Jump to content

Meizu M6 Note


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παλικαρια κατι για τον χωρο δεν μπορουμε να κανουμε;

Το εχει η πεθερα μου και με τρεις εφαρμογες που εχει βαλει Facebook lite Instagram και μια αλλη ολη την ωρα τις γραφει για τον χωρο και της εχω μεταφερει φωτογραφιες και οτι αλλο ειχε στην καρτα sd εξωτερικη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να μεγαλώσει δεν γίνεται, απλά πρέπει να καταλάβετε ότι εν έτη 2018 δεν αγοράζουμε κινητά με 16 GB, τουλάχιστον 32, ακόμα καλύτερα 64.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.1.5.0A) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια κατι για τον χωρο δεν μπορουμε να κανουμε;

Το εχει η πεθερα μου και με τρεις εφαρμογες που εχει βαλει Facebook lite Instagram και μια αλλη ολη την ωρα τις γραφει για τον χωρο και της εχω μεταφερει φωτογραφιες και οτι αλλο ειχε στην καρτα sd εξωτερικη.

 

με 3 εφαρμογες δεν γεμιζει το τηλ . τα 16 ειναι για εντελως βασικη χρηση ναι , αλλα οχι κι ετσι.εχω εγκαταστησει 30 εφαρμογες κ εχω 1 γιγα ελευθερο . δες στο φακελο ληψεων καταρχην τι εχει κατεβασει κ μετεφερε τα στην sd . βαλτο να κατεβαζει στην καρτα απο εδω κ περα . πανε κ στην εφαρμογη ληψεις κ καθαρισε την cache k data της ,κραταει κανα γιγα cache αυτη .

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Της εκανα επαναφορα και εστρωσε το εβαζα στον υπολογιστη και τον εσωτερικο χωρο τον ειχε κοκκινο γεματο εντελως δεν ξερω τι χαζομαρα ειχε κανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να μεγαλώσει δεν γίνεται, απλά πρέπει να καταλάβετε ότι εν έτη 2018 δεν αγοράζουμε κινητά με 16 GB, τουλάχιστον 32, ακόμα καλύτερα 64.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.1.5.0A) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αμα ο ανθρωπος αγοραζει απο Κωτσοβολο τι περιμενεις;

Εγω της ειπα με τα ιδια λεφτα θα της βρω 4/64 αλλα που μυαλο η γιαγια. :lol:

Link to comment
Share on other sites

-επίμονο κρασαρισμα πολλών δραστηριοτήτων . το τηλέφωνο μη λειτουργικό . έπρεπε να πάω στη recovery και να κάνω wipe data,dalvic k cache

για να στρώσει.

-δεν παίρνει open gapps .τα πέρασα χωρίς wipe data,dalvic k cache μπουτάρει κανονικά αλλά δεν κάνει είσοδο στον λογαριασμό όταν πας να

ανοίξεις το play store . μετά απο wipe ξεκινάει με first time initialization το ποίο δεν μπορείς να ολοκληρώσεις.αναγκαστηκα να ξαναφλασάρω τη

ρομ.

-gapps εγκατέστησα με τον google installer 3.0 που βρήκα στο https://xiaomifirmware.com/downloads/download-google-installer-3-0-xiaomi/

από εδώ https://xiaomifirmware.com/download/8105/

-φωτο , chrome κτλ συγχρονίζουν κανονικά . οι επαφές δεν συγχρονίζουν απο το google contacts αλλα αν βάλεις λογαριασμό google στην

εφαρμογή mi contacts τις παίρνει κανονικά.

-η κάμερα ανοίγει κανονικά αλλα κρασάρει αρκετά συχνα.πρέπει να βρω μια ανεκτή εφαρμογή κάμερας ή να βρω τρόπο να βάλω την miui cam

που έχει γίνει port απο το mi a1 που παίζει χωρίς να κρασάρει κ εχει αξιοπρεπή ποιότητα.

-το δαχτυλικό δουλεύει κανονικά αλλα πρέπει να πατηθεί το κουμπί (να ενεργοποιηθεί η οθόνη) για να ξεκλειδώσει.

-το face unlock λειτουργει κανονικά.

-δεν μπορεί να συνδεθεί σε mi acount *edit* αλλα εχει βγει fix ρομ που το διορθωνει *edit*

-δεν δουλεύει το double tap to wake παρολο που υπάρχει διακόπτης στις ρυθμίσεις

-γενικά πολύ όμορφη ρομ .

- *edit* δεν δουλεύει το notification light *edit*

 

quick walkthrough

 

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Με 8 εφαρμογές πέραν ορισμένων από τις προεγκατεστημένες που χρησιμοποιώ και με εκκαθάριση των data όσων δεν χρησιμοποιώ έχω 5,1 gb ελεύθερο χώρο.

Το μόνο που με προβλημάτισε σήμερα είναι ότι μέχρι χθες είχα 5,35 gb ελεύθερο και σήμερα το πρωί χωρίς να έχω προσθέσει κάτι και με πλήρη εκκαθάριση της cache και χωρίς κάποια εφαρμογή να έχει κάνει update (έχω απενεργοποιημένη την αυτοματοποιημένη ενημέρωση) το υπόλοιπο έγινε 5,10 gb.

Δεν μπορώ να εντοπίσω που προστέθηκαν αυτά τα δεδομένα.

Η εφαρμογή google play services (version 14.7.99) έχει συνολικά 483 mb. Το ίδιο μέγεθος έχετε κι εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεσα κι εκανα restore. Εγινε update στην τρεχουσα εκδοση και τωρα ειναι μονο 210 mb περιπου και το restore και forcestop ειναι ενεργα. Πριν ηταν γκριζα. Κατι ειχε συμβει μαλλον. Ολα φαινονται οκ τωρα. Edited by ilias63
Link to comment
Share on other sites

H fix rom της miui διορθώνει κάποια πράγματα.

Η οθόνη ξεκλειδώνει χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις το κουμπί

Συνδέετε κανονικά σε λογαριασμό mi

Συγχρονίζουν κ οι επαφές Google

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ μέλλον έχετε με παλιές βιβλιοθήκες widevine . λείπει η δυνατότητα download από το Netflix . Φλασαρα αυτό και έστρωσε https://mega.nz/#!44oCgR5T!FPE1Wa8yII3pgVnJXSZM-ffDVBI0bo5Dns_HoIOZld8

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Την miui πραγματικά ήθελα να την κρατήσω. Προσπάθησα. Το λειτουργικό όμως σου επιτίθεται με διαφημίσεις. Δεν παλεύεται.

Η επιστροφή σεflume ποιο εύκολη με redwood recovery. Προσπάθησα στην αρχή να πάω απευθείας στη 7.1.0.0 δεν την περνάει όμως. Οπότε πρώτα στην 6.0.4.1 και μετά στην 7. Η wolf επιβιώνει μια χαρά από τα φλασαρισματα, ο bootloader παραμένει ανοιχτός ,και το root δε φεύγει

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ραγισει πάνω από την μπροστινή κάμερα και μια γραμμή από την μία μεριά ως την άλλη λίγο πιο κάτω από το μέρος της κάμερας.Στην οθόνη δεν με επηρεάζει αλλά είχα βάλει και προστασία οθόνης(από μαγαζί σκρουτζ) σε περίπτωση που ραγισει η σπάσει κλπ.Σκεφτόμουν να το στείλω να μου αλλάξουν οθόνη αλλά κάπου διάβασα ότι αν αλλάξεις οθόνη δεν θα έχει το ίδιο καλή απόκριση με την αρχική και ίσως κολλάει σε κάποιες περιπτώσεις.Ισχυει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

βγαζει στην οθονη κλειδώματος δευτερο ρολοι με ωρα βουλγαριας.ξερει καποιος πως βγαινει??
Link to comment
Share on other sites

βγαζει στην οθονη κλειδώματος δευτερο ρολοι με ωρα βουλγαριας.ξερει καποιος πως βγαινει??

 

το ενα ρολοι ειναι αυτο ρυθμισεις>γλωσσα και ωρα>περιοχη = Ελλαδα .

το αλλο ειναι απο το gps αν εισαι στη βουλγαρια θα βγαλει ωρα βουλγαριας

πρεπει τα δυο τους να συμπιπτουν για να εχεις ενα ρολοι μονο

αν εισαι βουλγαρια βαλε στην περιοχη βουλγαρια

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει μηπως καποιος γιατι το google play services ενω κανω restore και reinstall & update καταλαμβανει αρχικα 220 mb περιπου μετα μερικες μερες διπλασιαζεται σε μεγεθος και οσες φορες κι αν επαναληφθει η διαδικασια συμβαινει το ιδιο ενω διπλασιαζεται κι ο ογκος του google play store?

Χρειαζεται αραγε καποια ρυθμιση?

Edited by ilias63
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει μηπως καποιος γιατι το google play services ενω κανω restore και reinstall & update καταλαμβανει αρχικα 220 mb περιπου μετα μερικες μερες διπλασιαζεται σε μεγεθος και οσες φορες κι αν επαναληφθει η διαδικασια συμβαινει το ιδιο ενω διπλασιαζεται κι ο ογκος του google play store?

Χρειαζεται αραγε καποια ρυθμιση?

 

τα google apps που ειναι system apps εγκαθιστουντε στο /system/apps η στο /system/priv-apps στο system partition poy exei μεγεθος 4GB , ειναι ξεχωριστο partition και δε σου τρωει χωρο απο την "εσωτερικη μνημη" και οι βιβλιοθηκες τους ειναι μιας αλφα ημερομηνιας . οταν αναβαθμιζοντε , τα update εγκαθιστουντε στο /data που βρισκετε ομως στον "εσωτερικο" που λεμε χωρο μνημης , στο user data και σου τρωνε το χωρο σου . ο λογος που αυξανετε το μεγεθος τους ειναι ακριβως γιατι αναβαθμιζοντε .

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το μήνυμα σου. Μηπως γνωριζεις ομως γιατι φθανει εως 460 mb ενω σε αλλους μενει στα 220~250 mb ή και λιγοτερο η ιδια version?

Σε σενα τι μεγεθος εχει?

Edited by ilias63
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το μήνυμα σου. Μηπως γνωριζεις ομως γιατι φθανει εως 460 mb ενω σε αλλους μενει στα 220~250 mb ή και λιγοτερο η ιδια version?

Σε σενα τι μεγεθος εχει?

 

λοιπον απο τις πληροφοριες εφαρμογης των ρυθμισεων του flyme μου λεει οτι εχω την εκδοση εκδοση 14,7,99 , με μεγεθος 172mb.

το link to sd μου λεει οτι η εφαρμογη εχει συνολικα 301,97mb εκ των οποιων το apk= 45mb βρισκεται στο system/priv-app/gmscore , dex=159mb στο data/dalvic-cache/arm/system (αυτο φευγει με ενα wipe cache) , lib=15mb system/priv-app/gmscore/lib , data=71mb data/user/0/com.google.android.gms , cache=10mb data/user/0/com.google.android.gms/cache (επισης φευγει με ενα wipe)

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση σε 7.1.0.0G.Να την βάλω κανονικά;Πρέπει να κάνω πάλι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και τέτοια; :/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το τηλ είναι καλό για μια απλή χρήση ; δηλ 5 εφαρμογές να δουλέυω και σερφάρισμα... Έχει κολήματα η κάτι άλλο τα 130 τα αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το τηλ είναι καλό για μια απλή χρήση ; δηλ 5 εφαρμογές να δουλέυω και σερφάρισμα... Έχει κολήματα η κάτι άλλο τα 130 τα αξίζει;

 

Με κλειστά μάτια,θα το χαρείς σίγουρα!!

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πότε η συσκευή κάνει αυτόματη εκκαθάριση των junk αρχείων όταν έχει επιλεχθεί auto?

Υπάρχει και δυνατότητα για προσδιορισμό της συχνότητας εκκαθάρισης;

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο απο τα Τρικαλα , εχεις την συσκευη ? Απο ταχυτητα χωρις να ειναι ιδιαιτερα φορτωμενο απο εφαρμογες πως ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο απο τα Τρικαλα , εχεις την συσκευη ? Απο ταχυτητα χωρις να ειναι ιδιαιτερα φορτωμενο απο εφαρμογες πως ειναι ?

 

Το κινητό πάει μια χαρά δεν έχει κανένα. θέμα.Εβαλα και την Flyme 7 αλλά δεν έκανα reset εργοστασιακων κλπ αλλά τρέχει καλά.Δεν θα έχεις θέμα για αυτά που ζητάς και ο 625 τρέχει καλά.Το μόνο που έχω παρατηρήσει και με ενοχλεί λίγο (τουλάχιστον στην κινεζικη έκδοση που έχω) είναι ότι χάνει κάπως εύκολα το Wifi σήμα σε σχέση με ένα Samsung και ένα lumia Nokia που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πάει μια χαρά δεν έχει κανένα. θέμα.Εβαλα και την Flyme 7 αλλά δεν έκανα reset εργοστασιακων κλπ αλλά τρέχει καλά.Δεν θα έχεις θέμα για αυτά που ζητάς και ο 625 τρέχει καλά.Το μόνο που έχω παρατηρήσει και με ενοχλεί λίγο (τουλάχιστον στην κινεζικη έκδοση που έχω) είναι ότι χάνει κάπως εύκολα το Wifi σήμα σε σχέση με ένα Samsung και ένα lumia Nokia που έχω.

 

δεν εννοεις τη λειτουργεια αδράνειας ετσι? (ρυθμισεις-wlan-για προχωρημενους) που απενεργοποιει το wifi οταν ειναι σβηστη η οθονη.

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Meizu M6 Note] Custom roms

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...