Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό ισχύει από τέλη Αυγούστου περίπου. Τα λεπτά ομιλίας που είναι από προσφορά, όπως του προνομιακού ΔΕΝ μεταφέρονται. Αυτό ισχύει και για το promo4.

 

Τα ΜΒ μεταφέρονται;

Link to comment
Share on other sites

Τα ΜΒ μεταφέρονται;

 

Έχει αναφερθεί ότι (ούτε τα λεπτά ομιλίας, ούτε) τα ΜΒ του προνομιακού Ζ9 (1500΄όλους +1536ΜΒ για 30 μέρες με -8,5€) μεταφέρονται σε οποιαδήποτε ενεργοποίηση του ίδιου (προνομιακού) , ούτε άλλου πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πίσω έγραψε ότι μεταφέρονται τα μβ μόνο.σε 5 μέρες θα ανανεώσω και θα αναφέρω σίγουρα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εχω προνομιακό wu μαζί με φοιτητικό wu σε 2in1 και ισχύει κανονικά η προσφορά του προνομιακού.

Η cosmote για την συγκεκρινη υπηρεσια 2in 1 το παιζει τρελιτσα.Σε επαρχια δεν υπαρχει πουθενα καρτα σιμ ωστε να το ενεργοποιησω.Η εξυπηρετηση πελατων πουλαει τρελα και σφυριζει κλεφτικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κρίμα... δεν θέλω 2ο κινητό και στο Xiaomi η στη 2η κάρτα έχω την SD

αρα μονόδρομος η αλλαγή αριθμού :(

Μπορεις χρησιμοποιηση την υπηρεσια cosmote 2in1 που σε μιακαρτα εχεις 2 νουμερα.

Εαν βεβαια καταφερεις να βρεις καταστημα που να εχει σιμ να στο ενεργοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Τα mb μεταφέρονται κανονικά..3 φορές έχω ενεργοποιήσει το πρόγραμμα και γίνεται κανονικά η μεταφορά..Τα λεπτά ομιλίας όχι.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις χρησιμοποιηση την υπηρεσια cosmote 2in1 που σε μιακαρτα εχεις 2 νουμερα.

Εαν βεβαια καταφερεις να βρεις καταστημα που να εχει σιμ να στο ενεργοποιηση

 

Ερώτηση off topic:

Εάν βάλλεις την cosmote 2 in1 σε δίκαρτο κινητό και η άλλη κάρτα είναι άλλου παρόχου, θα δουλέψει?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το προνομιακό νούμερο το πήρα απο μια κοπέλα στην ομόνοια τέλη Ιουλίου,Έβγαλε μια φωτογραφία την ταυτότητα μου και μου είπε ότι θα γίνει η μεταβίβαση,μέχρι σήμερα όμως δεν έχει γίνει ακόμα η μεταβίβαση,τόσο πολύ αργεί;
Link to comment
Share on other sites

Λογικά Όχι. Εμένα σε τρεις ημέρες είχε γίνει. Δεν έχεις κρατήσει τηλ της να την πάρεις να δεις τι γίνετε? Αν έχουν φόρτο και έχουν δώσει πολλά νούμερα μπορεί να κάνει πολύ καιρό άκομα και πάνω από χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εχω προνομιακό wu μαζί με φοιτητικό wu σε 2in1 και ισχύει κανονικά η προσφορά του προνομιακού.

Α, ωραία! Κι'εγώ που νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος "άρρωστος", που ενώ έχω φοιτητικό What's Up, πήρα και προνομιακό. Υπάρχει κι'άλλος λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Δε το κατάλαβα αυτό:

 

Δλδ πρώτα πήρατε το προνομιακό από Ιούλη φέτος

Και μετά το κάνατε και φοιτητικό WU

Και έχει και τα 2;

Link to comment
Share on other sites

Δε το κατάλαβα αυτό:

 

Δλδ πρώτα πήρατε το προνομιακό από Ιούλη φέτος

Και μετά το κάνατε και φοιτητικό WU

Και έχει και τα 2;

Όχι βέβαια! Μιλάμε για δύο διαφορετικά νούμερα, ένα φοιτητικό και ένα προνομιακό. Ίσως να μπορεί να γίνει αυτό που αναφέρεις, δε μ'ενδιαφέρει όμως προς το παρόν, επειδή χρειάζομαι και το παλιό μου νούμερο. Αν μετά το 2020 μου κόψουν το φοιτητικό και εξακολουθεί να ισχύει το προνομιακό, ίσως και να το επιχειρήσω. Η αντίφαση στην οποία αναφέρθηκα είναι, ότι φαίνεται αρκετά περίεργο, κάποιος που έχει ήδη φοιτητικό νούμερο, να πάρει κι'άλλο (προνομιακό) νούμερο της ίδιας εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω τον λόγο πάντως καποιος που θα παρει ενα προνομιακο (εφόσον μπορεί) να μην το κανει και φοιτητικο (το ιδιο νουμερο).Προφανως κατ'αρχας γίνεται,τα προνομιακά είναι και αυτά wu σαν τα υπόλοιπα,και κατα 2ον μαλλον ειναι ο πιο καλος συνδιασμος,εχεις ολες τις δυνατες επιλογες και καθε φορα ενεργοποιεις αυτο που σε συμφερει.
Link to comment
Share on other sites

Πως κανω ανανεωση χρονου για να παρω τα 1500 και τα gb (τα οποια δε θυμαμαι ποσα ειναι..... δεν ειχα wu ποτε.) ?. Καρτα απο περιπτερο η paypal κλπ?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Τα 1500' & το 1.5 gb δεν δίνονται αυτόματα με την ανανέωση (την οποία μπορείς να κάνεις μεσω ίντερνετ,περιπτέρου, καταστήματος). Βάζεις τα λεφτά (όσα χρειάζεται για να έχεις πάνω από 8,5€) και στέλνεις το μήνυμα για την ενεργοποίηση του πακέτου. Αν έχεις ήδη 8,5 δεν χρειάζεται ανανέωση,το ενεργοποιείς κατευθείαν.
Link to comment
Share on other sites

Τα 1500' & το 1.5 gb δεν δίνονται αυτόματα με την ανανέωση (την οποία μπορείς να κάνεις μεσω ίντερνετ,περιπτέρου, καταστήματος). Βάζεις τα λεφτά (όσα χρειάζεται για να έχεις πάνω από 8,5€) και στέλνεις το μήνυμα για την ενεργοποίηση του πακέτου. Αν έχεις ήδη 8,5 δεν χρειάζεται ανανέωση,το ενεργοποιείς κατευθείαν.

 

Το ειχαν ενεργοποιησει οταν μου εδωσαν το πακετο. Στο μετρο. Τις αλλες φορες πως θα περνω τα 1500 κ τα 3gb? Νομιζω 3gb

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Α, ωραία! Κι'εγώ που νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος "άρρωστος", που ενώ έχω φοιτητικό What's Up, πήρα και προνομιακό. Υπάρχει κι'άλλος λοιπόν!

 

Εχω δύο φοιτητικά ένα προνομιακό γουιντ κ τώρα θα πάρω κ γουτς απ είμαι ανώμαλος το ξέρω:lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω τον λόγο πάντως καποιος που θα παρει ενα προνομιακο (εφόσον μπορεί) να μην το κανει και φοιτητικο (το ιδιο νουμερο).Προφανως κατ'αρχας γίνεται,τα προνομιακά είναι και αυτά wu σαν τα υπόλοιπα,και κατα 2ον μαλλον ειναι ο πιο καλος συνδιασμος,εχεις ολες τις δυνατες επιλογες και καθε φορα ενεργοποιεις αυτο που σε συμφερει.

Ρώτησα στο FB του What's Up, αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. Μου είπαν ότι δε γίνεται. "Τα νούμερα αυτά με την προνομιακή προσφορά "μόνο για σένα", έχουν συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και προϋποθέσεις χρήσης. Δεν είναι δυνατή η εγγραφή ενός τέτοιου αριθμού στη φοιτητική προσφορά". Αντί αυτού, μου πρότειναν (αν ήθελα), να μου βάλουν την προσφορά με τα 1500' προς όλους+1,5 GB με 8,5€ κάθε μήνα, αλλά μόνο για 6 μήνες. Εννοείται ότι αρνήθηκα, αφού μέσα στους επόμενους 6 μήνες, δεν κινδυνεύω να χάσω το φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω εγώ που έχω ένα πακέτο what's up μπορώ να το κάνω; προνομιακό;

 

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω εγώ που έχω ένα πακέτο what's up μπορώ να το κάνω; προνομιακό;

 

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Όχι δεν γίνεται αυτό

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο νούμερο που αναφέρθηκε λίγα ποστ πριν να ξέρετε ότι δεν εξυπηρετούν και λένε απλά ότι μάλλον είστε στη λίστα και θα σας πάρουμε όταν έρθει η σειρά σας... Οπότε μετρό η λύση...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην Πανόρμου χτες στο μετρό τα παιδιά της Cosmote μου είπαν ότι πλέον σταμάτησαν να δίνουνε προνομιακά και ότι δεν θα ξανά έχουνε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...