Jump to content

HTC U Ultra


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σου προτείνω να την περάσεις. Δείχνει πιο πολύ beta, έχει κολλήματα, ασταθή λειτουργία (κατά την διάρκεια φωτογραφίας μου έσβησε) και ζεσταίνεται η συσκευή αδικαιολόγητα. Το Mi A1 της συζύγου το νιώθω πιο άμεσο πλέον. Το χαντάκωσε η HTC. Ήδη τους έχω στείλει email με τα θέματα που παρουσιάστηκαν. Εννοείται με καθαρή εγκατάσταση, wipe cache κλπ.

 

Ποσες μέρες την έχεις περάσει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 316
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποσες μέρες την έχεις περάσει;

Από 18/4 αλλά από 19 στην ουσία άρχισα να την δουλεύω,αφού έκανα και επαναφορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικο μου παντως δεν εχει θεματα με την ορεο, και χωρις reset.

 

Τίποτα από αυτά που ανέφερα; Στο XDA πάντως έχουν εμφανιστεί και σε άλλους,τουλάχιστον το θέμα με το lag και την ανεβασμένη θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ με update σε oreo χωρίς reset, δεν έχω συναντήσει προβλήματα (ούτε και κάποια ουσιαστική βελτίωση στη λειτουργία του τηλεφώνου).
Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ με update σε oreo χωρίς reset, δεν έχω συναντήσει προβλήματα (ούτε και κάποια ουσιαστική βελτίωση στη λειτουργία του τηλεφώνου).

 

 

Και εγώ με OREO χωρίς επαναφορά εργοστασιακών, δεν βλέπω κάτι αρνητικό στην απόδοση. Απλά 200 mb παραπάνω χρήση ram σε σχέση με nougat με ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές και ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για τις επιδόσεις της συσκευής φωτογραφίκα, έχω πάθει πλάκα με τα πορτρέτα αε εσωτερικό φωτισμό.

Εξαιρετική λεπτομέρεια (για περισσότερες φωτογραφίες κοιτάξτε εδώ U Ultra (samples) )

 

39894629890_ef26119b61_z.jpg2018-04-25_10-40-55 by Andreas L., on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Όχι στοκ. Μόνο 2 φωτογραφίες εχώ βγάλει με gcam και σε αυτές γράφω hdr+

 

Στα πρόσωπα η στοκ κάμερα τα πάει εξαιρετικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφερομαι για το κινητό έχω μία σπορεία. Αν βάλω κάρτα SD και τραβηξω φωτογραφία αποθηκεύεται στήν SD η στό τηλέφωνο κ δεύτερον έχει LED ειδοποιησεων η όλες οι ειδοποιήσεις ανάβουν την μικρή οθονιτσα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Όχι στοκ. Μόνο 2 φωτογραφίες εχώ βγάλει με gcam και σε αυτές γράφω hdr+

 

Στα πρόσωπα η στοκ κάμερα τα πάει εξαιρετικά.

 

Αρα η Gcam και η στοκ αλλου υπερεχει η μια αλλου η αλλη;

Link to comment
Share on other sites

Αρα η Gcam και η στοκ αλλου υπερεχει η μια αλλου η αλλη;

 

Ακριβώς. Όταν είναι σκοτάδια ή μεγάλη αντίθεση σε φωτεινότητα βάζε gcam. Όταν όμως εχεις φωτισμό indoor και πάνω, καλύτερα ή στοκ. Μέσα στα δείγματα μου έχω δύο κλασσικά παραδείγματα όπου προτιμάμε την gcam.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφερομαι για το κινητό έχω μία σπορεία. Αν βάλω κάρτα SD και τραβηξω φωτογραφία αποθηκεύεται στήν SD η στό τηλέφωνο κ δεύτερον έχει LED ειδοποιησεων η όλες οι ειδοποιήσεις ανάβουν την μικρή οθονιτσα. Ευχαριστώ

 

Σίγουρα έχει επιλογή του που θές να αποθηκεύεται η φωτογραφία που τραβάς.

 

Στο θέμα πορτρέτο εσωτερικού χώρου , δείχνει να τα πηγαίνει τέλεια. Άν τραβάει και με την ίδια ευκολία γρήγορα όπως το G4, είναι πολύ ενδιαφέρον. Έχω πολύ καιρό να δω συσκευή να το πετυχαίνει αυτό σωστά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας. Πήρα τηλέφωνο για να το παραγγείλω κ μου είπαν ότι το μενού είναι στα αγγλικά δεν έχει Ελληνικό μενού μόνο όταν βάλεις την κάρτα SIM θα γυρίσει αυτόματα στο Ελληνικό μενού μου είπαν. Ισχύει έτσι είναι και εσάς ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας. Πήρα τηλέφωνο για να το παραγγείλω κ μου είπαν ότι το μενού είναι στα αγγλικά δεν έχει Ελληνικό μενού μόνο όταν βάλεις την κάρτα SIM θα γυρίσει αυτόματα στο Ελληνικό μενού μου είπαν. Ισχύει έτσι είναι και εσάς ?
Δε χρειάζεται να σε απασχολεί αυτό. Υπάρχει τρόπος να επιλέξεις ελληνικό μενού.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να σε απασχολεί αυτό. Υπάρχει τρόπος να επιλέξεις ελληνικό μενού.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή μου λες ότι είναι εγκατεστημένο μέσα στην ΡΟΜ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες ότι είναι εγκατεστημένο μέσα στην ΡΟΜ?
Ναι.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Έκανα upgrade. Μετά επαναφορά, Η συσκευή με το πρώτο άνοιγμα βγάζει πάντα error να σταλεί στην htc. Η οθόνη flasharei στιγμιαία μετά παό το κάθε άνοιγμα και όταν χρησιμοποιώ μια εφαρμογή είναι όπως τα popups με το adblock που εμφανίζονται σε κλάσματα δευτερολέπτου και τα κλείνει το adblock. Η μπαταρία τελειώνει γρήγορα και ζεσταίνεται χωρίς να έχω κάτι. 3 μέρες τώρα το έκανα επαναφορά και κάθε φορά τα ίδια. στη χρήση μπαταρίας φαίνονται οι εφαρμογές κλασικά και το htcCaptivePortalLogin με screen usages 4 λεπτά.

 

δεν ξέρω τι να κάνω. Να το στείλω για σέρβις;

μπορεί να σχετίζεται με το home sense?

Edited by const_ili
updates
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Έκανα upgrade. Μετά επαναφορά, Η συσκευή με το πρώτο άνοιγμα βγάζει πάντα error να σταλεί στην htc. Η οθόνη flasharei στιγμιαία μετά παό το κάθε άνοιγμα και όταν χρησιμοποιώ μια εφαρμογή είναι όπως τα popups με το adblock που εμφανίζονται σε κλάσματα δευτερολέπτου και τα κλείνει το adblock. Η μπαταρία τελειώνει γρήγορα και ζεσταίνεται χωρίς να έχω κάτι. 3 μέρες τώρα το έκανα επαναφορά και κάθε φορά τα ίδια. στη χρήση μπαταρίας φαίνονται οι εφαρμογές κλασικά και το htcCaptivePortalLogin με screen usages 4 λεπτά.

 

δεν ξέρω τι να κάνω. Να το στείλω για σέρβις;

μπορεί να σχετίζεται με το home sense?

 

 

δοκιμασε να κανεις hard reset.δες εδω

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Έκανα upgrade. Μετά επαναφορά, Η συσκευή με το πρώτο άνοιγμα βγάζει πάντα error να σταλεί στην htc. Η οθόνη flasharei στιγμιαία μετά παό το κάθε άνοιγμα και όταν χρησιμοποιώ μια εφαρμογή είναι όπως τα popups με το adblock που εμφανίζονται σε κλάσματα δευτερολέπτου και τα κλείνει το adblock. Η μπαταρία τελειώνει γρήγορα και ζεσταίνεται χωρίς να έχω κάτι. 3 μέρες τώρα το έκανα επαναφορά και κάθε φορά τα ίδια. στη χρήση μπαταρίας φαίνονται οι εφαρμογές κλασικά και το htcCaptivePortalLogin με screen usages 4 λεπτά.

 

δεν ξέρω τι να κάνω. Να το στείλω για σέρβις;

μπορεί να σχετίζεται με το home sense?

Μήπως είχες ρουτ ρικαβερι ή δεν ξέρω τι άλλο? Ήταν μαμά το τηλέφωνο ή πειραγμένο? Αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ ή χειροκίνητα?

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο ήταν απείραχτο update μέσω OTA και 3 hard reset στη σειρά. Το HTC home companion κρασάρει όταν κάνω click στις τρεις κουκίδες. Μπορεί κάποιος με Oreo να κάνει update όλα τα home apps μέσω play store και να μου πει αν το έχει πρόβλημα;

 

Υπάρχει χειροκίνητα να γίνει με ασφάλεια; Δε θέλω να κάνω πειραματισμούς βάζοντας rom από το ιντερνετ

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο ήταν απείραχτο update μέσω OTA και 3 hard reset στη σειρά. Το HTC home companion κρασάρει όταν κάνω click στις τρεις κουκίδες. Μπορεί κάποιος με Oreo να κάνει update όλα τα home apps μέσω play store και να μου πει αν το έχει πρόβλημα;

 

Υπάρχει χειροκίνητα να γίνει με ασφάλεια; Δε θέλω να κάνω πειραματισμούς βάζοντας rom από το ιντερνετ

 

Σε επικοινωνία που είχα με HTC και έχοντας κάνει κι εγώ reset κλπ.,μου είπε ότι δεν υπάρχει δυνατότητα να επιστρέψω σε nougat (επίσημα προφανώς), ούτε δυνατότητα manual εγκατάστασης. Μου είπε επίσης ότι έχω κάνει όλες τις ενέργειες που προτείνουν και ότι πρέπει να απευθυνθώ στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβω ή αναβάθμιση 8 χάλασε και στους δυο το κινητό ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβω ή αναβάθμιση 8 χάλασε και στους δυο το κινητό ?

 

Δεν μπορώ να πω ότι το χάλασε,περισσότερο ως bugs και δυσλειτουργίες το βλέπω. Σαφέστατα όμως είναι χειρότερο σε εμπειρία χρήσης και σε διάρκεια μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και άλλο reset η κατάσταση φαίνεται να χειροτερεύει με τη χρήση. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι πηγαίνει στραβά. με ένα update που κατεβαίνει σαν verified αρχείο. Άντε να δούμε τα σέρβις
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...