Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως συνεχίζει και με προβληματίζει πολύ το γεγονός πως ακόμα έχουν όντως μείνει αρκετά πακέτα. Θα γεμίσει ο κόσμος μ' αυτά και με ένα δεκάρικο το μήνα θα τη βγάζουμε άνετα. Μια χαρά.

Θα το αφήσει όμως η Cosmote έτσι; Δεν ξέρω, δυσκολεύομαι να το πιστέψω.

 

Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους σχετικά με το αν υπάρχει ημερομηνία λήξης, μου απάντησαν:

"Τη δεδομένη χρονική στιγμή ισχύει η προσφορά χωρίς κάποια ενημέρωση για χρονική λήξη."

 

 

 

Ύστερα τους ρώτησα αν κάτι τέτοιο δεν αποκλείεται έτσι κι αλλιώς να συμβεί και απάντησαν:

"Προσπαθούμε πάντα να δημιουργούμε νέες προσφορές και δώρα για όλους εσάς. Μείνε συντονισμένος για να ενημερώνεσαι για οτιδήποτε νεότερο προκύψει."

 

Δεν λέω ότι λένε κάτι οι παραπάνω απαντήσεις, αλλά δεν ξέρω κιόλας.

 

 

Καλημέρα δεν θα διαφωνήσω ούτε θα συμφωνήσω μαζί σου.....εγώ το έχω κάνει απόσβεση ....οπότε ότι κ να γίνει σε βάθος χρόνου δεν με προβληματίζει πράγματικα....

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με προβληματίζει για ένα και μόνο λόγο. Μιλάω κυρίως με Cosmote (όχι What's up) και πάρα πολύ με έναν αριθμό Wind.

Έχω F2G και τώρα παίρνω ένα πακέτο 300 λεπτά προς όλους και με τα 1500 προς magic numbers βολεύομαι αρκετά. Από την άλλη το 1500' προς όλους του προνομιακού θα ήταν βάλσαμο καθώς θα μου έλυνε τα χέρια και στο ιντερνέτ (και θα χαλούσα και γύρω στα 6 ευρώ λιγότερα το μήνα).

Αν όμως καταργηθεί η προσφορά, τα πακέτα του What's up δεν βλέπω να με βολεύουν, καθώς δεν έχουν χρόνο για όλη την Cosmote, πάρα μόνο για What's up, αφού το προς όλους θα το κατανάλωνα στον αριθμό Wind.

Γι' αυτό και ψάχνομαι λίγο περισσότερο να μάθω αν το προνομιακό κρατήσει για πάντα (ή, έστω, από τη στιγμή που για πάντα δεν υπάρχει, για 2 τουλάχιστον χρόνια).

Αν το ενεργοποιήσω θα είναι το πρώτο νούμερο και δεν θα το χρησιμοποιώ ως καβάτζα.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με προβληματίζει για ένα και μόνο λόγο. Μιλάω κυρίως με Cosmote (όχι What's up) και πάρα πολύ με έναν αριθμό Wind.

Έχω F2G και τώρα παίρνω ένα πακέτο 300 λεπτά προς όλους και με τα 1500 προς magic numbers βολεύομαι αρκετά. Από την άλλη το 1500' προς όλους του προνομιακού θα ήταν βάλσαμο καθώς θα μου έλυνε τα χέρια και στο ιντερνέτ (και θα χαλούσα και γύρω στα 6 ευρώ λιγότερα το μήνα).

Αν όμως καταργηθεί η προσφορά, τα πακέτα του What's up δεν βλέπω να με βολεύουν, καθώς δεν έχουν χρόνο για όλη την Cosmote, πάρα μόνο για What's up, αφού το προς όλους θα το κατανάλωνα στον αριθμό Wind.

Γι' αυτό και ψάχνομαι λίγο περισσότερο να μάθω αν το προνομιακό κρατήσει για πάντα (ή, έστω, από τη στιγμή που για πάντα δεν υπάρχει, για 2 τουλάχιστον χρόνια).

Αν το ενεργοποιήσω θα είναι το πρώτο νούμερο και δεν θα το χρησιμοποιώ ως καβάτζα.

Δεν υπάρχει τρόπος να σου πούμε ότι θα ισχύει για πάντα. Παίρνεις τα ρίσκα σου όπως όλοι. Μέχρι τώρα όλα τα μηνύματα των παιδιών που ρώτησαν την εταιρεία είναι ότι δεν θα αλλάξει. Δική σου η επιλογή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρω τώρα αλλά δεν τα ενεργοποιήσω αμέσως αλλά σε μερικούς μήνες θα έχω πρόβλημα μην χάσω στη προσφορά ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι έχει κάποιους μήνες ως προθεσμία ενεργοποίησης. Το λέει επάνω στο πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω βρει λέει ενεργοποίηση έως 25/10/19 έως τότε δηλαδή θα ισχύει γιατί μου φαίνεται πολύ το χρονικό διάστημα ,αν είναι έτσι μια χαρά λοιπόν μόλις τελειώσει το συμβόλαιο που έχω θα το ενεργοποιήσω .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω βρει λέει ενεργοποίηση έως 25/10/19 έως τότε δηλαδή θα ισχύει γιατί μου φαίνεται πολύ το χρονικό διάστημα ,αν είναι έτσι μια χαρά λοιπόν μόλις τελειώσει το συμβόλαιο που έχω θα το ενεργοποιήσω .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Η ημερομηνία ισχύει για τον αριθμό, δεν ξέρω για την προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Οκ λοιπόν όπως και να έχει η προσφορά είναι φοβερή .

Σας ευχαριστώ για την ενημέρωση .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι αξιζει να το βαλεις.Ειδικα με VoLTE και wifi calling ανοιχτα στο iPhone.Δεν θα ψαχνεις wifi μετα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ενεργοποιήσεις το νούμερο και να το συντηρείς με 5€ το 3μηνο ώσπου να χρειαστεί να ενεργοποιήσεις το προνομιακό των 8.5€.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεται η προσφορά αν βάλεις άλλο πακέτο ; γιατί κάτι τέτοιο μου έχουν πει .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Κι αυτό θα είχε ενδιαφέρον να το μάθουμε στα σίγουρα.

Ή, επίσης, αν βάλεις την προσφορά, μετά για 2-3 μήνες να μην τη βάλεις, να μη χρησιμοποιήσεις κανένα πακέτο, και να την ξαναβάλεις μετά, θα ισχύει κανονικά ή όχι;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το με είπαν, άκουσα, είπε κάποιος, ας μην τα γράφουμε καλύτερα.εάν το δοκιμάσαμε και το γνωρίζουμε καλώς

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το με είπαν, άκουσα, είπε κάποιος, ας μην τα γράφουμε καλύτερα.εάν το δοκιμάσαμε και το γνωρίζουμε καλώς

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έχω δοκιμάσει εγώ. Το ενεργοποίησα για πρώτη και τελευταία (έως τώρα) φορά στις 2 Αυγούστου και εξακολουθώ να έχω κανονικά την προσφορά. Υγ. Είναι η τρίτη και τελευταία φορά που ποστάρω γι'αυτό το θέμα, καθώς δε θέλω να προκαλώ και την τύχη μου. Όποιος ενδιαφερθεί 10 σελίδες παρακάτω, ας κάνει scroll down, για να βρει τις πληροφορίες που χρειάζεται. Θα ξαναποστάρω μόνο αν (ο μη γένοιτο) μου το κόψουν.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει εγώ. Το ενεργοποίησα για πρώτη και τελευταία (έως τώρα) φορά στις 2 Αυγούστου και εξακολουθώ να έχω κανονικά την προσφορά. Υγ. Είναι η τρίτη και τελευταία φορά που ποστάρω γι'αυτό το θέμα, καθώς δε θέλω να προκαλώ και την τύχη μου. Όποιος ενδιαφερθεί 10 σελίδες παρακάτω, ας κάνει scroll down, για να βρει τις πληροφορίες που χρειάζεται. Θα ξαναποστάρω μόνο αν (ο μη γένοιτο) μου το κόψουν.

 

Μακάρι να είναι έτσι, είναι για όλους μας καλό.

Πώς γνωρίζεις ότι έχεις την προσφορά από τη στιγμή που δεν την έχεις ενεργοποιήσει ξανά ύστερα από την τελευταία, που ήταν και η πρώτη, φορά; Υπάρχει κάποιος τρόπος να το γνωρίζεις αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι, είναι για όλους μας καλό.

Πώς γνωρίζεις ότι έχεις την προσφορά από τη στιγμή που δεν την έχεις ενεργοποιήσει ξανά ύστερα από την τελευταία, που ήταν και η πρώτη, φορά; Υπάρχει κάποιος τρόπος να το γνωρίζεις αυτό;

 

Απ'το app WU ή κλήση στο 1330 ?? >> ??

Όπου το βλέπεις (ή το λέει);

Link to comment
Share on other sites

Θα φαίνεται στην εφαρμογή ως διαθέσιμη για ενεργοποίηση. Κι αν με χαμηλότερο υπόλοιπο στειλεις το μήνυμα μαλλον θα σου λέει οτι δεν επαρκεί αντί για το κλασσικό "δεν ειναι διαθέσιμο".
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι, είναι για όλους μας καλό.

Πώς γνωρίζεις ότι έχεις την προσφορά από τη στιγμή που δεν την έχεις ενεργοποιήσει ξανά ύστερα από την τελευταία, που ήταν και η πρώτη, φορά; Υπάρχει κάποιος τρόπος να το γνωρίζεις αυτό;

Η προσφορά φαίνεται κανονικά στην εφαρμογή του What's Up. Επίσης, ακούγεται μόλις καλείς το 1330, εκτός από τις ώρες 22:00-02:00, οπότε ακούγεται η διαφήμιση του after dark.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ενεργοποιήσω το πακέτο και το αφήσω για να βάλω στο 12μηνο, η προσφορά θα συνεχίσει να υπάρχει;

 

Who knows?....Κάντο κ πες μας του χρόνου 2018 Οκτώβρη.

Εγώ δε θα ενεργοποιήσω καν (ανοίξω sim σε κινητό) ως 2019....!!! Θα σας πω τότε....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με προβληματίζει κυρίως με το προνομιακό είναι ότι θα αναγκαστώ να στέλνω ένα σωρό sms για να ενημερώσω τις επαφές μου πως άλλαξα αριθμό.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με προβληματίζει κυρίως με το προνομιακό είναι ότι θα αναγκαστώ να στέλνω ένα σωρό sms για να ενημερώσω τις επαφές μου πως άλλαξα αριθμό.

 

https://cloud.cosmote.gr/ Για δωρεάν 100sms/ημερολογιακό μήνα.

Link to comment
Share on other sites

https://cloud.cosmote.gr/ Για δωρεάν 100sms/ημερολογιακό μήνα.

 

για εξηγησε λιγο τι και πως?

στα 2γιγα που ειναι δωρεαν τα δινει τα 100sms?

Link to comment
Share on other sites

μπαινεις με τους κωδικους του mycosmote εκει ή αν δεν εχεις πατας εκει εγγραφη. Με την ταυτοποιηση του κινητου σου εχεις δικαιωμα να ενεργοποιησεις το 2ο πακετο με τα 5 giga αποθηκευτικου χωρου (ειναι υπηρεσια cloud,δηλ.online αποθηκευση αρχειων).

https://cloud.cosmote.gr/web/guest/residential/prices

Εξτρα υπηρεσια εκει,εκτος απο το cloud και το email ειναι και 100 sms μεσω του web interface,στα οποια ως αποστολεας φαινεται το web2sms και μεσα στο μηνυμα περιεχεται το cosmote email που εχεις.

Υπαρχει και η εφαρμογη τριτου προγραμματιστη,για android που λεγεται web2smsGR και περιεχει την διασυνδεση μεταξυ αλλων και με την συγκεκριμενη υπηρεσια,ωστε να μπορεις να τα στελνεις πιο ευκολα.

edit δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι σε σχεση με παλιοτερα,φαινεται οτι δινει ξεχωριστα το cloud και τα πακετα email (στα οποια περιλαμβανονται τα sms). Οποτε αν καποιος θελει στα σιγουρα τα sms θα πρεπει να παρει το πακετο email,που αναφερεται στη σελιδα με τις τιμες που εβαλα πιο πανω.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...