Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την περασμένη Δευτέρα αγόρασα από πλανόδιες πωλήτριες τρία προνομιακά νούμερα δίνοντας 10€ για το καθένα και σύμφωνα με τα λεγόμενα τους η κάθε κάρτα περιείχε χρόνο ομιλίας 10€. Τα νούμερα αυτά δεν τα έχω ενεργοποιήσει ακόμη. Στην εφαρμογή της Cosmote, εκεί που βλέπω κι τα άλλα νούμερα που έχω, είδα σήμερα ότι υπάρχουν και τα τρία καινούρια προνομιακά νούμερα που αγόρασα αλλά το καθένα από αυτά έχει μόνο από 0,25€. Παρότι δεν τα έχω ενεργοποιήσει και σύμφωνα με όσα πλήρωσα δεν θα έπρεπε να έχουν από 10€. Δεν καταλαβαίνω κάτι σωστά;

Έτσι ενεργοποιούνται τα νουμερα,αν σου έδωσαν κάρτες ανανεώσεις,βάζεις τον κωδικό και παίρνεις τα 10€(8,93 θα σου μείνουν λόγω φόρου 12% ανα κάρτα ανανέωσης).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την αλλαγή δεν είναι η ενημέρωση των άλλων αλλά το ότι έχω το νούμερο από μεγάλο συμβόλαιο και είναι πολύ εύκολο

 

Μιας που αυτο το εχω ακουσει πολλες φορες, οτι δηλαδη πολυ κοσμο τον ενδιαφερει σε περιπτωση φορητοτητας η απωλεια ενος ευκολου νουμερου παρα η ενημερωση φιλων/συνεργαστων κλπ απλα μια σκεψη : Νομιζω οτι πλεον στην εποχη των data και του mobile με οτι αυτο συνεπαγεται, το μονο που προσφερει ενα ευκολο νουμερο ειναι να το απομνημονευσει ο ιδιος ο κατοχος του κατι που ουτως ή αλλως θα γινει. Δεν νομιζω περα απο ιδιαιτερες περιπτωσεις (π.χ. ηλικιωμενοι γονεις ή για αλλους επαγγελματικους λογους) καποιος να χρειαζεται ενα ευκολομνημονευτο νουμερο για τους αλλους διοτι σχεδον κανενας δεν λειτουργει απο μνημης στα τηλεφωνα πλεον και ολοι απλα ανοιγουν καταλογο. Αντιθετα σε προσωπικη εμπειρια ευκολου νουμερου το οποιο ειχε πολλες φορες συνεχομενο το ιδιο ψηφιο στις περισσοτερες περιπτωσεις το αποτελεσμα ηταν δευτερευουσα ερωτηση τυπου "ποσα 7αρα ειπες" ή "κατσε να τα μετρησω" κλπ... δλδ με λιγα λογια δεν νομιζω να λειτουργουσε και πολυ θετικα.

 

Προσωπικη γνωμη βεβαια, μιας που αναφερεται συχνα αυτο το σεναριο, μπορει να κανω και λαθος. :)

Link to comment
Share on other sites

Με εύκολο νούμερο μου συμβαίνει το ίδιο! Πρέπει να το λέω σχεδόν πάντα δύο φορές.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας που αυτο το εχω ακουσει πολλες φορες, οτι δηλαδη πολυ κοσμο τον ενδιαφερει σε περιπτωση φορητοτητας η απωλεια ενος ευκολου νουμερου παρα η ενημερωση φιλων/συνεργαστων κλπ απλα μια σκεψη : Νομιζω οτι πλεον στην εποχη των data και του mobile με οτι αυτο συνεπαγεται, το μονο που προσφερει ενα ευκολο νουμερο ειναι να το απομνημονευσει ο ιδιος ο κατοχος του κατι που ουτως ή αλλως θα γινει. Δεν νομιζω περα απο ιδιαιτερες περιπτωσεις (π.χ. ηλικιωμενοι γονεις ή για αλλους επαγγελματικους λογους) καποιος να χρειαζεται ενα ευκολομνημονευτο νουμερο για τους αλλους διοτι σχεδον κανενας δεν λειτουργει απο μνημης στα τηλεφωνα πλεον και ολοι απλα ανοιγουν καταλογο. Αντιθετα σε προσωπικη εμπειρια ευκολου νουμερου το οποιο ειχε πολλες φορες συνεχομενο το ιδιο ψηφιο στις περισσοτερες περιπτωσεις το αποτελεσμα ηταν δευτερευουσα ερωτηση τυπου "ποσα 7αρα ειπες" ή "κατσε να τα μετρησω" κλπ... δλδ με λιγα λογια δεν νομιζω να λειτουργουσε και πολυ θετικα.

 

Προσωπικη γνωμη βεβαια, μιας που αναφερεται συχνα αυτο το σεναριο, μπορει να κανω και λαθος. :)

 

 

Με εύκολο νούμερο μου συμβαίνει το ίδιο! Πρέπει να το λέω σχεδόν πάντα δύο φορές.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως τα λέτε παιδιά για αυτό πάντα προσπαθώ να είναι ακολουθίες αριθμών πχ 242526 353637 κλπ ώστε να λες τα 698 και μετά τις ακολουθίες του αριθμού. Έτσι λειτουργεί είναι ποιο εύκολο για την μνήμη του ανθρώπινου εγκέφαλου.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

για αυτο και δεν αλλαζω νουμερο, επειδη το δικο μου "ευκολο νουμερο" ειναι μια απλη ακολουθια αριθμων.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκα και ενεργοποίησα το πακέτο την πρώτη φορά Reload it γίνεται να κάνουμε ή την επόμενη φορά που θα κάνω αναννέωση on line.
Link to comment
Share on other sites

μεσα στην εφαρμογη πρεπει να σου δειχνει αν υπαρχει διαθεσιμος κωδικος. Ή με sms: CODES στο 1330. Αν τα 10 ευρω είχαν μπει μια εβδομαδα πριν,τοτε ο οποιος κωδικος υπηρχε εληξε.
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και εγω το ιδιο να κανω...να παρω τηλ και να πω οτι εχω το γουιντ και θελω να παω σε wu
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα δωρεάν από κοσμοτε 3 προνομιακα επειδή έχω προνομιακό wind,έδωσα αντίγραφο ταυτότητας και θα τα ενεργοποιήσουν μετά 3 μέρες περίπου μου είπαν,απλά δεν ξέρω αν θα έχουν μέσα καθόλου χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα δωρεάν από κοσμοτε 3 προνομιακα επειδή έχω προνομιακό wind,έδωσα αντίγραφο ταυτότητας και θα τα ενεργοποιήσουν μετά 3 μέρες περίπου μου είπαν,απλά δεν ξέρω αν θα έχουν μέσα καθόλου χρήματα.

 

Θες να μας πεις λίγο τον τρόπο;Η πήγες κέντρο κ τα πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Μένω επαρχία,το κανονικό μου νούμερο είναι what's up,έχω όμως κι ένα δεύτερο f2g με τα 1500 λεπτά και 1,5 GB internet που δεν χρησιμοποιώ αρκετά αλλα το έχω σπίτι ανοιχτό σε μια παλιά συσκευή και δεν το ξέρει σχεδόν κανείς.

Πριν λίγες μέρες δέχτηκα τηλέφωνο από κοσμοτε στο wind νούμερο και μου είπαν πως επειδή έχω wind μου δίνουν ένα προνομιακό what's up δωρεαν,τους ρώτησα αν μπορούν δύο και μου είπαν αν έχω αλλά νούμερα wind,απαντώ ναι και μου λένε πως τότε θα μου στείλουν 3!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, την τελευταία ημέρα που έτσι να τελειώσει ο χρόνος ειδοποιεί με μνμ όπως η ειδική προσφορά της άλλης εταιρείας?

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι καινούργιο θα ισχύσει προφανώς και για το προνομιακο5d3db8c28dae7eb5f668d9b1dc21eb8b.jpg

 

Αυτό ισχύει από τέλη Αυγούστου περίπου. Τα λεπτά ομιλίας που είναι από προσφορά, όπως του προνομιακού ΔΕΝ μεταφέρονται. Αυτό ισχύει και για το promo4.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μένω επαρχία,το κανονικό μου νούμερο είναι what's up,έχω όμως κι ένα δεύτερο f2g με τα 1500 λεπτά και 1,5 GB internet που δεν χρησιμοποιώ αρκετά αλλα το έχω σπίτι ανοιχτό σε μια παλιά συσκευή και δεν το ξέρει σχεδόν κανείς.

Πριν λίγες μέρες δέχτηκα τηλέφωνο από κοσμοτε στο wind νούμερο και μου είπαν πως επειδή έχω wind μου δίνουν ένα προνομιακό what's up δωρεαν,τους ρώτησα αν μπορούν δύο και μου είπαν αν έχω αλλά νούμερα wind,απαντώ ναι και μου λένε πως τότε θα μου στείλουν 3!

 

Θυμάσαι απο που σε πήραν τηλέφωνο; απο connect phone;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε ενα f2g που εχω σε mifi με παίρνουν συνεχώς απο το 13888 και πιστεύω οτι ειναι για να μου προωθήσουν το εν λόγω πακέτο. Δεν νομίζω οτι η κοσμοτέ συνηθίζει να τηλεφωνεί από άλλα νούμερα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε ενα f2g που εχω σε mifi με παίρνουν συνεχώς απο το 13888 και πιστεύω οτι ειναι για να μου προωθήσουν το εν λόγω πακέτο. Δεν νομίζω οτι η κοσμοτέ συνηθίζει να τηλεφωνεί από άλλα νούμερα.

 

Βγαλτο από mifi και απάντησε... τσιμπά τα προνομιακά και ρίξε μαύρη πέτρα στην wind :lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Λογικό τότε. Και εγώ ενώ υπέγραψα ο κούριερ ξέχασε την ταυτότητα πάνω στο τραπέζι. Πήρα τηλέφωνο και τους το είπα και μου έδωσαν ένα email όπου έστειλα την ταυτότητα μου και μου το ενεργοποίησαν. Δεν πήγα σε κανένα κατάστημα κτλ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ παίρνω σε ένα νούμερο που μου έδωσε αυτή και ζητάω την ίδια, μου λένε θα σε πάρει αυτή, αλλά δεν με έχει πάρει κανείς. Επίσης πήγα σήμερα σε Γερμανό και μου είπε ότι φαίνεται σε εξέλιξη η ενεργοποίηση και ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Βγαλτο από mifi και απάντησε... τσιμπά τα προνομιακά και ρίξε μαύρη πέτρα στην wind :lol:

 

Εχω το αντίστοιχο στην q με 8€ και διάρκεια 30 μέρες. Δεν υπάρχει λόγος να μπω στη διαδικασία ασε που μιλάω πολύ λιγότερο και καλύπτομαι και απο φτηνότερα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Μένω επαρχία,το κανονικό μου νούμερο είναι what's up,έχω όμως κι ένα δεύτερο f2g με τα 1500 λεπτά και 1,5 GB internet που δεν χρησιμοποιώ αρκετά αλλα το έχω σπίτι ανοιχτό σε μια παλιά συσκευή και δεν το ξέρει σχεδόν κανείς.

Πριν λίγες μέρες δέχτηκα τηλέφωνο από κοσμοτε στο wind νούμερο και μου είπαν πως επειδή έχω wind μου δίνουν ένα προνομιακό what's up δωρεαν,τους ρώτησα αν μπορούν δύο και μου είπαν αν έχω αλλά νούμερα wind,απαντώ ναι και μου λένε πως τότε θα μου στείλουν 3!

 

Και τα 3 είναι νέα νούμερα ή σου κανα φορητότητα?

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε και εμένα το courier τα 3 νούμερα που έχουν την προσφορά . Έδωσα την ταυτότητα μου και υπέγραψα. Ξέρει κάποιος σε πόσες μέρες ενεργοποιούνται ;

 

Sent from my MediaPad X1 7.0 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...