Jump to content

Meizu M6 Note


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλη για daily draiver , χωρις bugs σε επιπεδο hardware

δέν δουλεύει η 2η front καμερα για το εφε θολώματος

Σε επίπεδο λειτουργικού δεν μπορεί να συγχρονίσει τις επαφές google

της έχω βαλει και την miui camera που προσφέρει και manual controls και δίνει ποιότητα σχετικα κοντά στην flyme camera.

 

ενα μικρό walk through

 

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλη για daily draiver , χωρις bugs σε επιπεδο hardware

δέν δουλεύει η 2η front καμερα για το εφε θολώματος

Σε επίπεδο λειτουργικού δεν μπορεί να συγχρονίσει τις επαφές google

της έχω βαλει και την miui camera που προσφέρει και manual controls και δίνει ποιότητα σχετικα κοντά στην flyme camera.

 

ενα μικρό walk through

 

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

η δυνατότητα ρουτ εχει αφερεθει απο την 7 γκλομπαλ .

 

Δηλαδή η διαδικασία root που κάναμε στην 4.1G με το quickshortcutmaker δεν γίνεται στη 7.0.1.0G?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..τις τελευταίες μέρες έχω ένα ψιλοθεματακι δεν ξέρω αν το έχει άλλος.. Όταν με παίρνουν τηλέφωνο και το σηκώνω δεν με ακούνε μέχρι να ανοίξω την οθόνη..το ίδιο και όταν παίρνω.Επειδη έχω την συνήθεια με το που πατήσω κλήση να πατάω το power on/off για να σβήνει η οθόνη πριν το βάλω στο αυτι..οταν ανοίξω ξανά την οθόνη τότε αρχίζουν να με ακουν..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..τις τελευταίες μέρες έχω ένα ψιλοθεματακι δεν ξέρω αν το έχει άλλος.. Όταν με παίρνουν τηλέφωνο και το σηκώνω δεν με ακούνε μέχρι να ανοίξω την οθόνη..το ίδιο και όταν παίρνω.Επειδη έχω την συνήθεια με το που πατήσω κλήση να πατάω το power on/off για να σβήνει η οθόνη πριν το βάλω στο αυτι..οταν ανοίξω ξανά την οθόνη τότε αρχίζουν να με ακουν..

 

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις αλλά ακόμα και αν δεν κλείσεις την οθόνη, αυτή σβήνει μόλις το πλησιάσεις στο αυτί σου έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις αλλά ακόμα και αν δεν κλείσεις την οθόνη, αυτή σβήνει μόλις το πλησιάσεις στο αυτί σου έτσι και αλλιώς.

 

Ναι το γνωρίζω,θεωρώ ότι είναι πιο πολύ ψυχολογικό το θέμα για να είμαι σίγουρος ότι θα κλείσει.. Αλλά οταν το σηκώνω και το βάζω αμέσως στο αυτί δεν με ακούνε πρέπει να ανοίξω την οθόνη και μετά..

Link to comment
Share on other sites

η δυνατότητα ρουτ εχει αφερεθει απο την 7 γκλομπαλ . πιθανον να παραμενει αν καποιος ειναι ρουταρισμενος και κανει αναβαθμιση χωρις wipe

 

δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να ρουτάρουμε την 7 γλόμπαλ? ο τρόπος με το quick shortcut maker δε λειτουργεί?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η διαδικασία root που κάναμε στην 4.1G με το quickshortcutmaker δεν γίνεται στη 7.0.1.0G?

 

σωστα.

 

η activity com.meizu.account/com.meizu.root.OpenSystemRightActivity ακομα εκει ειναι , ομως στο κλειδωμα εφαρμογων δεν υπαρχει η εφαρμογη λογαριασμος ΜΕΙΖU/flyme για να την κλειδωσεις.ετσι οταν πατας στην συντομευση απο quickshortcut δεν κανει τιποτα

αυτο αν κανεις αναβαθμιση με wipe και προσπαθησεις να ρουταρεις απο την αρχη.

με dirty flash (αναβαθμιση χωρις wipe) ισως επιβιώσει .δεν ξερω

ενας τροπος που προτινεται απο χρηστες στο telegram ειναι να ρουταρεις και να ξεκλειδωσεις bootloader στην 4.1 , να βαλεις την red wolf recovery που εχει επιλογη να επιβιωνει μετα απο update και να φλασαρεις την 7.0.1.0G απο red wolf . ετσι την περνεις ρουταρισμενη

δεν εχω δοκιμασει κανεναν απο τους παραπανω τροπους

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να ρουτάρουμε την 7 γλόμπαλ? ο τρόπος με το quick shortcut maker δε λειτουργεί?

 

σωστα.

 

η activity com.meizu.account/com.meizu.root.OpenSystemRightActivity ακομα εκει ειναι , ομως στο κλειδωμα εφαρμογων δεν υπαρχει η εφαρμογη λογαριασμος ΜΕΙΖU/flyme για να την κλειδωσεις.ετσι οταν πατας στην συντομευση απο quickshortcut δεν κανει τιποτα

αυτο αν κανεις αναβαθμιση με wipe και προσπαθησεις να ρουταρεις απο την αρχη.

με dirty flash (αναβαθμιση χωρις wipe) ισως επιβιώσει .δεν ξερω

ενας τροπος που προτινεται απο χρηστες στο telegram ειναι να ρουταρεις και να ξεκλειδωσεις bootloader στην 4.1 , να βαλεις την red wolf recovery που εχει επιλογη να επιβιωνει μετα απο update και να φλασαρεις την 7.0.1.0G απο red wolf . ετσι την περνεις ρουταρισμενη

δεν εχω δοκιμασει κανεναν απο τους παραπανω τροπους

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

έχω ξεκλειδωμένο τον bootloader από την 4.1. Σκέφτομαι να φλασάρω την κανονική twrp μέσα από το minimal adb and fastboot (με p.c.) και μετά να κάνω root φλασάροντας την SuperSU ή το magisk μέ την twrp. ;Eχεις ακούσει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

έχω ξεκλειδωμένο τον bootloader από την 4.1. Σκέφτομαι να φλασάρω την κανονική twrp μέσα από το minimal adb and fastboot (με p.c.) και μετά να κάνω root φλασάροντας την SuperSU ή το magisk μέ την twrp. ;Eχεις ακούσει κάτι?

 

αν θες join https://t.me/joinchat/H7BR3RFZKp1hctvhnhmF6Q ειναι πιο αμεσο .καλο παρεακι εχουμε στο τελεγκραμ

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις αναβαθμιση απο ρουταρισμενη 6αρα σε 7G χωρις wipe να πας πει αν παραμενει το ρουτ?

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας όλους. Αναζητώντας μια συσκευή κοντά στα 150 € για τη γυναίκα μου (τελείως βασική χρήση, τηλέφωνα και λίγο FB και ιντερνετ, φωτογραφίες) και με δεδομένο ότι έχω στα χέρια μου μια δωροεπταγή 50€ από Κωτσόβολο, το έχει στα 159 €. Η γυναίκα δεν το έχει με τη τεχνολογία, οπότε δεν μπορούμε να μπούμε σε διαδικασίες root, άλλων ROM και τα σχετικά. Αξίζει η αγορά του έτσι όπως είναι με τη ROM που έρχεται χωρίς να έχει θέματα στη καθημερινή χρήση; Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας όλους. Αναζητώντας μια συσκευή κοντά στα 150 € για τη γυναίκα μου (τελείως βασική χρήση, τηλέφωνα και λίγο FB και ιντερνετ, φωτογραφίες) και με δεδομένο ότι έχω στα χέρια μου μια δωροεπταγή 50€ από Κωτσόβολο, το έχει στα 159 €. Η γυναίκα δεν το έχει με τη τεχνολογία, οπότε δεν μπορούμε να μπούμε σε διαδικασίες root, άλλων ROM και τα σχετικά. Αξίζει η αγορά του έτσι όπως είναι με τη ROM που έρχεται χωρίς να έχει θέματα στη καθημερινή χρήση;

 

αυτο που εχει ειναι με 16gb εσωτερικη μνημη οπου πιθανοτατα θα εχει προβλημα χωρου αν βαλει αρκετες εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχει ειναι με 16gb εσωτερικη μνημη οπου πιθανοτατα θα εχει προβλημα χωρου αν βαλει αρκετες εφαρμογες

Ναι το ξέρω, δεν έχει τέτοιο θέμα, δεν ασχολείται ιδιαίτερα. Τώρα να φανταστείς έχει Lumia 640 με 8GB εσωτερική.......

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω, δεν έχει τέτοιο θέμα, δεν ασχολείται ιδιαίτερα. Τώρα να φανταστείς έχει Lumia 640 με 8GB εσωτερική.......

 

τοτε αν βαλει μια sd για τις φωτο θα ειναι οκ

Απλα μολις το παρεις περνα του το flyme 7 πριν το σεταρεις και μετα θελει καποιες ρυθμισεις για να σου ερχονται οι ειδοποιησεις απο τις εφαρμογες που θες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας όλους. Αναζητώντας μια συσκευή κοντά στα 150 € για τη γυναίκα μου (τελείως βασική χρήση, τηλέφωνα και λίγο FB και ιντερνετ, φωτογραφίες) και με δεδομένο ότι έχω στα χέρια μου μια δωροεπταγή 50€ από Κωτσόβολο, το έχει στα 159 €. Η γυναίκα δεν το έχει με τη τεχνολογία, οπότε δεν μπορούμε να μπούμε σε διαδικασίες root, άλλων ROM και τα σχετικά. Αξίζει η αγορά του έτσι όπως είναι με τη ROM που έρχεται χωρίς να έχει θέματα στη καθημερινή χρήση;

 

κατα καιρους το βγαζει σε προσφορα . εγω 145 το πειρα απο το ιδιο μαγαζι στο παζαρι απο ιντερνετ.να της το παρεις .θα κανεις καποιες μικρο ρυθμισουλες να περνει ειδοποιησεις κανονικα , να συνηθησει λιγο και την πλοηγηση με το ενα κουμπι και θα το ευχαριστηθει . καλλη καμερα , καλη ποιοτητα κατασκεης , δαχτυλικο αποτυπωμα , ευκολο λειτουργικο . αυτα θελουν οι περισσοτερες γυναικες.

οτι χρειαστεις εδω ειμαστε , δεν ειναι επιστημη

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις αναβαθμιση απο ρουταρισμενη 6αρα σε 7G χωρις wipe να πας πει αν παραμενει το ρουτ?

 

Εγω εκανα αναβάθμιση χωρις wipe και εχω το ιδιο θεμα, δεν εχω ρουτ και δεν βρισκω την εφαρμογή της μειζου για να την κλειδωσω.

 

Επισης εχω ενα προβλημα. Ο οθονη μου δεν πιανει ολα τα touch παντα, οταν γραφω χανει καποια γραμματα που και που. Στο φορουμ της μειζου λενε διαφορα. Το κάνει σε κανεναν αλλον;

Link to comment
Share on other sites

κατα καιρους το βγαζει σε προσφορα . εγω 145 το πειρα απο το ιδιο μαγαζι στο παζαρι απο ιντερνετ.να της το παρεις .θα κανεις καποιες μικρο ρυθμισουλες να περνει ειδοποιησεις κανονικα , να συνηθησει λιγο και την πλοηγηση με το ενα κουμπι και θα το ευχαριστηθει . καλλη καμερα , καλη ποιοτητα κατασκεης , δαχτυλικο αποτυπωμα , ευκολο λειτουργικο . αυτα θελουν οι περισσοτερες γυναικες.

οτι χρειαστεις εδω ειμαστε , δεν ειναι επιστημη

Πως δουλεύει αυτό με το ένα κουμπί; Το έχει η γυναίκα και σε πολλές εφαρμογές οι τρείς επιλογές που έχει κάτω ενοχλεί

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ένα κουμπί με φόβιζε κι εμένα αλλά είναι τελικά βολικό και το συνηθίζεις. Άσε που σιχαίνομαι να υπάρχουν κουμπιά εντός οθόνης
Link to comment
Share on other sites

Πως δουλεύει αυτό με το ένα κουμπί; Το έχει η γυναίκα και σε πολλές εφαρμογές οι τρείς επιλογές που έχει κάτω ενοχλεί

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το απλό tap στον fingerprint scanner είναι το back

Το πάτημα είναι το home

Αν κάνεις σύρσιμο προς τα πάνω από την βάση της οθόνης είναι τα resents

Τα on screen buttons ενεργοποιητές\απενεργοποιουντε από τις ρυθμίσεις > προσβασιμότητα > on screen buttons

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Το απλό tap στον fingerprint scanner είναι το back

Το πάτημα είναι το home

Αν κάνεις σύρσιμο προς τα πάνω από την βάση της οθόνης είναι τα resents

Τα on screen buttons ενεργοποιητές\απενεργοποιουντε από τις ρυθμίσεις > προσβασιμότητα > on screen buttons

 

Ωραιος ,ευχαριστω πολυ φιλε, ελπιζω να την βολεψει

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα αναβάθμιση χωρις wipe και εχω το ιδιο θεμα, δεν εχω ρουτ και δεν βρισκω την εφαρμογή της μειζου για να την κλειδωσω.

 

Επισης εχω ενα προβλημα. Ο οθονη μου δεν πιανει ολα τα touch παντα, οταν γραφω χανει καποια γραμματα που και που. Στο φορουμ της μειζου λενε διαφορα. Το κάνει σε κανεναν αλλον;

 

καμια εφαρμογη στο store για screen calibration δεν εχει?

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

https://ufile.io/im3a1

αντικατασταση αρχειων στο /System/vendor/lib64 και χωρηγηση δικαιωματων read/write

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω ξεκλειδωμένο τον bootloader από την 4.1. Σκέφτομαι να φλασάρω την κανονική twrp μέσα από το minimal adb and fastboot (με p.c.) και μετά να κάνω root φλασάροντας την SuperSU ή το magisk μέ την twrp. ;Eχεις ακούσει κάτι?

 

εχω ακουσει οτι για να παρεις 7G ρουταρισμενη θελεις ξεκλειδωτο bootloader , redwolf recovery , rooted 4.1G ή custom rom (υποθετω θελει πλήρη ρουταρισμα με SU ή magisk) και φλασαρισμα την 7αρα απο redwolf . δεν το εχω κανει ομως

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, κατοχος και γω κακην κακως του μοντελου με τα 16gb .. χωρις χωρο ρουταρα με τον γρηγπρο τροπο και αρχισα να μεταφερω με link2sd. Κατι ομως δεν εγινε σωστα και αναγκαστηκα να σβησω την εφαρμογη της καμερας, την οποια και δε μπορεσα να βρω σε apk, βρηκα την stock απο την flyme 7 η οποια ομως δεν εχει τη ρυθμιση για την dual χρηση! δηλαδη φωτο εμ βαθος, παπαλα.. ξερει κανεις που θα βρω το stock apk τηε καμερας του κινητου μας;;;:(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Meizu M6 Note] Custom roms

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...