Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι το κόλπο είναι τελευταίο. Είναι διότι άλλαξε ένας μηχανισμός περί απόδοσης/επιστροφής ΦΠΑ στα κινητά και σου μοστράρουν πλέον την άνευ φόρων τιμή.

 

Επίσης πολλά καταστήματα έχουν τιμή "προσφοράς" για το λαό και τιμή φαρμάκι για τον επαγγελματία που έρχεται μία ή άλλη με το να το έπαιρνες έτσι.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λαμογια...δεν το ειχα προσεξει καθολου.απλα παρακολουθουσα τις τιμες χωρις να μπω στο εκαστοτε καταστημα για να το παρω χαμπαρι..αρα αργει πολυ να πεσει η τιμη γενικα..στο αμαζον παιζουν τετοια κολπα?FJ μιλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λαμογια...δεν το ειχα προσεξει καθολου.απλα παρακολουθουσα τις τιμες χωρις να μπω στο εκαστοτε καταστημα για να το παρω χαμπαρι..αρα αργει πολυ να πεσει η τιμη γενικα..στο αμαζον παιζουν τετοια κολπα?FJ μιλα...και οποιος ξερει εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

ετσι! Θεωρω, εχοντας περασει απο G6 Οτι ξερω τι να περιμενω. Ενα βελτιωμενο σε ταχυτητα G6 και ισως σε καμερα. Οποτε για καμερα κραταω μικρο καλαθι (εννοω οτι ισως να μην ειναι η καλυτερη της αγορας, οχι οτι δεν ειναι καλη, παντα μιλαω σε συγκριση με το καλυτερο) αλλα με wide που ειναι απολαυση και σε μεγεθος-καρτα μνημης-ακουστικα-αδιαβροχοποιηση που ειναι ολα κομπλε και υπαρχουν.

Απο αυτονομια τι βλεπετε?

Είναι σε όλα καλύτερο του G6 πλην της μπροστινής κάμερας θεωρώ. Μιλάμε για άλλη οθόνη πλέον, μιλάμε για τον 835 μιλάμε για B&O, μιλάμε για πολλά...Και γενικά στην LG η σειρά V είναι ανώτερη από την εκάστοτε G

Link to comment
Share on other sites

Μια παρουσίαση από το νεο LG V30S και ενα μίνι συγκριτικό που βρήκα ανάμεσα στις κάμερες του V30 vs V30S παραθέτω απο ξένο σαιτ https://www.forbes.com/sites/bensin/2018/02/24/lg-v30s-vs-lg-v30-camera-shootout-does-a-i-matter/#5323dc77545e
Link to comment
Share on other sites

Είναι σε όλα καλύτερο του G6 πλην της μπροστινής κάμερας θεωρώ. Μιλάμε για άλλη οθόνη πλέον, μιλάμε για τον 835 μιλάμε για B&O, μιλάμε για πολλά...Και γενικά στην LG η σειρά V είναι ανώτερη από την εκάστοτε G

 

Ωραία , λογικά το σκ θα το έχω και θα μιλάμε στην πράξη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

[/color]λαμογια...δεν το ειχα προσεξει καθολου.απλα παρακολουθουσα τις τιμες χωρις να μπω στο εκαστοτε καταστημα για να το παρω χαμπαρι..αρα αργει πολυ να πεσει η τιμη γενικα..στο αμαζον παιζουν τετοια κολπα?FJ μιλα...και οποιος ξερει εννοειται.

Τι να πω...Όπως έχω ξαναπεί τα ελληνικά σκρουτζομάγαζα όσον αφορά το V30 κάτι δεν κάνουν καθόλου καλά! Η άποψη μου όμως είναι ότι μέχρι το καλοκαίρι το V30 θα είναι στα 500.

 

Στην γειτονική Ιταλία τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά και αν κάποιος από αυτούς στέλνει Ελλάδα συμφέρει γιατί εδώ μιλάμε για τελική τιμή και ευρωπαϊκή εγγύηση κανονικά 2 χρόνια εφόσον είναι το Η930 https://www.trovaprezzi.it/Fprezzo_cellulari_lg_v30_64gb.aspx

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπερευχαριστημενος κατοχος g6 εδω, χαλασε το iphone της γυναικας,σκεφτομαι να της πασαρω το g6 και γλυκοκοιταω το v30,

ειδα τιμες στα 600, (οκ θα ηθελα κατι λιγο πιο χαμηλα)

το v30s γνωριζουμε απο τι τιμη θ αρχισει?ισχυει οτι το AI της καμερας θα το παρει σε αναβαθμιση και το v30? οποτε η διαφορα θα ειναι ραμ και 128gb?

αν και εριξα και εγω μια ματια και δεν ειδα κατι,υπαρχει κατι αλλο τοσο πληρες σε αυτα χρηματα?

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν είναι από λάθος αλλά 570 το βαλε ο κυρΠλάνετ

http://i65.tinypic.com/2898qhi.png

 

Με τιμολόγιο.. Χωρίς πάει στα 700

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέπετε να βάλεις αρχική τιμή στο skroutz την τιμή χωρίς φπα; Πρώτη φορά το βλέπω αυτό, γράψτε λάθος
Link to comment
Share on other sites

Επιτρέπετε να βάλεις αρχική τιμή στο skroutz την τιμή χωρίς φπα; Πρώτη φορά το βλέπω αυτό, γράψτε λάθος

Εχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο Σκρουτζ.

Βλακείες κάνουνε και μόλις πιάσει το ψυχολογικό όριο των 500 ευρω απ εξω το εχω χτυπήσει το κουκλί :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο Σκρουτζ.

Βλακείες κάνουνε και μόλις πιάσει το ψυχολογικό όριο των 500 ευρω απ εξω το εχω χτυπήσει το κουκλί :happy:

Ποσα χρονια εχεις ερωτα με την LG ρε αρχοντα; Τα εχεις γυροφερει ολα τα "μεγαλα" ή νομιζω; :)

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια και απο εμένα.. Εχω το κινητό καμια βδομάδα και μπορώ να πω οτι ειμαι αρκετά ευχαριστημένος.. Εκανα ανταλλαγήμε s8 plus.

Επιτέλους έφυγα απο την edge οθόνη που για εμενα ειναι εντελώς αχρείαστο.. Αυτο που μου εκανε πάντως πολυ ευχάριστη εντύπωση ειναι η μπαταρια του.. Ακριβώς με την ίδια χρήση με πριν ειναι ενα 20% καλύτερη. Και το μονο αρκετά χειρότερο όμως ειναι η μπροστινή κάμερα. Πολυ πρόχειρη δουλεια νομίζω πως εχουν κανει.. Κατα τα αλλα όλα σούπερ.. Εδω να ειμαστε. Και να τα λεμε..

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Kαλησπερα φιλε ,επειδη θα παω να δω ενα μεταχειρισμενο μεσα στο σαβ/κο και εσενα η οθονη ειναι σαν των παιδιων στις γωνιες?Φενεται δηλαδη μια γραμμη με φως?(δες μνματα ποστ 1052 και 1044)

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα φιλε ,επειδη θα παω να δω ενα μεταχειρισμενο μεσα στο σαβ/κο και εσενα η οθονη ειναι σαν των παιδιων στις γωνιες?Φενεται δηλαδη μια γραμμη με φως?(δες μνματα ποστ 1052 και 1044)
Καλημέρα φιλε. Ναι ετσι φαίνεται και σε εμένα, Δεν το ειχα προσέξει πάντως μέχρι τώρα

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποσα χρονια εχεις ερωτα με την LG ρε αρχοντα; Τα εχεις γυροφερει ολα τα "μεγαλα" ή νομιζω; :)

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα :) Το G3 και G4 δεν πήρα και από τα υπόλοιπα η σειρά V ξεχώρισε νομίζω και είχε και την ιδιαιτερότητα ότι δεν κράτησε την ίδια γραμμή σχεδίασης.

Μένει λοιπόν να δω και το V30 και πιστεύω να μεγαλώσει η παρέα βλέποντας ότι υπάρχει ενδιαφέρον :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλε. Ναι ετσι φαίνεται και σε εμένα, Δεν το ειχα προσέξει πάντως μέχρι τώρα

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρε σεις με τι καθεστε και ασχολειστε και ψαχνετε; φυσικο ειναι λογω οθονης που σβηνει στο σασι. ΧΑΡΗΤΕΤΟΟΟΟΟ. :lol::lol::p

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις με τι καθεστε και ασχολειστε και ψαχνετε; φυσικο ειναι λογω οθονης που σβηνει στο σασι. ΧΑΡΗΤΕΤΟΟΟΟΟ. :lol::lol::p
Μα σίγουρα φιλε.. Δεν επηρεάζει στο παραμικρό την εμπειρία χρήσεις του!

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις με τι καθεστε και ασχολειστε και ψαχνετε; φυσικο ειναι λογω οθονης που σβηνει στο σασι. ΧΑΡΗΤΕΤΟΟΟΟΟ. :lol::lol::p

ετσααααα!!!!

χαχα....εμά σε βγάζουν από τα ρούχα σου

Link to comment
Share on other sites

λαμογια...δεν το ειχα προσεξει καθολου.απλα παρακολουθουσα τις τιμες χωρις να μπω στο εκαστοτε καταστημα για να το παρω χαμπαρι..αρα αργει πολυ να πεσει η τιμη γενικα..στο αμαζον παιζουν τετοια κολπα?FJ μιλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λαμογια...δεν το ειχα προσεξει καθολου.απλα παρακολουθουσα τις τιμες χωρις να μπω στο εκαστοτε καταστημα για να το παρω χαμπαρι..αρα αργει πολυ να πεσει η τιμη γενικα..στο αμαζον παιζουν τετοια κολπα?FJ μιλα...και οποιος ξερει εννοειται.

Εμένα μου φαίνεται ότι αντί σταλούν οι τιμές ΜΕ ΦΠΑ στον σκρούτζ στείλανε τις καθαρές τιμές ως αποτέλεσμα να υπάρξει σύγχηση. Σήμερα οι τιμές έχουν αλλάξει προς το νορμάλ, δηλαδή τιμή με ΦΠΑ στον σκρουτζ και στο σάιτ τους τιμή για τιμολόγιο η ίδια ακριβώς τιμή απλά χωρίς ΦΠΑ. Δεν μου φαίνεται λαμογιά.

 

ΥΓ: Υπάρχουν κάποιοι άλλοι από την άλλη μεριά που έχουν άλλη τιμή για τιμολόγιο (που δεν εισπράττουν ΦΠΑ από τον πελάτη) και άλλη τιμή για απόδειξη (που εισπράττουν ΦΠΑ από τον πελάτη). Μάντεψε γιατί. :ninja:

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται ότι αντί σταλούν οι τιμές ΜΕ ΦΠΑ στον σκρούτζ στείλανε τις καθαρές τιμές ως αποτέλεσμα να υπάρξει σύγχηση. Σήμερα οι τιμές έχουν αλλάξει προς το νορμάλ, δηλαδή τιμή με ΦΠΑ στον σκρουτζ και στο σάιτ τους τιμή για τιμολόγιο η ίδια ακριβώς τιμή απλά χωρίς ΦΠΑ. Δεν μου φαίνεται λαμογιά.

 

ΥΓ: Υπάρχουν κάποιοι άλλοι από την άλλη μεριά που έχουν άλλη τιμή για τιμολόγιο (που δεν εισπράττουν ΦΠΑ από τον πελάτη) και άλλη τιμή για απόδειξη (που εισπράττουν ΦΠΑ από τον πελάτη). Μάντεψε γιατί. :ninja:

 

Σωστος εισαι.απλα δεν ηταν ετσι.πχ το πρωτο που εμφανιζεται εχει τιμη 689, μπαινεις στο σαιτ και λεει καταστημα 846 τιμη τιμολογιου 682...ενω καποτε εβλεπες απο τη σελιδα του σκρουτζ τιμη 689 και αφαιρουσες απο εκει το 24%...ή τελος παντων αυτη την εντυπωση ειχα εγω.ειναι παραπλανητικο οπως και να χει

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και είναι παραπλανητικό για τον απλό ενδιαφερόμενο. Και το χειρότερο είναι ότι βρίσκονται πιο κάτω στην λίστα αυτοί που τελικά το έχουν πιο φθηνό. Και ο πολύς κόσμος έχει μείνει με την ιδέα ότι αυτά που βγαίνουν πρώτα είναι τα πιο φθηνά και έτσι φαίνεται από την τιμή που εμφανίζεται αλλά είναι ένα τρικ Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Εκει ειναι η ουσια.οταν λες τιμη προσφορας σημαινει οτι ο επαγγελματιας μπορει να αφαιρεσει φπα απο την τιμη που του λες και οχι να το αυξανεις 200 ευρω αν προκειται για επαγγελματικο αφμ.αρα μιλαμε για λαμογια.ιδαιτερα οταν ψαχνοντας παρακατω που ειπε και ο FJ βρισκεις καταστηματα που το εξηγουν σωστα.
Link to comment
Share on other sites

Σωστος εισαι.απλα δεν ηταν ετσι.πχ το πρωτο που εμφανιζεται εχει τιμη 689, μπαινεις στο σαιτ και λεει καταστημα 846 τιμη τιμολογιου 682...ενω καποτε εβλεπες απο τη σελιδα του σκρουτζ τιμη 689 και αφαιρουσες απο εκει το 24%...ή τελος παντων αυτη την εντυπωση ειχα εγω.ειναι παραπλανητικο οπως και να χει

 

Εγώ κατάλαβα τι έγινε ρε συ. Απλά έχουμε την τάση σαν καταναλωτές όλα να τα βλέπουμε παραπλάνηση και ακραία. Έχω δουλέψει σε εταιρεία που ήταν σε σκρουτζ / μπεστπράις. Μπορεί να την έπαθαν με το XML Generator. Εμείς είχαμε πάθει μεγαλύτερη ζημιά. Είχε μπερδέψει ID και έβαλε τις τιμές άλλα ντι άλλων. Βέβαια το είχαμε προλάβει και δε γίναμε ρόμπα γιατί ήμασταν εκεί. Αυτωνών παίζει να έγινε στην τελευταία ανανέωση πριν κλείσουν γιατί σήμερα βλέπω ότι είναι ΟΚ όλες οι τιμές τους (όσες τσέκαρα δηλαδή)

 

Η ουσία είναι μια. Το V30 παραμένει απλησίαστο :p

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...