Jump to content

iPhone 8


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά μίλησα με κάποιον από τη vodafone που ήξερε τη δουλεία του και ενεργοποίησε την υπηρεσία στη γραμμή και μετά από μια επανεκκίνηση ήρθαν και οι ρυθμίσεις (λογικά δε χρειάζονταν αναβάθμιση, αλλά η ενεργοποίηση και η αποστολή ρυθμίσεων από το δίκτυο).

 

Το δοκίμασα εχθές και παρόλο που δεν έχω και καλό ίντερνετ στο σπίτι, μια χαρά λειτούργησε.

 

Το μόνο αρνητικό για εμένα είναι οτι δεν εχω πλέον την επιλογή για 2g/3g/4g παρά μόνο 4g

 

3G θα έχεις και τώρα.

Αν βάλεις το διακόπτη "Enable 4G" στο "Off" σε γυρνάει σε 3G σε ομιλία και data.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

πόσες πιστεύετε ότι θα πάρει αναβαθμισεις;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

4 με 5 μεγάλες αναβαθμίσεις όπως τα περισσότερα.

 

εννοείς από την κυκλοφορία του;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

εννοείς από την κυκλοφορία του;

 

E ναι προφανώς.

Κυκλοφόρησε με iOS 11, άρα θα φτάσει λογικά μέχρι iOS 15.

Link to comment
Share on other sites

E ναι προφανώς.

Κυκλοφόρησε με iOS 11, άρα θα φτάσει λογικά μέχρι iOS 15.

 

ok ευχαριστω καλημερα

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω καλημερα

 

Έχει πολλά ψωμιά ακόμα εάν υπολογίσουμε από τις προηγούμενες συσκευές της Apple

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά ψωμιά ακόμα εάν υπολογίσουμε από τις προηγούμενες συσκευές της Apple

 

έπεσε 50 ευρώ και αρχίζω να το σκέφτομαι.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

έπεσε 50 ευρώ και αρχίζω να το σκέφτομαι.

 

Με τα ίδια χρήματα εγώ θα έπαιρνα ένα iPhone XR μεταχειρισμένο ελαφρώς

Καμία σχέση τα δυο κινητά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με τα ίδια χρήματα εγώ θα έπαιρνα ένα iPhone XR μεταχειρισμένο ελαφρώς

Καμία σχέση τα δυο κινητά

 

δεν θέλω με τίποτα το face id τουλάχιστον σε κινητό. θέλω να ξεκλειδώνει οποτε θέλω εγω και όχι οταν απλα το κοιτάξω. απλα το iphone 8 συνδιάζει καλη τιμή,αρκετές αναβαθμίσεις ακόμη,touch id,μέγεθος 4,7 (οχι παντόφλα) και γιαυτο το γλυκοκοιταζω.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω με τίποτα το face id τουλάχιστον σε κινητό. θέλω να ξεκλειδώνει οποτε θέλω εγω και όχι οταν απλα το κοιτάξω. απλα το iphone 8 συνδιάζει καλη τιμή,αρκετές αναβαθμίσεις ακόμη,touch id,μέγεθος 4,7 (οχι παντόφλα) και γιαυτο το γλυκοκοιταζω.

 

Εγώ ούτε Touch ID είχα χρησιμοποιήσει ούτε Face ID εδώ και δυο χρόνια

Έχω ένα 4φιο pin με καθυστέρηση 15’

Πήγαινε σε μια «μετά Χ» εποχή των iPhone και δεν θα χάσεις

Άλλη φιλοσοφία των συσκευών από το Χ και μετά

Καλό το 8αρι αλλά ανήκει στο παρελθόν

Σχεδιασμός, gestures, Face ID και Animoji

Ειδικά στα led panel εάν γυρίσεις μετά δύσκολα να πας πίσω σε lcd

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω με τίποτα το face id τουλάχιστον σε κινητό. θέλω να ξεκλειδώνει οποτε θέλω εγω και όχι οταν απλα το κοιτάξω. απλα το iphone 8 συνδιάζει καλη τιμή,αρκετές αναβαθμίσεις ακόμη,touch id,μέγεθος 4,7 (οχι παντόφλα) και γιαυτο το γλυκοκοιταζω.

 

Επειδή είχα το 6αρι και τώρα το XR εάν μπορείς να το πάρεις

Δεν πρόκειται να ξεκλειδώσει εάν δεν θέλεις και από θέμα ασφαλείας με το Face ID απλά δεν παίζεται

Δίκιο έχεις στο θέμα του μεγέθους .

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα το 6αρι και τώρα το XR εάν μπορείς να το πάρεις

Δεν πρόκειται να ξεκλειδώσει εάν δεν θέλεις και από θέμα ασφαλείας με το Face ID απλά δεν παίζεται

Δίκιο έχεις στο θέμα του μεγέθους .

 

Το μέγεθος εντάξει αλλά το Face ID εάν δεν θέλεις δεν το βάζεις σιγά

Και εάν πάλι το έχεις δεν ξεκλειδώνει και να μπει στην home screen

Απλά ανοίξει το λουκέτο και παραμένει στην lock screen. Εάν στεριά με το δάχτυλο τότε ναι ανοίγει το κινητό εντελώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικό το 8 αλλά αν μπορείς να πας σε Xr μην το σκέφτεσαι και πάνε σε Xr έχει και μεγαλύτερη μπαταρία, και μεγαλύτερη ram και καλύτερη οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

θέλω να ξεκλειδώνει οποτε θέλω εγω και όχι οταν απλα το κοιτάξω.

 

Λαθος εικονα εχεις για το πως λειτουργει το face id. Το face id λειτουργει ακριβως οπως λειτουργει και το δακτυλικο στο 8ρι.

Link to comment
Share on other sites

Λαθος εικονα εχεις για το πως λειτουργει το face id. Το face id λειτουργει ακριβως οπως λειτουργει και το δακτυλικο στο 8ρι.

 

Όταν κοιτάξεις και ξεκλειδώσει το λουκετάκι,τελείωσε το τηλέφωνο είναι εκείνη την στιγμή εκτεθειμένο. Πέρα του ότι πρέπει να κανείς swipe για να πάει στην αρχική οθόνη. Με το Touch ID απλά το ακουμπάς και είσαι με ασφάλεια στην αρχική οθόνη,χωρίς επιπλέον κινήσεις των δακτύλων.

Άλλωστε στα προσεχή iPhone με ενσωματωμένο Touch ID μέσα στην οθόνη,το Face ID μάλλον θα καταργηθεί.

Τέλος πάντων,όπως βολεύει τον καθένα.

 

Εγώ θέλω μια συσκευή στο μέγεθος τουiPhone se,όλο οθόνη με Touch ID μέσα στην οθόνη, χαμηλό sar και πάνω από 100 call log.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Άλλωστε στα προσεχή iPhone με ενσωματωμένο Touch ID μέσα στην οθόνη,το Face ID μάλλον θα καταργηθεί.

 

 

 

Είμαι περίεργος να δω τελικά τι θα κάνει η Apple.

Θεωρώ ότι το Face ID είναι το μέλλον.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Όταν κοιτάξεις και ξεκλειδώσει το λουκετάκι,τελείωσε το τηλέφωνο είναι εκείνη την στιγμή εκτεθειμένο. Πέρα του ότι πρέπει να κανείς swipe για να πάει στην αρχική οθόνη. Με το Touch ID απλά το ακουμπάς και είσαι με ασφάλεια στην αρχική οθόνη,χωρίς επιπλέον κινήσεις των δακτύλων.

Άλλωστε στα προσεχή iPhone με ενσωματωμένο Touch ID μέσα στην οθόνη,το Face ID μάλλον θα καταργηθεί.

Τέλος πάντων,όπως βολεύει τον καθένα.

 

Εγώ θέλω μια συσκευή στο μέγεθος τουiPhone se,όλο οθόνη με Touch ID μέσα στην οθόνη, χαμηλό sar και πάνω από 100 call log.

 

Τι εννοείς ρε αδερφέ ότι όταν το κοιτάξεις και ξεκλειδώσει είναι μετά εκτεθειμένο;

Σε ποιον;

Δικό σου δεν είναι το κινητό;

Εσυ δεν το κρατάς στο χέρι;

Εσένα δεν θα κοιτάει για να ξεκλειδώσει;

Ώρες ώρες αυτήν την φοβία με την τεχνολογια δεν την καταλαβαίνω

 

Το κινητό το έχουμε 18 ώρες στην τσέπη στο τσαντάκι στο μπουφάν στο παντελόνι οι περισσότεροι μας

Τι να σε κλέψουν από μέσα; Τι να βρουν; Τι να πάρουν; Τι να δουν;

Και όλα αυτά για ένα δευτερόλεπτο που κοιτάξεις και ξεκλείδωσε ενώ εσυ ο ίδιος το είχες στο χέρι και το κοιτούσες;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που έχω 7 και το XR στην οικογένεια , θεωρώ το Face ID ΠΟΛΥ ανώτερο ως ευκολία στην καθημερινότητα.

 

Ακόμα κι αν δεχτούμε ότι το Face ID ξεκλειδώνει «ακούσια» μόνο με το βλέμμα και όχι με άγγιγμα όπως το Touch ID, με το που πατήσουμε το power button για να σβήσει η οθόνη ή μόλις εκπνεύσει ο χρόνος ανοιχτής οθόνης, η συσκευή ξανακλειδωνει.

 

Η μοναδική ένσταση είναι το συνολικό μέγεθος των νέων συσκευών (από Χ και ύστερα) σε σχέση με την κλασσικη φόρμα των 6-8 που βολεύει πολύ σε χρήση με ένα χέρι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που έχω 7 και το XR στην οικογένεια , θεωρώ το Face ID ΠΟΛΥ ανώτερο ως ευκολία στην καθημερινότητα.

 

Ακόμα κι αν δεχτούμε ότι το Face ID ξεκλειδώνει «ακούσια» μόνο με το βλέμμα και όχι με άγγιγμα όπως το Touch ID, με το που πατήσουμε το power button για να σβήσει η οθόνη ή μόλις εκπνεύσει ο χρόνος ανοιχτής οθόνης, η συσκευή ξανακλειδωνει.

 

Η μοναδική ένσταση είναι το συνολικό μέγεθος των νέων συσκευών (από Χ και ύστερα) σε σχέση με την κλασσικη φόρμα των 6-8 που βολεύει πολύ σε χρήση με ένα χέρι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μα το 6-8 iPhone είναι σχεδόν ίδιο μέγεθος με το iPhone X

Απλά το δάχτυλο έχει μεγαλύτερο εύρος επάνω στην οθόνη

Το σασί της συσκευής δεν έχει καμία διαφορά σημαντική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μα το 6-8 iPhone είναι σχεδόν ίδιο μέγεθος με το iPhone X

 

Απλά το δάχτυλο έχει μεγαλύτερο εύρος επάνω στην οθόνη

 

Το σασί της συσκευής δεν έχει καμία διαφορά σημαντική

 

 

 

Έχει σε πάχος και λίγο σε πλάτος.

Επίσης ο αντίχειρας δεν φθάνει να «ταξιδέψει» την οθόνη ολόκληρη, οποτε είτε πιάνεις πολύ χαλαρά, ακουμπώντας δάχτυλα στην πλάτη και διακινδυνεύοντας πτώση ή το παίρνεις απόφαση και το πιάνεις με άλλο χέρι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει σε πάχος και λίγο σε πλάτος.

Επίσης ο αντίχειρας δεν φθάνει να «ταξιδέψει» την οθόνη ολόκληρη, οποτε είτε πιάνεις πολύ χαλαρά, ακουμπώντας δάχτυλα στην πλάτη και διακινδυνεύοντας πτώση ή το παίρνεις απόφαση και το πιάνεις με άλλο χέρι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ με το ένα χέρι το δουλεύω το Χ πολύ άνετα

Βέβαια το 6/7/8 εννοείται είναι ακόμα πιο άνετο αλλά το τίμημα της οθόνης είναι μεγάλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ρε αδερφέ ότι όταν το κοιτάξεις και ξεκλειδώσει είναι μετά εκτεθειμένο;

Σε ποιον;

Δικό σου δεν είναι το κινητό;

Εσυ δεν το κρατάς στο χέρι;

Εσένα δεν θα κοιτάει για να ξεκλειδώσει;

Ώρες ώρες αυτήν την φοβία με την τεχνολογια δεν την καταλαβαίνω

 

Το κινητό το έχουμε 18 ώρες στην τσέπη στο τσαντάκι στο μπουφάν στο παντελόνι οι περισσότεροι μας

Τι να σε κλέψουν από μέσα; Τι να βρουν; Τι να πάρουν; Τι να δουν;

Και όλα αυτά για ένα δευτερόλεπτο που κοιτάξεις και ξεκλείδωσε ενώ εσυ ο ίδιος το είχες στο χέρι και το κοιτούσες;

 

πχ. είσαι με παρέα,κοιτάς να δεις αν έχεις κάποια ειδοποίηση και ξεκλειδώνει. ναι μεν δεν έχει πάει στην αρχική οθόνη αλλά είναι ξεκλειδωμενο. μέχρι να ξανακλειδωσει οτιδήποτε μπορεί να γίνει.θα μου πεις πατά το κουμπί να κλειδώσει. όχι δεν θέλω να κάνω μια ακόμη κίνηση,να εχω το νου μου και σε αυτό αλλά και να φθείρω το κουμπί.

 

σαν επαγγελματίας στον ιατρικό κλάδο το κινητό είναι εργαλείο και δεν είναι μόνο για social media κλπ. οποτε touch id +pin και ενεργοποίηση της λειτουργίας format μετά από 10 λάθος κωδικών.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

πχ. είσαι με παρέα,κοιτάς να δεις αν έχεις κάποια ειδοποίηση και ξεκλειδώνει. ναι μεν δεν έχει πάει στην αρχική οθόνη αλλά είναι ξεκλειδωμενο. μέχρι να ξανακλειδωσει οτιδήποτε μπορεί να γίνει.θα μου πεις πατά το κουμπί να κλειδώσει. όχι δεν θέλω να κάνω μια ακόμη κίνηση,να εχω το νου μου και σε αυτό αλλά και να φθείρω το κουμπί.

 

σαν επαγγελματίας στον ιατρικό κλάδο το κινητό είναι εργαλείο και δεν είναι μόνο για social media κλπ. οποτε touch id +pin και ενεργοποίηση της λειτουργίας format μετά από 10 λάθος κωδικών.

 

Αν το δεις θα ξεκλειδωσει το λουκετακι αλλα αν δεν τραβηξεις προς τα πανω την οθονη για 5 νομιζω δευτερα θα σβησει μονο του

Link to comment
Share on other sites

πχ. είσαι με παρέα,κοιτάς να δεις αν έχεις κάποια ειδοποίηση και ξεκλειδώνει. ναι μεν δεν έχει πάει στην αρχική οθόνη αλλά είναι ξεκλειδωμενο. μέχρι να ξανακλειδωσει οτιδήποτε μπορεί να γίνει.θα μου πεις πατά το κουμπί να κλειδώσει. όχι δεν θέλω να κάνω μια ακόμη κίνηση,να εχω το νου μου και σε αυτό αλλά και να φθείρω το κουμπί.

 

σαν επαγγελματίας στον ιατρικό κλάδο το κινητό είναι εργαλείο και δεν είναι μόνο για social media κλπ. οποτε touch id +pin και ενεργοποίηση της λειτουργίας format μετά από 10 λάθος κωδικών.

 

Καλά αυτά που λες τώρα είναι άστρο εντελώς

Δεν σε βολεύει. Εντάξει τέλος μην το παρατραβαμε άλλο

Ότι σε βολεύει κάνε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...