαει στις άκρες, έχει φύγει με την μία.

 

Το έβαλα λοιπόν το γυαλί, μέχρι στιγμής όλα καλά, κανένα πρόβλημα με την θήκη, οπότε προχωράμε.

Θα κάτσει στην ησυχία του όλο το βράδυ να πατήσει καλά το γυαλί και εφόσον το πρωί δεν θα έχει ξεκολλήσει στις άκρες, θα ήμαστε κομπλε.

 

[/color]

Οταν μπαινει νερο στα ηχεια ετσι γινεται . βουλωνουν και μετα επανερχονται.Και στα samsung το ιδιο.
Προφανως, απόλυτα λογικό.

 

Εγώ δεν καταλαβαίνω ενα πράγμα, όμως.

Εφόσον έχετε την λοξα ρε φιλε να το κάνετε υποβρύχιο, γιατί δεν παίρνετε κάτι τέτοιο για να μην έχετε και τον φόβο!

https://www.skroutz.gr/c/1518/universal-thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=αδιαβροχη+θηκη+κινητου

Πρέπει δηλαδή να το παίξετε κορώνα γράμματα με μια συσκευή των 500+ ευρώ (στην καλύτερη)? Τόσο large είσαστε βρε παιδιά?

Εντάξει! Μπράβο! Με κάθε ειλικρίνεια, μπράβο!

 

PS: προφανώς γνωρίζετε οτι δεν πάει να είναι IP 60φευγα και βάλε οτι νούμερο θέλεις, αν μπει νερό μέσα, τέρμα! Φινίτο!

Κανένας κατασκευαστής δεν θα δικαιολογήσει δωρεάν επισκευή, αν βρει υγρασία στο εσωτερικό της συσκευής.

 

Την επόμενη φορά, στην θάλασσα!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το acr προς όλους τους ενδιαφερόμενους μετά από 15 ήμερες παρακολούθησης δουλεύει άψογα επιτέλους.

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και μένα τώρα δουλεύει καλά.

Αλλά με έχει κουράσει την μία να δουλεύει οκ και σε άσχετη στιγμή να δυσλειτουργεί. Ξέρω φταίει η oreo αλλά όπως και να έχει είναι πλέον αφερέγγυα η εφαρμογή. Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει σταθερή εφαρμογή καταγραφής κλήσεων.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...