Jump to content

[Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στα 600 είναι καλη αγορα παιδια?ποσο ακομη μπορει να πεσει λετε?

το πηρα αλλα δεν το ανοιξα ακομη σκέφτομαι ακομη κ την επιστροφή..:blink:

 

για μενα απο τη στιγμη που το s9+ κανει επισης τοσο περιπου, το να παρεις περσινο κινητο στα ιδια λεφτα, με χειροτερη μπαταρια, θεωρητικα χειροτερη καμερα, και πλεονεκτημα μονο το "αχρηστο" για τον πολυ κοσμο πενακι, ειναι λαθος επιλογη, εκτος αν οντως δουλευεις το πενακι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 462
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο eglobalcentral.eu υπάρχει στα 512.. Και από όσο μου είπαν σε μήνυμα δεν πληρώνεις τελωνείο. Δεν έχω εμπειρία βέβαια από το συγκεκριμένο κατάστημα. Είμαι ανάμεσα σαυτο και σε iPhone 8 plus. Δελεαστική τιμή
Link to comment
Share on other sites

Στο eglobalcentral.eu υπάρχει στα 512.. Και από όσο μου είπαν σε μήνυμα δεν πληρώνεις τελωνείο. Δεν έχω εμπειρία βέβαια από το συγκεκριμένο κατάστημα. Είμαι ανάμεσα σαυτο και σε iPhone 8 plus. Δελεαστική τιμή

 

Μήπως είναι χωρίς ΦΠΑ??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Πρωην κατοχος πλεον του ΝΟΤΕ8 . Το πουλησα χθες.Εχω παρει backup απο το ΝΟΤΕ 8 με smart swich. Μπορω να το χρησιμοποιησω για να μεταφερω σε iphone 8 φωτο, βιντεο, μυνηματα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Πρωην κατοχος πλεον του ΝΟΤΕ8 . Το πουλησα χθες.Εχω παρει backup απο το ΝΟΤΕ 8 με smart swich. Μπορω να το χρησιμοποιησω για να μεταφερω σε iphone 8 φωτο, βιντεο, μυνηματα?

 

Όχι, δεν μπορείς (απ όσο ξέρω). Το iPhone επαναφέρει buck up μόνο από iTunes το οποίο δεν γίνεται να "δει" το δικό σου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ξερετε αν μπορω να αγορασω απο samsung Αμερικης? Η θα εχω τπτ τελωνεια και τετοια?

 

Στάλθηκε από το LG-V490 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελωνειαραααααρα....ευκολα και σιγουρα.ασε που δεν θα εχεις εγγυηση στην Ευρωπη

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
για μενα απο τη στιγμη που το s9+ κανει επισης τοσο περιπου, το να παρεις περσινο κινητο στα ιδια λεφτα, με χειροτερη μπαταρια, θεωρητικα χειροτερη καμερα, και πλεονεκτημα μονο το "αχρηστο" για τον πολυ κοσμο πενακι, ειναι λαθος επιλογη, εκτος αν οντως δουλευεις το πενακι.

 

Ακομα και σε εισαγωγικα το αχρηστο πενακι που λες, ειναι απαραδεκτο! Εμεις με τα νοτε χρονια τωρα, δεν μπορουμε να καταλαβουμε πως ο κοσμος μπορει να παιρνει οτιδηποτε αλλο κινητο περα απο νοτε! Οτιδηποτε αλλο κινητο χωρις πενακι και ποσο μαλλον νοτε, υπολειπονται στα παντα! ελεος

Link to comment
Share on other sites

κ γω αναρωτιεμαι πως ζουσα με κινητο χωρις πενακι και κακοποιουσα τα νυχια μου.

πολυ ευχαριστημενη μπραβο, αντε και στο 9αρι συντομα!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μία ερώτηση. Μπορεί σε πολλούς να ακουστεί χαζή, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, αν πάρω το Note 8, σε Deep Blue χρώμα, από skroutzομάγαζο, υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με το service της Samsung? Δηλαδή, να μου πουν, ότι από τη στιγμή που είναι χρώμα, το οποίο δεν ήρθε επίσημα στην Ελλάδα (ή τουλάχιστον δεν το έφεραν οι μεγάλες αλυσίδες), δεν το καλύπτει η εγγύηση?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μία ερώτηση. Μπορεί σε πολλούς να ακουστεί χαζή, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, αν πάρω το Note 8, σε Deep Blue χρώμα, από skroutzομάγαζο, υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με το service της Samsung? Δηλαδή, να μου πουν, ότι από τη στιγμή που είναι χρώμα, το οποίο δεν ήρθε επίσημα στην Ελλάδα (ή τουλάχιστον δεν το έφεραν οι μεγάλες αλυσίδες), δεν το καλύπτει η εγγύηση?
Το μαγαζι τι λεει στο θεμα της εγγυησης?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζι τι λεει στο θεμα της εγγυησης?

Δεν είδα να αναφέρει κάτι στη σελίδα. Το είδα σε αυτό το woostore που αναφέρει κάποιος φίλος σε προηγούμενη σελίδα. Μου φαίνεται θα πάω να το πάρω από κάποια γνωστή αλυσίδα, να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να αναφέρει κάτι στη σελίδα. Το είδα σε αυτό το woostore που αναφέρει κάποιος φίλος σε προηγούμενη σελίδα. Μου φαίνεται θα πάω να το πάρω από κάποια γνωστή αλυσίδα, να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Πριν το πάρεις, τηλεφώνησέ στη Samsung, δώσε τους το IMEI και θα σου πούνε αν έχει η όχι...

Link to comment
Share on other sites

Πριν το πάρεις, τηλεφώνησέ στη Samsung, δώσε τους το IMEI και θα σου πούνε αν έχει η όχι...

Πολύ καλή συμβουλή! Ευχαριστώ πολύ!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να αναφέρει κάτι στη σελίδα. Το είδα σε αυτό το woostore που αναφέρει κάποιος φίλος σε προηγούμενη σελίδα. Μου φαίνεται θα πάω να το πάρω από κάποια γνωστή αλυσίδα, να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Δεν θα εχει πρόβλημα γιατί το χρώμα αυτό έρχεται στην Ευρώπη. Τώρα αν πας και παρεις το deep red pinky blue που βγαίνει μονο σε κίνα,ιαπωνια,κορεα,usa ίσος να εχεις. Eίχα note 3 και note 5 κόκκινα και όταν είχα ρωτήσει παλιά στην samsung αν θα έχω πρόβλημα μου είχαν πει πως δεν θα έχω. Αυτά βεβαια αλλάζουν γιατι αυτά τα χρώματα όμως δεν ερχόταν σε ευρώπη ήταν σε Αμερική. Από γνωστες αλυσίδες θα πρέπει να τους δόσης λογικά 100 με 130 euro extra σε σχέση με το best price που λογικά θα κάνει τώρα στα 600 euro. Ψάξε και εδώ στο forum πριν αγοράσεις. Ρότα και καλύτερα στην samsung να είσαι ήσυχος τι παιζει με το χρώμα μπλε. Βεβαια είναι και θέμα τύχης γιατί πολύ υπάλληλοι είναι άσχετοι και μπορεί να ακούσεις μέχρι και πως το κινητό σου επειδή είναι από αλλη ευρωπαϊκή χωρα δεν το καλύβι ούτε εγγύηση. Γιατί και καλα δεν το πήρες από την samsung Hellas. Λες και η samsung hellas δεν είναι σε ευρωπαϊκή χωρα είναι στην ακτή ελεφαντοσού. Λες και η ευρωπαϊκή κανόνες τον κινητών διαφέρουν από χωρα σε χωρα τις ευρώπης. Τότε απλά ξανά παίρνεις τηλέφωνο για να βρείς άλλον υπάλληλο που ξέρει την δουλειά του.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μία ερώτηση. Μπορεί σε πολλούς να ακουστεί χαζή, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, αν πάρω το Note 8, σε Deep Blue χρώμα, από skroutzομάγαζο, υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με το service της Samsung? Δηλαδή, να μου πουν, ότι από τη στιγμή που είναι χρώμα, το οποίο δεν ήρθε επίσημα στην Ελλάδα (ή τουλάχιστον δεν το έφεραν οι μεγάλες αλυσίδες), δεν το καλύπτει η εγγύηση?

 

Προχώρα άφοβα,,, εφόσον είναι EU καλύπτεται κανονικά από 2ετή εγγύηση. Το Deep sea blue κυκλοφορει Ευρώπη κανονικά.

Και εγώ το Deep sea blue έχω πάρει από κορυφαίο κατάστημα skroutz, μονόκαρτο & Unbranded, τον Ιανουάριο.

Το χρώμα απλά δεν υπάρχει, είναι φοβερό!

Παρεπιπτόντως σκέφτομαι να το πουλήσω λόγω note9! Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου pm. Είναι σε κατάσταση καινούριου και δεν υπάρχει τρίχα επάνω του.Πάντα μέσα στην Led view θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα άφοβα,,, εφόσον είναι EU καλύπτεται κανονικά από 2ετή εγγύηση. Το Deep sea blue κυκλοφορει Ευρώπη κανονικά.

Και εγώ το Deep sea blue έχω πάρει από κορυφαίο κατάστημα skroutz, μονόκαρτο & Unbranded, τον Ιανουάριο.

Το χρώμα απλά δεν υπάρχει, είναι φοβερό!

Παρεπιπτόντως σκέφτομαι να το πουλήσω λόγω note9! Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου pm. Είναι σε κατάσταση καινούριου και δεν υπάρχει τρίχα επάνω του.Πάντα μέσα στην Led view θήκη.

Αν ήταν δίκαρτο, το έπαιρνα, σήμερα κιόλας!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για Note 8 σε πολύ καλή κατάσταση υπάρχει; όποιος έχει ας μου γράψει μήνυμα

 

Αν δεν πέσει η τιμή του Ν9 δεν τα δίνουμε..... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα στο (skroytz) placemall το έχει στα 570€.

Έχετε αγοράσει από το συγκεκριμένο μαγαζι;

Είναι αξιόπιστο;

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα στο (skroytz) placemall το έχει στα 570€.

Έχετε αγοράσει από το συγκεκριμένο μαγαζι;

Είναι αξιόπιστο;

Εγώ έχω ψωνίσει από το συγκεκριμένο μαγαζί, και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Φαίνεται, πιστεύω, και από τις αξιολογήσεις του στο Skroutz.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Για όποιον ενδιαφέρεται και έχει γνωστό στη Γερμανία, το πουλάνε πλέον 399€ σε Mediamakt και Saturn.

Απλά να ξέρετε αν το πάρετε θα πρέπει να το φέρει άτομο καθώς λόγο ενσωματωμένης μπαταρίας θα έχετε θέματα με την αποστολή

Link to comment
Share on other sites

470E απο ιταλικό Αμαζον ,συσκευή no brand επίσημη ιταλική και με 2 χρονια εγγύηση αμαζον μια και το στέλνουν οι ίδιοι

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

https://www.germanos.gr/product/samsung-galaxy-note8-dual/20369836/

 

Αυτή η τιμή θεωρείται οκ; Στο Σκρουτζ είδα ότι ξεκινάνε από 529ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...