Jump to content

Meizu M6 Note


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν πείραξα τίποτα,αυτοί στο τεχνικό τμήμα δεν ξέρω τι έκαναν,η κοπέλα από εκεί που το αγόρασα μου είπε ότι πέρασαν το τελευταίο λογισμικό και ξεκόλλησε.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Flyme 8.9.11.27A daily

Released: 27/11/2019

https://download.meizu.com/Firmware/Flyme/m6_note/8.19.11.27/cn_daily/20191127004029/d0848701/update.zip

 

Flyme 8.19.11.26A beta

Released: 27/11/2019

https://firmware.meizu.com/Firmware/Flyme/m6_note/8.19.11.26/cn_beta/20191126173509/c70c6c95/update.zip

 

Για όποιον θέλει να δοκιμάσει flyme 8

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για global ξέχασε το δεν το βλέπω να βγαίνει ποτέ, China rom είναι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας κανω μια ερωτηση αν ξερετε,πως βαζω live wallpaper να λειτουργει ομως και σε κατασταση κλειδωματος και να μην μου δειχνει στο κλειδωμα αλλη ταπετσαρια;
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα διαβάσει στο flyme forum αντιλήφθηκα ότι υπάρχει προετοιμασία και για global edition.

Η cn_edition πως εμφανίζει το μενού και τα λοιπά στοιχεία του launcher;

Σε κινέζικη γλώσσα ή υπάρχουν όλες οι επιλογές;

Και σε τι διαφέρει από την global edition;

Link to comment
Share on other sites

1) Υπάρχει άραγε κάποιος τρόπος επιλογής των themes που περιλαμβάνονταν στο flyme 6 για χρήση και στο flyme 7 ;

 

2) 'Εχω παρατηρήσει τις τελευταίες ημέρες ότι κάποιες φορές το wifi αποσυνδέεται όταν η συσκευή βρίσκεται σε κατάσταση lock-screen. Δεν μπορώ να διαπιστώσω μετά από πόσο χρόνο συμβαίνει αυτό ή αν συμβαίνει πάντοτε. Μόλις βέβαια η συσκευή βγει από την κατάσταση lock-screen η σύνδεση wifi επαναλειτουργεί. Σημειώνω ότι η επιλογή πάντως lock-screen dormant δεν είναι ενεργοποιημένη, ούτε είναι ενεργοποιημένη κάποια επιλογή battery saving mode. Κάποια γνώμη σχετικά μ' αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά, εχει ο πατέρας μου το κινητο και μερα παρα μερα κανει επανεκκινηση το κινητο χωρις καποια αναβαθμιση φυσικα.

Εχει εκδοση 7.1.1.0G

Εχει κανεις ιδεα τι συμβαίνει?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχει έρθει και εγκατασταθεί update για τις εφαρμογές Browser, Calendar, Security και Update (version 8.X.X).

Άραγε θα έρθει και το Flyme 8G;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Θέλω τη βοήθεια σας

Meizu m6 note, flyme 7.1.1

Δεν φορτίζει πάρα μόνο όταν είναι απενεργοποιημένο ,τι να κάνω;

 

Στάλθηκε από το M6 Note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να αποκλειστεί το ενδεχόμενο θέμα software.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για αρχή μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να αποκλειστεί το ενδεχόμενο θέμα software.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ, τώρα και κάτι ακόμα, πως κάνεις πλήρως unroot ένα meizu m6 note?

 

 

Στάλθηκε από το M6 Note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=94&type=1

Φλασαρεις την ρομ από recovery και φεύγει το ρουτ

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=94&type=1

Φλασαρεις την ρομ από recovery και φεύγει το ρουτ

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το M6 Note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα και καλές γιορτές σε όλους,έχω αυτό το κινητό.Τώρα τελευταία μου κάνει διάφορα κολπάκια,έτσι στο άσχετο ανοιγοκλείνει μόνο του διάφορα προγράμματα,εκεί που πάω να γράψω ένα μήνυμα γράφει μόνο του άσχετες λέξεις.Να φανταστώ ότι είτε η μπαταρία είναι είτε η οθόνη έτσι;
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Γνωρίζετε μήπως αν για να ενεργοποιηθεί το usb tethering χρειάζεται κάποια επιπλέον ιδιαίτερη επιλογή;

Συνδέεται κανονικά με το pc με τη σχετική ενεργοποίηση (portable hotspot/USB tethering) πλην όμως δεν φαίνεται να μεταφέρονται δεδομένα στον υπολογιστή με τη χρήση data στη συσκευή. Μήπως άραγε απαιτείται κάποια πρόσθετη ενέργεια ή ενεργοποίηση;

 

edit: Τελικά διαπίστωσα ότι tethering με χρήση στη συσκευή wifi μεταφέρονται δεδομένα κανονικά στον υπολογιστή, ενώ με τη χρήση data επίσης μεταφέρονται δεδομένα, αφού προηγουμένως έκανα ένα soft reset και off/on τα data.

 

Επανέρχομαι στο πιο πάνω θέμα γιατί παραμένει το πρόβλημα της άμεσης μεταφοράς δεδομένων με χρήση data κινητής τηλεφωνίας, ενώ με χρήση wifi δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Συγκεκριμένα ενώ γίνεται κανονική σύνδεση tethering τα δεδομένα αργούν να μεταφερθούν (χρειάζονται 5 λεπτά σύνδεσης ή και περισσότερο) κι ενώ την ίδια κάρτα sim τοποθέτησα σε Meizu M8 και η μεταφορά γίνεται άμεσα. Εξάλλου και με άλλη κάρτα sim στο M6 Note πάλι η μεταφορά καθυστερεί.

Επιτυγχάνεται τελικά μεταφορά είτε με επανειλημμένο κλείσιμο και άνοιγμα των data, είτε soft reset, πλην όμως αυτός δε νομίζω ότι είναι ο σωστός τρόπος λειτουργίας αφού η μεταφορά δεδομένων θα έπρεπε να είναι άμεση, όπως άλλωστε συμβαίνει όταν αντί για τα data κινητής χρησιμοποιείται για το tethering το wifi.

Μήπως άραγε τελικά χρειάζεται κάποια ειδικότερη ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μήπως άραγε τελικά χρειάζεται κάποια ειδικότερη ρύθμιση;

Τελικά με την κατάλληλη ρύθμιση του APN λύθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Meizu M6 Note] Custom roms

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...