Jump to content

iPhone 8


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Έχω ένα iPhone 8 και είναι στην έκδοση 13.3 . Από μπαταρία δεν είμαι ικανοποιημένος τελευταία και έχει 86% μπαταρία. Τι με συμβουλεύετε να κάνω; Να το πάω στους επισήμους document λογικά ταχυδρομικά για αλλαγή μπαταρίας ή να το αφήσω λίγο ακόμα να κατέβει στο 85 %. Σημειώστε πως το έχω από το Νοέμβριο του 2017 που παρουσιάστηκε.

 

Όποτε έχεις τα χρήματα καλά είναι να την αλλάξεις αλλά σε επίσημο service

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όποτε έχεις τα χρήματα καλά είναι να την αλλάξεις αλλά σε επίσημο service

 

Το έχω το χρήμα αλλά σκέφτομαι και για ανανέωση του κινητού. Σκέφτομαι να περιμένω για το 12 pro.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το χρήμα αλλά σκέφτομαι και για ανανέωση του κινητού. Σκέφτομαι να περιμένω για το 12 pro.

 

Εσυ ξέρεις

Πάντως μια original μπαταρία την αξίζει το κινητό είναι καινούργιο δεν το λες και παλιό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εσυ ξέρεις

Πάντως μια original μπαταρία την αξίζει το κινητό είναι καινούργιο δεν το λες και παλιό

 

Ok θα σε εμπιστευτώ. Μέχρι στιγμής το κινητό δεν με κρέμασε ποτέ. Αν και θέλω ένα πολύ καλό να αντικαταστήσω μια dslr. Δεν με βολεύει το βάρος με το φακό.

Link to comment
Share on other sites

Ok θα σε εμπιστευτώ. Μέχρι στιγμής το κινητό δεν με κρέμασε ποτέ. Αν και θέλω ένα πολύ καλό να αντικαταστήσω μια dslr. Δεν με βολεύει το βάρος με το φακό.

 

Τότε πήγαινε σε 11 pro

Βέβαια καμία σχέση με dslr αλλά πάλι έχει καλή απόδοση

Η τελευταίες εκδόσεις έτσι κι αλλιώς έχουν θέματα με την αυτονομία όποτε και να μην αλλάξεις μπαταρία εάν βγει κάποια αναβάθμιση και στρώσει ίσως να μην έχεις τόσο πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οταν λετε για σημι και μαυρο logo διαφορες μεταξυ αμερικανικου και ευρωπαικου εννοειτε για την λεξη iphone οχι για το μηλαρακι,ετσι? γιατι εγω το μηλαρακι το βλεπω ασημι και στα 2.

 

επισης εκανα και μια ερωτηση σε αλλο τοπικ που δεν απαντηθηκε...το νεο που βγηκε με το παλιο 8αρι ειναι το ιδιο χρωμα η' το space grey ειναι πιο ανοιχτο? υα εχει δει κανεις μαζι για να δει διαφορα,γιατι στις εκθεσεις δεν τα εχω βρει στο ιδιο χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Περιμένω το 8αρη μου το παλιό που έστειλα για αλλαγή μπαταρίας στη document. Μου άρεσε που ήταν απόλυτα ευγενικοί και εξυπηρετικοί. Ουδεμία σχέση με τους ανεκδιήγητους της istorm που μου μιλούσαν βαριεστημένα και στον ενικό . Πάντως από το istorm της Αθήνας έχω καλή εικόνα προσπάθησαν να με βοηθήσουν . Εδώ στο istorm στη Θεσσαλονίκη συμπεριφέρονται απαίσια. Είναι βαριεστημένοι. Σου μιλάνε και δεν γυρνάνε καν να σε κοιτάξουν. Όταν δε συμπεριφέρονται έτσι σε όλους τους πελάτες τους με τον ίδιο τρόπο μπορεί κανείς να καταλάβει ότι δεν φταίνε όλοι οι πελάτες αλλά κάπου φταίνε και οι υπάλληλοι τους. Για μένα όταν δεν υπάρχει παροχή υπηρεσιών το κατάστημα πρέπει να κλείνει και έπρεπε το εν λόγω κατάστημα να κλείσει από καιρό εδώ Θεσσαλονίκη.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το 8αρη μου το παλιό που έστειλα για αλλαγή μπαταρίας στη document. Μου άρεσε που ήταν απόλυτα ευγενικοί και εξυπηρετικοί. Ουδεμία σχέση με τους ανεκδιήγητους της istorm που μου μιλούσαν βαριεστημένα και στον ενικό . Πάντως από το istorm της Αθήνας έχω καλή εικόνα προσπάθησαν να με βοηθήσουν . Εδώ στο istorm στη Θεσσαλονίκη συμπεριφέρονται απαίσια. Είναι βαριεστημένοι. Σου μιλάνε και δεν γυρνάνε καν να σε κοιτάξουν. Όταν δε συμπεριφέρονται έτσι σε όλους τους πελάτες τους με τον ίδιο τρόπο μπορεί κανείς να καταλάβει ότι δεν φταίνε όλοι οι πελάτες αλλά κάπου φταίνε και οι υπάλληλοι τους. Για μένα όταν δεν υπάρχει παροχή υπηρεσιών το κατάστημα πρέπει να κλείνει και έπρεπε το εν λόγω κατάστημα να κλείσει από καιρό εδώ Θεσσαλονίκη.

 

Σε σύγκριση με όλους τους service providers,η εμπειρία στη document είναι μακράν η καλύτερη.Εκτός από istorm και η isystem δεν έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση.Ειδικά ο τεχνικός έχει ένα ύφος λες και ετοιμάζεται να κάνει διάλεξη στο Harvard

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με όλους τους service providers,η εμπειρία στη document είναι μακράν η καλύτερη.Εκτός από istorm και η isystem δεν έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση.Ειδικά ο τεχνικός έχει ένα ύφος λες και ετοιμάζεται να κάνει διάλεξη στο Harvard

 

Πρέπει να δουλεύουν φουλ εκεί στη document από ότι κατάλαβα. Πάντως πιστεύω πως οι καλοί πρέπει να αμείβονται για τον κόπο τους και την ευγένεια τους. Εγώ έχω περιστατικό με istorm μέσα σε εγγύηση κινητό να μην μου το αλλάζουν και να λένε ότι εγώ έχω το πρόβλημα και να μου το αλλάζει η document γιατί το κινητό ήταν ελλατωματικο. Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

3.6 αξιολογηση στο google δεν το λες και καλο..εκτος αν βαλεις σαν συγκριση το 2.9 της θεσσαλονικης.γενικα στην εξυπηρετηση πελατων και αφτερ σειλς ειμαστε πολυ χαλια,πολυ πισω.και οχι μονο στα τηλεφωνα..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τρεχει? ετρεχε? μια προσφορα στον κωτσοβολο το 64αρι στα 419!! μου κανει εντυπωση που τα αλλα καταστηματα το εχουν ακομα 469..ρωταω γιατι συνηθως οταν κατεβαινει η τιμη ,γινεται προσφορα την κανει η εταιρεια σε ολα τα καταστηματα..σνα πολιτικη της εταιρειας.δεν εχω ξαναδει να κανει προσφορα μονο σε ενα καταστημα..παιζει να ειναι τιποτα ανακατασκευασμενα η' κατι αλλο? μπορει μονο ο κωτσοβολος να ριεξει την τιμη? κατι αυνηθιστο ειναι...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πήγα παράλια και είχα το ρολόι και μου έσβησε ξαφνικά , αυτό έγινε 2 φόρες που πήγα , μάλλον επειδή το χτύπαγε ο ήλιος και ήταν πολύ ζεστό ???? έχει γίνει σε κανέναν ??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πήγα παράλια και είχα το ρολόι και μου έσβησε ξαφνικά , αυτό έγινε 2 φόρες που πήγα , μάλλον επειδή το χτύπαγε ο ήλιος και ήταν πολύ ζεστό ???? έχει γίνει σε κανέναν ??

 

Για το ρολόι ρωτάς τώρα ή για τη συσκευή του θέματος;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ένας κύκλος που γυρίζει εκεί που είναι ανάμεσα στην ώρα και στο σήμα wifi τι είναι ? και γιατί γίνεται ? παρατήρησα το κάνει αυτό όταν ανοίγω εφαρμογές , πως μπορώ να το κάνω να σταματήσει ?
Link to comment
Share on other sites

ένας κύκλος που γυρίζει εκεί που είναι ανάμεσα στην ώρα και στο σήμα wifi τι είναι ? και γιατί γίνεται ? παρατήρησα το κάνει αυτό όταν ανοίγω εφαρμογές , πως μπορώ να το κάνω να σταματήσει ?

Δείχνει ότι γίνεται χρήση internet όταν φορτώνουν οι εφαρμογές για να δείξουν το content τους.Δεν αφαιρείται

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν το έκανε παλιά με την τελευταία αναβάθμιση είδα ότι το κάνει. γιατί κάποιες φορές δεν σβήνει και συνεχίζει ?
Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν το έκανε παλιά με την τελευταία αναβάθμιση είδα ότι το κάνει. γιατί κάποιες φορές δεν σβήνει και συνεχίζει ?

 

Το κάνει συνέχεια,από την αρχή του iOS,απλώς δεν το είχες προσέξει,κάνε refresh τη σελίδα και θα το προσέξεις πάλι ότι είναι στιγμιαίο.Σταματάει όταν δεν χρειάζεται πια να φορτώσει νέο περιεχόμενο,αν το κάνει διαρκώς πρόσεξε μήπως τρέχει κάποια εφαρμογή στο παρασκήνιο

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

θα ήθελα να μου προτείνετε back cover και τζαμάκι προστασίας, όσο το δυνατόν πιο διακριτικά, αλλά προστατευτικά! ;)

 

έχω διαβάσει καλά σχόλια για την Spigen Liquid Air Armor Back Cover Σιλικόνης, αλλά με το τζαμάκι έχω μπερδευτεί με τα "tempered glass" και "full face", καθώς θέλω να εφάπτεται πλήρως και να αφήνει όσο το δυνατόν λιγότερο κενό στα πλάγια!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα στο iPhone 8 τη Spiegen liquid air και στην συστήνω ανεπιφύλακτα απίστευτη θήκη προστατεύει καλά χωρίς να κάνει το κινητό μπαούλο και έχει και πολύ καλή αίσθηση στο χέρι. Επίσης είχα το tempered glass tr της ίδιας εταιρίας που εφάπτεται τέλεια με την θήκη χωρίς να μένει κενό στο τηλέφωνο. Νομίζω ότι η διαφορα του με το full face επίσης από την ίδια εταιρία είναι ότι δεν έχει εγκοπές πάνω για τον αισθητήρα φωτός και κάτω για το κουμπί αλλά τα καλύπτει σαν να είναι μαύρο μπεζελ (όχι το κουμπί) και φαίνεται σαν να μην έχεις tempered glass. Αυτό το έχω βάλει τώρα σε iPhone 11. Και τα δυο τζάμια έχουν τέλεια αφή και πολύ καλή προστασία σε συνδυασμό με τις θήκες της εταιρίας. Μου είχε σώσει το 8 από δυο καλές πτώσεις χωρίς να μείνει ίχνος.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εγώ είχα στο iPhone 8 τη Spiegen liquid air και στην συστήνω ανεπιφύλακτα απίστευτη θήκη προστατεύει καλά χωρίς να κάνει το κινητό μπαούλο και έχει και πολύ καλή αίσθηση στο χέρι. Επίσης είχα το tempered glass tr της ίδιας εταιρίας που εφάπτεται τέλεια με την θήκη χωρίς να μένει κενό στο τηλέφωνο. Νομίζω ότι η διαφορα του με το full face επίσης από την ίδια εταιρία είναι ότι δεν έχει εγκοπές πάνω για τον αισθητήρα φωτός και κάτω για το κουμπί αλλά τα καλύπτει σαν να είναι μαύρο μπεζελ (όχι το κουμπί) και φαίνεται σαν να μην έχεις tempered glass. Αυτό το έχω βάλει τώρα σε iPhone 11. Και τα δυο τζάμια έχουν τέλεια αφή και πολύ καλή προστασία σε συνδυασμό με τις θήκες της εταιρίας. Μου είχε σώσει το 8 από δυο καλές πτώσεις χωρίς να μείνει ίχνος.

 

 

Ακριβως τα ιδια! Η καλυτερη θηκη, και ο καλυτερος συνδυασμος με το τζαμι της εταιριας!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική θήκη που έτυχε να βρω στο Amazon για μόλις 6€ είναι η lumee duo. Το κάνει τουβλάκι το κινητό αλλά πραγματικά είναι εξαιρετική

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατοχους του iphone 8,δουλευει ικανοποιητικα ακομα?θα το προτεινατε σε καποιον με μικρο μπατζετ να το παρει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ηθελα να ρωτησω κατοχους του iphone 8,δουλευει ικανοποιητικα ακομα?θα το προτεινατε σε καποιον με μικρο μπατζετ να το παρει?

 

Ναι, είναι αξιοπρεπέστατη συσκευή ακόμα και σήμερα. Θα ήταν προτιμότερο να κοιτούσες προς SE (2020) μεριά αλλά και με το 8άρι θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι αξιοπρεπέστατη συσκευή ακόμα και σήμερα. Θα ήταν προτιμότερο να κοιτούσες προς SE (2020) μεριά αλλά και με το 8άρι θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.

 

Συμφωνω,το SE ειναι τρομερή συσκευή και απο τον Σεπτέμβρη που το έχω ειναι ενα κινητο τσέπης που κανει τα παντα.

Η καμερα μια χαρα και το βιντεο,ασύρματη φόρτιση με Qi εχεις κανονικα.

3Gb Ram ειναι υπέρ αρκετα,νομιζω το 8 ερχόταν με 2Gb.

Πριν ειχα Android,συγκεκριμενα Xiaomi με 4Gb Ram.

Στα μεταχειρισμένα βλεπω στα 250-270€ το 8αρι και στα 350€ το SE.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...