Jump to content

iPhone 8


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, έχω το 8 περίπου 10 μήνες και νομίζω ότι έχει αρχίσει να μειώνεται αισθητά η απόδοση της μπαταρίας.

Χωρίς να έχω ανοικτά τα δεδομένα, στο 3g και με αρκετό WiFi, κλειστό gps, από τις 11 το πρωι μέχρι της 2 το βράδυ έχει πέσει 45%. Αναλυτικά στη μπαταρία μου βγάζει τα εξής δεδομένα :

- Ενεργή οθόνη 3 ώρες

-97% χωρητικότητα μπαταρίας

 

Τα istorm θέλουν 56€ για αλλαγή, μέχρι τώρα η μπαταρία έβγαζε φουλ μια ημέρα

 

 

Σε εσάς τι γίνεται ?

 

Επανεκκίνηση του έκανες μήπως είχε κανένα σκάλωμα ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπέρα όταν είναι να στείλω email παλιά όταν το έστελνα έκανε ήχο και ενεργοποιημένος ο ήχος τώρα δεν το κάνει . υπάρχει και άλλος που αντιμετωπίζει το ίδιο ? τι γίνεται ?
Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση του έκανες μήπως είχε κανένα σκάλωμα ;

 

Έκανα επανεκκίνηση αλλά τα ίδια.

Μίλησα τηλεφωνικά με την apple, ανοίξαμε και case.

Διέγραψα κάποιες εφαρμογές που είχα πρόσφατα αναβαθμίσει να δω μήπως κάποια εφαρμογή έφταιγε....τα ίδια.

Έκλεισα σε ο,σε τις εφαρμογές την ανανέωση στο παρασκήνιο.......πάλι κατανάλωνε μπαταρία.

Έκανα επαναφορά χωρίς διαγραφή των φωτογραφιών κτλ...τα ίδια.

Τώρα έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και δεδομένων και set up as new phone και back up τηλέφωνα μόνο από το icloud (δεν ξέρω αν κάνει επαναφορά και κάποιες ρυθμίσεις) και τώρα θα δούμε ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Ειμαι σε σκέψεις για να αλλάξω συσκευή και να παω απο Android σε iphone 8.

Εχω ενα θέμα ομως με αυτό, εχω συνομιλιες στο WhatsApp τις οποιες δεν θελω να τις χασω και βασικά θελω να τις εχω στο κινητό μου.

 

Δεν βρίσκω τον τρόπο ομως που απο το Google Drive (android backup)θα μπορέσω να μεταφέρω τις συνομιλίες μου στο Iphone.

 

Έχετε καμια ιδεά για να μην χάσω τις συνομιλίες μου και παράλληλα να μεταφερθούν ακέραιες στο Iphone.

 

Ευχαριστώ,

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Ειμαι σε σκέψεις για να αλλάξω συσκευή και να παω απο Android σε iphone 8.

 

Εχω ενα θέμα ομως με αυτό, εχω συνομιλιες στο WhatsApp τις οποιες δεν θελω να τις χασω και βασικά θελω να τις εχω στο κινητό μου.

 

 

 

Δεν βρίσκω τον τρόπο ομως που απο το Google Drive (android backup)θα μπορέσω να μεταφέρω τις συνομιλίες μου στο Iphone.

 

 

 

Έχετε καμια ιδεά για να μην χάσω τις συνομιλίες μου και παράλληλα να μεταφερθούν ακέραιες στο Iphone.

 

 

 

Ευχαριστώ,

 

 

 

Δεν νομίζω να μεταφέρονται από πλατφόρμα σε πλατφόρμα. Το google drive και το iCloud δεν συνεργάζονται μεταξύ τους.

Αν θελεις, κάνε ένα ερώτημα στη φόρμα “contact us” μέσα στο app.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι άμα χρησιμοποιήσεις το move to iOS θα στα μεταφέρει αυτόματα όλα τα δεδομένα των εφαρμογών και από εκεί και πέρα κάνεις μόνος σου back up στο iCloud

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι άμα χρησιμοποιήσεις το move to iOS θα στα μεταφέρει αυτόματα όλα τα δεδομένα των εφαρμογών και από εκεί και πέρα κάνεις μόνος σου back up στο iCloud

 

 

 

Αμφιβάλλω ότι θα μεταφέρει WhatsApp συνομιλίες από Android συσκευή σε iOS επειδή μιλαμε για device encrypted δεδομένα και όχι απλά sms.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Ειμαι σε σκέψεις για να αλλάξω συσκευή και να παω απο Android σε iphone 8.

Εχω ενα θέμα ομως με αυτό, εχω συνομιλιες στο WhatsApp τις οποιες δεν θελω να τις χασω και βασικά θελω να τις εχω στο κινητό μου.

 

Δεν βρίσκω τον τρόπο ομως που απο το Google Drive (android backup)θα μπορέσω να μεταφέρω τις συνομιλίες μου στο Iphone.

 

Έχετε καμια ιδεά για να μην χάσω τις συνομιλίες μου και παράλληλα να μεταφερθούν ακέραιες στο Iphone.

 

Ευχαριστώ,

 

Δεν μεταφέρονται.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας @ chrisakis @protsimer @kremmydass

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
iphone 8 ios 13 βλέπω τρελή διαφορά με το ios 12 σε battery drain . Η δικιά μου άποψη πόλυ χάλια το ios 13 και όλα αυτά που ακούω και διαβάζω. συμβαίνει σε κανέναν άλλον ? υπάρχει λύση ?
Link to comment
Share on other sites

iphone 8 ios 13 βλέπω τρελή διαφορά με το ios 12 σε battery drain . Η δικιά μου άποψη πόλυ χάλια το ios 13 και όλα αυτά που ακούω και διαβάζω. συμβαίνει σε κανέναν άλλον ? υπάρχει λύση ?

 

 

 

Έκανες ΟΤΑ update ή μέσω iTunes?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

iphone 8 ios 13 βλέπω τρελή διαφορά με το ios 12 σε battery drain . Η δικιά μου άποψη πόλυ χάλια το ios 13 και όλα αυτά που ακούω και διαβάζω. συμβαίνει σε κανέναν άλλον ? υπάρχει λύση ?

 

Μόνο να περιμένεις

Φυσικά και η λύση restore & set up as new αλλά για εμένα δεν είναι και η πιο βολική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

να περιμένω ?

 

 

 

Εννοεί να περιμένεις την 13.2

 

Εγώ θ σου έλεγα να μην περιμένεις τίποτε και να κανεις restore μέσω iTunes

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. με restore θα φτιάξει ? 2 . έχω κάνει backup μέσω itunes μετά από itunes πάω επαναφορά iphone? η επαναφορά αντιγράφου ?
Link to comment
Share on other sites

1. με restore θα φτιάξει ? 2 . έχω κάνει backup μέσω itunes μετά από itunes πάω επαναφορά iphone? η επαναφορά αντιγράφου ?

 

 

 

Επαναφορά iphone και μετά επαναφορά αντιγράφου

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ότι αν απενεργοποιήσεις τo optimized battery charging, τα πράγματα βελτιώνονται
Link to comment
Share on other sites

έμενα καμιά σχέση με την ios 12 αδειάζει πολύ γρήγορα και η χρήση ίδια , διάβαζα ότι ακόμα και ( καθαρή εγκατάσταση πάλι battery drain έχει ) τι γίνεται ? παίζει ρόλο που έκαναν την αναβαθμίσιμη μέσο wifi oxi μέσο itunes ?
Link to comment
Share on other sites

Πολλά παράπονα ακούω για το εν λόγω κινητό στην έκδοση 13. Εγώ έμεινα κολλημένος στην 12.4.1 και από μπαταρία πάει πολύ καλά κατά τη γνώμη μου.
Link to comment
Share on other sites

Σοφή επιιλογη έκανες .Ναι υπάρχει θέμα με την αυτονομία της μπαταρίας τουλάχιστον στο δικό μου 8αρι (όλη μέρα με ένα φορτιστή στα χέρια είμαι )δεν το ευχαριστιέμαι πλέον το κινητό .

Δυστυχώς έπρεπε να κάτσω και εγώ στην 12.4.1 αλλά μας έφαγε το dark mode (που για μενα ειναι υπεροχο)

Link to comment
Share on other sites

Σοφή επιιλογη έκανες .Ναι υπάρχει θέμα με την αυτονομία της μπαταρίας τουλάχιστον στο δικό μου 8αρι (όλη μέρα με ένα φορτιστή στα χέρια είμαι )δεν το ευχαριστιέμαι πλέον το κινητό .

Δυστυχώς έπρεπε να κάτσω και εγώ στην 12.4.1 αλλά μας έφαγε το dark mode (που για μενα ειναι υπεροχο)

 

checkm8 εν αναμονή του downgrade. Πιάνει μέχρι και τα C. Είμαι υπεραισιοδοξος πως θα γίνει δίχως τα shsh στο τέλος!

Link to comment
Share on other sites

checkm8 εν αναμονή του downgrade. Πιάνει μέχρι και τα C. Είμαι υπεραισιοδοξος πως θα γίνει δίχως τα shsh στο τέλος!

κοιτά το iOS 13 ειναι ομορφο ....μην σου πω πιο smooth και πιο γρηγορη απο την 12 ,το μονο θεμα ειναι το drain .

Αν λυθεί ..(που δεν νομίζω) τότε θα είμαστε κομπλέ .:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...